Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
User Name
Password
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-03-10, 18:20   #16
roadrunner
Shote Galica
 
roadrunner's Avatar
 
Join Date: 07-09-09
Location: N'dor t'dades tem
Posts: 9,742
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Mos harro edhe ata qe Zotin e shkrujn me te vogel, ni stupc pej meje se mkan qillu larg hahahaha
Quote:
Originally Posted by Guri i madh
une qita qe flasin shqip e zotit i thojn allah i kisha rreh me zingjir qe i lidhim qet
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 19-03-10, 18:21   #17
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by roadrunner
Mos harro edhe ata qe Zotin e shkrujn me te vogel, ni stupc pej meje se mkan qillu larg hahahaha

mir e kie e pranij
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-03-10, 18:22   #18
roadrunner
Shote Galica
 
roadrunner's Avatar
 
Join Date: 07-09-09
Location: N'dor t'dades tem
Posts: 9,742
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

te pershendes perzemersisht
Quote:
Originally Posted by Guri i madh
mir e kie e pranij
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 01:19   #19
LOJETARI
Administratorėt
 
Join Date: 12-10-05
Posts: 3,417
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by roadrunner
Mos harro edhe ata qe Zotin e shkrujn me te vogel, ni stupc pej meje se mkan qillu larg hahahaha
Mė falni se nuk e kam keqpėrdorur qėllimisht .Zotohem se nuk do tė gaboj mė.

Unė jam i mendimit se ne shqiptarėt e Kosovės nuk e njohim mirė gjuhėn shqipe .Kemi probleme serioze nė tė shprehur , nė shkrim ,si dhe shumė shpesh nuk e kuptojmė fare domethėnien e fjalėve .Kjo mangėsi kolektive pasqyrohet gati nė tė gjitha shtresat e shoqėrisė ,prandaj nuk ėshtė fare e lehtė tė flitet pėr njė keqpėrdorim sepse kėtu kemi edhe tė bėjmė me njė dukuri shumė mė tė rrezikshme d.m.th mosnjohjen e gjuhės shqipe .Shumica prej neve nuk njohim mė shumė se 300 fjalė tė gjuhės ,derisa gjuha jonė ka mė shumė se 40 000 fjalė .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 01:29   #20
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Join Date: 06-01-08
Location: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Posts: 11,665
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by LOJETARI
Mė falni se nuk e kam keqpėrdorur qėllimisht .Zotohem se nuk do tė gaboj mė.

Unė jam i mendimit se ne shqiptarėt e Kosovės nuk e njohim mirė gjuhėn shqipe .Kemi probleme serioze nė tė shprehur , nė shkrim ,si dhe shumė shpesh nuk e kuptojmė fare domethėnien e fjalėve .Kjo mangėsi kolektive pasqyrohet gati nė tė gjitha shtresat e shoqėrisė ,prandaj nuk ėshtė fare e lehtė tė flitet pėr njė keqpėrdorim sepse kėtu kemi edhe tė bėjmė me njė dukuri shumė mė tė rrezikshme d.m.th mosnjohjen e gjuhės shqipe .Shumica prej neve nuk njohim mė shumė se 300 fjalė tė gjuhės ,derisa gjuha jonė ka mė shumė se 40 000 fjalė .
qato jan te pa keqperdorne hahahah
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 01:37   #21
sherri
J.H.N.K.SH
 
sherri's Avatar
 
Join Date: 13-06-05
Location: Rruga e qumshtit Nr- 3
Posts: 4,747
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by LOJETARI
Mė falni se nuk e kam keqpėrdorur qėllimisht .Zotohem se nuk do tė gaboj mė.

