Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Rreth projektit Dardania.de
Emri
Fjalėkalimi
Rreth projektit Dardania.de Pyetjet, kėshilllat dhe sugjerimet e diskutuesve, dedikuar stafit drejtues.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-05-09, 23:15   #16
krijuesiii
 
Avatari i krijuesiii
 
Anėtarėsuar: 20-11-05
Vendndodhja: ne bote gjitheandej
Postime: 1,005
krijuesiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Ju falemnderit Krijues i nderuar! Tani e kuptova.
Mė falni nėse ju shqetėsova me pyetjet e mija tė mėrzitshme!

...jo more seshte problem, kam knaqesin dhe nderin te komunikoj me nje te Sinqerte siq jeni ju, te uroje mbaresi dhe nate te mire....

tungiii
__________________
I kam mbytur zhgenjimet.
I kam harruar vuatjet, mjerimet, dhimbjet.
SHQIPETARE dua tju shoh te bashkuar...
SHQIPERI A ALBANI emer qe me knaqe shpirtin
krijuesiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-05-09, 11:13   #17
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Paj, e ka permbushe mori qysh mos me permbushe me eliten aktuale intelektuale qe ka ne dispozicion (ku ja u merr mendja qitini thonjezat).
Problemi ketu eshte se, nje pjese e konsiderueshme e anetarve aktive nuk jane ne gjendje te dallojne chatin nga forumi. Dhe pikerishte afishimet e shumta te stilit chit-chat, duke ja bashkangjitur ketu edhe pasivitetin e moderatoreve, forumi ka ardhe ne kete gjendje qe eshte edhe sot. Edhe pse paraqiten shenja permirsimi koheve te fundit me disa ferkime aty-ketu qe zgjojne kureshtje te lexuesit dhe njekosishte nxite, kurajon postuesin.
Qysh prej se ka filluar dardania qe ta ndjeje veten gjalle me te kane filluar edhe papergjegjesite ne menaxhim, krijimi i klaneve, nepotizem dhe padrejtesi te tjera te cilat te kujtojne kohen e nenes parti.
Pardje : te kriminalizonte kundershtari politik pa fakte, kundershtarimet fetare percjedheshin me nje potpuri etiketash...
Dje : Pergezime dhe urata te tipit "motrushe", cka keni pergadite per dreke, sa vjec i ke pase kur ke qene i vogel...
Sot : Fyerje dhe thashetheme, muhabete t kafehaneve dhe t'odave...
Kesaj i thone permbushje se jo mahi !
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-09, 11:48   #18
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Hamene sha zoten vetum edhe une sa te gjej nji qasishne nuse qe ja kom vnue synin edhe t`ja nguli shigjeten e qasajna amorkes ne zemer tana ne daq te soset ne daq te niset.

Edhe vetum qatehere u pembush edhe osht tu dalen pej kusijes tu u derdhen teposhte
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-09, 14:09   #19
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Spong , ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa...! Une e kuptoj "humorin" tend dhe mesazhin qe percillet...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 17-05-09 nė 14:14
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-09, 14:37   #20
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii
Paj, e ka permbushe mori qysh mos me permbushe me eliten aktuale intelektuale qe ka ne dispozicion (ku ja u merr mendja qitini thonjezat).
Problemi ketu eshte se, nje pjese e konsiderueshme e anetarve aktive nuk jane ne gjendje te dallojne chatin nga forumi. Dhe pikerishte afishimet e shumta te stilit chit-chat, duke ja bashkangjitur ketu edhe pasivitetin e moderatoreve, forumi ka ardhe ne kete gjendje qe eshte edhe sot. Edhe pse paraqiten shenja permirsimi koheve te fundit me disa ferkime aty-ketu qe zgjojne kureshtje te lexuesit dhe njekosishte nxite, kurajon postuesin.
Qysh prej se ka filluar dardania qe ta ndjeje veten gjalle me te kane filluar edhe papergjegjesite ne menaxhim, krijimi i klaneve, nepotizem dhe padrejtesi te tjera te cilat te kujtojne kohen e nenes parti.
Pardje : te kriminalizonte kundershtari politik pa fakte, kundershtarimet fetare percjedheshin me nje potpuri etiketash...
Dje : Pergezime dhe urata te tipit "motrushe", cka keni pergadite per dreke, sa vjec i ke pase kur ke qene i vogel...
Sot : Fyerje dhe thashetheme, muhabete t kafehaneve dhe t'odave...
Kesaj i thone permbushje se jo mahi !
Nuk ėshtė patjetėr ashtu si unė themė, por ama edhe kėshtu si ti ke thėnė nuk qėndron muhabeti.

