Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Dashuria (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=110)
-   -   A ka pengesa mosha ne Dashuri? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=14038)

Gentiana 26-05-04 12:13

A ka pengesa mosha ne Dashuri?
 
Pershendetje, nuk die a e kam ndonje tem te tillė, po nese e kemi ateher i lus moderatort qe ta hekin.


Qka mendoni per nje qift qe ka diferenc te madhe ne mosh.


Kam nje shoqe 22vjeqare, esht bashk me nje burr 41Vjeqar, ajo thot se shkojn mir, dhe gjoja e don, qka mua nuk ma merr mendja sidoqoft, deshta tjau degjoj mendimet e juaja.


Genta

Barbaroza 26-05-04 12:16

[b]Gentiana,sa here eshte thene se ne dashuri asnjehere s'luan rol mosha.Me rendesi eshte qe ta duash dike dhe te te doje ai.Une nuk shoh ndonje gje te keqe pse dashurohen keta te dy ne nje diference aq te madhe vitesh![/b]

betimi_15 26-05-04 12:31

Diferenc per mendimit tim ka .Ata e dojn njeri tjetrin por ne shoqerija ne te cilen jetojm se presin mir ket dashuri.Por duhet te cekim se po nje vajz 20 vjeqare te martohet me nje 60 vjeqar diferenca osht shum e madhe.-Por edhe me rastin e ketyre ka.Te pakten ky esht mendimi jem :oops: :P

VARDARI 26-05-04 12:40

:lol: Jam dakort me Barbarozen mosha fizike nuk luan rol ka raste kur kemi nje moshatar me mosh te ri a aji e ndien vetem plak jo i afte ti hine ndonje avanture dhe anasjeltas ka njerez qe jan ne mosh por veten e ndien shum te rri si nga ana shpirtrore dhe fizike dhe esht ne gjendje ti jap lumturi partneres....pra si definicion ceshtja ngel e hapur nvaret e gjitha prej individit si e ndien veten ne ket fush... :)

betimi_15 26-05-04 12:47

Valla bre VARDARI nxaret tash nganjeher nuk lun diferenc por ka gati shumica e femrave te reja qe bejn dashuri me te vjeter .Keto Vajza bejn vetem aventura me ta me nderime betimi

VARDARI 26-05-04 13:31

-O betim nuk esht puna Avantures por ata Vajza aty e gjejn kenaqsin se nuk i premton koha. Se vajzat ma shum jan te dhan mbas SEX-it bie fjala vajza don te ket mardhanje me te dashurin por ai esht i ri dhe nuk esht me menden te SEX-i vajza bie meni pozit shum te veshtir dhe nese lidhet ndaj ati te dashuri ajo dot plaket vet a meni an trupi asaj e njomt ka nevoj per mashkull dhe keshtu vendos hyn ne lidhje me nje ma te moshuar dhe ketu e gjen kenaqsin momentale gjer sa te vetedisohet i dashuri saj i ri :arrow:

Barbaroza 26-05-04 13:57

[b]Mendoj se tani kemi dalur paksa jashte temes.Genta ka patur per qellim te pyes se a eshte mosha pengese dashurie mes dy personave,sepse ndodhe qe partneret te jene me difernece te ndryshme moshe,ndodhe qe mashkulli te jete shume i moshuar se femra dhe ne te kunderten nje djale te jete me i ri se nje vajze qe dashuron.Atehere sa do te ju pengonte juve qe partneri juaj te ishte me i ri se ju apo te ishte me i vjeter se ju nga mosha dhe si do ta pranonit ju nje gje te tille.
Por,ceshtjen e Sexi-it ju lutem lereni menjane tash sepse fjala eshte per dashurine![/b]

lazdrani 26-05-04 14:31

E moje Genta ndoshta ka nuk e di dashuria nuk po kishte kufi :wink:
Une kam zemren time 11vite me te re :P Ajo me tha une te dua, une i thashe po ashtu dhe gjysma e punes u krye..... :wink:

RRUSHI 26-05-04 15:38

E moj Genta eshte e vertet qe dashuria nuk pyet per shum gjera -- por ne ket rast kem nje diferenc shum te madhe moshe dhe nuk mund te shof ndonje dashuri te pastert , te sinqert, por nje dashuri fallso e ndertuar mbi interesa te caktuara----- do te thuash pse ... :arrow:

Gentiana 26-05-04 15:43

[quote=RRUSHI]E moj Genta eshte e vertet qe dashuria nuk pyet per shum gjera -- por ne ket rast kem nje diferenc shum te madhe moshe dhe nuk mund te shof ndonje dashuri te pastert , te sinqert, por nje dashuri fallso e ndertuar mbi interesa te caktuara----- do te thuash pse ... :arrow:[/quote]


[color=red] Do te pyeta pse je kohev te fundit kaq Pesimist???
[/color]

RRUSHI 26-05-04 15:56

Zonjush e nderuar nuk shof kurrfar pesimizmi une ketu por vetem nje realitet te hidhur ... :arrow:

Gentiana 27-05-04 19:36

[quote=RRUSHI]Zonjush e nderuar nuk shof kurrfar pesimizmi une ketu por vetem nje realitet te hidhur ... :arrow:[/quote]


Ok Rrushi te flm per mendimin tend.....

