Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : Po mos te ishte Prishtina Kryeqytet cilin qytet do ta propozoje???
Prizrenin 31 31.96%
Mitrovicen 18 18.56%
Pejen 13 13.40%
Gjilanin 6 6.19%
Ferizajin 7 7.22%
Skenderajin 2 2.06%
Tiranėn 3 3.09%
Gjakovėn 3 3.09%
Preshevėn 14 14.43%
Votues: 97. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-07-05, 18:06   #31
arbias
 
Anėtarėsuar: 16-06-05
Vendndodhja: Shtepija 'n preri
Postime: 165
arbias e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek arbias
Gabim

Oj rilind kush qenkan moj zemrat, A veq ju ne prishtin paskeni zemra a
Na ne vend te zemrave kena Lulezemra
arbias Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-07-05, 21:43   #32
fisniku
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 290
fisniku e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendetje,
Une mendoj qe qyteti qe i ploteson kushtet per me qene Kreqytet i Kosoves eshte Mitrovica.
Mitrovica eshte qytettradites,qytet Universitare, qytet neper te cilin kalojn dy lumenje, qe ka industri, pasuri nen dhe mbitokesore dhe ēka eshte me rendesi ka infrastrukture nder me te mirat ne Kosove.
fisniku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-05, 22:22   #33
Agroni22
 
Anėtarėsuar: 03-08-04
Vendndodhja: ku kom lindur
Postime: 3,929
Agroni22 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

edhe pse jom MITROVICALI qdo qytetar i keti qyteti kishe pas deshire te jete qytetar i kryeqytetit por realisht per mi takuar mbas PRISHTINES i kishe taku PRIZERENIT ose PEJES
__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-05, 07:35   #34
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Krokodilli
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Prizreni, kryeqyteti i Shqiptareve
KISHTE ME QEN PO TE MOS ISHTE PRISHTINA :lol:
Prishtina eshte kryeqytet formal e kryeqytet i zemrave eshte Prizreni
besa Prishtina nuk eshte vetem qytet formal....... ndoshta per ty eshte vetem formal... hehe Prizrenalike,, ende je me shpresa se po ta bejm Prizrenin kryeqytet,,, e jooooo,, as ne enderr mos e shih, se me pa at enderr frigohesh naten prej gezimi........ :lol: :lol:
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-05, 12:11   #35
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Rendin e ka KAĒANIKU dhe kushtetuta e tij.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-05, 16:16   #36
arbias
 
Anėtarėsuar: 16-06-05
Vendndodhja: Shtepija 'n preri
Postime: 165
arbias e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek arbias
Gabim

Edhe qallapeku se hiq larg veq kur t dahet nje dit Prej Lipjanit ska faj a durohen shkit dhe kryetari i tyre basri demiri :idea:
arbias Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-05, 19:09   #37
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arbias
Edhe qallapeku se hiq larg veq kur t dahet nje dit Prej Lipjanit ska faj a durohen shkit dhe kryetari i tyre basri demiri :idea:
arbias pa ofendime
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-05, 19:18   #38
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Krokodilli
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Krokodilli
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Prizreni, kryeqyteti i Shqiptareve
KISHTE ME QEN PO TE MOS ISHTE PRISHTINA :lol:
Prishtina eshte kryeqytet formal e kryeqytet i zemrave eshte Prizreni
besa Prishtina nuk eshte vetem qytet formal....... ndoshta per ty eshte vetem formal... hehe Prizrenalike,, ende je me shpresa se po ta bejm Prizrenin kryeqytet,,, e jooooo,, as ne enderr mos e shih, se me pa at enderr frigohesh naten prej gezimi........ :lol: :lol:
"Shpresa vdes e fundit!". Nuk frigohemi jo..., e ti po flet prej pervojes apo? kjo puna e friges paska ndodh edhe ato dit para emertimit KRYEQYTET te Prishtines?
Na prizrenalit nuk jemi duke "luftuar" per titullin KRYEQYTET sepse jemi te knaqun me ate qe e kemi po edhe nese-edhe jo vetem nese po kur te behet Kosova dhe Shqiperia NJĖ (ALBANIA) kryqytet do te jete Prizreni -i nderuari Krokodil :lol:
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-05, 19:21   #39
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arbias
Oj rilind kush qenkan moj zemrat, A veq ju ne prishtin paskeni zemra a
Na ne vend te zemrave kena Lulezemra
jam nga Prizreni Arbias e jo nga Prishtina( edhe pse kam lidhje edhe me Prishtin). edhe nuk thash qe vetem na kemi zemra po thash se ne zemrat e ēdo shqiptari ( edhe pse me goj nuk e pranojn) kqyeqytet eshte PRIZRENI
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-05, 15:11   #40
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arbias
Oj rilind kush qenkan moj zemrat, A veq ju ne prishtin paskeni zemra a
Na ne vend te zemrave kena Lulezemra
jam nga Prizreni Arbias e jo nga Prishtina( edhe pse kam lidhje edhe me Prishtin). edhe nuk thash qe vetem na kemi zemra po thash se ne zemrat e ēdo shqiptari ( edhe pse me goj nuk e pranojn) kqyeqytet eshte PRIZRENI
ne baz te qkafit bazohet rilinda qe thu Kryeqytet eshte Prizreni,, kur te gjith e dim se Kryeqytet eshte Prishtina,,,, kety pyetja eshte po mos te ishte Prishtina kryeqytet????
por ske faj,, e thash edhe ma par,, ende enderron qe Prizreni te behet kryeqytet,, nuk ka bukuri te duhur si Prishtina te jet kryeqytet :lol:
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-05, 16:34   #41
arbias
 