Unė jam i mendimit se ne shqiptarėt e Kosovės nuk e njohim mirė gjuhėn shqipe .Kemi probleme serioze nė tė shprehur , nė shkrim ,si dhe shumė shpesh nuk e kuptojmė fare domethėnien e fjalėve .Kjo mangėsi kolektive pasqyrohet gati nė tė gjitha shtresat e shoqėrisė ,prandaj nuk ėshtė fare e lehtė tė flitet pėr njė keqpėrdorim sepse kėtu kemi edhe tė bėjmė me njė dukuri shumė mė tė rrezikshme d.m.th mosnjohjen e gjuhės shqipe .Shumica prej neve nuk njohim mė shumė se 300 fjalė tė gjuhės ,derisa gjuha jonė ka mė shumė se 40 000 fjalė .
Perdor,perdoroje,...gjana qe merren me dore? si perdoret fjala? a mos na mungon nje shprehje me e sakt ne keso raste.. dicka si e pa vend..E perdora veglen,e perdora fjalen....!!
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)

Last edited by sherri; 20-03-10 at 01:37.
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 17:57   #22
Dallandyshja_718
Malsore per jete!
 
Dallandyshja_718's Avatar
 
Join Date: 17-10-08
Location: Ne perendim... :D:)
Posts: 4,347
Dallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by sherri
Perdor,perdoroje,...gjana qe merren me dore? si perdoret fjala? a mos na mungon nje shprehje me e sakt ne keso raste.. dicka si e pa vend..E perdora veglen,e perdora fjalen....!!
Fjalėn fole, shkruaje (drejtė), kurse veglėn pėrdore (drejtė)...
__________________
Me viēa nuk l’vrohet!
Dallandyshja_718 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 19:31   #23
Drenushaa
 
Join Date: 03-10-09
Posts: 45
Drenushaa me shokė shumeDrenushaa me shokė shume
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Tem mjaft e qelluar ,e pergezoj autoren .Un mendoj qe barbarizmat ne gjuhen ton jan si pasoj e okupimit te vendit nder shekuj. N e asnje her nuk kemi qen plotsisht te lir,vetem qe po ndrrohen pushtuesit.
Drenushaa Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 21:06   #24
Oqeani
 
Oqeani's Avatar
 
Join Date: 03-02-08
Location: Nėn hijen qiellore
Posts: 24,373
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by Drenushaa
Tem mjaft e qelluar ,e pergezoj autoren .Un mendoj qe barbarizmat ne gjuhen ton jan si pasoj e okupimit te vendit nder shekuj. N e asnje her nuk kemi qen plotsisht te lir,vetem qe po ndrrohen pushtuesit.
E ne kohe te fundit " pushtuaesit vendor " - gazetaret e pispillosur !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 21:36   #25
Oqeani
 
Oqeani's Avatar
 
Join Date: 03-02-08
Location: Nėn hijen qiellore
Posts: 24,373
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by Oqeani
E ne kohe te fundit " pushtuaesit vendor " - gazetaret e pispillosur !
i Pispillosur - i veshur, stolisur aq sa nuk ka nevoje - diē e tepruar !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 21:39   #26
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by sherri
Perdor,perdoroje,...gjana qe merren me dore? si perdoret fjala? a mos na mungon nje shprehje me e sakt ne keso raste.. dicka si e pa vend..E perdora veglen,e perdora fjalen....!!
Mjafton tė lexosh titullin e kėsaj teme dhe lind dyshimi: cila shprehje do tė ishte mė e qėlluar, keqpėrdorimi apo keqinterpretimi i gjuhės shqipe?
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 22:38   #27
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

E ke fajsoni te gjitha keto keqperdorime vijn nga qytetaret e modernizuar Prishtinas,Pejan,Gjakovar .E vetem per vetem qe te dallohen nga te tjeret me thenjet e tyre apo te them me mire me shprehjet e tyre.

Si psh shume qytetare qe kan mbaru edhe fakultetin ndoshta kur flasin thon 'qka bone duke mendu qe kjo eshte gramatike me nje Ooo qe ja ndryshon mendon qe flet gramatiken... ose ose ka edhe tjera fjale si psh Labi i 21-shit qe shpesh del me fjalen Op op Njeri , edhe jan disa emisione psh ne KTV nje mengjes me ra ne sy shume emisioni i mengjesit MATINEE qe kjo eshte italisht mengjesii... Ose ose kemi edhe tjera qe nga mendjemadhesia qe gjoja ne po dijm diqka flasin dhe u duket mire si psh . Kam degjuar disa Pejane duke then e kam blere apo ka kushtu 10 Eki jo 10 Euro po 5 eki .

