Shiko Postimin Tek
Vjetėr 30-10-19, 05:49   #3280
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,488
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Ne mes detit te lotve mbi nje gurė

shkruan xhelal ferizi,nga,Mitrovica

mbi nje gurė
ne mes te det lotve

shpresoja se detin,e lotve
do e kaloj
kohe me gjak #
lufte per liri e flamur
te vrisnin ne prak
e te benin me u perthur
valet sikur ishin ndryshuar

valėt aty
ishin ,gurzuar
shikoja me sy

ne mes te gurit
larg duke shpresuar
duke shikuar

nisa shpresat ti shfletoj

me valen e lotit
qe nisi e pastaj duke u trazuar
dhe mora vetveten ,me nji,enderr

per nji qast kur mbylla sytė
duke shpresuar

e h,gurit t e,lotit iu bera shprese

e shpresa lotve
s, me lente me u mbytė
anijen po e prisja ne breg
dukesha larg pakapshem
me ardhe deshiroja

ne cak e ne breg
te liria

era,po me fliste
si ne vesh luhatshem
nje diqka me peshperiste

ndoshta nje dashuri
premtim
nes e dilja ne breg
me te lagur lotin tim

me i shekull vuajtje
neper vale
e stuhi

,me dale perseri
ne breg
ndoshta ky breg i ri
me djeg
ndoshta nuk me djeg
mendoja
nuk e di
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė