Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Ekonomi & Biznes
User Name
Password
Ekonomi & Biznes Diskutime, informacione, studime e probleme ekonomike tė ndryshme nga ekonomia shqiptare e boterore.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-09-16, 06:33   #16
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Join Date: 01-10-03
Location: drejt dritės
Posts: 2,662
4peace has disabled reputation
Default Titulli: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

[QUOTE=Artisti;2298595][FONT=Franklin Gothic Medium]
Quote:
Fajtori i vėrtet!!!!!!!!!
Quote:
A mė jep tė drejt kur them se sikur feja qė tė bėn tė varur ashtu ėshtė edhe ekonomia.
1.
Quote:
Nė tė vėrtet feja ėshtė pėr trup tė njeriut mė shkatėrrimtare sesa ekonomia, ti shkatrron ndjenjat, tė bėn tė pavlerė pėr kėtė jetė,nėse jetoj edhe nesėr mund tė bėj gabime, ta humb identitetin,
2.
Quote:
nė tė kundėrtėn, kur nuk je ekonomikisht mirė, je mė optimist, mendon se nesėr do tė bėhet mirė, je mė i "gjallėruar" nė shumė aspekte.

Ani shoku Artisti. A i the ti keto fjalet lart.?!


Tash ta marrim nje shembull.
Nen 1. qe ke thene ti, ta marrim si shembull Nene Terezen(mbaje mend cfare the pe fene),
kurse nen 2. Ta zgjedhim cilindo milarder/biliarder te botes (mbaje mend cfare the per ekonomine)...


Cili eshte me i/e drejti/a ne kete rast: Nena Tereze, apo ky mi-/biliarderi? Cili/a eshte (ose ka qene) me i/e lumtur ne jete?


P.S.
Nese te jap te drejte, te lutem, prej sot e kesaj dite mos fol (mire) per Nene Terezen... :D
*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!

Last edited by 4peace; 20-09-16 at 06:35.
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 20-09-16, 21:53   #17
Bajlozi i Zi
 
Join Date: 22-02-12
Posts: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

4peace,
Duke mos vene ne dyshim autenticitetin e materialit, dmth edhe duke e marre te mireqene cdo pohim te "hitmanit" - a pajtohesh qe megjithate ky Perkinsi nuk e kapercen dot "World Conspiracy" te Nikolovit. Edhe ashtu qenkan permende ktu Rothschilds etc.

Nese te bjen udha ksajde, ne respekt te temes, te lutem kij parasysh pak kunderfakte:

1. A mendon se eshte absolute si teori, kjo e hitmanit dmth?
Nėse "Po", lexoje 2-shin :)

2. Cka thojne per ty keta emra: Slloveni, Austri, Zvicer, Suedi, Danimarke, Norvegji, Finlande, Kore Jugore, Japoni, Australi, Kroaci...? (Kij parasyshe Sllovenine dhe Kroacine, qe i kemi pase dikur "n'familje", tash n'kojshi)

Ta kam llafin, jetojne fort mirė e lumtur popujt e qetyne shteteve qe t'i permenda. Fort.
Mu ma merr mendja qe keta popuj jetojne mirė se i kane grahe b*thes, s'iu kane nda punes e shkollimit kurre, nate e dite. Nuk jane marre me "hitmana" e teori komploti per me e arsyetu marren e deshtimin e vet. Me i hup 1000 vjet tu mendu dite e nate a me ia qite shamijen femnes, e sa here ki te drejte me ia mshu b*thve grues, normal qe vjen e meqmi e ta rras qysh t'ka qejf. Se je budallė, je i pashkolle, je i prapambetur.

Emrat e shteteve qe t'i solla si shembuj, tregojne qe kur je puntor edhe i menqur, nuk ka imperium, nuk ka hit-man, qe te pengon. Bile vendin tand e ban xhenet hiq pa besu ne zot e allah.