Honesty^uk. 28-05-04 00:19

Re: A ka pengesa mosha ne Dashuri?
 
[quote=Gentiana]Pershendetje, nuk die a e kam ndonje tem te tillė, po nese e kemi ateher i lus moderatort qe ta hekin.


Qka mendoni per nje qift qe ka diferenc te madhe ne mosh.


Kam nje shoqe 22vjeqare, esht bashk me nje burr 41Vjeqar, ajo thot se shkojn mir, dhe gjoja e don, qka mua nuk ma merr mendja sidoqoft, deshta tjau degjoj mendimet e juaja.


Genta[/quote]Genta , falenderoje zotin qe une nuk jam moderator tek Dashuria & sexi
se kete teme e kisha ngrene jo hjek:lol: :lol: :lol:
Vetem kete dua te them se dashuria nuk njeh moshe as kufi

kalo bukur

markopollo 28-05-04 16:55

jo
 
shkurtimisht dhe prerazi per nga ana ime them qe nuk ka rendesi mosha ne dashuri apo te te berit dashuri....................duke perjashtuar moshen e shtyer :arrow:

abi_bbc 28-05-04 19:29

abi_bbc
 
Pėr sa vlen a ndikon mosha ne dashuri kjo nuk pengon asgje ne dashuri ska moshe ska fe ska kurgja njeriu ate qe e don me zemer dhe ndien diqka per ate femer ateher aiij ka me pranu ashtu si eshte dhe nuk ka me i pengu ase mosha ase ndonje gjė tjeter ok tng ju pershendes kalofshi mir

Gentiana 29-05-04 11:34

Re: abi_bbc
 
[quote=abi_bbc]Pėr sa vlen a ndikon mosha ne dashuri kjo nuk pengon asgje ne dashuri ska moshe ska fe ska kurgja njeriu ate qe e don me zemer dhe ndien diqka per ate femer ateher aiij ka me pranu ashtu si eshte dhe nuk ka me i pengu ase mosha ase ndonje gjė tjeter ok tng ju pershendes kalofshi mir[/quote]


[b][color=darkred]Abi_bbc, te flm per inkuadrimin tend ne ket tem. Esht e vertet se dashuria nuk duhet te njoh asgje, e me se paku Mosha, po ka edhe mendime te ndryshme, si p'sh un: Mendoj se diferenca deri ne 12-13vite shkon disi, kurse me shum, mendoj se aty nuk do te shkon gjithmon mir. Po ja qe ky esht vetem mendimi i im.
Po prap: O njerez ju qe doni, luftoni per ate qe doni te keni..... :roll: :roll: [/color][/b]

Gentiana 29-05-04 11:36

[quote=lazdrani]E moje Genta ndoshta ka nuk e di dashuria nuk po kishte kufi :wink:
Une kam zemren time 11vite me te re :P Ajo me tha une te dua, une i thashe po ashtu dhe gjysma e punes u krye..... :wink:[/quote]


[b][color=darkred]Lazdran te uroj Fat dhe lumturi gjithmon,pershendete Zemren tende ne emer timin. :wink: [/color][/b]

florian 29-05-04 17:27

pershendetje .

dashuria nuk njef mosh eshte nje ndjenje qe vjen nga shpirti pa mosh e pa kufi ESHTE DASHURI :wink:

nitushe 10-09-04 17:38

mendoj qe po ka pengesa mos past ne fillim ka me pas ma vone se jeta filum sosht :roll:

turisti 10-09-04 18:00

Nuk ka, sepse nuk ka dashuri per te rinjet dhe te moshuarit. :P

dr1ta 11-09-04 19:18

Un mendoj ce ata dy nuk dot kalojn se bashku gjat, sepse ajo esht shum e re, ai vjen duke u mplak kshtu ce behet shum dallim i madh,kur esht fjala edhe ne sex, shoqeri, do te ken probleme. Deshirate fuqija per te ber gjera te perditshme nuk jan njesoj sepse ai esht i lodhur ka deshire te pushon kurse krejt e kunderta esht te ajo vajza e re.Edhe nje gje keta femna ce kalojn me meshkuj shum te vjeter kan problem psiqik ndoshta babai i tynve nuk ju ka jep vemendje ne femijeri prandaj ato gjith i terhjek mosha me e vjeter sepse kan nevoj ta ndijn nje lloj mbrojtje . :?

