Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Shėndeti
User Name
Password
Shėndeti Tė rejat dhe kuriozitetet mė tė fundit nga mjeksia. Cila eshte pyetja juaj ?Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-03-14, 18:26   #1
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
uck_aksh's Avatar
 
Join Date: 02-10-04
Location: Vevey-Suisse
Posts: 5,197
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Default NUSS Procedure

Pershendetje per te gjith antaret e forumit

Te gjith ata qe jetojn jash shtetit te Kosoves dhe te gjith ata qe kan mundesi te bejn pytje neper spitale se sa kushton ky lloj operacioni pasi qe ne Kosov nuk behet,
me duhet te dij se sa kushton operacioni dhe sigurimi i vizes nga spitali

Gjermanish e perkthyme
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 15-04-14, 16:38   #2
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 25,059
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: NUSS Procedure

Pershendetje UQK!

Ne anamnezen ka disa gabime. Ana e djathte e toraxes nuk eshte e madhe, ajo eshte normale ,por deformimi i sternumit , pectus excavitum, ku e ben te figuroj ma te madhe. Perveq kesaj, nuk eshte ndonje deformim qe mund te kete pengesa per nje jete normale. E vetmja aresye qe e ben, eshte ajo estetika. Duke e pa pak edhe vendin ,ku ,nder kemi pjesen me te madhe te zemres, e mira do te ishte qe te mos ngacmon.
Te vetmit qe kryejn keto operacione jan ne Amerike.

Ky eshte ekzaminimi me nje ortoped.
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-04-14, 17:40   #3
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
uck_aksh's Avatar
 
Join Date: 02-10-04
Location: Vevey-Suisse
Posts: 5,197
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: NUSS Procedure

Quote:
Originally Posted by vjeshta View Post
Pershendetje UQK!

Ne anamnezen ka disa gabime. Ana e djathte e toraxes nuk eshte e madhe, ajo eshte normale ,por deformimi i sternumit , pectus excavitum, ku e ben te figuroj ma te madhe. Perveq kesaj, nuk eshte ndonje deformim qe mund te kete pengesa per nje jete normale. E vetmja aresye qe e ben, eshte ajo estetika. Duke e pa pak edhe vendin ,ku ,nder kemi pjesen me te madhe te zemres, e mira do te ishte qe te mos ngacmon.
Te vetmit qe kryejn keto operacione jan ne Amerike.

Ky eshte ekzaminimi me nje ortoped.
Vjeshta me jan kthyer raportet dhe profakturat nga keton shtete qe mundet te bbehet ky llojn operacioni
deri me tani jan keto shtete Slovenija, Turqia, Austria, Italia, po pres edhe pergjegjen e Zvicrres dhe te Gjermanis jo pengesa nuk ka per estetika esht e deformune edhe ne te gjitha keto spitale shuma e operacionit esht perafersisht 15,000 euro
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-04-14, 21:14   #4
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 25,059
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Re: Titulli: NUSS Procedure

Quote:
Originally Posted by uck_aksh View Post
Vjeshta me jan kthyer raportet dhe profakturat nga keton shtete qe mundet te bbehet ky llojn operacioni
deri me tani jan keto shtete Slovenija, Turqia, Austria, Italia, po pres edhe pergjegjen e Zvicrres dhe te Gjermanis jo pengesa nuk ka per estetika esht e deformune edhe ne te gjitha keto spitale shuma e operacionit esht perafersisht 15,000 euro

Suksese djalit!


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 23:32.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.