Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr Sot, 09:27   #3556
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,959
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

jan bashkue kurva e tradhtia
jan bashkue klani e partia
si dikur jan bahskue cuba
si n per therra e n kaquba
ja kan zanė priten shqipnis
kah do hijenat e tradhtis
kush po del ma i zi ma i ndyti
e kan kape atdheun per fyti
her tradhtari e nderkombtari
e her hajni e he r kusari
neper muaj e neper vjet
shqipni nanen e lan shkret
autori xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr Sot, 09:29   #3557
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,959
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

i biri kurves kish mendue
veq me rrejt e me mashtrue
i biri kurves e rruspisė
klysh t s erbis e klysh t rusis
e shum tjere ne kembe jan que
kush me vjedh kush me sundue
ket shqipni kah do me e rjep%
pe rme i vuajt dhe fmia n djep
autori xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 09:36   #3558
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,959
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

po ti kurva vampire
qe dukesh pjelle me sehire

me at qehre rruspije
me ftyr si vampir

ne vitin 1981

# ne gjygj me dole deshmitar

u betove
ne vllazrim bashkim jugoslavie
bashkim shkinie

e tash po del atdhetar
bashk me vllezerit tu
ajkė dredhie
fame tash ke fitu
e poste lartesie

shum larg keni shku
o beter

profiter


o kuku bre
gjithfar rruspije
i pa nderė
gjithfar dyftyrsie
mashtrues tradhtar

rrenacar
toka ka me na lshue
se nuk mbane ma mbi dhe tradhtar
e kurva dyftyrsie
as diell ma s ka me durue
gjithfar klani e partie
e rrena kurvash mashkullore
atdheu u shue
hijenat mbi dhe po bejne hije
dyftyrsia esht shtue
po vret te ardhme etnike shqipnie
autori xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 09:39   #3559
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,959
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kur dilnin dis as pjerdhar
e zuzar
politikxhi
faqezi
ne shesh te qytetit
me tupana
rrejshem me vallzue

shejtana satana
per vota
spiun
qe dijn me u shtihue

me jarge e mashtrime
sa lotet per faq eme kan shkue
duke i kujtue
vuajtjet e tokes time
o mjaft ma dyftyrsi
e rruspija
se rrena mbi dhe ku do ka mbi
se shkrumb e hi
mbet etnike shqipnia
nga secila rruspi
nga dyftyrsia
autori xhelal ferizi
lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 09:46   #3560
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,959
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

rrogat nuk i rrisin asnji milmeter
se keshtu urdheron pro shkja
e prorus nderkombtari
keshtu urdhron tradhtari
e mercenari
e satani i vjeter
vjen urdhri i nenshkruar ne leter
veq me vuajt shqiptari
me ike
mbas shpine
shqiptarit me i ra thike
oh gjithfar shkjau e shkine
e ruskine
ne shpin e shqipnis e i jan lshue
e shqiptaret duke ike
shum jan thye
loti kah do po pike
e her po bjen si shi
ikjet si pa krye
a thue do te ket etnike shqipni
se shum rruspija te huaja jan shkerdhye
po pjellin rus te zi
e shkiet duan me ngadhnjye
shqiptaret duan me i ha hi
europa e djallzuar fund e krye
po del me u zgerdhi perseri
kohrat satane jan kthye
kurvat botrore po duan panslavi
o shekkull i zi
shqiptar nuk keni mik
veq thike
pas shpine
dinak armik
qe punojn pe rshkja shkine
e per rus vampirik
mbaroj mbaroj shqipnia
secili po i del ma armik
mbas shpine tradhtie
votren po din me ja fike
shkruar
nga autori ne mergim xhelal ferizi


lirik ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 4 (1 Anėtarėt dhe 3 Guests)
lirik
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.