Anėtarėsuar: 16-06-05
Vendndodhja: Shtepija 'n preri
Postime: 165
arbias e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek arbias
Gabim

Rilin qka ofendova moj se qallapeku esht shum katund i bukur keshtu qe me pas ba kryeqytet beli naj kishin shtru rrugen dritat najkishin bru kantat e berllogut se plasum naj kishin maru komunen parlamentin se marum prej lloqit s po dilet e keshtu vjet per vjet ja kishum ndrru kryeqytetin kosoves keshtu shkohet perpara oj rilinda e prizerenit t Bukur
arbias Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-05, 17:58   #42
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Krokodilli
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arbias
Oj rilind kush qenkan moj zemrat, A veq ju ne prishtin paskeni zemra a
Na ne vend te zemrave kena Lulezemra
jam nga Prizreni Arbias e jo nga Prishtina( edhe pse kam lidhje edhe me Prishtin). edhe nuk thash qe vetem na kemi zemra po thash se ne zemrat e ēdo shqiptari ( edhe pse me goj nuk e pranojn) kqyeqytet eshte PRIZRENI
ne baz te qkafit bazohet rilinda qe thu Kryeqytet eshte Prizreni,, kur te gjith e dim se Kryeqytet eshte Prishtina,,,, kety pyetja eshte po mos te ishte Prishtina kryeqytet????
por ske faj,, e thash edhe ma par,, ende enderron qe Prizreni te behet kryeqytet,, nuk ka bukuri te duhur si Prishtina te jet kryeqytet :lol:
Nuk thash qe kryeqytet eshte Prizreni edhe na kete postin e kryeqytetit e kemi provu para Prishtines e nese don me vertetu hulumtoje historine e popullit shqiptar bile bile edhe selia e te gjithe rilindasve tane ka qen ne Prizren saktesisht ne objektin e Lidhjes se Prizrenit.Kshtu qe edhe me qen Prizreni kryeqytet nuk na vjen asgje interesant edhe heredo kurdo Prizreni ka me qen kyeqytet-ndoshta ndoshta une e ti nuk e presim ate dit veq brezat e ardhshem po, per ata te jesh i sigurt.
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-05, 18:12   #43
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arbias
Rilin qka ofendova moj se qallapeku esht shum katund i bukur keshtu qe me pas ba kryeqytet beli naj kishin shtru rrugen dritat najkishin bru kantat e berllogut se plasum naj kishin maru komunen parlamentin se marum prej lloqit s po dilet e keshtu vjet per vjet ja kishum ndrru kryeqytetin kosoves keshtu shkohet perpara oj rilinda e prizerenit t Bukur
nuk ban ashtu, duhet me u ndal dikun. Prizreni ka qen, tash eshte Prishtina e ndoshta do te behet Prizreni po edhe mos me u bo nuk na mbetet hatri se ashtu se ashtu nuk po na duhet me ardh e me u mbledh krejt Kosova ne Prizren qysh po ndodh me Prishtinen e me na bo edhe qytetin te papaster :P
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-05, 23:09   #44
Agroni22
 
Anėtarėsuar: 03-08-04
Vendndodhja: ku kom lindur
Postime: 3,929
Agroni22 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

JU KOM TREGU MA LARTE
__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-05, 23:17   #45
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Agroni22
edhe pse jom MITROVICALI qdo qytetar i keti qyteti kishe pas deshire te jete qytetar i kryeqytetit por realisht per mi takuar mbas PRISHTINES i kishe taku PRIZERENIT ose PEJES

:lol:


__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.