Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-10-12, 22:26   #166
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Rugovizmi-Filozofia Rugoviane (ti thyejm tabut kush guxon )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
po de kur jan mbajt kto takime nuk i kena pas 13,000 viktima nuk i kena pas 25.000 vemra te dhunura nuk i kana pas 1000 fshatra te rraqfshura per toke e tash po vrapojn me bisedue me serrbin pas kti gjenocidi qe serrbia e ka nae ngaj popullit shqiptar qe sante u nis HASHIMI me u takue neser me DAQIQIN ;
guri i madh,

keta shkijet tanė te drejtorise politike te shikut, aspak nuk e kane tash gajlen e Rugoves e rugovizmit, jo.

i kane rroke do gajle tjera keta, por po sillen kah temat per Rugoven, sepse, qashtu osht njifar pune.

po sillen si qent llaskuca rreth temave politike, por asnjani nuk po guxojne me i ra ukit, temave te jakup krasniqit edhe limes, qe sot ju tha hajna e rrugaqa e keni rrethu kuvendin me milici ma zi se shkijet dikur.

keta llaskuca gjithmone i ka mbajte bashk urrejtja ndaj Rugoves e ndaj patrioteve, dhe dashuria ndaj udbes. sot, kur nuk e kane as Rugoven per me e urrejte, as udben per me i sherby... ja u kom q* n**** jan perqa e dojne me e hanger n'dham njani tjetrin...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bajlozi i Zi : 18-10-12 nė 22:27
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-10-12, 23:51   #167
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Rugovizmi-Filozofia Rugoviane (ti thyejm tabut kush guxon )

Like per ngjarjen ne "Parlamnet":P

P.s: (kush ka mizen ner kapuq)dhe,kruhet/thote populli,

M*tin,sa do me mlu,i vjen ERA.Pffffff (na la qeta Alimja)lol A ka pas kush me la Bacen Shim,VALLE?!,,,edhe ky fare,"Ardian Ramadani",ka na dul me keto qpifjee?LOL
Vetem nje pyetje per z.Ardianin mjafton!A ka ndodh donihere "Ibrahim Rugova, me dal nga Kuvendi i Parlamentit?

"Perndryshe,gjanat veq po dalin ne SIPERFAQE..Sdon Koment.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 18-10-12 nė 23:59
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-12, 02:24   #168
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Rugovizmi-Filozofia Rugoviane (ti thyejm tabut kush guxon )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
guri i madh,

keta shkijet tanė te drejtorise politike te shikut, aspak nuk e kane tash gajlen e Rugoves e rugovizmit, jo.

i kane rroke do gajle tjera keta, por po sillen kah temat per Rugoven, sepse, qashtu osht njifar pune.

po sillen si qent llaskuca rreth temave politike, por asnjani nuk po guxojne me i ra ukit, temave te jakup krasniqit edhe limes, qe sot ju tha hajna e rrugaqa e keni rrethu kuvendin me milici ma zi se shkijet dikur.

keta llaskuca gjithmone i ka mbajte bashk urrejtja ndaj Rugoves e ndaj patrioteve, dhe dashuria ndaj udbes. sot, kur nuk e kane as Rugoven per me e urrejte, as udben per me i sherby... ja u kom q* n**** jan perqa e dojne me e hanger n'dham njani tjetrin...
Bajloz veq sa u ktheva prej nejes, e me than me ta kthy selamin.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-12, 02:39   #169
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Rugovizmi-Filozofia Rugoviane (ti thyejm tabut kush guxon )

Shpesh degjoim nga populli fjalen qe thuhet....Mos pyet/dvet se trego vet,cili je!

natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-13, 09:26   #170
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rugovizmi-Filozofia Rugoviane (ti thyejm tabut kush guxon )

Ismail Kadare ka kerkuar falje ndaj asaj ēfar kishte menduar dikur pėr Ibrahim Rugoven.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-13, 00:12   #171
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Rugovizmi-Filozofia Rugoviane (ti thyejm tabut kush guxon )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Ismail Kadare ka kerkuar falje ndaj asaj ēfar kishte menduar dikur pėr Ibrahim Rugoven.
"Ska ma mire se kur kerkohet falje per gabimet qe bejm ne jet"sepse dhe ato jen pjes e jetes...pavaresisht qellimeve, menyra, per tdhen pergjigjen e sakt.Te ben te justifikohemi nga gabimet qe bejm para vetes".

"Sikur dhe Ismail Kadare,njeriu qe me vite i shkruan Letersise madje dhe si Nobelist botrore i qmimeve per shkrimtar shqiptar..Ai patjeter ka psuar/mesuar nga gabimet e jetes,dhe mu per kete ai ka publikuar nje gje te tille gabimi per fyerjen ndaj Dr.Rugoves".

"Respekt per Ismail Kadaren".

"Dhe ne te njeten kohe,sikur dhe Adem Demaqi te bente nje gje te tille,(ne kerkim falje)per fyerjen qe beri ndaj Dr.Rugoves!(para pak ditesh)besoi,se do ta zbute sa do pak ate brutalitetin e tij,antikombtare"!

Jufalemnderit

NATYRA.Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 27-12-13 nė 00:15
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:45.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.