Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Muzika
Emri
Fjalėkalimi
Muzika Degjojme,kendojme ,kercejme ... :-)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-02-04, 09:38   #1
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Tekste kėngėsh!

Rruges isha tuj kalu. (Flora Kurti)

Rruges isha tuj kalu
ne ate djal une jam taku
Sa her une qe e takoj
me fjale dua ti tregoj

O mor djale o djale i ri
se me ty kam ra ndashni
A e din se sa te dua?
veq per ty jam tuj mendu

O mor djale o djale i ri
Se ne ty kam ra ndashni
A e din se te dashuroj?
ket kange ty po ta kendoj

Cdo her prane tij kur kaloj
me buzeqeshje e shikoj
Por nuk di si ti tregoj
se aq shume e dashuroj

O mor djal ty du me tthane
se ne zemer sun e mbaj
du ta shpreh nje dashuri
qe e mbajta kohe per ty
aaaaaaaa

O mor djale o djale i ri
Se ne ty kam ra ndashni
A e din se te dashuroj
Ket kange ty po ta kendoj


O mor djale o djale i ri
Se ne ty kam ra ndashni
A e din se te dashuroj?
Ket kange ty po ta kendoj

Hajde sbashku te kendojme
Zemrat tona ti bashkojme
A e di se tdashuroj?
Kete kange ty po ta kendoj


Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-02-04, 10:02   #2
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Sonte


Sonte gjithqka ndahet n gjysme
perveq dhimbjes
Sonte asgje se eshte e lehte perveq
ikjes
Sonte kujt doren ia mbane,kujt ne vesh
i flet
Puthja jote neser kend e pret e kend
me vone e vret.

Nese emrin tend cdo nate e thrras e
per ty flas s do te thote se ty te du
Nese netet pa ty vijn e shkojne
do t mundem une pa ty kur ti
mundesh pa mua

Sot kujtimet kujtimet fund nuk kane as sdu
ti harroje
Ndoshta neser kot do te qan,ndoshta
veq enderroj
Se fshetesi ishe per mua kete
une tash e di.
Do te provoj pa ty une me jetu
Do te lutem ne vetmi.........................Marigona
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-02-04, 15:47   #3
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

E jetuam erresiren
Ndon se enderrr kishim driten
merituam ne te miren
qe prej vitesh e pritem
nje shkendi na flakroj
nga duart tona ran zingjiret
nje ngrohtesi na shejteroj
se zoti i don te miret.
Mos i leni dritat fikur
edhe nata le te ndizet
se nje jete nje jetź
kam pritur te ju shof te buzqeshur
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-04, 06:25   #4
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Beso nė diell (ODA)

Kur shtėngata mbulon qytetin tonė
Mos u frikėso natėn ti
Beso n'mua se unė besoj n'ty
Shiqo rrufenė drejt nė sy

Pas ēdo shiu, dielli do tė nxenė
Unė dhe ti tė lirė do t'shiqojmė
Dhe e dimė se nuk ėshtė, nuk ėshtė tmerr
Nuk ėshtė tmerr, por ėshtė shtrėngatė

Mė beso se nuk je vetėm
Mė beso tė lutem ti
Mė beso se do t'shrij jetėn
Dhe nuk do tė jem larg nga ti

Beso nė diell,...

Kur shiu i ftohtė fytyrėn ta mbulon
Vazhdo drejt ti, rrugė mos ndėrro
Ngrite kokėn dhe shiqo lart
Se nuk ėshtė tmerr, por ėshtė shtrėngatė
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-04, 10:04   #5
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

TAKIMI

Sabri Fejzullahu :lol:

Shume vjet kaluan, qe s'ishim pare
Si ti harroje keto vrragė mbi ty
Me vje per te klithur e per te qare
Shume me mire te mos kisha sy

Mbi floke te kishte reshur bore
Rrudhat te loznin neper fytyre
Ku jane ata sy, ku ajo dore
Pse zerin, te paska tjeter ngjyre

Ti ke qene simbol i bukurise
Krijuar nga dore hyjnore
Ndaj i besoja amshueshmerise
Dhe te till te kujtoja prore

Mbi floke te kishte reshur bore
Rrudhat te loznin neper fytyre
Ku jane ata sy, ku ajo dore
Pse zerin, te paska tjeter ngjyre

Kohe e eger, kohe tinzare
Gjurme qe paska lene mbi ty
Shume me mire te mos ishim takuar fare
Shume me mire te mos kisha sy

Kohe e eger, kohe tinzare
Gjurme qe paska lene mbi ty
Shume me mire te mos ishim takuar fare
Shume me mire te mos kisha sy
Shume me mire te mos kisha sy
Shume me mire te mos kisha sy
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-04, 10:14   #6
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

MOS I LENI DRITAT FIKUR

Sabri Fejzullahu

E jetuam errėsirėn
Ndonėse ėndėrr kishim dritėn
Merituam ne tė mirėn
Qė prej kohėsh e pritėm

Njė shkėndi na flakėroj
Nga duart tona ranė zingjirėt
Njė ngrohtėsi na shejtėroi
Se zoti i don tė mirėt

Mos i leni dritat fikur
Edhe nata le tė ndizet
Sepse stinėt e mėrzisė kanė ikur
E tė lumturisė po nisen
Mos i leni dritat fikur
S'dua t'ju dėgjoj tė heshtur
Se njė jetė, njė jetė ju kam pritur
T'ju shikoj tė buzėqeshur!

E jetuam errėsirėn
Ndonėse ėndėrr kishim dritėn
Merituam ne tė mirėn
Qė prej kohėsh e pritėm

Njė shkėndi na flakėroj
Nga duart tona ranė zingjirėt
Njė ngrohtėsi na shejtėroi
Se zoti i don tė mirėt

Mos i leni dritat fikur
Edhe nata le tė ndizet
Sepse stinėt e mėrzisė kanė ikur
E tė lumturisė po nisen
Mos i leni dritat fikur
S'dua t'ju dėgjoj tė heshtur
Se njė jetė, njė jetė ju kam pritur
T'ju shikoj tė buzėqeshur!

Mos i leni dritat fikur
Edhe nata le tė ndizet
Sepse stinėt e mėrzisė kanė ikur
E tė lumturisė po nisen
Mos i leni dritat fikur
Edhe nata le tė ndizet
Sepse stinėt e mėrzisė kanė ikur
E tė lumturisė po nisen
Mos i leni dritat fikur
S'dua t'ju dėgjoj tė heshtur
Se njė jetė, njė jetė ju kam pritur
T'ju shikoj tė buzėqeshur!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-04, 11:00   #7
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Do te vi ne mengjes

Do te vije nje nate
ne dritaren tende
te te veshtroje
kur ti je ne enderr
do te vije atehere
kur te jeshe ne gjume
te shikoje se si fle
se te dua shume


Yllin nga qielli do ta zbrese
dhe ty do ta fal
e te shikoje se si buzqeshe
dhe henes ate drite tja marre

Do te vije ne agim
nga gjume te te zgjoje
te marre ne perqafim
dhe kur nuk do te leshoje
Do te vije ne mengjese
te ta sjelle ty dashurin
te shikoje se si buzeqeshe
ta shijoje bukurin Marigona
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-04, 13:09   #8
Donika Morina
 
Anėtarėsuar: 10-12-03
Vendndodhja: Gjakov por jetoj ne Austri!!
Postime: 54
Donika Morina e ka pezulluar reputacionin
Gabim Xheki!!!

Oooo pik ne zemer veq ti me ke mbet 1,her mke shiku 2,her me ke djeg.
Sa her ti nshoj syt me shikķm me mbyt kur ma thu ni fjal perseri me ngjall kur ma thu ni fjal perseri me ngjall.
Oooo paska zbrit hana n“ballin tand ule at shikim se vdiqa ne kamb,ule at shikim se vdiqka ne kamb.
Sa her mi nshon syt me shikim me mbyt kur ma thu ni fjal,perseri me ngjall,kur ma thu ni fjal perseri me ngjall.
Donika Morina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-04, 13:17   #9
Donika Morina
 
Anėtarėsuar: 10-12-03
Vendndodhja: Gjakov por jetoj ne Austri!!
Postime: 54
Donika Morina e ka pezulluar reputacionin
Gabim Aferdita Demaku.

Dua ti them fjalet qe kurr nuk ti thash, Dua qe ti jap ato qe sti dhash, Dua qe te ndjej thell ne gjoksin tim por si duket sonte nuk po kam guxim. Nuk do te leshoj se i imi je si nuk e vren si nuk po e sheh si nuk e kupton se kjo zemer qan qe kur spo te shoh dhe afer ste kam.
Donika Morina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-02-04, 13:46   #10
sexybrikenda
 
Anėtarėsuar: 25-02-04
Vendndodhja: Australi
Postime: 790
sexybrikenda e ka pezulluar reputacionin
Gabim

lazdrani une jam akullore ti je majlte kur te perzihem bahemi cokollat.kiss only you :P
sexybrikenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-02-04, 15:05   #11
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

:roll: :roll: :roll: jo more ndoshta reqel
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-03-04, 09:50   #12
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Zeshkanja ime

Moje zeshkanja ime
shikim yt me djeg si
zjarr.
Pran lumit qendrojm te dy
ne zemer kam nje mall
Kujtoje nje zemer djali
qe dashuron dashuron
Kujtoje nje dashuri t`sinqert
qe te adhuron adhuron.
Seq me dogje mallin
per ata sy ty te zi
Xhevahir guri te pa shtjerrur
Ti me fale gjalleri
Kujtoje nje zemer djali
Qe t`dashuron dashuron
Kujtoje nje dashuri t`sinqert
Qe t` adhuron adhuron...............TRIX
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-03-04, 10:11   #13
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Ti do te martohesh

Krejt cka kam do ti jepja
kurre ne jete ty mos t`kisha pa
S`di vella kujt ne kete bote
kaq e re gjynahet me i la
Kishim lind ne kohen
kur Zoti njerzve fat nuk i ka nda
Do te vjen dita qielli
do t`ua kthen atyre qe na ndan
Se ti do te martohesh
une do te martohem ne dore me s`do
te mbaj
Me ty kur takohem shpejt do te largohem
E sikur femiju do te qaj.
Tash e ke veshtire
por ti je mashkull mua me harron
E une jame mallkuar sepse
femra vetem nje here dashuron
Edhe mua fjala ne fyt me prehet
kur te them se kshtu nuk ban
Mbaje mend pas teje n`dashuri
kurr me s`ka me ra
Se ti do te martohesh
une do t`martohem ne dore me sdo
te mbaj.
Me ty kur takohem shpejt do te largohem
E sikur femiju do te qaj
Se ti do te martohesh ,une do t`martohem
ne dasem nuk do t`vij
Me ty kur te takohem shpejt do te
largohem
edo te qaj si femije
O sa me dhemb kur thua
se ende me done
Me mire e dij se kjo jete
me kurr s`na bashkon.................Adelina Ismaili
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-03-04, 10:30   #14
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Please Forgive Me

It still feels like our
first night together
Feels like the first kiss
and it`s gettin better baby
No one can better this
I`m still
holdin on and you`re still the one
The first time our eyes met
it`s the same feelin`i get
Only feels much
stronger-i wanna love ya longer
You still turn the fire on..
So if your`re feelin` lonely...
don`t.You`re the only one
I`d ever want
I only wanna make it good
So if I love ya a little more than
i should.....
Please forgive me - i know not
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-03-04, 11:13   #15
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Please forgive me-i know not what i do
Please forgive me -i can`t stop lovin you
don`t deny me
this pain i`m going through
Please forgive me-if i need ya like i do
Please believe me -every word i say is true
Please forgive me-i can`t stop lovin` you
Still feels like our best times are together
Feels like the first touch
we`re still gettin closer baby
Can`t get close enough
I`still holdin`on-you` re still number one
I remember the smell of your skin
I remember evrything
I remember all your moves-i remember you
I remember the nights -ya know i sill do
So if you` re feeling lonely...don`t
You`re the only one i`d ever want
I only wanna make it good
So if i love ya a littel more than i should
Please forigive me-i know not what i do
Please forgive me-i cant stop lovin you
Don`t deny me-this pain i`m going through
Please forgive me-if i need ya like i do
Please believe me -evry word i say is true
Please forgive me -i can`t stop lovin you
One thing i`m sure of-is the way we make love
And the one thing i depend on
Is for us to stay strong
With every word and every breath i`m prayin
That`s why i`m sayin`...
Please forgive me -i know not what i do
Please forgive me -i cant stop lovin`you
Don`t deny me-this pain i`m going through
Please forgive me -if i need ya like i do
Never leave me -i don`t know what i`d do
Please forgive me-i can`t stop lovin you.............Bryan Adams


lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.