Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Feja e Shqiptarit
User Name
Password
Feja e Shqiptarit Besimi dhe njeriu! Fetė, librat e shenjtė, mėnyrat e besimit .... 
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-10-06, 20:11   #16
Giovanni
I pa pune
 
Join Date: 16-02-04
Location: Ne planetin Toke
Posts: 11,800
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Default

Te gjith besimtarve te fes islame ju uroj festen e Fiter Bajramit.

Pra me fat BAJRAMI.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Old 23-10-06, 21:09   #17
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default

Me rastin e Festės sė Fitėr Bajramit, uroj tė gjithė shqiptarėt e besimit islam.Njė SMS qė mora sot:

Ditėt qė kaluan
ne agjeruam,
lexuam Kur’anin,
forcuam imanin.

Zotit iu afruam,
Atij iu drejtuam,
larguam haramin,
e mundėm shejtanin.
Urime e me fat Fitėr Bajramin.
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 21:28   #18
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Zana_ch's Avatar
 
Join Date: 26-08-05
Location: n'shtepi
Posts: 8,192
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Default

Ju uroi festen e Bajramit Shqiptarve te konfeksonit Islam ...... paqa dhe lumturia qoft mbi popullin tone pa dallim feje .
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė  
Old 24-10-06, 16:19   #19
Dardan Kastrati
vizionar
 
Dardan Kastrati's Avatar
 
Join Date: 18-08-05
Location: Pranė Erės...
Posts: 10,728
Dardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Yahoo to Dardan Kastrati
Default

Quote:
Originally Posted by Zana_ch
Ju uroi festen e Bajramit Shqiptarve te konfeksonit Islam ...... paqa dhe lumturia qoft mbi popullin tone pa dallim feje .
Flm shumeeeeeeeeeeee Zana per urimin e juaj .
ta kthefshim per te mire ne festat e juaja.
_________________________________________________
Jeta eshte dhurate e natyres
Dardan Kastrati Nuk ėshtė nė linjė  
Old 25-10-06, 02:10   #20
Berisha-boy
 
Berisha-boy's Avatar
 
Join Date: 14-08-06
Location: Dikun ne Kosove
Posts: 466
Berisha-boy me shokė shumeBerisha-boy me shokė shume
Default

Edhe Une Nga Zemra Ju Uroje Bajramine Te Gjithe Besimtareve Musliman, Kjo Feste E Madhe Le Te Sjelle Shendet,mirekuptime, Tolerance,bashkejetes, Paqe Dhe Dashuri.
Berisha-boy Nuk ėshtė nė linjė  
Old 26-10-06, 01:41   #21
Ora
 
Join Date: 06-09-06
Posts: 27
Ora i vlerėsuar jo keq
Default

Urime per te gjithe shqiptaret e fese muslimane per Bajramin e malle,ni dashte zoti
festen tjeter te fiter bajramit e festoim me pamvarsin e Kosoves,e ndashte perendia
edhe me bashkimin e kombit tone shqiptar.Paqa, lumturia, toleranca qofte me ju.
Pershendetje.
Ora Nuk ėshtė nė linjė  
Old 26-10-06, 04:32   #22
King_Gentius
 
King_Gentius's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Boston
Posts: 1,248
King_Gentius has disabled reputation
Default

Gezuar te gjithe besimtarve muslimane Bajramin. Paqe, shendet e cka ju kerkon zemra.

PS: Ora, po ti i boke postimet me kallashnikov pam-pam-pam-pam-pam, lol
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė  
Old 27-10-06, 07:33   #23
Preshevar
Banned
 
Join Date: 13-12-05
Posts: 7,840
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime edhe nga unė tė gjithėve besimtarve MUSLIMANĖ an e mban botės festėn madhėshtore te Fitėr Bajramit...
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė  
Old 11-10-07, 18:07   #24
Paradox_13
 
Paradox_13's Avatar
 
Join Date: 06-02-06
Posts: 13,724
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Me deshiren qe paqja,mirkuptimi dhe toleranca te mbreteroj ne qdo familje,; te gjithe besimtareve te besimit islam nga zemra....
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė  
Old 11-10-07, 19:47   #25
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Ju uroj te gjithe besimtareve musliman festen e Fiter Bajramit ... Posaqerisht besimtareve te devotshem qe kane mbajte axherimin deri ne diten e sotme ( ishalla Zoti jav bone Kabull) !!
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė  
Old 11-10-07, 22:12   #26
BaNu Ne JeT I sInQeRt
 
BaNu Ne JeT I sInQeRt's Avatar
 
Join Date: 08-04-07
Location: Ne BoTeN eKrYJeSiT TaN
Posts: 3,400
BaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėm
Default AW: Urime Festa e Fiter Bajramit

Erdha edhe un knej dhe me ju bashkangjith urimeve..Ju Urroj te gjith Besimtaret ne BOt an e mban kudo qe gjenden NJe Bajram te bukur dhe te kendshem dhe me plot Dashurii..ALLAHI na boft Kabull Ramazanin dhe insh_allah na pastron Zemrat tona dhe na mbush me Sinqeritet...!!!!
__________________
Nese nuk gjen Drejtesi ne Gjyqet e kesaj Dynjaje,
Athere Ngrite Ceshtjen tende deri ne Gjyqin e AHIRETIT sepse atje
Deshmitare jane MEleket, Deklarata nuk nderrohen dhe Gjyqin Udheheq
Krijuesi i i Gjithesise...!!!
BaNu Ne JeT I sInQeRt Nuk ėshtė nė linjė  
Old 11-10-07, 23:44   #27
e_martumja
Merita
 
e_martumja's Avatar
 
Join Date: 13-04-05
Location: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Posts: 19,517
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Urime te gjitve edhe nga ana ime, lumet na kemi mu knaq me bakllave ahahhaha
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė  
Old 12-10-07, 07:48   #28
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Psikologu's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Posts: 7,432
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Besimtarve shqiptar musliman ( Jo Muslimanve ) u uroj nga zemra ;
Gėzuar Bajramin.
Dhashtė Zoti qe kjo fest tė jetė e pranishme ne zemrat e juja me plot dashuri, ne familjet e juja me plotė perparesi dhe ne shoqerin e juaj me plot arritje drejt qellimit tonė shekullorė kombetarė.
Festa tė tjera festofshim ne shtetin tonė tė lirė.

Gezuar Bajrami.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė  
Old 12-10-07, 07:56   #29
^katunari^
 
^katunari^'s Avatar
 
Join Date: 18-04-07
Location: Ner DUD
Posts: 2,772
^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: ,jhgfj,hf

Per Hajr Bajrami Te Gjithve; E Atyne Qe Kan Agjeru Ishalla Jau Ban Zoti Kabull
__________________
Be Happy
^katunari^ Nuk ėshtė nė linjė  
Old 12-10-07, 08:10   #30
Xuki
Moderator
 
Xuki's Avatar
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 11,020
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

URIME FESTA E BAJRAMIT!


Ishalla ua plotėson zoti tė gjitha dėshirat dhe ua jep shėndetin dhe lumturinė.

Pėrshėndetje tė pėrzemėrta

Xuki


__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė  
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 14:53.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.