Shiko Postimin Tek
Vjetėr 30-07-19, 16:39   #3279
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,326
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Kerkim

kahdo me krahė ,imagjinarė
kerkova
neper toke e dhe

si krojjet e mia nuk gjeta

kahdo mergimeve
me rreze te huaja,udhtova
sa shum rrugtova
e u,treta

ku ta gjej njė shije

si e hijeve te mia
ku dhe si ai dhe shqipnie
ku te gjej nje fije


te barit
tė fjeres qė me flet
ku ka si atdheu
e dheu i te parit

kut gjej nje vend si etnike shqipnia
ku te gjej nje vend

siq esht dardania

ku dhe ,e hisja ,jan jetė

autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė