Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-02-10, 14:53   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Flokėt nė kohė dimri ...

Rrini rehatshėm! Pamja dimėrore ėshtė nga pak e ērregullt. Po jua paraqesim tri frizura tė thjeshta, por moderne, tė cilat mund t'i formėsoni lehtė.
FLOKĖT E SHKURTĖR
JO tė krehur me rregullsi
PO tė parregullta

Flokėt e shkurtėr nė kėtė mėnyrė japin pamje shumė rinore dhe janė kontrast i shkėlqyer me frizurat e "hekurosura". Thjesht: lahen flokėt me shampon pėr volum dhe derisa i than i me aparatin pėr tharje (fen), me anė tė gishtėrinjve blejtė ngrihen lart njė nga njė; pėr forcim nuk duhet pėrdorur shumė gel, sepse kėshtu do tė bėnit njė frizurė-iriqi, ndėrsa flokėt do tė humbnin shkėlqimin. Nė fund, me anė tė majave tė gishtėrinjve, nė secilin ble qitet pak serum pėr shkėlqim.

FLOKĖT MESATARĖ
JO tė prerė drejt
PO tė prerė shkallė-shkallė

Flokėt mesatarė, tė prerė shkallė-shkallė, lėnė pėrshtypje tė relaksueshme dhe nuk kėrkojnė shumė stilizim. Flokėt e larė stėrpiken me sprej pėr volum; hidhen pėrpara dhe thahen me fen, ndėrsa kalohet mbi to me gishtėrinj. Kur tė thahen, njė sasi e vogėl e dyllit pėr flokė shtrihet nė mes tė pėllėmbėve dhe me to kalohet mbi flokė tė ndarė nė blej. Disa blej tė zbardhur do tė theksojnė mė shumė prerjen shkallė-shkallė.

FLOKĖT E GJATĖ
JO Kaēurrela tė dendura
PO Tė mbėshtjellė lehtė

Hit i kėtij dimri janė flokėt e gjatė, qė bien lirshėm pėrreth fytyrės. Blejtė e flokėve lėshohen lirshėm e butė, mirėpo, megjithatė, stilizohen. Flokėt ndahen nė tri deri nė pesė pjesė dhe blejtė mbėshtillen nė drejtim tė fytyrės, ndėrsa tė tjerat nė drejtim tė kundėrt. Vajzat tė cilat kanė flokė kaēurrela, mjafton t’i thajnė me anė tė peshqirit, pastaj pėrdoret pak gel, ndėrsa majat formėsohen duke i mbėshtjellė rreth gishtėrinjve.

KĖSHILLĖ:
MAJAT E FLOKĖVE

Me larjen e shpeshtė me shampon, flokėt dėmtohen, me ē'rast mund tė humbin shkėlqimin natyror, nė kėtė mėnyrė rriten gjasat pėr ēarje tė shpejtė tė majave. Prandaj, mjafton t'i lani me shampon vetėm rrėnjėt e flokėve, ndėrsa pėr pjesėn tjetėr tė flokėve pėrdoret vetėm balsami ushqyes.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-02-10, 15:15   #2
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Flokėt nė kohė dimri ...

Kombinim i te pares me te dyten i kam tani :D....pak ndryshe per mua ne kete sezone. Kush me sheh, ben , ste njohta :P
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-02-10, 15:16   #3
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Flokėt nė kohė dimri ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga roadrunner
Kombinim i te pares me te dyten i kam tani :D....pak ndryshe per mua ne kete sezone. Kush me sheh, ben , ste njohta :P
Sigurisht...sepse koka diqka e mir...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-02-10, 15:20   #4
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Flokėt nė kohė dimri ...

po me te vertet....te gjitha qe me bien ne sy kane floke te gjata te shkallezuara :S...

Me qeshet me vajzen kur tha: Wow mami, une nuk guxoj ta leshoj doren ma se mund te humbi, veq kur te shoh veten pas dikujt tjeter se paske ndryshu total hahahaha
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Sigurisht...sepse koka diqka e mir...
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-02-10, 15:23   #5
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Flokėt nė kohė dimri ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga roadrunner
po me te vertet....te gjitha qe me bien ne sy kane floke te gjata te shkallezuara :S...

Me qeshet me vajzen kur tha: Wow mami, une nuk guxoj ta leshoj doren ma se mund te humbi, veq kur te shoh veten pas dikujt tjeter se paske ndryshu total hahahaha
Shum m'pelqejn njerzit qe e mbajn veten...qe i kujshtojn rendesi dukjes...flokeve...trupit..etj...e ne veqanti femrat patjeter duhet te jen shum te kujdesshme...kuptohet edhe meshkujt...

Vajza s'ka pas faj...kshtu eshte kur e ki Mamin e Bukur...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-02-10, 15:26   #6
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Flokėt nė kohė dimri ...

Pajtohem me ty plotesisht, ja kjo eshte ajo qe kam tash :D


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Shum m'pelqejn njerzit qe e mbajn veten...qe i kujshtojn rendesi dukjes...flokeve...trupit..etj...e ne veqanti femrat patjeter duhet te jen shum te kujdesshme...kuptohet edhe meshkujt...

Vajza s'ka pas faj...kshtu eshte kur e ki Mamin e Bukur...
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-10, 22:45   #7
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Flokėt nė kohė dimri ...

Mos ferkoni kryt shume ..behet edhe me shume e yndyrshme ...jo ujt te nxeht kurt te pastrojni floket.....perdorni sa me pak produkte ce blehen neper shitoret ushqimore ...zgjedh produkte profesionale .kan pak silicon ose produkte ce jan eco....mos i prekni floket shume ...


dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:13.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.