Ehuuuu e sa shume e shume tjera ka qe jan ka i fusin dhe jan ka i perdorin ne jeten e perditeshme qe dikur do piqet e qka piqet nuk hiqet e si pasoje e ketyre jan edhe Mediat siq e ceka me lart Op op Njeri
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 22:44   #28
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by shfletuesi_
E ke fajsoni te gjitha keto keqperdorime vijn nga qytetaret e modernizuar Prishtinas,Pejan,Gjakovar .E vetem per vetem qe te dallohen nga te tjeret me thenjet e tyre apo te them me mire me shprehjet e tyre.

Si psh shume qytetare qe kan mbaru edhe fakultetin ndoshta kur flasin thon 'qka bone duke mendu qe kjo eshte gramatike me nje Ooo qe ja ndryshon mendon qe flet gramatiken... ose ose ka edhe tjera fjale si psh Labi i 21-shit qe shpesh del me fjalen Op op Njeri , edhe jan disa emisione psh ne KTV nje mengjes me ra ne sy shume emisioni i mengjesit MATINEE qe kjo eshte italisht mengjesii... Ose ose kemi edhe tjera qe nga mendjemadhesia qe gjoja ne po dijm diqka flasin dhe u duket mire si psh . Kam degjuar disa Pejane duke then e kam blere apo ka kushtu 10 Eki jo 10 Euro po 5 eki .

Ehuuuu e sa shume e shume tjera ka qe jan ka i fusin dhe jan ka i perdorin ne jeten e perditeshme qe dikur do piqet e qka piqet nuk hiqet e si pasoje e ketyre jan edhe Mediat siq e ceka me lart Op op Njeridefermusit e gjuhes shqipe jan ne PRIZREN edhe VUSHTRRI qe i thojn veti qytetar te vjeter e kursesi dites se premte nuk i thojn e premte po i thojn GJUMA e kemi ksi te paguar nga shkavi e gjysem hana e kuqe qe kurr nuk i ndien kah e perdorin emrin Zot po kta thojn allah , bile bile as veshje kombtare kurr nuk veshin po edhe shum fjal tjera i perdorin ja turqisht ja arabisht
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 22:48   #29
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by Guri i madh
defermusit e gjuhes shqipe jan ne PRIZREN edhe VUSHTRRI qe i thojn veti qytetar te vjeter e kursesi dites se premte nuk i thojn e premte po i thojn GJUMA e kemi ksi te paguar nga shkavi e gjysem hana e kuqe qe kurr nuk i ndien kah e perdorin emrin Zot po kta thojn allah , bile bile as veshje kombtare kurr nuk veshin po edhe shum fjal tjera i perdorin ja turqisht ja arabisht

Paskam harru te cek edhe kete se tash gjoja si qytetar i vjeter qe eshte duhet te flasi turkisht edhe eshte qytetar keto me kan ndodh njihere ne Pz kur kam qen para 1 viti kur pyeta disa te rinje dhe ja nisen turqisht More qe me folen turqisht nuk isha i merzitur po qe dinin shqip e s'me folnin shqip kjo me vinte inat. I njejti rast me ka ndodh ne Mitrovic ne Lagjen e Zorragjive haha qashtu i thon Phaa Ky a kulmi.


E sa i perket Fese dika duhet me majt o me ata o me ata :P
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-03-10, 23:08   #30
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 25,059
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Keqperdorimi ...,nga kush dhe pse?


Nese vjen nga mediat ,ketu fajin e kemi edhe ne, sepse ato sjellin ate se qka e ngrit treguesin e ndegjueshmeris ,e ajo eshte ajo qe na e ndegjojme ,na terhjek dhe na pelqen .

Nese vjen nga shkollat ,ketu,si fajtor , kemi ministrin e aresimit e cila nuk i pajis nxenesit me nje fjalor falas adeguat per ta ,ku me kete fjalor mund te perfitoj e gjithe familja .

U mundova te nxjerr nje zgjidhje se mjaft kish qe ishin anku .:D


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 09:00.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.