Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Pėrshėndetje dhe Urime
Emri
Fjalėkalimi
Pėrshėndetje dhe Urime Uroni ditėlindjet, festat, fejesat(?)...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-07-07, 20:33   #16
instruktori
Instruktori
 
Avatari i instruktori
 
Anėtarėsuar: 29-08-06
Vendndodhja: Aty ku eshte me se miri
Postime: 10,032
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Luana
Nje mire se ardhje ne pallatin ton te Dardanis , te pershendes dhe te uroj fat e lumturi ne mesin ton ....

Luanesha e msheft


Me knaqesin ma te madhe qe kam i deshiroj mireseardhej ne mesin tone Adrenalines
Uroj qe te kalojm mire se bashku

Me shume respekt per ju

Instruktori
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-07-07, 20:49   #17
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,850
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SANTANA-29

MIR SE NA ERDHE ADRENALINA,,,,,,,,

O mir se ju gjeta SANTANA ..!
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-07, 20:52   #18
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Evvvvvv qfar fati , Oda e jote filloj te shendrit nga anetaret e dashur te Dardanis , mbrenda 1 ore u ban dy faqe ......I'd like to offer sincere thanks and congrats .....!!!!!!


Best wishes from me...
__________________
Tė gjithė e din se si dukem, por askush se di se kush jam nė tė vėrtet!!!!!
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-07, 20:56   #19
instruktori
Instruktori
 
Avatari i instruktori
 
Anėtarėsuar: 29-08-06
Vendndodhja: Aty ku eshte me se miri
Postime: 10,032
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Luana
Evvvvvv qfar fati , Oda e jote filloj te shendrit nga anetaret e dashur te Dardanis , mbrenda 1 ore u ban dy faqe ......I'd like to offer sincere thanks and congrats .....!!!!!!


Best wishes from me...

OOOOOOOOOO Luana po ju e filluat e para qe te shkruni ne kete Ode.
Nje gje duhet ta dini ju dhe te tjeret
Ju jeni e madhja LUANA

respekt per ju

Instruktori
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-07, 21:12   #20
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,850
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga instruktori

Me knaqesin ma te madhe qe kam i deshiroj mireseardhej ne mesin tone Adrenalines
Uroj qe te kalojm mire se bashku

Me shume respekt per ju

Instruktori

Mire se ju gjeta i nderuari instruktor, me te vertet e ndjej veten shume te lumtur ne nje shoqri kaq te madhe dhe rrespektuar si ju, per fillim po habitem me te gjith dhe shoqrusen te par luaneshen...
Ju uroj gjith te mirat ne jet ashtu edhe ne mesin e shoqris ton.

Ju falenderon me shume respekt adrenalina
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-07, 21:24   #21
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,850
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Luana
Evvvvvv qfar fati , Oda e jote filloj te shendrit nga anetaret e dashur te Dardanis , mbrenda 1 ore u ban dy faqe ......I'd like to offer sincere thanks and congrats .....!!!!!!


Best wishes from me...

Evvvvvv bre ja nisi me gjelozu zonja luanesh hehhhehe spo muj me e besu as une se qfar fati i mire po me perciell per 1 ore mu mbush oda plot musafir saqe spo muj te gjith me i pershendet!

Flm per urim bukuroshe
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-07, 21:33   #22
instruktori
Instruktori
 
Avatari i instruktori
 
Anėtarėsuar: 29-08-06
Vendndodhja: Aty ku eshte me se miri
Postime: 10,032
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adrenalina
Evvvvvv bre ja nisi me gjelozu zonja luanesh hehhhehe spo muj me e besu as une se qfar fati i mire po me perciell per 1 ore mu mbush oda plot musafir saqe spo muj te gjith me i pershendet!

Flm per urim bukuroshe

Jo Luana nuk eshte gjeloze

Por kjo me disa te tjer e mbajn te gjall kete forum

te gjith i pershendes
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-07, 21:37   #23
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,850
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga instruktori
Jo Luana nuk eshte gjeloze

Por kjo me disa te tjer e mbajn te gjall kete forum

te gjith i pershendes
Hahaha bera pak shaka se e di se Luanesha eshte e gjall!
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-07, 12:29   #24
Shqiptare
Besimtare!
 
