Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-11-19, 03:40   #3916
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,326
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

---si do ti dukej qoses, te ja merrte dikush vendlindjen e tij pronat e banesen token dhe te ja ndrronte me diken tjeter gjoja qe ne fakt ndrrimi i kosoves i teritoreve, nuk behet asnjiher ,
dhe nuk shkon ky hesap asnjiher ,
aq ma keq, kur merret dshtepia
- kur e them hesap ky esht hesap pa hangjine
-e nes e qosja ka dikund ndoj cope toke ne rusi le ta ndrroj me ndoj cope ne serbi ,

sepse ksi harrnash e harrnime nuk behen me toka shqiptare ,

presehva esht e jona dhe bashk me veriun e mitrovices do bashkohen ,
por e them edhe njiher per asnji qmim nuk jepet as preshva por as veriu e as mitrovica,

as nuk do te vendoset kurr kontrolli serb sllav rus ne ato zona qe jan zona jetike per interesat e shqiptarve dhe te perendimit -

pra qosja poashtu nuk analizon ne menyre te menqur ,

kur flet keshtu,

dhe nes e e njeh historikun e asaj pjese te kosoves ne menyre edhe emocionale se sa jan te lidhur shqiptart per pjesve te asaj pjese te kosoves qe ne fakt esht e koosves dhe pronat e shtepite jan andej dhe serbet kan ardhe nga knini ne kohen e nji kasapi qetnik millosheviqi qe do ta mbaj ne mend historia enjerzimit per kasaphane dhe ngjarjet jan te freskta njerzit dhe familjet jan gjalle dhe kerkojne pjeset e tyre banesat pronat token ete pareve prej nga u ndoqen dhe jan ne gatishmeri te tkhehen --pse qosja nuk kekron sponzor ne gjith boten per kto qellime kthimi te shqiptarve kur ngjarja ehst -e freskt esht dhimbja ndjenja dhe nergjegjja dhe ndodhite q ekan ndodhe tani dhe njerzit jan gjalle qe qajne me lot per pronat e tyre te marruara nga shkau i shkines ----------------------------------- vetem nga mitrovica jan mbi 50000 shqiptar te shperngulur qe jan gjalle sot dhe me lot ne sy presin kthimin ne vatrat e tyre ne ket kohe te dhimbshme qe kullon gjak -poashtu ne anen veriore te atyre viseve esht e freskt koha e shpernguljeve te dhimbshme te shqiptarve -plage e fresket pse qosja nuk flet per kthimin e tyre ne vatrat e tyre sponzorizimin per te ju siguruar jetes e atje dhe te kthehn ne shtepite e tyre te cilat ua morren shkiet qetnik serbsllav te ardhur kolon nga knini i kroacise qe i solli millosheviqi pse europa nuk flet per ket gjenocid e qosja nuk flet nat e dit per ket gjenocid dhe te gjendet forma dhe menyra se si te investohet te sponzorizohet qe ata te kthehen ne vatrat
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-11-19, 03:41   #3917
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,326
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

negativat qeverisen keq shkaktuan anarki ikjre te shqiptarve nga atdheu u treguan mendjenmdhej
dhe profiter egooist
zaptuan prona zaptuan media shkatrruan eknomine e atdheut,ata nuk duhet te vijn ma ne pushtet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-11-19, 02:31   #3918
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,326
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Individ te pa ndergjegje ata negativat profiter
qeverisen keq,
shkaktuan anarki dhe boshatisje zbrazje ikje te banorve shqiptarve nga atdheu
Ata qe e püenguan atdheun te perparoj u treguan te ndyrė te poshter mendjenmdhej
dhe profiter egoist

Ata zaptuan prona ,ata zaptuan media,ata shkatrruan ekonomine e atdheut,
Ata qe demtuan interesin e atdheut , ata duhet te ndeshkohen
ata nuk duhet te vijn ma ne pushtet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-11-19, 02:33   #3919
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,326
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Termetet po ndikojn shum keq ,
Shqiperia perla e europes per klime epe r deti per bukuri te natyres
do te ndikohet per keq nga termetet
prandsaj duhet nje zgjedhje krejt tjeter
diqka strategjike nacionale
per te shpetuar atdheun
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-11-19, 02:41   #3920
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,326
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Amerikanet anglezet gjermanet suedezet japonezet
duhet ti perveshen punes dhe te ndihmojn shqiperin per shpetim
Ndertesat shqiptare q e jan pa kualitet duhet te rrenohen
dhe duhet te rinertohet e gjith shqiperie me cilsi te veant ndertimi special kunder qdo termeti
me ndertesa super te sigurta


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.