Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Dashuria (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=110)
-   -   A ka pengesa mosha ne Dashuri? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=14038)

Gentiana 26-05-04 12:13

A ka pengesa mosha ne Dashuri?
 
Pershendetje, nuk die a e kam ndonje tem te tillė, po nese e kemi ateher i lus moderatort qe ta hekin.


Qka mendoni per nje qift qe ka diferenc te madhe ne mosh.


Kam nje shoqe 22vjeqare, esht bashk me nje burr 41Vjeqar, ajo thot se shkojn mir, dhe gjoja e don, qka mua nuk ma merr mendja sidoqoft, deshta tjau degjoj mendimet e juaja.


Genta

Barbaroza 26-05-04 12:16

[b]Gentiana,sa here eshte thene se ne dashuri asnjehere s'luan rol mosha.Me rendesi eshte qe ta duash dike dhe te te doje ai.Une nuk shoh ndonje gje te keqe pse dashurohen keta te dy ne nje diference aq te madhe vitesh![/b]

betimi_15 26-05-04 12:31

Diferenc per mendimit tim ka .Ata e dojn njeri tjetrin por ne shoqerija ne te cilen jetojm se presin mir ket dashuri.Por duhet te cekim se po nje vajz 20 vjeqare te martohet me nje 60 vjeqar diferenca osht shum e madhe.-Por edhe me rastin e ketyre ka.Te pakten ky esht mendimi jem :oops: :P

VARDARI 26-05-04 12:40

:lol: Jam dakort me Barbarozen mosha fizike nuk luan rol ka raste kur kemi nje moshatar me mosh te ri a aji e ndien vetem plak jo i afte ti hine ndonje avanture dhe anasjeltas ka njerez qe jan ne mosh por veten e ndien shum te rri si nga ana shpirtrore dhe fizike dhe esht ne gjendje ti jap lumturi partneres....pra si definicion ceshtja ngel e hapur nvaret e gjitha prej individit si e ndien veten ne ket fush... :)

betimi_15 26-05-04 12:47

Valla bre VARDARI nxaret tash nganjeher nuk lun diferenc por ka gati shumica e femrave te reja qe bejn dashuri me te vjeter .Keto Vajza bejn vetem aventura me ta me nderime betimi

VARDARI 26-05-04 13:31

-O betim nuk esht puna Avantures por ata Vajza aty e gjejn kenaqsin se nuk i premton koha. Se vajzat ma shum jan te dhan mbas SEX-it bie fjala vajza don te ket mardhanje me te dashurin por ai esht i ri dhe nuk esht me menden te SEX-i vajza bie meni pozit shum te veshtir dhe nese lidhet ndaj ati te dashuri ajo dot plaket vet a meni an trupi asaj e njomt ka nevoj per mashkull dhe keshtu vendos hyn ne lidhje me nje ma te moshuar dhe ketu e gjen kenaqsin momentale gjer sa te vetedisohet i dashuri saj i ri :arrow:

Barbaroza 26-05-04 13:57

[b]Mendoj se tani kemi dalur paksa jashte temes.Genta ka patur per qellim te pyes se a eshte mosha pengese dashurie mes dy personave,sepse ndodhe qe partneret te jene me difernece te ndryshme moshe,ndodhe qe mashkulli te jete shume i moshuar se femra dhe ne te kunderten nje djale te jete me i ri se nje vajze qe dashuron.Atehere sa do te ju pengonte juve qe partneri juaj te ishte me i ri se ju apo te ishte me i vjeter se ju nga mosha dhe si do ta pranonit ju nje gje te tille.
Por,ceshtjen e Sexi-it ju lutem lereni menjane tash sepse fjala eshte per dashurine![/b]

lazdrani 26-05-04 14:31

E moje Genta ndoshta ka nuk e di dashuria nuk po kishte kufi :wink:
Une kam zemren time 11vite me te re :P Ajo me tha une te dua, une i thashe po ashtu dhe gjysma e punes u krye..... :wink:

RRUSHI 26-05-04 15:38

E moj Genta eshte e vertet qe dashuria nuk pyet per shum gjera -- por ne ket rast kem nje diferenc shum te madhe moshe dhe nuk mund te shof ndonje dashuri te pastert , te sinqert, por nje dashuri fallso e ndertuar mbi interesa te caktuara----- do te thuash pse ... :arrow:

Gentiana 26-05-04 15:43

[quote=RRUSHI]E moj Genta eshte e vertet qe dashuria nuk pyet per shum gjera -- por ne ket rast kem nje diferenc shum te madhe moshe dhe nuk mund te shof ndonje dashuri te pastert , te sinqert, por nje dashuri fallso e ndertuar mbi interesa te caktuara----- do te thuash pse ... :arrow:[/quote]


[color=red] Do te pyeta pse je kohev te fundit kaq Pesimist???
[/color]

RRUSHI 26-05-04 15:56

Zonjush e nderuar nuk shof kurrfar pesimizmi une ketu por vetem nje realitet te hidhur ... :arrow:

Gentiana 27-05-04 19:36

[quote=RRUSHI]Zonjush e nderuar nuk shof kurrfar pesimizmi une ketu por vetem nje realitet te hidhur ... :arrow:[/quote]


Ok Rrushi te flm per mendimin tend.....

Honesty^uk. 28-05-04 00:19

Re: A ka pengesa mosha ne Dashuri?
 
[quote=Gentiana]Pershendetje, nuk die a e kam ndonje tem te tillė, po nese e kemi ateher i lus moderatort qe ta hekin.


Qka mendoni per nje qift qe ka diferenc te madhe ne mosh.


Kam nje shoqe 22vjeqare, esht bashk me nje burr 41Vjeqar, ajo thot se shkojn mir, dhe gjoja e don, qka mua nuk ma merr mendja sidoqoft, deshta tjau degjoj mendimet e juaja.


Genta[/quote]Genta , falenderoje zotin qe une nuk jam moderator tek Dashuria & sexi
se kete teme e kisha ngrene jo hjek:lol: :lol: :lol:
Vetem kete dua te them se dashuria nuk njeh moshe as kufi

kalo bukur

markopollo 28-05-04 16:55

jo
 
shkurtimisht dhe prerazi per nga ana ime them qe nuk ka rendesi mosha ne dashuri apo te te berit dashuri....................duke perjashtuar moshen e shtyer :arrow:

abi_bbc 28-05-04 19:29

abi_bbc
 
Pėr sa vlen a ndikon mosha ne dashuri kjo nuk pengon asgje ne dashuri ska moshe ska fe ska kurgja njeriu ate qe e don me zemer dhe ndien diqka per ate femer ateher aiij ka me pranu ashtu si eshte dhe nuk ka me i pengu ase mosha ase ndonje gjė tjeter ok tng ju pershendes kalofshi mir


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.