bredhi 12-09-04 10:26

[b]Dashuria behet me kok e jo me trup andaj poe bere me mendje gjithmon do te jet e gjat dhe e bukur po e bere vetem me... me beso se do te jet jetshkurt[/b]

Loloku 12-09-04 15:44

Ka more qysh nuk ka! Une per vete me mire kisha shku me dy nga 30 vjete se me nje 60 vjeēe!

mickoja 12-09-04 15:53

[quote=Loloku]Ka more qysh nuk ka! Une per vete me mire kisha shku me dy nga 30 vjete se me nje 60 vjeēe![/quote]hahahahahahahha

Murgesha 12-09-04 16:03

[color=blue][b]Njė diferencė prej 5/10 vjeq nė favor tė mashkullit nuk ėshtė edhe kush e di sa domethėnse.
Thuhet se dashuria nuk njeh moshė.
Unė them se njeh edhe mirė.
Nėse njė vajzė 20 vjeqe dashurohet nė njė 40 vjeqar ok. Pas 20 vitev vajza do e kuptoj gabimin.
Se ajo arrin nė moshėn mė tė mirė pėr femrėn e burri nė moshėn e pleqėrisė. Dhe anasjelltas.
Unė nuk besoj se ky ēift mund tė vazhdojė tė ketė harmoni nė jetėn e tyre.[/b][/color]

turisti 12-09-04 21:26

[quote=Murgesha][color=blue][b]Njė diferencė prej 5/10 vjeq nė favor tė mashkullit nuk ėshtė edhe kush e di sa domethėnse.
Thuhet se dashuria nuk njeh moshė.
Unė them se njeh edhe mirė.
Nėse njė vajzė 20 vjeqe dashurohet nė njė 40 vjeqar ok. Pas 20 vitev vajza do e kuptoj gabimin.
Se ajo arrin nė moshėn mė tė mirė pėr femrėn e burri nė moshėn e pleqėrisė. Dhe anasjelltas.
Unė nuk besoj se ky ēift mund tė vazhdojė tė ketė harmoni nė jetėn e tyre.[/b][/color][/quote]

Nderimet e mija Murgeshe.\
Fakt jane fjalet e tua larte shenuara,por ēka behet nese nje vajze 20 vjeqare vendos te jetoje me 40 vjeqarin,eshte e vetdijshme per dallimin dhe pasojat ,por thot: ANI,LET ZGATET SA ZGATET,DUA ATE KOHE QE E KALOJ ME TE DASHURIN-TE JEM E LUMTUR.
Pershendetje. :wink:

Murgesha 12-09-04 21:55

[quote=turisti][quote=Murgesha][color=blue][b]Njė diferencė prej 5/10 vjeq nė favor tė mashkullit nuk ėshtė edhe kush e di sa domethėnse.
Thuhet se dashuria nuk njeh moshė.
Unė them se njeh edhe mirė.
Nėse njė vajzė 20 vjeqe dashurohet nė njė 40 vjeqar ok. Pas 20 vitev vajza do e kuptoj gabimin.
Se ajo arrin nė moshėn mė tė mirė pėr femrėn e burri nė moshėn e pleqėrisė. Dhe anasjelltas.
Unė nuk besoj se ky ēift mund tė vazhdojė tė ketė harmoni nė jetėn e tyre.[/b][/color][/quote]

Nderimet e mija Murgeshe.\
Fakt jane fjalet e tua larte shenuara,por ēka behet nese nje vajze 20 vjeqare vendos te jetoje me 40 vjeqarin,eshte e vetdijshme per dallimin dhe pasojat ,por thot: ANI,LET ZGATET SA ZGATET,DUA ATE KOHE QE E KALOJ ME TE DASHURIN-TE JEM E LUMTUR.
Pershendetje. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Nuk bėhet asgjė Turisti, vjen koha kur edhe ajo pendohet pėr vendimin qė ka marrė. :wink: [/b][/color]

turisti 12-09-04 22:03

[quote=Murgesha][quote=turisti][quote=Murgesha][color=blue][b]Njė diferencė prej 5/10 vjeq nė favor tė mashkullit nuk ėshtė edhe kush e di sa domethėnse.
Thuhet se dashuria nuk njeh moshė.
Unė them se njeh edhe mirė.
Nėse njė vajzė 20 vjeqe dashurohet nė njė 40 vjeqar ok. Pas 20 vitev vajza do e kuptoj gabimin.
Se ajo arrin nė moshėn mė tė mirė pėr femrėn e burri nė moshėn e pleqėrisė. Dhe anasjelltas.
Unė nuk besoj se ky ēift mund tė vazhdojė tė ketė harmoni nė jetėn e tyre.[/b][/color][/quote]

