Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Dashuria (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=110)
-   -   A ka pengesa mosha ne Dashuri? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=14038)

Murgesha 12-09-04 23:28

[quote=turisti]

[color=blue][b]Nuk bėhet asgjė Turisti, vjen koha kur edhe ajo pendohet pėr vendimin qė ka marrė. :wink: [/b][/color][/quote]

Pajtohem,por a eshte rreziku i vlefshem ( per te qene i lumtur)aq sa zgjatet ( me emrin e Zotit-ndoshta dhe jetojne shume te lumtur).Te pershendes. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Turisti nuk thashė se nuk ka lumturi fare nė njė zgjedhje tė tillė.
Them se herė do kurė i riu/e reja qė ka bėrė njė zgjedhje tė tillė herdokurė do tė kuptojė gabimin.
Unė shkrova vetėm nė aspektin emocional pa hyrė fare edhe nė detaje tjera shumė dmth. nė kėso raste.[/b][/color]

turisti 12-09-04 23:46

[quote=Murgesha][quote=turisti]

[color=blue][b]Nuk bėhet asgjė Turisti, vjen koha kur edhe ajo pendohet pėr vendimin qė ka marrė. :wink: [/b][/color][/quote]

Pajtohem,por a eshte rreziku i vlefshem ( per te qene i lumtur)aq sa zgjatet ( me emrin e Zotit-ndoshta dhe jetojne shume te lumtur).Te pershendes. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Turisti nuk thashė se nuk ka lumturi fare nė njė zgjedhje tė tillė.
Them se herė do kurė i riu/e reja qė ka bėrė njė zgjedhje tė tillė herdokurė do tė kuptojė gabimin.
Unė shkrova vetėm nė aspektin emocional pa hyrė fare edhe nė detaje tjera shumė dmth. nė kėso raste.[/b][/color][/quote]
Ne rregull eshte,e kuptova me kohe,vetem me interesuan mendimet ne detajet sepse ka pas rast qe femra ka qene 19 vjeqare,a mashkulli 49 ( diferenca 30 vjet ) dhe e kan jetue shume,shume ( ai-97,ajo gati 70).Pershendetje. :wink:

Luana 13-09-04 00:02

Turtist nese ke rast me nji femer me te vjeter se ti a do te kishe pranu , mendoj ne gjitha aspektet :?:

turisti 13-09-04 00:11

[quote=Luana]Turtist nese ke rast me nji femer me te vjeter se ti a do te kishe pranu , mendoj ne gjitha aspektet :?:[/quote]

Cilat jane -NE TE GJITHA-,sepse jo p.sh. mem vra,mem...po i lo tjerat imagjinates tone,por tregom ti ēka mendove. :wink:

Murgesha 13-09-04 00:14

[quote=turisti]

Ne rregull eshte,e kuptova me kohe,vetem me interesuan mendimet ne detajet sepse ka pas rast qe femra ka qene 19 vjeqare,a mashkulli 49 ( diferenca 30 vjet ) dhe e kan jetue shume,shume ( ai-97,ajo gati 70).Pershendetje. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Po Turisti, raste tė tilla tek ne ka pas me shumicė, e besa edhe sot ka sa tė duash. Ku vajzat e reja martohen me burra tė vjetėr, ku, mbizotėron interesi e besa edhe shkatėrrim i ndonjė ēerdhe familjare.
Unė njoh njė ēift, ku diferenca nė mes burrit dhe gruas ėshtė dikund 25 vjeqare, ama po ta pyesėsh gruan e tij merr pėrgjigje se ajo nuk ėshtė e lumtur me burrin e saj, bile as qė ka qenė ndonjėherė, por babai i saj e ka detyruar tė martohet e re.
Nejse kėto i takojnė tė kaluarės.
Unė vet jetoj me njė njeri qė kemi vetėm 1 vit diferencė, as qė e kam pararaparė kur kam ba zgjedhjen tė shikoj ndonjė shum mė tė vjetėr se unė. :wink: Se simbas mendimit tim, e reja duhet ta marrė tė riun, e i vjetri tė vjetrėn.[/b][/color]

Luana 13-09-04 00:21

Turist ,
ta martosh ?
apo vetem ta dashurosh ?

turisti 13-09-04 00:26

[quote=Murgesha][quote=turisti]