Last edited by Bajlozi i Zi; 20-09-16 at 21:57.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-09-16, 05:38   #18
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Join Date: 01-10-03
Location: drejt dritės
Posts: 2,662
4peace has disabled reputation
Default Titulli: Re: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

[QUOTE=Bajlozi i Zi;2298599]4peace,
Quote:
Nese te bjen udha ksajde, ne respekt te temes, te lutem kij parasysh pak kunderfakte:

1. A mendon se eshte absolute si teori, kjo e hitmanit dmth?
Nėse "Po", lexoje 2-shin :)
Nuk behet ketu fjale per teori (konspirative) por per pune praktike. I intervistuari e ka punuar vet ate pune (hitman). Vec kesaj, kjo eshte interviste e shkurter. Kur e lexon librin e sheh ne detaje se si funksionon kjo.

Eshte liber tejet informativ. Edhe me mire: fare lire. Vetem 10 €


Quote:
2. Cka thojne per ty keta emra: Slloveni, Austri, Zvicer, Suedi, Danimarke, Norvegji, Finlande, Kore Jugore, Japoni, Australi, Kroaci...? (Kij parasyshe Sllovenine dhe Kroacine, qe i kemi pase dikur "n'familje", tash n'kojshi)
Te gjithe keta vende qe i ke permendur mund te jet ashtu qe jane me te lumtur. Me te lumtur jane vetem ne krahasim. Te gjithe ate te cilet i njohin rrethanat e dijne fare mire se gjendja eshte duke u perkeqesuar (si cdokund ne bote): Pasuria e te pasurve eshte duke u shtuar, kurse armata e te varferve eshte duke u rritur gjithnje e me shume. Pra, edhe ne po keta vende.
Ne Gjermani, ta zeme, pas periudhes se ashtuquajtur "dajla nga kriza", situata e te varferve eshte perkeqesuar, me gjithe faktin se per cdo vit Gjermania shenon rritje ekonomike.

P.S. Permendet edhe ne interviste se disa shtete (Gjermania p.sh.) kane filluar te jene te padegjueshem ndaj ketij imperiumi. Shembuj konkret ke sa te duash, per njohesit e rrethanave...


Kur lexojme librin kuptojme se te gjithe vendet afrikane, me gjithe nentoken e tyre te (ster)pasur, jetojne ne mjerim. Ata (shkruan tek intervista siper) jane futur ne asolloj menyre ne borxhe sa qe nuk kane mundesi t'i paguajne as interesat (kamatat) e lere me borxhet.
Permendet nje shtet (poashtu ne liber) afrikan, aq i pasur me miniera diamanti sa qe do te kishte qene ne gjendje ta ushqente Afriken komplet. Por, sic e dijme, ne Afrike njerezit vdesin urie. Madje edhe ne vet kete shtet....

Prandaj, nuk ka ketu teori (konspiracioni) por fakte te gjalla. Natyrisht, per ata qe duan t'i shohin ato. Perndryshe...


*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-09-16, 13:31   #19
Bajlozi i Zi
 
Join Date: 22-02-12
Posts: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Re: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

[QUOTE=4peace;2298600]
Quote:
Originally Posted by Bajlozi i Zi View Post
4peace,


Nuk behet ketu fjale per teori (konspirative) por per pune praktike. I intervistuari e ka punuar vet ate pune (hitman). Vec kesaj, kjo eshte interviste e shkurter. Kur e lexon librin e sheh ne detaje se si funksionon kjo.

Eshte liber tejet informativ. Edhe me mire: fare lire. Vetem 10 €
Te gjithe keta vende qe i ke permendur mund te jet ashtu qe jane me te lumtur. Me te lumtur jane vetem ne krahasim. Te gjithe ate te cilet i njohin rrethanat e dijne fare mire se gjendja eshte duke u perkeqesuar (si cdokund ne bote): Pasuria e te pasurve eshte duke u shtuar, kurse armata e te varferve eshte duke u rritur gjithnje e me shume. Pra, edhe ne po keta vende.
Ne Gjermani, ta zeme, pas periudhes se ashtuquajtur "dajla nga kriza", situata e te varferve eshte perkeqesuar, me gjithe faktin se per cdo vit Gjermania shenon rritje ekonomike.

