Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-10-11, 12:03   #16
Antika
 
Avatari i Antika
 
Anėtarėsuar: 05-03-09
Vendndodhja: ..n'kryeveni.
Postime: 1,909
Antika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Splendor in the Grass trailer..
__________________
Mendjet e mėdha diskutojne idetė,
Mendjet mesatare diskutojnė ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnė Njerėzit!!

..sidoqoftė,mirėdita jetė!
Antika Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-10-11, 13:51   #17
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Antika Shiko postimin
Splendor in the Grass trailer..

Antike,
„ Shkelqimi ne bar“, i paharruar,per Zotin!
E kemi pa, shoke e shoqe s`bashku,ishim nja 8 – 10 vete.Ishim 15-16 vjeq…filmi eshte shume me i vjeter,kuptohet.
Nuk me vjen aspak turp ta them,gati te gjithe kemi qajte!Perjashtim bente njeri…ky behluli ka qene dicka i trashe ne rradake!
Dolem ne,dolem nga kinemaja plot ndjenja deshprimi, te prekur ne shpirt per dashurine e parealizuar te vajzes!...dhe i fshehnim lotet nga njeri tjetri!!
Kur ky behluli,nje tip tarzani(kupton ti), ia qkrepi : ja,ja s`ish kane kurrfare filmi!!
Oj Antike,me beso, ketij tarzanit vajzat deshen te ia ngjesin per gushe e ta plasin aty per aty!!

Nuk mund ta harroj castin e takimit te fundit te vajzes me ish te dashurin e saj,e ky tanime ishte babe!!Ky ishte casti qe me ka preke fort ne shpirt!!


Te pershendes Antike dhe kam respekt per shijen tende
Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-11, 14:00   #18
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 14:23   #19
Antika
 
Avatari i Antika
 
Anėtarėsuar: 05-03-09
Vendndodhja: ..n'kryeveni.
Postime: 1,909
Antika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gega 1 Shiko postimin
Antike,
„ Shkelqimi ne bar“, i paharruar,per Zotin!
E kemi pa, shoke e shoqe s`bashku,ishim nja 8 – 10 vete.Ishim 15-16 vjeq…filmi eshte shume me i vjeter,kuptohet.
Nuk me vjen aspak turp ta them,gati te gjithe kemi qajte!Perjashtim bente njeri…ky behluli ka qene dicka i trashe ne rradake!
Dolem ne,dolem nga kinemaja plot ndjenja deshprimi, te prekur ne shpirt per dashurine e parealizuar te vajzes!...dhe i fshehnim lotet nga njeri tjetri!!
Kur ky behluli,nje tip tarzani(kupton ti), ia qkrepi : ja,ja s`ish kane kurrfare filmi!!
Oj Antike,me beso, ketij tarzanit vajzat deshen te ia ngjesin per gushe e ta plasin aty per aty!!

Nuk mund ta harroj castin e takimit te fundit te vajzes me ish te dashurin e saj,e ky tanime ishte babe!!Ky ishte casti qe me ka preke fort ne shpirt!!


Te pershendes Antike dhe kam respekt per shijen tende
Gega1,
sa her e shiqoj kete film me duket sikur eshte hera e pare.Dhe ka nje porosi te mire shume ...
__________________
Mendjet e mėdha diskutojne idetė,
Mendjet mesatare diskutojnė ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnė Njerėzit!!

..sidoqoftė,mirėdita jetė!
Antika Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 14:24   #20
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

The Ghost dhe Pretty Women, m'kan mbet ne memoriiii.
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 21:20   #21
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Romance on the Orient Express


Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Grant : 04-12-11 nė 21:21
Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 21:28   #22
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...


Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Grant : 04-12-11 nė 21:30
Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 21:31   #23
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 21:34   #24
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 21:40   #25
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Stepmom"You have made my life so wonderful.' This line reminds me so much about the essence of humanity. It's not about money, or looks, or fame. It's about being with the people you love; mothers, daughters, fathers, sons, sisters, brothers, husbands, wives...the only thing that truly matters!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Grant : 04-12-11 nė 21:42
Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 21:47   #26
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 21:52   #27
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 21:56   #28
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 22:00   #29
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...

Schindler's List...
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-11, 22:02   #30
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi me i bukur per ty...Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.