Nderimet e mija Murgeshe.\
Fakt jane fjalet e tua larte shenuara,por ēka behet nese nje vajze 20 vjeqare vendos te jetoje me 40 vjeqarin,eshte e vetdijshme per dallimin dhe pasojat ,por thot: ANI,LET ZGATET SA ZGATET,DUA ATE KOHE QE E KALOJ ME TE DASHURIN-TE JEM E LUMTUR.
Pershendetje. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Nuk bėhet asgjė Turisti, vjen koha kur edhe ajo pendohet pėr vendimin qė ka marrė. :wink: [/b][/color][/quote]

Pajtohem,por a eshte rreziku i vlefshem ( per te qene i lumtur)aq sa zgjatet ( me emrin e Zotit-ndoshta dhe jetojne shume te lumtur).Te pershendes. :wink:

Loloku 12-09-04 22:09

[quote=mickoja][quote=Loloku]Ka more qysh nuk ka! Une per vete me mire kisha shku me dy nga 30 vjete se me nje 60 vjeēe![/quote]hahahahahahahha[/quote]

Valla deshta me thene edhe me tri nga 20 vjece, po thash nuk me besoni!

suzi 12-09-04 23:24

[b][color=green] :roll: po eshte emundur te ndodh dashurija , dhe une besoj , ju e dini se kengetari yne i njohur sunaj sarqi jeton me gruan qe eshte me e vjeter se ai 14 vite vera oruqi , edhe keni pas rast sivjet permes tv ka qen nje rast kur nje njeri i moshes 80 vjeqare e ka martu nje vajz te mitur 14 vjeqare e di qe ju duket e pabesushme po ka ndodh nje gje e till ka qen permes tv edhe qajke ajo vajza, para prinderve te saj , se ata nuk ishin te pajtimit po ajo qajke me qen me ate tipin qe shume e dashurojke , qudi po ndodh , kshtu qe ajo qika e mire spaska shuem diferenc 20 vite , ishalla kan jet te gjat se bashku dhe nuk lendohet vajza , se vajzat shpeshher jan viktim :x [/color][/b]

Murgesha 12-09-04 23:28

[quote=turisti]

[color=blue][b]Nuk bėhet asgjė Turisti, vjen koha kur edhe ajo pendohet pėr vendimin qė ka marrė. :wink: [/b][/color][/quote]

Pajtohem,por a eshte rreziku i vlefshem ( per te qene i lumtur)aq sa zgjatet ( me emrin e Zotit-ndoshta dhe jetojne shume te lumtur).Te pershendes. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Turisti nuk thashė se nuk ka lumturi fare nė njė zgjedhje tė tillė.
Them se herė do kurė i riu/e reja qė ka bėrė njė zgjedhje tė tillė herdokurė do tė kuptojė gabimin.
Unė shkrova vetėm nė aspektin emocional pa hyrė fare edhe nė detaje tjera shumė dmth. nė kėso raste.[/b][/color]

turisti 12-09-04 23:46

[quote=Murgesha][quote=turisti]

[color=blue][b]Nuk bėhet asgjė Turisti, vjen koha kur edhe ajo pendohet pėr vendimin qė ka marrė. :wink: [/b][/color][/quote]

Pajtohem,por a eshte rreziku i vlefshem ( per te qene i lumtur)aq sa zgjatet ( me emrin e Zotit-ndoshta dhe jetojne shume te lumtur).Te pershendes. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Turisti nuk thashė se nuk ka lumturi fare nė njė zgjedhje tė tillė.
Them se herė do kurė i riu/e reja qė ka bėrė njė zgjedhje tė tillė herdokurė do tė kuptojė gabimin.
Unė shkrova vetėm nė aspektin emocional pa hyrė fare edhe nė detaje tjera shumė dmth. nė kėso raste.[/b][/color][/quote]
Ne rregull eshte,e kuptova me kohe,vetem me interesuan mendimet ne detajet sepse ka pas rast qe femra ka qene 19 vjeqare,a mashkulli 49 ( diferenca 30 vjet ) dhe e kan jetue shume,shume ( ai-97,ajo gati 70).Pershendetje. :wink:

