Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
User Name
Password
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-04-10, 07:04   #91
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,572
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by panta_rhei
Jo more zotėri i nderuar,

kur ti thua:
citoj: ka forma tė ndryshme tė udhėheqjes sė shtetit, Mbretėria, Kryetari, Qeveria e tė tjera.

Pra

Qeveri = Udhėheqja(Drejtuesja,Vendimmarrėsja)"

Dmth, sipas teje, udhėheqje ėshtė mbretėria, udhėheqje ėshtė kryetari, udhėheqje ėshtė Qeveria, e disa tė tjera, qė ti i din.

Nėse tė trija kėto, edhe disa tė tjera qenkan tė gjitha Udhėheqje, atėherė pse dallojnė???

Ok, pa kakofoni,
unė mendoj se shqipėrimi i fjalės Qeveri, duhet tė bazohet nė fjalėn e huaj menaxhim, ose administrim, e qė sipas meje fjala mė e pėrshtatshme e gjuhės shqipe i bie tė jetė PĖRKUJDESJE.

Pra, qeveria (pėrkujdesėsja) nuk udhėheq, nuk ėshtė udhėheqėse, ajo udhėhiqet prej dikujt. Qeveria zbaton dhe pėrkujdeset qė tė zbatohen urdhėrat qė ia cakton udhėheqėsi i saj, qė i bie tė jetė parlamenti me ligjet e tij.


Shume shkurt; - Pse quhesh ti Pantha_rhei e pse une Artisti?

Pergjegjeja eshte:

Sepse ti ke dashte ashtu te quhesh por edhe kam dashte keshtu te quhem!!!!!!


Pra

Dikush atehere ka dashte te quhet Kryetar dhe prej atehere nuk doli askush ta nderroj kete emer, e dikush ka dashte te quhet Mbret, e dikush e perbere prej shume njerezve ka dashte te quhet Qeveri, po qe njeri prej tyre quhet Krye-minister(Kryeqeveritar,Kryeudheheqes) e ketu dallojne per nga emerimi format e Udhehqjes.

E keshtu me radhe.

Ne kete mengjes te bukur te deshiroj nje dite te mbare


Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Last edited by Artisti; 30-04-10 at 07:05.
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 30-04-10, 08:59   #92
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,224
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

me sa miresjellje bisedohet e shkuhet ketu .

p.s.

ja nje fjali e shkruar ''puro'' ne gjuhen e bukur shqipe ..
( A kam shkruar drejte ..!)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-04-10, 15:56   #93
panta_rhei
 
panta_rhei's Avatar
 
Join Date: 16-03-06
Posts: 3,146
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by jadore
me sa miresjellje bisedohet e shkruhet ketu .

p.s.

ja nje fjali e shkruar ''puro'' ne gjuhen e bukur shqipe ..
( A kam shkruar drejte ..!)
Preke hundėn... :)

p.s.

qilloja kush thot qishtu!!!???
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-04-10, 16:14   #94
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 25,059
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by jadore
me sa miresjellje bisedohet e shkuhet ketu .

p.s.

ja nje fjali e shkruar ''puro'' ne gjuhen e bukur shqipe ..
( A kam shkruar drejte ..!)
E vėrejta edhe unė nė tė dy faqet e fundit !

A thua pse ?

Ndoshta ,mendimi ,pse mashkulli nuk mėndon dy here mė tė qu nė rr.s?!

PS:Edhe unė i bėra,radhita, nja tre fjali ne gjuhėn e bukur shqipe .

PSS:Ndersa pėr permbajtjen sjam e sigurt ,se nuk e kuptova se a ėshtė fjala nė kėtė teme vetėm pėr shkrim tė paster apo edhe pėr permbajtje tė paster ?;)
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-04-10, 19:50   #95
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Dhuna kundėr shqipes,dhunė kundėr kombit!