P.S. Permendet edhe ne interviste se disa shtete (Gjermania p.sh.) kane filluar te jene te padegjueshem ndaj ketij imperiumi. Shembuj konkret ke sa te duash, per njohesit e rrethanave...


Kur lexojme librin kuptojme se te gjithe vendet afrikane, me gjithe nentoken e tyre te (ster)pasur, jetojne ne mjerim. Ata (shkruan tek intervista siper) jane futur ne asolloj menyre ne borxhe sa qe nuk kane mundesi t'i paguajne as interesat (kamatat) e lere me borxhet.
Permendet nje shtet (poashtu ne liber) afrikan, aq i pasur me miniera diamanti sa qe do te kishte qene ne gjendje ta ushqente Afriken komplet. Por, sic e dijme, ne Afrike njerezit vdesin urie. Madje edhe ne vet kete shtet....

Prandaj, nuk ka ketu teori (konspiracioni) por fakte te gjalla. Natyrisht, per ata qe duan t'i shohin ato. Perndryshe...


*
E kam bindjen se qellimisht i ke injoru disa fakte nga komenti im, qe dmth s'ka asnje kuptim pergjigja jote pastaj.

E ke injoru komplet paragrafin e parė. Une thash "duke e marre te mireqene cdo pohim te hitmanit", pra duke pranuar si te vertete. Ne ketr kontekst edhe te pyeta a e konsideron absolute si teori. Pra a vlen me cdo rast e cdo popull.
Po ti ncuk.

E ke injoru faktin qe une nuk e kam oermende Gjermanine hiē. Ti pikerisht Gjermanine e ke sjelle si argument.
(Une nuk e kam permende pershkak te kleēkes qe e ka nga e kaluara, e jo qe i ka punet keq, asnjitrohe, perkundrazi, eshte baba i qatyne shteteve te lumtura).

E ke sjelle si argument nje "wishful thinking". Dmth "kysmet ka me u perkeqesu gjendja edhe aty" :).
Nashta bre.

Qe 200 vjet, do tipa qe i don ti shume, e kane parapa fundin e kapitalizmit brenda 5 vitesh. Po qe krejt moren fund, kapitalizmin e ka harru zoti. (Enver Hoxha i thojke tiger prej letre).

Nashta je ma i vjeter, po mbaje mend prej meje:
Ne teori humane e politike, kurre mos u mashtro nga krizat, ne parashikime.
Kapitalizmi nuk rrezikohet kurre nga krizat. Kriza e ka lind kapitalizmin. Jeton edhe rritet e forcohet permes krizave.
Aq me teper qe natura njerezore eshte dinamike. Dikah zhvillohet, dikah dobesohet. Muj mr te permende plot shtete e popuj qe jane ne rritje te mireqenies.
Thjesht duhesh me pase sy qe shohin edhe per mirė.

Kur te bahesh rahat, qateher prite fundin.
Shtetet e pasura e te lumtura edhe kur s'kane arsye, alarmojne kriza. Cfaredo, jo s'po shtohemi, jo s'po lindim, jo nataliteti, jo shendeti, droga, depresioni, vetvrasja, ndotja ekologjike, jo dikush e vrajti qenin, pse dikush e rrehi lopen, krijojne fushata, plane, qellime...

Tash po t'i permendi njo tre emra: koreja veriore, kuba, venezuela.
N'qeto tri ahtete s'ka mujye kurrgja me ba ky "hitmani" edhe Amerika. (Btw, ti e din qe sot venezuela per buke t'gojes).

E ke injoru faktin qe ka thane "kur je punetor edhe i shkolluar s'ka hitman qe te pengon".

Ideja eshte qe gjithmone ka pase edhe ka me pase hitmana, shkije e turq e kaurra qe nuk na e dojne te miren, se perndryshe na qysh jemi melaqe ishim kon ma t'miret n'bote. :)
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-09-16, 14:45   #20
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Join Date: 01-10-03
Location: drejt dritės
Posts: 2,662
4peace has disabled reputation
Default Titulli: Re: Titulli: Re: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

[QUOTE=Bajlozi i Zi;2298601]
Quote:
Originally Posted by 4peace View Post

... i ke injoru disa

injoru faktin qe:)
Po vallahi mu qashtu m'dul. Biles zgjati me shkurte se e prita se kur do te shpertheje bajga e do te qelbet, si gjithhere...

