Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-07-10, 14:51   #1
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Nenes

Nenes

1 vjeē kur ishit me duart e saj ju lau dhe ju ushqeu;
E falenderuat duke qarė tėrė natėn dhe duke e lėnė pa gjumė.

2 vjeē kur ishit ju mėsoi tė ecnit;
E falenderuat duke ikur nga dhoma kur ju thėrriste.

3 vjeē kur ishit, u pėrgatiti gjellėrat tuaja mė tė preferuara;
E falenderuat duke e derdhur pjatėn nėn tavolinė.

4 vjeē kur ishit u mėsoi tė mbanit nė dorė lapsa me ngjyra tė ndryshme;
E falenderuat duke bėrė vizatime tė ndryshme nėpėr muret e shtėpisė.

5 vjeē kur ishit ju zbukuroi me rroba tėrheqėse;
E falenderuat duke u rrėzuar nė gropėn e parė me baltė qė e vėrejtėt.

6 vjeē kur ishit erdhi sė bashku me juve nė shkollė;
E falenderuat duke i thėnė: “Nuk shkoj rrugėve tė “lagjes”.

7 vjeē kur ishit ua dha njė top dhuratė;
E falenderuat duke e thyer xhamin e fqiut matanė.

9 vjeē kur ishit ua gjeti njė mėsues tė pianos;
E falenderuat, duke mos mėsuar notat tė paktėn vetėm njė ditė.

10 vjeē kur ishit me automobil ju dėrgoi nėpėr ditėlindje e deri tek mėsimet pėr vallėzim dhe nė ēdo vend tjetėr;
E falenderuat duke zbrit me vrap nga vetura dhe duke mos e shikuar aspak.

11 vjeē kur ishit me shokun tuaj ju dėrgoi nė kinema;
E falenderuat duke i thėnė: “Ti mos u ul sė bashku me ne”.

12 vjeē kur ishit nuk dėshiroi tė shikoni programet degjeneruese dhe tė dėmshme nė televizion;
E falenderuat, duke i shikuar tėrė ato programe gjersa nuk ishte ajo nė shtėpi.

15 vjeē kur ishit ju dėrgoi pėr pushime verore nė shtetet e tjera;
E falenderuat duke mos ia shkruar tė paktėn asnjė rresht letėr.

17 vjeē kur ishit ju lejoi qė tė shkoni nė party me shokun (shoqen) tuaj;
E falenderuat duke mos ia bėrė asnjė telefon dhe duke u kthyer nė shtėpi para agimit.

19 vjeē kur ishit ua pagoi shpenzimet e shkollės, me veturė ju dėrgoi nė konvikt dhe ua mbarti rrobat duke u perkujdesur pa pushim;
E falenderuat duke u pėrshėndetur te dera e konviktit qė tė mos tallen shokėt tuaj.

21 vjeē kur ishit dėshiroi t’ju japė udhėzime pėr jetėn dhe karierėn tuaj;
E falenderuat duke i thėnė “Unė nuk bėhem sikur ti”.

22 vjeē kur ishit ju pėrqafoi me krenari nė ceremoninė e diplomės universitare;
E falenderuat duke kėrkuar para qė tė shėtisni nėpėr Europė.

24 vjeē kur ishit dėshiroi tė takonte djalin qė ju mė njė kohė tė gjatė po takoheshit;
E falenderuat duke i thėnė: “Kohėn kur duhet ta takosh atė e di unė”.

25 vjeē kur ishit ua pagoi shpenzimet e dasmės, pėr juve shumė u gėzua dhe njėkohėsisht u emocionua;
E falenderuat duke u shpėrngulur nė njė qoshe tė botės.

30 vjeē kur ishit dėshiroi t’ju kėshillojė rreth mbikqyrjes sė foshnjes Suaj;
E falenderuat duke i thėnė: “Leji kėto udhėzime tė vjetra”.

40 vjeē kur ishit ju pėrkujtoi pėr ditėlindjen e njė tė afėrmi tuaj;
E falenderuat duke i thėnė:“Nėnė kam shumė punė”.

50 vjeē kur ishit, ajo u sėmure shumė, kur shkuat ta vizitonit gjatė vikendit tė fundjavės, ajo u gėzua;
E falenderuat duke i treguar se pleqtė bėhen nazelinj sikur fėmijėt.

Duke hėnė kėshtu e ashtu njė ditė… Ajo, vdiq…
Atė qė nuk mund ta bėnit pėr tė deri nė kėtė ditė,
Nė atė moment ju ra si njė vetėtimė nė zemrat tuaja, ju humbi njeriu me i shtrenjte…
Zemra juaj u copetua...

NĖSE ĖSHTĖ GJALLĖ, EDHE MĖ TEJ SĖ BASHKU JETON ME JU,

KĖTĖ HERĖ ATĖ DUAJENI MĖ SHUMĖ SE KURDOHERĖ…

Dr. Erdal Atabek


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-12-10, 12:23   #2
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,450
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Smile Titulli: Nenes

‎3vjet: mami Tė dua shuumė!
10 vjet: po po mami ..
16 vjet: mami pse mė pengon?
18 vjet: dua njė shtėpi timen !
25 vjet: mami ke pasur tė drejtė ..
.........30 vjet: dua tė shkoj prapė te mami !
50 vjet: mami s'ėshtė mė kėtu ..
70 vjet: gjithqka do tė jepja vetėm edhe njė herė ta shoh tė gjallė e tė shėndoshė !
Kemi vetėm njė nėnė, atėherė postojeni nė profilin tėnd nese e do nėnėn tėnde♥♥
LOVE MY MOM .♥♥
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-01-13, 22:44   #3
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Nenes

nanes ja haj zemren se shume shoqe e kom
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-13, 13:32   #4
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Nenes

Nėnės

E kujtė ishte ajo dorė e dėlirė,
qė mė ledhatonte,
e kujtė ishte ajo zemėr e mirė,
qė aq shumė mė donte.

Kush ėshtė mė e dashur,
kur ėshtė e re apo plakė,
ishte nėna ime ,
qe ma djeg shpirtin flakė.

Vetėm shpirti i saj i ndriēuar,
mbushur pėrplotė dashuri sublime,
ē'do gjė nė jetė ka sakrifikuar,
pėr ardhmėrinė time.

Sytė mbushur lot,
kur isha i dėshpruar,
fluturonte si pėllumb i bardhė,
kur mė shihte tė gėzuar.

Askush si ti nė jetė ,
s'mė afroi dashuri,
tash kur nė amshim prehesh e qetė,
nė ėndėrr ē'mallem me ty.

Shpeshėherė me hapa tė lehtė,
i afrohesh shtratit ku baj gjum,
mė mbulon butė,qetė,
nėse jam i shplum.

Nėnė,atėherė unė t'i puthi duart,
e ta puthi ballin,
kėshtu nė kėtė mėnyrė
unė e hjeki mallin.

Pas pak me del gjumi,
mendoj se je gjallė..,por kot,
e preki jastėkun,
i bėrė qullė me lot.

O All-llah i Madhėruar,
tė lutem,mėshiro prindėrit e mi,
kur isha i vogėl,u kujdesėn mė edukuan,
mė bashko nė Xhennet me ata te dy.

Jeta pa nėnė,
sikur nata pa hėnė,
Sikur dita pa diell,
Sikur toka pa qiell.

Xhemil Sadiku


__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:49.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.