Prej shekujsh dihet fare mirė se administrata e njė shteti mund tė quhet e konsoliduar, kur ajo ka njė gjuhė tė unifikuar, tė qartė e tė prerė, jo vetėm pėr personelin e saj, por kryesisht edhe pėr mbarė popullin. Ēdo shtetas, pavarėsisht shkallės sė tij tė shkollimit (dhe jo tė shkallimit), duhet ta kuptojė atė ēka thonė Kuvendi, qeveria, gjykatat dhe jo mė pak mediat, tė shkruara apo elektronike qofshin kėto. Fatkeqėsisht, rasti nuk ėshtė i tillė nė Shqipėrinė e sotme. Para disa ditėsh, mė zuri syri e veshi nė ekranin e Televizionit publik Shqiptar, njė zėvendėsministėr qė po fliste pėr njė fond apo shumė tė caktuar parash, e cila, po e citoj, “do tė disbursohet nė dy transhe”. Jam i bindur qė lexuesi i vėmendshėm e i paanshėm i rubrikės sime tė sė dielės, e nuhat menjėherė qė kjo fjali ėshtė e pakuptueshme pėr shumicėn e shqiptarėve, sidomos pėr ata qė nuk dinė gjuhė tė huaja ose i dinė ato thjesht sa pėr njė komunikim tė pėrditshėm. Pra, lind pyetja: Ēfarė donte tė thoshte zoti zėvendėsministėr me kėtė fjali? As unė nuk do ta kisha kuptuar, sikur tė mos isha ēun Tirone me diplomė Sorbone, d.m.th. sikur tė mos kisha studiuar nė Francė dhe, rrjedhimisht, tė mos kisha ditur ta flisja e ta shkruaja frėngjishten: bourse frėngjtė i thonė qeses me para, débourser ka kuptimin “nxjerr paratė nga qesja”, pra, “paguaj” (nė anglishte to disburse), ndėrsa tranche do tė thotė, nė kuptimin e mirėfilltė, “thelė, fetė, copė” dhe “seri shifrash tė njėpasnjėshme tė njė numri”, kurse, nė kuptimin e figurshėm, do tė thotė “pjesė”; kėshtu qė “do tė disbursohet nė dy transhe” nė shqipe do tė thotė “do tė jepet nė dy pjesė”. Pra, pėr tė kuptuar “shqipen” e zotėrisė nė fjalė, duhet tė dish patjetėr ta flasėsh e ta shkruar frėngjishten dhe anglishten e sotme! Thėnė ndryshe, qė shqiptarėt tė merren vesh me njėri-tjetrin, duhet tė mėsojnė sa mė shumė gjuhė tė huaja. Thėnė mė popullorēe, duhet qė lepujt shqiptarė, sidomos ata qė janė nė pushtet, tė mėsojnė sa mė shumė gjuhė tė huaja qė tė arrijnė tė bėjnė stanin e tyre shtetėror dhe t’i provojnė mbarė botės sė qytetėruar se mund tė bėhet stan me lepuj, por me lepuj qė dinė gjuhė tė huaja, ama, si ata vetė! Kėtij i them guxim unė: zėvendėsministri ynė qenka mirėfilli pėr t’u pėrgėzuar! Madje, kėtė guxim e dėshmon vetė pėrdorimi, nga ana e tij, e foljes “disbursoj” e cila, siē sapo e pėrmenda, vjen nga emri “bourse” qė, nė frėngjishte, ka edhe kuptimin e figurshėm “bole” si sinonim paksa vulgar pikėrisht i emrit “guxim”!

Mjerisht, pėrdorimi i njė shqipeje tė pėrēudnuar nuk ėshtė tipik vetėm pėr politikanėt, deputetėt e qeveritarėt tanė. Ai ėshtė kaq i pėrditshėm nga shumėkush, madje deri nė neveri, edhe nė mediat tona tė shkruara dhe elektronike. Prej disa muajsh ndjek rregullisht edicionet qendrore tė lajmeve nė TVSH, Vizion +, Klan e Kryekanal (shqipėrim i saktė i emrit tė bujshėm “Top Channel”). Me pėrjashtim tė Kryeministrit Berisha, njė pjesė e mirė e anėtarėve tė kabinetit tė tij qeveritar e dhunojnė gjuhėn shqipe pa ua bėrė tėrr syri, veshi apo hunda; po kėshtu, me pėrjashtim tė Edi Ramės, njė pjesė e mirė e figurave mė tė njohura tė Partisė Socialiste e dhunojnė jo rrallė gjuhėn shqipe pa iu dridhur qerpiku, qimet e kokės apo edhe tė pjesėve tė tjera tė trupit; e njėjta gjė mund tė thuhet edhe pėr jo pak deputetė tė tė dy krahėve.