E kote eshte te flases me bajga, sidomos kur jane te zeza, nga me te zezat.


B*otha jote paska mbete me fole me mua.


Provova te ta jap shansin, "hajt ndoshta je permiresuar", por ja, m*ti mut mbetet.


S'je ti njeri (sepse je bajge) i cili mund ta marre kualifikomin te bisedoje me mua. Tipat sikur ti jo qe duhet injoruar pergjithmone por duhet dhe me ua...***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-09-16, 15:17   #21
Bajlozi i Zi
 
Join Date: 22-02-12
Posts: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

... feeling sad :(
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-09-16, 19:05   #22
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,572
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

""""Pėr shkak tė zhvillimeve nė Arabinė Saudite, nė botėn islame dominon zemėrim jashtėzakonisht i madh kundėr Shtėpisė Saud – meqenėse muslimani nuk mund tė jet i kėnaqur kur qytetet e tij mė tė shenjta, Mekka e Medina, janė tė rrethuar nga qytete me dukje perėndimore, me fabrika petrokimike e McDonalds-a""""


Natyra njerėzore:

Mashkull dhe femėr takohen, sipas dėshirės bėjnė marrėdhėnie seksuale, produkti pas nėntė muajsh.
Nė disa vende nuk ka vend pėr shprehje tė dėshirės por dhunohen.

Produkti i mashkullit dhe femrės u quajt bebush, ky bebushi duke u rrit po ndryshon, jo vetėm ai, po i ndryshohet edhe emri, pe thrassin fėmijė.
Pas disa vitesh fėmijėrore po i ndrrohet prapė emri, i ri(teennager).

Euuu, produkti po rritet mė tutje dhe arriti prapė njė moshė tjetėr, hmmmm prapė pe thrrassin ndryshe, i rritur.

E kėshtu me radhėė deri sa te thrrasin plakush, jo plak por plakush.

Tash, se bota islame beson nė njė kufi tė cilin nuk guxohet ta tejkaloj asnjė musliman, tė tjerėt qė nuk besojn nė ata kufi dhe ėshtė e drejt e ēdo njeriu tė besoj nė ēka tė doj, atyre po ju ndrrohet emriii.
Po rriten, po zhvillojnė mendje qoftė ajo edhe e sundimit ekonomik dheee luten qė tė tjerėt tė mos rriten hahaha.
Pikėrisht nė qendrėn Islame, paska dalė njė shtėpi qė ka tejkaluar kėta kufi, epoo, ata e kanė kuptuar se emri pu ndrrojka.
A ka gabuar kjo shtėpi???
se dijmė por faktet flasin
Nuk kanė pasė ujė, hitmani ka shkuar dhe ka zbarkuar dijeni me tė cilėn prodhohet uji.
Kanė punuar shtėpi nga zalli, qė kur ka fry era i ka rrėzuar, hitmani shkoi e ju tha, shiqo, unė po ju a ndėrtoj kėshtu sepse pe shoh qė deri nė vdekje do tė mbeteni bebusha, pooor dua qė tė mė dėgjoni.Ju a zbarkoi dijen e pallateve.

Urata tha "shkatėrrues tė thelbit njerėzor"

A e ke pa qysh qeshet Urata

hahahahhhhhhhhhhhhhhaaaaaahhahhahhahaha
hahhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaahhahhahahha

Kėshtu qeshin bebushat dhe natyrisht se i duket qė hitmani ja shkatėrroi thelbin. Jo jo thelbin nėse e marrim shkrimin e Uratės, po e shkatėrrojnė bebushat qė nuk po lėkundin mendje edhe pse Zoti e paska lėnė prej bebushit mu bė fėmijė, i ri, i rritur e deri te plakushi.