Avatari i Shqiptare
 
Anėtarėsuar: 22-09-05
Postime: 4,501
Shqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėmShqiptare i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dite te bukur e te mbare,

Shqipja
__________________
Zoti ynė, mos na i lako zemrat tona pasi na i drejtove, na dhuro mėshirėn Tėnde, pse vetėm Ti je dhuruesi i madh- (3:8 Kur'an)
Shqiptare Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-07, 12:39   #25
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,850
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shqiptare
Dite te bukur e te mbare,

Shqipja
Flm shume edhe mir se te gjeta Shqipe, te uroj edhe une ty nje dite te mbar.

Tung
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-07, 20:37   #26
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Adrenalina,mirė se ju gjejė nė oden tuajė,tani tė ndertuar aq bukur nga shoqėria dardanas.
Ju dėshirojė ēaste tė mira nė mesin tonė!

Tani nuk do tė kemi frigė qė plogėshtija dhe dembelia do tė na ngulfatė,adrenalina ėshtė ajo qė na mbanė vitalė.
Sjella nė oden tuajė njė shpjegim rreth nikut tuajė,ndoshta pėr ata qė nuk e dinė definicionin ja vlenė.

Me nderime Naki
Kodi:
 
 
Adrenalina ėshtė hormon i gjėndrave mbiveshkore qė lėshohet nė trupin e njeriut kur ai ėshtė nė gjendje rreziku apo nė stres . Ky hormon shkakton rritjen e frekuencės tė rrahjes sė zemrės, rritjen e shtypjes sė gjakut, zgjerimin e bronkeve, rritjen e yndyrave (lipolzė) dhe sheqerit (glukolizė) nė gjak. Adrenalina e ndryshon qarkullimin e gjakut nėpėr organe duke e zvogėluar sasin e gjakut qė qarkullon nė organet e tretjes dhe duke shtuar gjakun nė muskuj. Adrenalina gjithashtu gjendet si transmitor nė tru nė neuronet neuroadrenerge.

__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-07, 21:16   #27
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,850
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki
Adrenalina,mirė se ju gjejė nė oden tuajė,tani tė ndertuar aq bukur nga shoqėria dardanas.
Ju dėshirojė ēaste tė mira nė mesin tonė!

Tani nuk do tė kemi frigė qė plogėshtija dhe dembelia do tė na ngulfatė,adrenalina ėshtė ajo qė na mbanė vitalė.
Sjella nė oden tuajė njė shpjegim rreth nikut tuajė,ndoshta pėr ata qė nuk e dinė definicionin ja vlenė.

Me nderime Naki
Kodi:
 
 
Adrenalina ėshtė hormon i gjėndrave mbiveshkore qė lėshohet nė trupin e njeriut kur ai ėshtė nė gjendje rreziku apo nė stres . Ky hormon shkakton rritjen e frekuencės tė rrahjes sė zemrės, rritjen e shtypjes sė gjakut, zgjerimin e bronkeve, rritjen e yndyrave (lipolzė) dhe sheqerit (glukolizė) nė gjak. Adrenalina e ndryshon qarkullimin e gjakut nėpėr organe duke e zvogėluar sasin e gjakut qė qarkullon nė organet e tretjes dhe duke shtuar gjakun nė muskuj. Adrenalina gjithashtu gjendet si transmitor nė tru nė neuronet neuroadrenerge.

Pershendetje Naki dhe mire se ju gjeta, wowowowo paske ber nje sqarim mjaft te mire Adrenalines sa kur e pash u habita dhe thash me te vertet duhet me qen nje BIOLOG i shkelqyshem!

Me shume rrespekt ju falenderon Adrenalina
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-07, 21:23   #28
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

U bashkangjitem dhe unė urimeve tė bėra pėr ju nga shumė parashkrues.

Shėndet!
Rilinda
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-07, 20:56   #29
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,850
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
U bashkangjitem dhe unė urimeve tė bėra pėr ju nga shumė parashkrues.

Shėndet!
Rilinda
Faleminderit per urimet dhe mire se te gjeta Rilinda, gjithashtu edhe une te uroj qe fati dhe shendeti te qendrojn me ju.

Adrenalina
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-07-07, 19:51   #30
ninnela
 
Avatari i ninnela
 
Anėtarėsuar: 07-09-05
Postime: 7,858
ninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėmninnela i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje per ty Adrenalina duke te deshiruar mireseardhje ne keshtjellen tone dardane

Kalofsh bukur

Respekt NINNELA


ninnela Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.