vijon...
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-04-10, 19:51   #96
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Gjithsesi, dua ta siguroj lexuesin e vėmendshėm dhe tė paanshėm tė rubrikės sime tė sė dielės se nuk kam ndėr mend t’i parashtroj kėtu lista tė gjata fjalėsh, strukturash e shprehjesh tė huaja qė i kam vjelė prej vitesh nga goja e personaliteteve tė sapopėrmendura. Por do tė tregohesha i padrejtė sikur tė kaloja nė heshtje faktin qė shumė e shumė gazetarė e masakrojnė rregullisht e me njė kėnaqėsi gati sadiste gjuhėn standarde shqipe, atė gjuhė qė, nė gojėn e nėn penėn e tyre, duhet tė ketė pėr mision t’i pėrēojė lajmet sa mė saktė nė veshėt dhe, qė andej, nė ndėrgjegjet e dėgjuesve apo tė teleshikuesve, por qė nė fakt paraqitet sa vjen e mė shpesh si njė shkartisje italishteje, anglishteje e shqipeje tė zvetėnuar.

Sė fundi, por jo mė sė paku, i kėrkoj lexuesit tim tė bėjė njė pėrpjekje pėr tė mė kuptuar pėrse po jap kushtrimin lidhur me dhunimin sistematik tė shqipes nga vetė administrata shtetėrore, nga klasa politike dhe nga mediat, qė, pėr mua, ėshtė dhunim jo vetėm i shtetit dhe shoqėrisė, por edhe i kombit e i mendimit shqiptar.

Edmond Tupja - Panorama
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-05-10, 11:37   #97
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,572
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by jadore
me sa miresjellje bisedohet e shkuhet ketu .

p.s.

ja nje fjali e shkruar ''puro'' ne gjuhen e bukur shqipe ..
( A kam shkruar drejte ..!)
Mike e nderuar, pasiqė ke pyetur po tė jap pėrgjigjen.


Jo, nuk ke shkruar drejt shqip, ke harruar e-sė pikat e saja tė vlefshme pėr tė ja veshur.Kėshtu e ke lakuriquar e-nė.


Tė pėrshėndessssssssssss

P.S. Hahahaha euuuuu qė filloi kėnga e Sonit, Feeling, a e din ēka po thotė:

" E kam njė Feeling qė ti do tė jesh me mua Tonight"

Shumė shqip seksi hhhhhhhhhahahahahaaaArtisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-05-10, 17:22   #98
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Elina's Avatar
 
Join Date: 14-03-07
Location: Fairytopia
Posts: 14,088
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

http://www.youtube.com/watch?v=9W_sTgJCWAk
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-08-10, 13:48   #99
Fshatari
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Jep dorėheqjen ministri, e kapėn me gruan e mbretit

Mbretėresha vishej si ushtar pėr tė bėrė dashuri me ministrin

Nga Express mė 06.08.2010 nė ora 13:14
Dashuronte nė fshehtėsi gruan e mbretit dhe menjėherė sa kjo gjė ka dalė nė dritė, ministri i Drejtėsisė ka dhėnė dorėheqjen.
Ngjarja e rrallė ka ndodhur nė mbretėrinė Svaziland tė Afrikės, ku gruaja qė kryente tradhtinė ndaj mbretit Msvati III, ishte nė fakt edhe gruaja e tij e dymbėdhjetė.
Siē transmeton NOA, njoftimet e agjencive, ajo vishej pėrnatė si ushtar dhe kėshtu mund tė mbėrrinte te dashnori i saj nė njė hotel, jo larg nga pallati mbretėror.
Ky i fundit ishte nė fakt, njė mik i fėmijėrisė i mbretit, dhe ishte konkretisht ministri i Drejtėsisė sė Mbretėrisė Svaziland, i cili u detyrua paskėtaj menjėherė tė jepte dorėheqjen.
"Pėr disa muaj mbretėresha pėrdorte pėr tė veshur njė uniformė ushtrie, - tregon njė burim brenda nė pallatin mbretėror, - dhe askush nuk e pyeste se ku ishte duke shkuar ai ushtar".
Nothambo Dubé, gruaja 22-vjeēare dhe ministri i Drejtėsisė, Ndumiso Mambė, janė zbuluar vetėm nga shėrbimet sekrete, qė iu vunė pas mbretėreshės gjatė njė periudhe tė mungesės sė mbretit, kur ai ishte nė njė udhėtim nė Tajvan.
Politika, skandali dhe pasionet janė konsumuar nė gjykatėn e asaj qė ėshtė nė fakt edhe monarkia absolute e fundit nė Afrikė.
Njė vend i vogėl e mbyllur nė mes tė Afrikės sė Jugut dhe Mozambik, ku mbreti mund tė pėrballojė trembėdhjetė gra dhe 70% e popullsisė jeton me gjysėm dollari nė ditė, e dėrrmuar nga AIDS.
Burimet nga pallati mbretėror afrikan pohojnė se tani ka gjasa qė gruaja 22-vjeēare tė pėrjashtohet nga mbretėria dhe tė mund tė detyrohet tė kthehet pėr tė jetuar me prindėrit e saj.
_____________________________
http://www.gazetaexpress.com/web/ind.../36054/C5/C17/