Ne rregull eshte,e kuptova me kohe,vetem me interesuan mendimet ne detajet sepse ka pas rast qe femra ka qene 19 vjeqare,a mashkulli 49 ( diferenca 30 vjet ) dhe e kan jetue shume,shume ( ai-97,ajo gati 70).Pershendetje. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Po Turisti, raste tė tilla tek ne ka pas me shumicė, e besa edhe sot ka sa tė duash. Ku vajzat e reja martohen me burra tė vjetėr, ku, mbizotėron interesi e besa edhe shkatėrrim i ndonjė ēerdhe familjare.
Unė njoh njė ēift, ku diferenca nė mes burrit dhe gruas ėshtė dikund 25 vjeqare, ama po ta pyesėsh gruan e tij merr pėrgjigje se ajo nuk ėshtė e lumtur me burrin e saj, bile as qė ka qenė ndonjėherė, por babai i saj e ka detyruar tė martohet e re.
Nejse kėto i takojnė tė kaluarės.
Unė vet jetoj me njė njeri qė kemi vetėm 1 vit diferencė, as qė e kam pararaparė kur kam ba zgjedhjen tė shikoj ndonjė shum mė tė vjetėr se unė. :wink: Se simbas mendimit tim, e reja duhet ta marrė tė riun, e i vjetri tė vjetrėn.[/b][/color][/quote]
E pershendes mendimin tan,por ligji i dashurise eshte i quditshem + jeta i nderron deshirat,ashtu qe ndonjihere ne jete nuk kemi zgjedhje shume.- TE JETOJ -,dmth te jesh shpirtnisht i kenaqun,sepse vitet nuk luajn rol sa MIREKUPTIMI,TOLERANCA,BESIMI.... :wink:

turisti 13-09-04 00:28

[quote=Luana]Turist ,
ta martosh ?
apo vetem ta dashurosh ?[/quote]

Ma se pari ta DASHUROJ e Pastaj ta MARTOJ,sepse - TE DASHUROSH -,dmth - tabelat provuese per veturen,ha,ha,ha,ha. :wink:

Nexhati 13-09-04 14:58

Oh Dashuria nuk njehe as Babe as Nane....Fehe,Race,Vite .....

turisti 15-09-04 09:55

[quote=Nexhati]Oh Dashuria nuk njehe as Babe as Nane....Fehe,Race,Vite .....[/quote]

Pershendetje per mendimin tende,NEXHAT.
Je i pershendetur gjithashtu. :wink:

ilire 17-09-04 05:27

Re: A ka pengesa mosha ne Dashuri?
 
Pershendetje , une per mendimin tim mosha nuk eshte e rendsishme ne dashuri . po foli per veti uen kam deshiri i dashuri te jet ma i moshuar se une se djemt me te vjeter jan ma te pjekur mendojn per senede ndryshe se sa te rinjet nvaret edhe nga njeriu .

Barbaroza 17-09-04 12:59

[b]Megjithate kam degjuar dhe jam bindur se qiftet qe kane diference te vogel ne moshe kuptohen me mire se ata qe jane me vite te tera ne diference dhe vertete jam bindur per kete,por mund te kete raste kur edhe diferenca e madhe nuk luan rol te madh nese ,vajza sidomos ,eshte e pjekur dhe i kupton gjerat mire![/b]

turisti 17-09-04 15:02

[quote=Barbaroza][b]Megjithate kam degjuar dhe jam bindur se qiftet qe kane diference te vogel ne moshe kuptohen me mire se ata qe jane me vite te tera ne diference dhe vertete jam bindur per kete,por mund te kete raste kur edhe diferenca e madhe nuk luan rol te madh nese ,vajza sidomos ,eshte e pjekur dhe i kupton gjerat mire![/b][/quote]

Une votoj per burrin plak dhe nusen e re,sepse burri i tregon ngjarjet e luftes se pare boterore dhe te dytes - ,ha,ha,ha,ha. Te pershendes,Barbaroza. :wink:

Barbaroza 17-09-04 15:21

[b]Atehete Turisti,gruaja kenaqet duke i degjuar perallat e babagjyshit :lol: [/b]

livoreka bicio 17-09-04 15:42

pershendetje; nuk besoj qč ka penges mosha ne dashuri, kuptohet por jo bash te jet shum teper diferenca e moshes me shum se 12 ose 13 vjet...! :wink: :wink: :wink: :wink:


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:28.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.