Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-09-04, 11:07   #16
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim

Kur te jesh vetem
Kur te jesh ne mendime
Pyete zemren tende
A e don zemren time

Nuk e dua zjarin
Po digjem per ty
Nuk e dua jeten
Po jetoj per ty
Nuk e dua as veten
Sa te dua ty

Nese me don
Edhe une te dua
Nese te urrej
Urrem edhe ty mua
Po nese vdes
Jeto ty per mua
Vec mos haro
Se nje engjull
Te ka dashuruar

Nese me pyet
Ke e dua me shume
Jeten apo ty
Une do te pergjigjem jeten
Ty do te largohesh
Duke mos e ditur
Se ty je jeta ime

Kur te martohesh
Thirrem ne kurorzim
Ta shoh se cila
Do ze vendin tim.
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-09-04, 11:41   #17
Nita_ch
 
Anėtarėsuar: 16-08-04
Vendndodhja: zvicer"FERIZAJ"
Postime: 42
Nita_ch e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Nita_ch
Gabim Nita_ch

Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin
Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes
Te dua me zemer e jo me interes per tere
Jeten time deri sa te vdes

Nese ke sy shiqom Nese ke Vesh degjom
Nese ke Shpyrt sherom
Nese ke Zemer dashurom


Deshiroj te kem krah te fluturoj
Te zbres ne buzet tua te puthi
Fort dhe te tregoj se vetem
Ty te kam dhe sa shum te DUA

Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes
Me Yjet e Nates ty te pershendes
Atje ke ni Lum ku ka Lule shume
Kur te jesh ne gjum vi te puthi une

Akullorja e ftoft buzet mi
Ka ngri vetem puthja jote
Mundt me mi shkri

Vala 900 Personin qe e keni
Kerkuar ne ju eshte dashuruar
Nese edhe ju e dashuroni
Ju lutem nje SMS ja dergoni

Cka don me te then
qka don me te shkru
qka don me teper
se fjalen te DUA.
Nita_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-04, 11:44   #18
Nita_ch
 
Anėtarėsuar: 16-08-04
Vendndodhja: zvicer"FERIZAJ"
Postime: 42
Nita_ch e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Nita_ch
Gabim Nita_ch

Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.

Pa ty nuk mund tė ri..!!
Pa ty jeta mė bohet hi.
Pa ty vorri nuk mė parnon..
Se zemra ime vetėm ty tė don..!!!

Ndoshta isha pak e re.
E besova qka mė the..
Ti thua se ke ndrishuar,por mė trego ku kam gabuar..?
Tash bon qfar tė duash,por zemrėn mos ma vre..
Veq mos haro se ende tė dua...!!

Dashurija pa takim, si vetura pa benzin..
Dashurija pa puthje si mobili pa mbushje..
Dashurija pa sex si cigarja pa shkreps

Nese dikush nė botė tė don,dije sa jam une..
Nese nė bot,dy persona tė duan ty, dije sa e para jam une..
Nese nė bot, nuk tė don askush,dije sa kam vdekur une..!!

Lojėn tande kur se haroj..
Si dhe dashurinė, sa her nė mendime do ta kujtoj..
Pėr veq ty i dashur,nė zemrėn time tjetėr djal, smund tė kujtoj..
Dhe tė ta treogoj tė vertetėn,pėr veq ty tjėtėr nuk parnoj..!!!

Edhe pse je larg, sa gjė smė pengon..
Largėsija na ndan..
Dashurija na bashkon..!!
Nita_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-10-04, 00:56   #19
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ti je gjumi , unė jamė ėndėra
Ti je shpirti, unė jamė zemra
Ti je dielli, unė jamė drita
Ti je jeta qė unė prtia


Dukėt nė Sy ajo qė ndjejė pėr Ty
Sa kohė largė meje do jeshė
Mall nė zemėr do tė kamė
Nėse pika loti kamė nė Sy
Dije se malli mė ka marė pėr Ty


E bukur ėshtė jeta
Kur buzėqeshė me lumturi
Mė e ėmbėl ėshtė vdekja
Se sa ndarja nė Dashuri


Mo i beso askujtė ,
Mos e urrejė vetėn
Por besomė mua ,
qQė pėr Ty japė jetėn

Edhe pse je largė
Asgjė s'mė pengonė
Largėsia na ndanė
Dashuria na bashkon

Do jetojė i lumtur
Se i drejti gjithmonė fiton
Nderin dhe bukurin
Do ia fali vetėm ati qė e meriton.
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-10-04, 16:32   #20
Maca
 
Anėtarėsuar: 31-05-04
Vendndodhja: !...SwIsS...!
Postime: 1,447
Maca e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Nese flej do te endrroj,
nese s'flej dua te te shikoj.
Nese te shikoj do te deshiroj buzen ta provoj,
dhe zemren ta kerkoj....
TREGOM I DASHUR SI TE VEPROJ?
*****************************************

Ti je gje qe nuk harrohesh,
ti je smundje qe nuk sherohesh,
ti njeriun gjdoher e len ne mendime,
ti mbetesh plag ne zemren time...
E DASHURA,DASHURIJA IME...
******************************************

Krejt qka ki ne zemer,
syt po te tregojn,
I njoh ata sy qe me dashurojn,
Pse po rin ne vetmi,
kurse te pret dashurija,
Fundi i ksaj Loje...
JAN BUZET E MIJA...
******************************************

Me beso ne perendi,
se nuk me rihet pa ty,
Kudo qe jam,
Ne zemer te kam,
Kudo qe te shkoj,
Ty te kujtoj,
E kur t'jem ne gjum,
nganjher te endrroj!
**************************

Prano nje puthje,
ME GJITH DESHIR...
Si pershendetje,
PER NATEN E MIRE...
Shpres ne enderr,
TE PRES...
Deri kur te VDES!
***********************

Egziston vetem nje DROG e mire ne bot,
DASHURIJA...
Nese don do te behem
DILERJA yte...
************************************

Te dua ma thot zemra,
te me duash nuk te detyroj,
Por me duaj,
Nese e meritoj...

***************************3

Donjeher e pys veten se ku jetojn Njerzit e mire...
Ne qiell...
Ne ajer,
Ose ne toke..
Por nje gje e di,
Aj/o qe e lexon kete poezi,
esht njeri prej atyre njerzve te mire...
********************************************

Mbrem te dergova nje Engjull,
qe te ruan se si flen...
Por engjulli mu kthye prap dhe me tha:
ENGJULLI,ENGJULIN nuk e ruan dot!
**************************************

Liria eshte e drejta e kujtdo...
Te besoj ate qe i pelqen,
te flas ate qe ndien ne zemer,
te shkruaj ate qe mendon,
dhe te veproj si ti vije me se miri,
Mjafton qe te mos i bej dem askujt!
*********************************

Boll 1 x sa per fillim...
Maca Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 21:25   #21
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

DHEMBJEMe dhembe
E s`di ku me dhembe
Dhembjet s`kane te sosur
Sonte c`do gje
Ne qetesin e vdekjes flen
E shpirti im vlon
Si vala mbi val
Si uji mbi zjarre
Provoje ta mund vetmine
Vargun ku ta marre
Nata s`me tregon
Si ta nxjerre kete zjarre
Mbi qepalla lodhja me rrine
Ne ball djersa vershon
Mbi supe
Bjeshket me rendojne
E ne shpirte
Dhembjet nuk pushojne
Sonte o njerez
flini pa dhembje
te gjitha ua kam marre une!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 21:39   #22
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

POEZI DASHURIE


Nese e done bukurine,
ateher ateher mos me duaj mua,
sepse ka te tjera ,
qe jane me te bukura se uneNese e done pasurine,
ateher mos me duaj mua,
sepse ka te tjera
qe jane me te pasura se une.Nese e done menqurine,
ateher mos me duaj mua,
sepse ka te tjera,
qe jane me te menqura se une.Por nese e done dashurine,
ateher me duaj vetem mua,
sepse nuk ka asnje ,
qe te dashuron me shume.............

kushtuar schatzit tim "ICH LIEBE DICH MEIN SCHATZ"
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-06, 20:20   #23
Dea_A
A_dea
 
Anėtarėsuar: 26-04-06
Postime: 2,231
Dea_A e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Mag sein ,daß die Liebe das Größte ist,und der Glaube das Innigste ,aber die Hoffnung ist das Notwendigste,denn ohne Hoffnung kann ein denkendes Wesen nicht leben .......
Dea_A Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-06, 17:30   #24
Leonard
 
Avatari i Leonard
 
Anėtarėsuar: 28-10-06
Postime: 126
Leonard me shokė shumeLeonard me shokė shume
Gabim

Leonard Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-06, 15:56   #25
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Wenn ich traurig bin,
ist mein Herz still,
meine Augen nass
und meine Gedanken nur noch Hass.

Wenn ich glücklich bin,
pocht mein Herz schnell,
meine Augen glänzen wie das Sonnenlicht
und meine Gedanken sind froh und frei.

Wenn ich verliebt bin,
kriegt mein Herz einen Schlag zu viel,
dann seh' ich dein Gesicht überall
und meine Gedanken fliegen zu dir
und sagen dir:
bitte, bitte denk an mich,
ich hab dich lieb!

Vergiss das nicht!!!
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-06, 12:23   #26
ARI_03
I thjeshtė
 
Avatari i ARI_03
 
Anėtarėsuar: 23-11-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 3,747
ARI_03 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

E shkrova ne qiell te dua, erdhi nje re e zeze dhe u shua, E shkrova ne rere te dua erdhi nje dallge dhe u shua,E dergova ne radion fm dhe nga valet e saj u transmentua------------O SHPIRT SA TE DUA
*********************************
vetmia

Kur jemi bashke jemi tre une ti dhe dashuria,
Kur jemi vetem jemi po prap tre une ti dhe vetmia........

*********************************

NDAL!

NDAL!Akuzohesh per rrembimin e nje zemre me paramendim.
Ne baze te nenit 69 te kushtetutes se dashurise denohehs me burgim te perjeteshem ne zemren time.
I pandehur e pranon denimin?????''

*********************************

Policia

Policia ben te ditur se personi qe mer kete sms eshte ne kerkim.Akuzohet se ka rembyer zemren time......Policia thot gjithashtu se mund ta mbaj sa te doj por t'mos ta lendoj.


**********************************

Endrra

Disa here ne Enderr Trupin te kam puthur,
Mengjesi me ka gjetur per ty duke u lutur,
Do te kisha jetuar lumturin e kesaj bote,
Veq ta di a jam Endra Jote?!

***********************************

Nese ke vendosur te ma coptosh...

Nese ke vendosur te ma coptosh zemren je e lire ta besh...por mos harro se brenda saj je ti

***********************************

Diferenca jote nga ylli

E di ku qendron ndryshimi yt nga Ylli?
Sepse ti shkelqen dhe diten...

***********************************

__________________
Liria e fjalės:Ti ke tė drejtė tė thuash ēdo gjė,
unė kam tė drejtė tė mos dėgjoj asgjė.
ARI_03 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-03-09, 12:04   #27
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Kur ti tė me duash
Dhe pranė tė mos mė kesh
Hap dritaren dhe fluturo
Se unė do tė jem mes reshė

Hape zemrėn dhe vajto
Hape dritaren dhe shiko
Hape letrėn dhe lexo
Tė kam nė zemėr
Mos harro!!
__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-03-09, 12:15   #28
Zhaneta
 
Avatari i Zhaneta
 
Anėtarėsuar: 21-02-09
Postime: 9,647
Zhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėmZhaneta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Ne pranvere mbill nje lule
ne vere ujite me dashuri
ne vjeshte merr frytin
qe ne dimer te jesh
Ne lumturi !
Dashuria ka stine
dashuria ka mot
rritet me veshtersi
por me u mbyte mbytet me lot!!...............
__________________
Zoti ėshtė bariu im, asgjė nuk do tė mė mungojė!
Zhaneta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-03-09, 22:06   #29
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Dėshiroj tė behem ujė
Tė pikoj nė buzėt e tua
Dhe nė fund ta kuptosh
Se sa fortė Tė Dua.

Lotėt mė rrjedhin
E syri mė qanė
Pėr ty qe te ndjeva
Qe s“lejove te te kem prane.__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-03-09, 07:26   #30
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,665
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mesazhe Dashurie...

Me mallin qe kam ne zemer
po ece kalldermit te shtruar me gure
Jam vetem ,me mungon nje EMER


__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.