Kujt i thotė Elit intelektuale (aktuale e kujt e dikurshme) vali ? kėtė do tė doja ta dija, pa edhe n'ēfot e mramja.

Nejse, unė nuk do ti marrė pėr shembull krahasimet e llojit KADARE -QOSJA (siq qe mahitur dikur Uliksi) por ka ka burra kėtu, mos tė mėrzitet Vali se nuk do mbesin burra kėtu edhe po s'pati ai "kohė". Fundja pėr forum nuk ėshtė e patjeter ndonjė shkallė Akademilleku derisa i kemi pėrzgjedhur nofkat dhe lulėzuar avataret.

Pėr njė krahasim ku qėndronim, e ku qėndrojm tash (ēka vjen si dihet) jam i mendimit qė sadopka i kemi njėsuar gjanat.
Perafėrsisht kėshtu:
http://www.youtube.com/watch?v=bldG794WOEA
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-09, 00:04   #21
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<<
Hamene sha zoten vetum edhe une sa te gjej nji qasishne nuse qe ja kom vnue synin edhe t`ja nguli shigjeten e qasajna amorkes ne zemer tana ne daq te soset ne daq te niset.

Edhe vetum qatehere u pembush edhe osht tu dalen pej kusijes tu u derdhen teposhte

Mos harro kur tja ngulesh shigjeten naj zemres, me kqyr se sa vrima i ka (nese dallohet) Qika Poweruse Beqaruse mos u prekni se nuk vlen per gjith respekt po jo si Thaci po si Ali G

Dardania.de oshte si qito kanget Tallava kur gjojn Moderator (rojtar) gratis edhe kta e majn, po kjo tregon edhe vet puna se njeriu qe ka nji pun 8 ore( vetiaket), ose ka femi qe duhet jo qerdhe jo aktivitete jo shkoll( te martumet), ose sepaku qe ja sheh hajrin shpia(Bari,arar,krah shpie) nuk ka koh mi bo me mijra postime , keshtu qe kjo ka tbaj pak edhe me psiqiken e njeriut.. Mendim personal i imi !!!!
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-09, 15:03   #22
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
Mos harro kur tja ngulesh shigjeten naj zemres, me kqyr se sa vrima i ka (nese dallohet) Qika Poweruse Beqaruse mos u prekni se nuk vlen per gjith respekt po jo si Thaci po si Ali G

Dardania.de oshte si qito kanget Tallava kur gjojn Moderator (rojtar) gratis edhe kta e majn, po kjo tregon edhe vet puna se njeriu qe ka nji pun 8 ore( vetiaket), ose ka femi qe duhet jo qerdhe jo aktivitete jo shkoll( te martumet), ose sepaku qe ja sheh hajrin shpia(Bari,arar,krah shpie) nuk ka koh mi bo me mijra postime , keshtu qe kjo ka tbaj pak edhe me psiqiken e njeriut.. Mendim personal i imi !!!!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-09, 15:42   #23
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

hahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
fort i naltė pupi vallahi hahahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

"Projekti" dardania.de e ka pėrmbushė qėllimin e vetė

Temat e tua, pup, sidomos qikjo, janė treguesi mė i mirė ēfarė niveli ka dardania.de...
nėse anėtarėt e saj janė nga ndonjė planet tjetėr, po, pėrndryshe: jerusalemi hala ėshtė i ndarė, bin ladenin hala s'e kanė nxanė, kriza globale hala nuk e ka mbrri zenitin, poli nuk po dihet hala ēka do t ban me dashnoren e vet, Qetsori s'po dihet a po bohet deputet (paj mos muu kanė nifar Jana edhe qiky forum, kishim cofė pėr informacione t personave qė janė PIVa, po mendoj VIPa) ... ti me siguri je bazu veq tek fakti qė Mitrovica, graqanica, shtrpca edhe pdkja me rojet e urės kanė arritė gjuhėn e pėrbashkėt, fakt ky qė ia ka mshelė gojėn popullit tė dardanisė...

