Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-01-20, 01:45   #4066
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

egoizmi i klaneve manjake shqipflse qthurja dhe qoroditja e shum pederastve
te degjeneruar demagog mendjemdhej
jan egoistet me te mdhej ne bote mendjemadhsi dhe karakter i poshter i pa krahasim
kjo shkerdhatokraci e karakterit te lig
ja ku e ka pru atdheun e shqiptarve ne buze te gremine
poshte mbeturinat plehrat e karaktereve te kalbura myk
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-01-20, 23:50   #4067
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Dominimi i klaneve manjake shqipfolse ,
qthurja dhe qoroditja e shum pederastve,
egocentrizmi i poshter profterizmi dinak

tinzar te degjeneruar demagog mendjemdhej

jan egoistet me te mdhej ne bote mendjemadhsi
dhe karakter i poshter i pa krahasim

kjo shkerdhatokraci e karakterit te lig

ja ku e ka pru atdheun e shqiptarve ne buze te gremine

poshte mbeturinat plehrat e karaktereve te kalbura myk

sabotatoret e ndyre e tradhtaret e fundrrinat manjak
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 18:05   #4068
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Dominimi i klaneve sabotatore manjake shqipfolse ,duhet te behet pa meshireshem

qthurja dhe qoroditja e shum pederastve,
egocentrizmi i poshter profiterizmi dinak


tinzar te degjeneruar demagog mendjemdhej

jan egoistet me te mdhej ne bote mendjemadhsi
dhe karakter i poshter i pa krahasim

kjo shkerdhatokraci e karakterit te lig

ja ku e ka pru atdheun e shqiptarve ne buze te gremine

poshte mbeturinat plehrat e karaktereve te kalbura myk

sabotatoret e ndyre e tradhtaret e fundrrinat manjak
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 18:10   #4069
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

po na ikun djem e qika
nuk na mbet ma mik mbi dhe
na harroj edhe amerika
mbet shqiptari pa atdhe


e pa s shpine thika ngulet
esht atdheu ne buze gremine
e shqiptari po shperngulet
veq po gezohet ai shkja shkine


nuk po ndalet jo tradhtari
as dyftysrshi i pa fe
mercenari e perdredhari
qe po shkelin mbi atdhe

#
syte e mi po pikun gjak
penda ime dedh lot rrke
na i kan ndrrue komb e bajrak
thue s ene treg ne na kan ble

nderkombtari e zuzari
shpiken kombin kosovar
per me mbete jetim shqiptari
per me mbete gjithmone n litar

e po te poshter jan padronet
sa shum kurvat mashkullore
sa satanet e demonet
duan ta shuajn rracen arbnore
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 18:15   #4070
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

qqe po dalin per karriga
me luftue per emer e famė
pe rme zhvate me hile te liga
ah shqipnia qenka namė

profiteri e lakmiqari
turr per post e per lavdi
edhe hajduti e kurvari
atdheut gjakun tue ja pi

qeveria kah do e shitur
vegel e huaj ne duar kopile
sa harbuti e pa ditur
sot po e qet fjalen me hileah shqipni shqipni etnike
me ato male te bukura fusha
se q po te ngulet gjithhfar thike
n shpine ti lshojn derra e a rusha


te kan peqra me xhami e kisha
te kan qite ne treg e ne rruge varfrie
ti kan lshue ne shpine sa bisha
t kan per thur me gjithfar drdedhie


autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 18:15   #4071
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Qe po dalin per karriga
me luftue per emer e famė
pe rme zhvate me hile te liga
ah shqipnia qenka namė

profiteri e lakmiqari
turr per post e per lavdi
edhe hajduti e kurvari
atdheut gjakun tue ja pi

qeveria kah do e shitur
vegel e huaj ne duar kopile
sa harbuti e pa ditur
sot po e qet fjalen me hileah shqipni shqipni etnike
me ato male te bukura fusha
se q po te ngulet gjithhfar thike
n shpine ti lshojn derra e a rusha


te kan peqra me xhami e kisha
te kan qite ne treg e ne rruge varfrie
ti kan lshue ne shpine sa bisha
t kan per thur me gjithfar dredhie


autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 18:19   #4072
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,479
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ndaluni bisha ju vrafte zoti
te gjith fytyra demoniane
ndaluni u djegt flaka e baroti
e shuat faren iliriane
autori xhelal ferizi


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:56.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.