Ai i cili e kupton hitmanin, do ta kuptoj se ka tė drejt, ashtu ėshtė rregulli shoqėror qė nga Adami dhe Eva (Ademi e Hava). Dy tė parėt e njerėzimit nuk dėgjuan patėn shije pėr mollėn e pse tė dėgjoj hitmani hahahahahha.

Fillimi i ndryshimit tė emrit prej bebush e tutje duhet tė jetė edhe fillimi i kuptimit tė rregullit njerėzor.

Nuk pengohen ata tė cilėt dėshirojn tė mbesin bebusha.Por mos i dilni hitmanit nė rrugė e me pengue sepse ai po ju bėn me ujė tė pijshėm, ai po ju jep dije dhe mendje.
Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-09-16, 10:25   #23
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Join Date: 01-10-03
Location: drejt dritės
Posts: 2,662
4peace has disabled reputation
Default Titulli: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

*

O Artist, a mos dashte edhe ti me e dh... punen edhe me shume se ky idioti siper a?


Nuk eshte ketu fjala per Islam, as per Arabi, as per anti-amerike.... por per fakte te gjalla.


Ani se ketu permendet Arabia Saudite dhe fjalet te cilat i ke shkoqitur nga konteksti, per te sajuar perralle me mbret.


Shembulli i A. Saudite (qe permendet ne kete interviste) eshte shembulli me i qarte per t'a pare situaten ashtu sic eshte. "Mardheveshja" me Arabine eshte ketu: Ti do te jesh mbret (Saud) perderisa me jep naften me lire se badihava.


Kurse kete shembull duhet ta perkthejme ne kosovar(ce)... se si "zgjedhen" prsidente me SMS-a, zarfa, hashimpondlana (kush i ka pare "zgjedhjen" e tij e din per cfare e kam fjallen) dhe...


...dhjeta e dhjeta shembuj qe i kemi vetemse ne Kosove.


Mirepo, per ata te cilet mendojne me gjenitale "vlejne" rregulla te tjera: s'ka regulla. Kryesore t'ia fusin dikujt, t'ia rrasim, t'ia ngulim, t'ia ftofim...te tjrat s'kane rendesi fare...


P.S.
Mos u cuditni nese ua injoroj shkrimet, ne te cilat nuk e dini as vet cfare keni shkruar, ku ka me dhjeta kunderthenie ne nje fjali te vetme, e lere me ne gjithe tekstin (shkarravinen) se e sillni ketu.


P.P.S.
Urime edhe kryetaret e kryeministrat e ardhshem te cilet do te "zgjedhen" me facebook, twitter, instagram... what's up.... dhe "progressin qe do te na e sjellin ne Kösövö (me fucknota te reja...)*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!

Last edited by 4peace; 22-09-16 at 10:26.
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-09-16, 17:26   #24
Bajlozi i Zi
 
Join Date: 22-02-12
Posts: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

Quote:
Originally Posted by 4peace View Post
*

O Artist, a mos dashte edhe ti me e dh... punen edhe me shume se ky idioti siper a?


Nuk eshte ketu fjala per Islam, as per Arabi, as per anti-amerike.... por per fakte te gjalla.


Ani se ketu permendet Arabia Saudite dhe fjalet te cilat i ke shkoqitur nga konteksti, per te sajuar perralle me mbret.


Shembulli i A. Saudite (qe permendet ne kete interviste) eshte shembulli me i qarte per t'a pare situaten ashtu sic eshte. "Mardheveshja" me Arabine eshte ketu: Ti do te jesh mbret (Saud) perderisa me jep naften me lire se badihava.


Kurse kete shembull duhet ta perkthejme ne kosovar(ce)... se si "zgjedhen" prsidente me SMS-a, zarfa, hashimpondlana (kush i ka pare "zgjedhjen" e tij e din per cfare e kam fjallen) dhe...


...dhjeta e dhjeta shembuj qe i kemi vetemse ne Kosove.


Mirepo, per ata te cilet mendojne me gjenitale "vlejne" rregulla te tjera: s'ka regulla. Kryesore t'ia fusin dikujt, t'ia rrasim, t'ia ngulim, t'ia ftofim...te tjrat s'kane rendesi fare...


