Shiko Postimin Tek
Vjetėr 24-04-07, 21:03   #45
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nga Sulejman ibn Sured r.a. pėrcillet se ka thėnė:
”Isha ulur me Pejgamberin s.a.v.s. kurse dy njerėz shaheshin ndėrmjet veti. Njėri prej tyre u skuq prej zemėrimit dhe iu frynė damarėt e qafės. I Dėrguari i All-llahut s.a.v.s. tha: “Vėrtet unė e di njė fjalė qė nėse e thotė do t'i kalojė ajo qė e ka gjetur. Nėse thotė: E’udhu bi-l-lahi mineshshejtanirr-rraxhim (
I mbėshtetėm All-llahut nga djalli i mallkuar), do t’i kalojė ajo qė e ka kapluar”.

Tė pranishmit i thanė:
“Pejgamberi s.a.v.s. ka thėnė qė t’i mbėshtetesh All-llahut nga djalli i mallkuar”.
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė