Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr Sot, 12:07   #3571
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,976
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Per mos forcimin e shqiptarve ne ekonomi dhe ushtri

esht pergjegjs kush tjeter per veq perendimi

i cili shum leht mundet ti forcoj shqiptaret ,Shkatrrimi i shqiperis etnike duke qene shum te dobet ne ushtri dfhe ekonomi - faji kryesor i mbetet amerikes kanadase anglise australise gjermanise austrise zvicrres suedise
norvegjise finlandes , pra edhe vendeve skandinave

e vendeve te rezikuara qe i kan ruset a rmiq te perjetshem
ruset dhe serbet

armiq dhe teper te rrezikshem
-merreni me mend se qka do te benin ruset

e serbet nes e do te pushtonin europen e ameriken

ne vendet skandinave sikur te kishin mundesi pushtimi

ose sikur ruset te pushtonin gjermanin e os e angline

-egersia e rusve serbve ne keto vende
do ja kalonte kufijt e urrejtjes e qdo egersie edhe egersise

qe kan bere serbet kunder shqiptarve
dhe do te beheshin krime te egr a

kunder qytetarve te ketyre vendeve
te pa para , sepse serbet dhe ruset duan vetem krime barbare kanibale

nga me te pa krahasueshmet

-shtrohet pyetja pse pra ruset dhe serbet te mbeten shtet faktor os ete forte ushtarakisht ekonomikisht a nuk ehst ky nje rrezik i madh per boten dhe njerzimin -sidomos pe r popujt e pa mbrotjur -
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr Sot, 13:54   #3572
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,976
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

ruana zot edhe prej indije
prej rusie e prej greqie
prej serbia e prej bugari
prej spanjoli pe prej tradhtari
si prej turku e prej irani
jan rreshtue kah panslaviani
bes e fort ka me u d erdhe gjaku
prej sirie e prej slovaku
te gjith rrshtue jan me msokoven
duan ta han ete gjalle kosoven
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 14:00   #3573
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,976
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

amerike moj po ku je
pse s del shpresat me i na i nxe
se shum lotet po na pikun
se shqiptart nga atdheu po ikun
se ka mbete toka shkretue
fole qyqesh me vajtue
nuk na nxene ma shqip ai diell
nuk po ka a sbuk a s miell
e shqiptari i merzitur
i drobitur e i tronditur
nuk po gjen a smik as shteg
jete e zeze kah do po e djeg
gjithfar krimie gjithfar dhune
nuk po haben vende pune
asnji cent rroga nuk rritet
me gjak toka po ujitet
se kah do fara e shqiptarve
keq kan dale dhe prej binarve
besa shum prej teje presim
te mos shuhemi te mos vdesim
se edhe ti kahd mbi dhe
kah do hasem shum po ke
qe te jan lshue kah do ssi rrke
shum armiq e shum katila
shum ma te kqi s e krokodila
ke spanjolin franc iranin
pansllavianin indianin
te gjith armniq te perbetue
qe duan koken me t shkurtue
e ke hasem edhe kinen
qe me te vra don mot e stinen
bese shum edhe te tjere
shum armiq q e jan t pa nderė
qe po jan kunde r liris
qe po jan kunder drejtesis
qe rreshtue po jan me shkja
qe duan jeten me na evra
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 17:17   #3574
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,976
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/amerika-bot...jet-amerikane/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 17:22   #3575
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,976
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

nuk ka rrrezik me i madh s e sllavi panslavi rus serb
angloamerika e ka kuptuar ket

nuk ka vend ne bote ku nuk i fute hundet rusia dhe ku nuk shkatrron


shkatrrimi i sirianve tmerri qe po perjetojn ata
faktori kryesor i kesaj tragjedie jan ruset dhe politika e tyre antinjerzore
q e perkrahin te gjitha rexhimet antinjerzore ne bote dhe i nxisin d eri ne shfarosje

anglo amerika duhet te kujdeset veqmas per dobsimin e serbise dhe rusise
nes e dobsohen keto dy shtete bota do te bie ne qetsi
duhet te behet nje shqiperi e forte etnike dhe shum e armatosur dhe shum e forte eknomike te dal ne skene botrore dhe shum e lidhur me grupin anglo amerikan kanadez australian zelande
me suedi me vendet e perparuara
ne bashkpunim
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 19:06   #3576
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,976
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

https://www.botasot.info/lajme/11287...ijne-ne-serbi/
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Sot, 19:07   #3577
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 12,976
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

e vetmja shprese esht nes e vendet e paktit nato ja ndalin turrin ketyre barbarve shkie kanibal te eger te rrezikshem per civilizimet njerzore shfaroses dhe bisha te gjenocidit


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:50.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.