Shiko Postimin Tek
Vjetėr 18-06-11, 21:22   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mistere te Atlantisit!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii Shiko postimin
Edhe ne Librat hyjnor dhe thenjet profetike spjegohet se ne lashtesi njerzit kane qene shume me te medhenje sa sa qe jane tash, sidomos me Atlantiden ku besohet se aty ishte Nuhi a.s/Noa Biblik i cili me ndertimin e Anijes shpetoje ata qe nuk e merituan ndeshkimin pasi qe ishin prej besimtareve...
Sot shkenctaret nuk jane me ne dileme per egzistencen e nje kontinenti ishull te quajtur Atlantis ose Atlantida por dilema me e madhe qendron tek vendndodhja e saj. Deri me tash shkenctaret kane paraqitur 10 versione per vendodhjen e saj kurse 2 me te besuarat mendohet te jene ishujt Binimi (Bahamas) dhe tjetra ne Malte...
Eshte hera e par qe po ndegjoj se Nuhu/ Noa biblika ka te bej dic me Atlantiden.

Te lutem, me interesoon te di ku e ke gjet ket info?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė