Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-10-19, 20:42   #3796
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

peter handke ftyr vampiri

fort po i ka ndnnjeat barbare
nuk don rrace mbi dhe te ilirit
don me i shue fiset shqiptare
autori xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-10-19, 20:45   #3797
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

peter handke esht ma i ndyti
e don krejt klobin rus e shkje
pe rme e mbajt boten per fyti
tjeter komb t mos mbes mbi dhe

autori xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-19, 06:48   #3798
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

peter handke esht mė i ndyti
e don krejt globin rus e shkje
pe r me e mbajt boten per fyti
tjeter komb t mos mbes mbi dhe
autori xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-19, 06:54   #3799
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

turqia po nderton fabrika ne s erbi dhe po punson njerz
ndersa politika perendimore edhe amerika
po shet vetem fjale te shqiptaret
edhe demagogji vafri dhe shkatrrim me shperngulje nga atdheu nga varfria zhgenjimi
dhe mjerimi

nuk kemi nevoj per demagogji e per reklama
kemi nevoj per shpetim nacional

ne shqiperi esht nafta me dobet ne bote nafta me pa cilsi ne bote dhe qmimi me i shtrejte ne bote i asaj nafte a nuk esht ky veorim a rmiqsor ndaj shqiptarve

nafta e cila ua prish makinat shqiptarve q e i kan ble me shum mund si njerzit me te varfer te botes dhe nafta dhe me e shtrejta ne gjith boten e cila perzihet me elemente tjera q e demtojn makinat
ka me mija tjera sabotime ne shqiperi e ne kosove ,ne shqiptarve po na vrasin me varfri duke na shperngule nga atdheu ne afate kohore
ky ehst plan per te ua dorzuar dal ngadal shqiperin etnike serbve dhe ruisve
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-10-19, 01:50   #3800
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

agjenturat ruse serbe isise jo vetem q e jan prezent ne amerike e ku do dhe jüo ndikojn e

por edhe ne shum vende tjera

kan depertuar
edhe si cenzurist duke penguar shum shqiptar neper facebock
ata po bej kerdi si administrator ne cenzurat e facebockut
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-10-19, 01:54   #3801
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

serbia duhet te rrethohet mire ushtarakisht
por edhe me sanksione speciale nga forcat anglo amerikane

rreth e rreth serbis , ne menyr q e asnje arme ose ndihme ruse te mos i vjen pra
donbsimi i serbis kjo rusiaq e rrezikshme e vogel ne me ste europes
qe paraqet shum rrezik si baze e kines dhe rusis
per te dobsuar e per ta shkatrruar serbine

ne te gjitha drejtimet duhet te behet plani me i rendnesishem bashkpunues s e strategjik shqiptaro amerikan
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-10-19, 01:59   #3802
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kosoves duhet ti jepet sangjaku

si teritor ,
dhe jugu qe teriotor esht nen pushtim te serbise komplet jugu me presheven
dhe luginat tjera

kosova duhet te behet e bashkuar e fuqishme
me nje ushtri e ku do perparim special qe te behet krah i forte i amerikes
ne kordinim me shqiperin per te shkatrruar panslavizmin dhe vende tjera
qe po i rrezikojn interesat perendimore

Kosova duhet te behet bastioni me i madh ne bote shkatrrues per rusine e kinen
dhe armiq te tjere te njerzimit
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-19, 06:56   #3803
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

shqiptaret kurr nuk deshten te bashkohen

shqiptaret kunder shqiptarve esht diqka me karakteristike q e ka njerzimi
pse shqiptaret kunder shqiptarve

sepse shqiptaret gjithmone ishin kunder shqiptarve
ky tru i pa zbuluar se pse ndodhe keshtu esht fenomen
dhe bazat i ka te primitivizmi idiotik naiv bastard mjeran e te pa aft
per tuu mbrjt eper tu vetmbrojt prej slaveve kanibal
kanibalizmi pushtimi dhuna eghersia dhe dominimi
panslav ka fituar gjithmon kunde r shqiptarve

per shkak se shqiptaret gjithmone kan qene kunder shqiptarve


ne qfar kuptimi po them shqiptaret kunder shqiptarve
lexojeni gjeniun faik konicebn dhe aty spjegohet
qdo gje

jan me mija e mija karakteristika e dukuri negative

qe mund te numrohen, mos organizimi mos disciplina pa parashikime me vizone
spiunimi ne favor te armiqve
si karrierizmi xhelozia primitive shkatrrimi krahinaris me xhelozi fisnore
idiotike

intriga krahinarizmi i smure primitiv
pa aftesia per discipline organizative

tradhtia , perqarjet e pa krahasueshme shkelja e njerzve e pa krahasueshme ne bote shkelja e njeriut te aft intekegjent sabotimet
mos puna dhe perparsia e armiqve ne qdo d rejtim

inatet primitive dhe shkatrrimi nga mentaliteti demagogjik e karieist
hileqar e profiter duke urrejt gjithmone ate q e esht i aft e duke shkele aftesite
dhe meritat jan me mija emija shkaqe tjera pse shqiptaret kan humbur e jan shkele gjithmone prej armiqve aq leht e jan shkatrruar

vladimir putini rus ky kanibalizem panslav q e do ja han koken botes ky thot se rusia ka raketa
hipersonike te pa ndalshme dhe teknologji qe shkatrron boten pe r pese minuta

