Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
User Name
Password
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 31-03-12, 16:47   #1
murrizi
 
murrizi's Avatar
 
Join Date: 18-04-05
Posts: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Default Gjuhen Shqipe e flasin mbi 15 milion njerėz nė botė, Evropa e diskriminon atė

Si duket "evropjanėt e vjetėr" e kan paksa tė vėshtirė ta pranojn si gjuhė zyrtare Shqipen, Gjuhė, e qė ėshtė njė ndėr gjuhėt mė tė vjetra tė kontinentit .
Kjo nga "pėrdhuna", apo pse neve vetė nuk e patėm mundėsin ta favorizojm sa duhet, duke mos qenė deri mė sot tė pranishėm nga asnjė prej institucjoneve evropjane.
Nga ky shkak jam i mendimit qė ne pėrveqse duhet tė punojm mė tepėr pėr njohjen, apo tė ja fillojm tė vetnjihemi (siq do tė thonte kėtu njė antar i nderuar i forumit).
Njė falenderim prap kėtu i shkon miqėve tanė Amerikan qė na e kthyen Identitetin, e sė bashku me tė edhe Dinjitetin Kombėtar.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 05-04-12, 17:04   #2
Neferta
 
Join Date: 22-06-09
Posts: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Gjuhen Shqipe e flasin mbi 15 milion njerėz nė botė, Evropa e diskriminon a

Duhet te jemi te knaqur qe nje pjes e madhe e banorve ne trojet etnike e flasin gjuhen tone, gjithnje duke ditur rrethanat historike si komb i vogel ne mese te perandorive te medha,
Popujt e vjeter jan asimiluar qe moti po fal fanatizmit qe kemi ne me munde te madhe ruajtem ate pake gjuh e tradite shqiptare. Ta dijm se ne mesin e kombit tone perveq shqiptareve edhe shum etnitete e kan perqafuar gjuhen tone dhe ata tani jan edhe me shqiptare se shqiptari.
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-01-13, 08:51   #3
lirik
 
Join Date: 09-02-07
Posts: 12,675
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Gjuhen Shqipe e flasin mbi 15 milion njerėz nė botė, Evropa e diskriminon a

E nderuara Mike fakti faktori kryesor se ne elementet perberse dhe sjellje tona ka mjaft te meta
qe demtojne vetveteen si komb qe ngece ne qellime

dhe ne arritje -si per shembull neglizhenca -dhe pa aftesia per tu organizuar -dhe mentaliteti neverits i ktyre sjelljeve qe jan faktor shum me rendesi i deshtimeve -

e negativitete
-jan shkaqet pse ne kemi mbetur mbrapa popujve tjerė -

jo vetem te ballkanit por edhe te europes -


megjithat po e shprehu hapur se fatkeqsitŲ kryesore burojnė prej perandorive te mdha poashtu e ishin fatale -
500 vjet turku beri kerdi te mdha me dhune dhe pengesa ku asnje shkronje nuk e la te zhvillohet ne mendjen e driten e shqiptarve -
shkolla shkollimi faktori ma me rendesi qe shqiptartve ju duhej aftesimi i secilit me detyrim per diqka -kjo nuk u be e mundur
shum popuj tjere per rreth nga egoizmi i tyred shikonin jo me shum ndjenja tragjedine tone nen turkun duke vuajte por e shikonin me nje lloj indiference por edhe me nji shikim tjeter
at te dashakqesise ndaj shqiptarve-
autori xhelal ferizi letra shkembime letrash mendimesh ne forume te internetit me miq -Last edited by lirik; 13-01-13 at 08:51.
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 23:20.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.