Nuk ia ka mshelė a?!

Mshilja pra ti!

p.s. kur t'marrin fund problemet e shqiptarisė pup, ...kur t'marrin fund problemet e shqiptarisė!
Kij durim!
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga panta_rhei : 18-05-09 nė 15:45
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-09, 23:17   #24
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Ku po ta zajn more burrė (veq) Temat e mija rrugen ? Apo sp'o ta zajn rrugėn, po spo mun i bo ven vetit

Jo qebesa e kam thėnė dhe e di pse e kam thėnė, nuk i kam vu as pikpyetje e as "quditėse", asnji pik nė fakt nuk i kam vu unė funja, jeni ju "intelektualet" qė e pėrmbyllėt misionin.
E kur ndodhė kėshtu at'her ka dy pėrgjegjie:
a) Pėrgjegjėsit janė bartur tek organet e zgjedhuar nga vota e lirė e popullit, duke u nisur qė nga Kryetari e Kryeministri, e deri te portjeri ( tė gjithė ata qė marrin paga nga Shteti).
b) Derisa dikur vrinėllonin shpatat, ato sot i kan zėvėndėsuar kafet e forumit, (pėr mua nuk ka asigjė tė keqe)kafet e forumit sepse njerzit e kėnaqur, nuk pranojn ta lodhin trurin ,dhe pikėrisht atje tė zona e argėtimit e kalojn kohėn, njėkohėsisht duke na e bėrė tė ditur qė dardania.de e ka pėrmbyllur misionin (nėse njė tė tillė ka patur ndojher kuptohet)!
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 16:50   #25
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!

Urata nese soshte qashtu thuj soshte veq edi qe edhe mos me kan qashtu ti nuk thu heheh
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 20:32   #26
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
Urata nese soshte qashtu thuj soshte veq edi qe edhe mos me kan qashtu ti nuk thu heheh

Marco muhaxheri, e qeshmja ime eshte aprovim...!

jerrlikja Urate!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 20:57   #27
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Marco muhaxheri, e qeshmja ime eshte aprovim...!

jerrlikja Urate!
Aprovo aprovo ti.

A nuk pi sheh qysh rash pi nalti (Pavarsia e Kosovės) deri mas poshti (te pacenzura).
Pse !
Sepse njerzia janė tė kėnaqur me zhvillimet nė vendlindje, nga ajo edhe nuk e shohin tė arsyeshme tė shqetsohen mė, dhe ju kan rrekur punės (jo si unė qė jam badihavgji).
Andaj edhe titulli !
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 22:12   #28
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Pupi, leonora e jakupve po hike n'politik, s'na ka mbet gja tjeter veq me lujt me "topa" n'pacenzure...!


ps: mos u "merzit", ti!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-09, 01:03   #29
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Marco muhaxheri, e qeshmja ime eshte aprovim...!

jerrlikja Urate!
pe di qe e qeshura jote oshte aprovim po edhe une te thash nese soshte ashtu shlir thuj heheh , Hej ski qare po u konvertu edhe ti en Muhaxherllek, nime kokeshe konvertu se edhe ti ke braktis venin e ke shku en Amerik hehehe
PS Ta kisha gjet nji djal po ky oshte jerrli e tasht ti je bo Muhaxherk e smerr jerrlin hahaaha
Rahmet i past shpirti Rugoves
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-09, 15:00   #30
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Projekti" dardania.de e ka pėrmbushur qėllimin e vetė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
pe di qe e qeshura jote oshte aprovim po edhe une te thash nese soshte ashtu shlir thuj heheh , Hej ski qare po u konvertu edhe ti en Muhaxherllek, nime kokeshe konvertu se edhe ti ke braktis venin e ke shku en Amerik hehehe
PS Ta kisha gjet nji djal po ky oshte jerrli e tasht ti je bo Muhaxherk e smerr jerrlin hahaaha
Rahmet i past shpirti Rugoves
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...
a per djal, n'rast se t'ka shku mendja me ma gjete (se meta pa martu!!!) veq drenicak mos t'jete (se t'gjithe m'duken si Sabiti i Terstenikut ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa...)

edhe nje po ta them, jerrlike kam lind dhe jerrlike do vdes...!


Amin jarabih, rahmet i paste shpirti Dr. Rugoves...!


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 20-05-09 nė 15:01
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.