__________________________________________________ ___________________

"Jep dorėheqjen ministri, e kapėn me gruan e mbretit"

Ministri nuk jep doreheqje pse u kap me gruan e mbretit. Ai dorehiqet se kapte gruan e mbretit! Biles as ky sqarim gjenial imi nuk eshte i sakte: qe ai(ministri) e kapte njeren nga 13 grate e mbretit.
Informata tjeter e pashprehur eshte se dikush ka 13 e dikush me anje hiē nuk eshte aspak demokratike.Ky shtet ka nevoje per reforma t'thella te drejtesise sociale nese deshiron me u ba antar i bashkimi evropjan. Reagimi i eulexit ka qene i ashper e shume i qarte:"karrota jone nuk po na shitet me ne shtetin kosovar, tha zedhensia(ajo qe emrue e fundit, para nja pese minutave; ato ndrrohen ēdo 5 minuta me rotacion...) po ne Savziland bac naj bajne",precizoi kjo e fundit.
Nuk shkoi as gjysme ore e iu rrit vlera karrotes ne bursat e metropoleve! E shihni se nje "dromce", ne pamje te pare, e pa peshe, trondit tregjet planetare!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-08-10, 14:04   #100
valiii
 
Join Date: 24-12-06
Posts: 3,777
valiii has disabled reputation
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Fshatar, kjo e paska keqperdor besnikerine bashkshortore e jo "gjuhen shqipe ". Bash jam kureshtar se ku dashte me dal me kete lajm ?
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-08-10, 14:11   #101
Fshatari
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

Quote:
Originally Posted by valiii
Fshatar, kjo e paska keqperdor besnikerine bashkshortore e jo "gjuhen shqipe ". Bash jam kureshtar se ku dashte me dal me kete lajm ?
Te fjalia e pare de.
Fjalia e drejte do t'ishte:

"Jep doreheqje ministri se u kap, ne flagrance, tue kap njeren nga 13 nuset e mbretit"!
E thurun ne kete menyre, kjo fjali na sqaron edhe aresyen e kapjes, menyren e kapjes dhe rrethanat e kapjes!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-11-10, 11:57   #102
Gentiani
...
 
Gentiani's Avatar
 
Join Date: 27-06-04
Location: Luginen e dashurise !
Posts: 4,053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Keqpėrdorimi i gjuhės shqipe

PUBLIK I RRITUR, I NDALUAR PER MOSHEN NEN 18 VJEĒARE !

Keshtu me duket perfaersisht eshte nje tekst kur deshirojne te paraqesin filma(hehe demek mbyllni syte) ne televizionin e tu Kosoves... paramendoni sa lektorin e redaktorin e hamamit e kane, e njeherit medium qe ta percjellin miliona shikues, i lejojne vehtes te vendosin tekst me permbajtje te pashpjeguar!


__________________
Unė nuk jam i pari, por jam Nr.1 !kėte qė po e shkruaj e din edhe ti !!!

...sikur une te isha ti, me miliona here do i lutesha Zotit te jam une !!!

http://www.youtube.com/watch?v=HV5GQkDbKpM
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 23:14.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.