Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-08-10, 08:57   #1
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

Pasi ne ket forum po shoh qe ka edhe gra te moshuara desha me i pyet per turrshia a i kan shti a hala a qka kane ba ne kete drejtim


tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-08-10, 09:04   #2
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

pse po i pyet veq grat ?
ja unė tė tregoj pėr turshiat mė tė mira qė di ti "shtij" dikush.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 10:21   #3
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

hahhhaahahh,kure te hi ne rend te grave te kallxoi,njeher skam bure as speca
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 11:06   #4
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
hahhhaahahh,kure te hi ne rend te grave te kallxoi,njeher skam bure as speca
Eminjooo, dimni vjen oj emine, fmija dojn me honger, s'vesin ata kush i ka shtie, apo pse si ka shtije, shka me u thon manej ?

Emine e kam nji kongė pėr tya enkas, veq ngoje deri nfund a ! (me kusht qė s'em idhnohesh se nuk e kam pėr qėllim t'keq)

http://www.teksteshqip.com/tekste.ph...267&id=1843368
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 22-08-10 nė 11:08
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 11:39   #5
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

a bre djale ai mu ma shkrive zemren eee me kan nje vazje me um shkru ashtu po jo veq keq folin sta dha msnnnn ashtu keshtu ste njohhhh e na poezi e fjale te bukura po kujna
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 12:24   #6
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

Sot na erdhen do thas somborka te porositune nga Kosova(babit ja kona shume).
Mama dhe gjyshja ua bojn ate adetin me i shti me vaj, e me ujė...kurse une veq ua heki bishtat, qiroj hudra,karrota dhe makdanoz...! Boll
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 12:28   #7
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasja_
Sot na erdhen do thas somborka te porositune nga Kosova(babit ja kona shume).
Mama dhe gjyshja ua bojn ate adetin me i shti me vaj, e me ujė...kurse une veq ua heki bishtat, qiroj hudra,karrota dhe makdanoz...! Boll
Jo po bėjshe t'bardh diten , tė lumshin duart!
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 13:11   #8
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi
Eminjooo, dimni vjen oj emine, fmija dojn me honger, s'vesin ata kush i ka shtie, apo pse si ka shtije, shka me u thon manej ?

Emine e kam nji kongė pėr tya enkas, veq ngoje deri nfund a ! (me kusht qė s'em idhnohesh se nuk e kam pėr qėllim t'keq)

http://www.teksteshqip.com/tekste.ph...267&id=1843368
po more diqen uni fmija,ma burri shkas turrshive ka dek i ngati jo skam qka te idhnohna kure sje ka dine as vete qka po shkrune,,,munesh sabah akshome me thane spe ngoje vjerren,po nuke idhnohna mase skome as vjehrre,shnetje murriz ,apetit te kendshem em turrshija
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 22:16   #9
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: Zahiret a i keni shti per sivjet po i pyes grate

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tipi engjellor
Pasi ne ket forum po shoh qe ka edhe gra te moshuara desha me i pyet per turrshia a i kan shti a hala a qka kane ba ne kete drejtim
Tipi skam kurgjo Kundera Tyrqve se besa po na ndihmojne po thuj se baras me shqiperin,en politik (sban me than sa Shqiperia se jemi bijt e saj) , veq Fjala Turshi oshte Tyrqisht, kurse shqip i Thojn ZAHIRE ....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Marco : 22-08-10 nė 22:18
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 22:24   #10
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

po krejt i kena kry specat te mbushur me lakra karrot e e pak arom te hudres gati jan per me dal ne soferedhe krejt MADE IN KOSOVA bile edhe krypen per turrshi
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 22:27   #11
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Zahiret a i keni shti per sivjet po i pyes grate

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
Tipi skam kurgjo Kundera Tyrqve se besa po na ndihmojne po thuj se baras me shqiperin,en politik (sban me than sa Shqiperia se jemi bijt e saj) , veq Fjala Turshi oshte Tyrqisht, kurse shqip i Thojn ZAHIRE ....

po turrshi esht fjal turke
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 22:34   #12
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Zahiret a i keni shti per sivjet po i pyes grate

do me zojtin qaty po i ha per iftar kapak sa me ma shishmu se me mi kajt spo mi kana hiq edhe tjer hala jo...
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-10, 23:05   #13
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Zahiret a i keni shti per sivjet po i pyes grate

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
Tipi skam kurgjo Kundera Tyrqve se besa po na ndihmojne po thuj se baras me shqiperin,en politik (sban me than sa Shqiperia se jemi bijt e saj) , veq Fjala Turshi oshte Tyrqisht, kurse shqip i Thojn ZAHIRE ....
e kuptoj gabimin shume mire po ne moment nganjeher se ne te folme keshtu ju thojm e ne moment smu ka kujtu ajo ne gjuhen letrare e kush eshte nga shqiperija se di a elevio me duket ai sgabon se ashtu e flasin gjuhen letrare ashtu e shkruan a ne ketu ne kosove ka dallime gegnishtja pra dialekti e shpesh na ngaterrohen fjalet,ajo qe kam shkruar po turqisht eshte.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga tipi engjellor : 22-08-10 nė 23:06
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-11-12, 14:38   #14
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Re: tuurrshiat a i keni shti per sivjet po i pyes grate

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tipi engjellor Shiko postimin
Pasi ne ket forum po shoh qe ka edhe gra te moshuara desha me i pyet per turrshia a i kan shti a hala a qka kane ba ne kete drejtim

Po sigurisht! bile shume te lezeteshme gjysat jane harxhu


__________________
Kur me dhe dashurin zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturin..Uppsss
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.