Luana 13-09-04 00:02

Turtist nese ke rast me nji femer me te vjeter se ti a do te kishe pranu , mendoj ne gjitha aspektet :?:

turisti 13-09-04 00:11

[quote=Luana]Turtist nese ke rast me nji femer me te vjeter se ti a do te kishe pranu , mendoj ne gjitha aspektet :?:[/quote]

Cilat jane -NE TE GJITHA-,sepse jo p.sh. mem vra,mem...po i lo tjerat imagjinates tone,por tregom ti ēka mendove. :wink:

Murgesha 13-09-04 00:14

[quote=turisti]

Ne rregull eshte,e kuptova me kohe,vetem me interesuan mendimet ne detajet sepse ka pas rast qe femra ka qene 19 vjeqare,a mashkulli 49 ( diferenca 30 vjet ) dhe e kan jetue shume,shume ( ai-97,ajo gati 70).Pershendetje. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Po Turisti, raste tė tilla tek ne ka pas me shumicė, e besa edhe sot ka sa tė duash. Ku vajzat e reja martohen me burra tė vjetėr, ku, mbizotėron interesi e besa edhe shkatėrrim i ndonjė ēerdhe familjare.
Unė njoh njė ēift, ku diferenca nė mes burrit dhe gruas ėshtė dikund 25 vjeqare, ama po ta pyesėsh gruan e tij merr pėrgjigje se ajo nuk ėshtė e lumtur me burrin e saj, bile as qė ka qenė ndonjėherė, por babai i saj e ka detyruar tė martohet e re.
Nejse kėto i takojnė tė kaluarės.
Unė vet jetoj me njė njeri qė kemi vetėm 1 vit diferencė, as qė e kam pararaparė kur kam ba zgjedhjen tė shikoj ndonjė shum mė tė vjetėr se unė. :wink: Se simbas mendimit tim, e reja duhet ta marrė tė riun, e i vjetri tė vjetrėn.[/b][/color]

Luana 13-09-04 00:21

Turist ,
ta martosh ?
apo vetem ta dashurosh ?

turisti 13-09-04 00:26

[quote=Murgesha][quote=turisti]

Ne rregull eshte,e kuptova me kohe,vetem me interesuan mendimet ne detajet sepse ka pas rast qe femra ka qene 19 vjeqare,a mashkulli 49 ( diferenca 30 vjet ) dhe e kan jetue shume,shume ( ai-97,ajo gati 70).Pershendetje. :wink:[/quote]

[color=blue][b]Po Turisti, raste tė tilla tek ne ka pas me shumicė, e besa edhe sot ka sa tė duash. Ku vajzat e reja martohen me burra tė vjetėr, ku, mbizotėron interesi e besa edhe shkatėrrim i ndonjė ēerdhe familjare.
Unė njoh njė ēift, ku diferenca nė mes burrit dhe gruas ėshtė dikund 25 vjeqare, ama po ta pyesėsh gruan e tij merr pėrgjigje se ajo nuk ėshtė e lumtur me burrin e saj, bile as qė ka qenė ndonjėherė, por babai i saj e ka detyruar tė martohet e re.
Nejse kėto i takojnė tė kaluarės.
Unė vet jetoj me njė njeri qė kemi vetėm 1 vit diferencė, as qė e kam pararaparė kur kam ba zgjedhjen tė shikoj ndonjė shum mė tė vjetėr se unė. :wink: Se simbas mendimit tim, e reja duhet ta marrė tė riun, e i vjetri tė vjetrėn.[/b][/color][/quote]
E pershendes mendimin tan,por ligji i dashurise eshte i quditshem + jeta i nderron deshirat,ashtu qe ndonjihere ne jete nuk kemi zgjedhje shume.- TE JETOJ -,dmth te jesh shpirtnisht i kenaqun,sepse vitet nuk luajn rol sa MIREKUPTIMI,TOLERANCA,BESIMI.... :wink:

turisti 13-09-04 00:28

[quote=Luana]Turist ,
ta martosh ?
apo vetem ta dashurosh ?[/quote]

Ma se pari ta DASHUROJ e Pastaj ta MARTOJ,sepse - TE DASHUROSH -,dmth - tabelat provuese per veturen,ha,ha,ha,ha. :wink:

Nexhati 13-09-04 14:58

Oh Dashuria nuk njehe as Babe as Nane....Fehe,Race,Vite .....

turisti 15-09-04 09:55

[quote=Nexhati]Oh Dashuria nuk njehe as Babe as Nane....Fehe,Race,Vite .....[/quote]

Pershendetje per mendimin tende,NEXHAT.
Je i pershendetur gjithashtu. :wink:


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:51.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.