ja pra idiotizmi kinez e i te tjerve q e e lejojne rusine ne vend q ete kodrinohen e gjith bota q e rusine ta ndalin si vendi me i rrezikshem ne bote por te gjith i lepihen i servilen
dhe rusia perfiton
rusia thot s e ka raketa hipersonike q e jan te pa ndalshme dhe askush ne bote nuk i ka a to
dhe kur bota te krijon ato raketa rusia do te ket diqka tjete rme moderne
ja pra se si e la cia amerikane te livadhis kanibalin putin i cili e rrezikon boten ku do duke i ndejt me raketa mbi krye aleanca amerikane shqiptare esht nje aleance e dobet
e pa fryte dhe e mjere
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-19, 06:59   #3804
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

franqezet gjithmone kan punuar per ruset dhe ne interes te rusve
vetem e vetem q e te shkatrrojn angline gjermanine ameriken
kjo xhelozi e primitive idiotike e pa kuptimt e la forcuar rusine
i ka dhene rusis fuqi dhge ka shkatrruar unitetin e perendimit
deri sa spanjolet francezet italianet nuk rrshtohen bahsk me shqiptar e me amerikan per te ju kundervu rreziqeve q e vijn nga kina rusia indiia
perndimi nuk do te ket unitet dhe vazhdimisht ka me qene i rrezikuar
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-19, 14:59   #3805
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

njisite speciale te kosoves duhet te koncentrohen ne zveqan mitrovic
zubin potok
nga keto tri vende duhet te largohen serbet me qdo kusht ,

serbet jan kolon te namur
serbet jan kriminel kanibal vrases te shqiptarve
neper shekuj
ata shtrejt duhet te pagujan per at qka kan bere me shekuj kunder ilirve

plani kryesor duhet te behet per te ndikuar
sa me me plan dhe sa me mire q e shqiptarve

te ju kthehen pronat e shtepite banesat ne zubin potok
ne mitrovice zveqan qe ju jan mare me dhune dhe mitrovica duhet te behet me famshmja me i famshmi q ytet i shqiptarve ne gjith atdheun
mitrovica duhet me qene muri me i forte antirus antiserb
muri me qelik i pa kalueshem per rusine e per serbine
mitrovica duhet me qene furia kryesore dhe motorri kryesoir
ne europ q e i ndalon serbet e ruset
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-19, 15:00   #3806
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

njisia speciale e shqiptarve duhet te koncentrohet ne keto tri komuna
zubin potoku esht me rendesi te madhe strategjike nacionale
prej nga duhet me ardh hekurudha nga gjermania ne kosove
duke anashkaluar beogradin
rruga ete gjith njerzve per ne azi duhet te kaloj me shkurt andej
kah mitrovica
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-19, 01:42   #3807
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

nese shuhet partia e aak akr


dhe partia pdk ne kosove do te shuhet gansterizmi nen toka mafioziteti
krimi haraqi banditizmi qeverisja e poshter
tradhtia mizoria bastardet
dinakeria e vrasjet pas shpine

e keqja e shoqeris erdhi nge keto parti
kosova u keq q everis deri ne katastrof
nuk duhet lene
keto parti askund
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-19, 01:43   #3808
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

pasrtia aak e pdk dikur e ndanin kosoven me krahina me me regjione me urrejtje me ndasi me veprime qe kurr me pare nuk kan qene aq te theksuara e aq bastarde
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-19, 06:19   #3809
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

esht mekat q e angline nuk e kemi ne teritor me afer
anglezet jan miqt tan e te shqiptarve te perjetshem
dhe asnjiher nuk do te ndryshojn interesat e pozicionet
sikur te kishin qene ne teritor anglezet ne vend te frances
esht fat i keq qe aty jan francezet antishqiptar
franca ehst s erbi rusi e perjetshme
franca gjithmone do te ven veton per te mos i pranuar shqiptaret
ne bashksi europiane
Shqiptaret duhet te bejn nje far bashkimi angloamerikan shqiptar
australian zeland
anglia duhet te jet gjithmone e forte
ndikuese e fuqishme
idealet e shqiptarve duhet te jen qe te forcohen
anglezet meritojn toke me shum teritor
anglezet kanadezet amerika australia zelanda shqiperia etnike
duhet te jen shum te bashkuar si nje familje
esht bashkim i natyrshem dhe duhet ti kundervehen politztikes franceze ruse serbe greke
spanjole slovake qeke rumunne bugare maqedone dhe dhe te tjerve

se sa esht e e rendesishme qe anglo amerikanet te ken nje aleat te forte si shqiperin etnike
duhet te vetedijsohet shum anglia dhe amerika
kanadaja australia zelanda
keto shtete me gjith forcen e tyre duhet te ndihmojn nje shqiperi etnike jashtzakonisht te forte
shqiperia etnike duhet te fuqizohet menjiher dhe ne qdo aspekt
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-19, 06:21   #3810
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

eknomia dhe ushtria shqiptare duhet te fuqizohet menjiher njisite speciale
dhe duhet te largohen serbet nga kosova serbet kolon dhe mbeturinat kolone qe jan armiq te perjetshem te shqiptarve dhe sumj te rrezikshem
te forcohen shqiptaret e sangjakut dhe te punohet shum per bahskimin me kosoven
dhe te luginesse presheves e me vone te merret komplet jugu te cilin na emori serbia si teritor
vranjen kurshumline dhe shum vende tjera deri te kufijt bugar


lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.