P.S.
Mos u cuditni nese ua injoroj shkrimet, ne te cilat nuk e dini as vet cfare keni shkruar, ku ka me dhjeta kunderthenie ne nje fjali te vetme, e lere me ne gjithe tekstin (shkarravinen) se e sillni ketu.


P.P.S.
Urime edhe kryetaret e kryeministrat e ardhshem te cilet do te "zgjedhen" me facebook, twitter, instagram... what's up.... dhe "progressin qe do te na e sjellin ne Kösövö (me fucknota te reja...)*
M'sus,
Shume po ofendon bre!!!

Me vetedije nuk e dij qe kam dhane elemente te ofendimit ne qet komunikim qe e patem.
Shqiptari ma qef ka me ia sha nanen se me i fole me argumente. Tybestakfirullah :)

Nejse, mos kujto qe jam tute, po qellum veq na t'dy qaty e thash s'ka kush na hyn ndermjet e bahemi gjak. Se pakice ktu tash. Tyneher si u kapshe nderhyjshin ja moderatort ja najkush, p'e din ti mo, si ajo kohe.

Per me iu kthy temes:

Gjate lexmit te ketij librit etj, aty ku thote ky Perkinsi (hitmani), na (dmth CIA, NSA, e kta) kemi vra presidentė shtetesh per me i arrijt qellimet tona, a te ka shku mendja pse s'u eliminu dmth pse s'e vrajten edhe kete Perkinsin CIA, para se me ba confession, ose me ia kalle librin diku ne ndonje shesh te Ferizajit, a ckado najsen bile me ēpurdh?! Se ata cia teper t'shtir, ama Perkinsin e lejun me tregu krejt?! (Qy cka asht tu hjek Snowdeni)

Veē mos m'akuzo tash qe po baj conspiracy.

Last edited by Bajlozi i Zi; 22-09-16 at 17:28.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-09-16, 12:27   #25
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,572
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

Po qysh po mendon ti??
Me tė ngue qysh don ti!!!

Nuk po shkoj mė larg, po mbetem te rasti i Kosovės, mos po mendon qė Amerikanėt me hitmanat e vet ėshtė interesuar ndonjėher pėr Kosovėn.Nėse mendon kėshtu, unė mendoj qė e ke gabim.
Ēėshtja e Kosovės u bė me famė botėrore nė atė moment qė u vrajshin njerėz veēse kishin gjak shqiptari.
Tash, doli uēk-ja dhe i ktheu tytėn pėrbindėshit, i ktheu por nuk kishin kaēik sa kishte pėrbindshi.
Natyrisht qė fillojnė negociata me tė fortin pėr tė shpėtuar gjakun e shqiptarit.
Tash a po mendon se i forti hyn dhe tė ndihmon veē se pėrbindėshi po ta pin gjakun, jooooo joo, ai don edhe interesat e veta pak, kamata duhet mu pague diqysh.

Pra ne nuk jetojm nė epokėn utopike por nė realitet njerėzor.

Pranohet ky realitet, shpėton nga pėrbindėshi qė pin gjak, nuk pranohet ky realitet, e ja zgjat jetėn pėrbindėshit.


Edhe kjo ishte pėrrallė, tash pa mbret, me pėrbindėsh.Po po tė nderon Artisti
E pėrshėndes gjithashtu Bajlozin
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-09-16, 21:14   #26
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 25,059
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

Mire paska qene tu shku llafi, sdi pse e prishte?!!
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-09-16, 19:10   #27
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,572
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

Quote:
Originally Posted by vjeshta View Post
Mire paska qene tu shku llafi, sdi pse e prishte?!!

Hitmani ka hy nė mes se jo na kuptohemi shumė mirė.
.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-10-16, 11:06   #28
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 25,059
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)

Quote:
Originally Posted by Artisti View Post
Hitmani ka hy nė mes se jo na kuptohemi shumė mirė.
.
Gjithe jemi kap/perla per t'hujte.


Paska qene nje perceptim i imi!!


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 16:12.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.