Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-04-17, 05:13   #1
power8
 
Join Date: 22-08-13
Location: Republika e Kosoves
Posts: 191
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Default Fylking: Serbėt janė psikopatė dhe derra tė mallkuar (Video)

Aktori i njohur suedez, Gert Fylking, ka barazuar popullin serb me Anders Breivikun.
 
Moderatori i emisionit "Bota e Gertit" nė Radio 1 tė Stokholmit, i ka "qerasur" serbėt edhe me epitete si: psikopatė, tė retarduar dhe derra tė mallkuar. Kjo nga ndodhur muaj mė parė.
 
Kjo ka ndodhur tė martėn e kaluar, kur nė programin e tij ka komentuar gjykimin e Breivikut nė Norvegji. Dėgjuesve tė tij, nė mesin e tė cilėve ka edhe serbė, aktori – i cili merret edhe me politikė – ka thėnė se "serbėt janė breivika".
 
Nė njė moment, ai ka dhėnė komentet se "bota ėshtė plot me tė tillė", pas sė cilės ndėrpritet nga bashkėbiseduesja me konstatimin: "Sidoqoftė, kėtė Breivik e kemi zėnė".
 
"I kemi kapur shumė tė tjerė, i kemi zėnė atė serbė qė sillen si derra tė mallkuar, tė cilėt kanė vrarė qindra-mijėra njerėz e qė kanė dėbuar miliona. Ata i kemi kap. A mendoni se serbėt i gjykojnė? Jo, serbėt i glorifikojnė si heronj. Kush janė atėherė psikopatėt? A ėshtė e retarduar pra pjesa mė e madhe e popullit serb? Apo janė tė retarduar vetėm ata qė kanė kryer krime?", ka thėnė Fylking i zemėruar.
 

 
Sipas pėrfaqėsuesve tė shoqatave serbe nė Suedi, akuzat e tilla kundėr serbėve janė gjithnjė e mė tė pranishme nė mediat e Skandinavisė.
 
Serbėt patėn reaguar ashpėr.
 
Pėrndryshe, nė Suedi, sipas disa vlerėsimeve, ka mė shumė se 300 mijė banorė me prejardhje serbe.
 
Gert Fylking ka luajtur role nė dhjetėra filma suedezė. Pos aktrimit dhe gazetarisė, ai merret edhe me politikė. Ėshtė anėtar i Partisė sė Krishterė, e cila nė Parlamentin suedez i ka 19 deputetė. Fylking ėshtė mbi 60 vjeē, i martuar dhe ka gjashtė fėmijė.
_________________________________________
http://ina-online.net/fylking-serbet...allkuar-video/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 23:28.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.