Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-12-04, 15:58   #16
KriSTaL
 
Join Date: 30-11-04
Location: Akoma Ne Planetin Toke !!
Posts: 272
KriSTaL has disabled reputation
Default Re: SI MUNDESH ME DIT QE TE DON ??????

Quote:
Originally Posted by TERORIST
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?


TERORISTI FJALA ESHTE AJO QE TE THOT TE DUA, NDERSA VEPRA ESHTE AJO QE E VULOS FJALEN QE RRJEDH NGA GOJA TE DUA , SI ME VEPRA SI TA KUPTOJM QE TE DON , PAK VESHTIR PER TA KUPTUAR MIR PO UNE MENDOI KESHTU

Nese vertet te don , do te mundohet te gjej koh qe te kaloj me shume me ty te jet me pran teje, dhe qka eshte me rendesi te dijm, nese vertet te don, do te bente ndonje befasir, ndonje dhurat , si psh. qdo njeri prej nesh kemi ditelindje, mos ta bejm me dije qe do kemi ditelindjen kete muaj. Dhe nese vertet te don ajo femer apo ai mashkull, do te bej surpriz po ate dat qe ke ditelindjen, dhe nese te don nuk do e harroj te pakten kete dat qe ke lindur ti , per te uruar ditelindjen.

Une personalisht , kam te dashur dhe kur jemi njoftuar me pat pyet qfar gjenerate je, i kam treguar daten e sakt , me tha u befsh 100 vjec kete te gjith e themi, mir po une mbas 7 muajsh kisha ditelindjen , kur nje dit me pyeti ke adres do te dergoi nje leter me disa poezi, ja japa adresen, mbas 4 dite erdhi posta me poezi dhe me mbishkrimin e saj.

Ne vazhdonim bisedat me te ku mbas 7 muajsh diten e ditelindjes me erdhi nje dhurat e bukur. Ishte nje kartolin me nje torte dhe 2 veta te perqafuar dhe si u hapke ajo, filloke muzika hapy shume urime per ty shume urime per ty shume urime per ty, ne ate moment kam kuptuar qe vertet me don , ndersa une nuk isha i binduar akoma a me don dhe gjith me thoke , ti se din sa te dua , TERORISTI KJO ESHTE VEPRA QE DUHET TE BEJM QDO NJERI NGA NE, SEPSE ZEMREN E ASKUJT ASKUSH SE SHEH BRENDA SE QFAR ZEMRE KA.


me respekt:KriSTaLi
__________________
Sa Mė Shumė, Qe Rrij Me Njerez , Aq Mė Shumė Me Pelqejn \" KAFSHĖT\"
KriSTaL Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 06-12-04, 15:59   #17
KriSTaL
 
Join Date: 30-11-04
Location: Akoma Ne Planetin Toke !!
Posts: 272
KriSTaL has disabled reputation
Default Re: SI MUNDESH ME DIT QE TE DON ??????

Quote:
Originally Posted by TERORIST
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?


TERORISTI FJALA ESHTE AJO QE TE THOT TE DUA, NDERSA VEPRA ESHTE AJO QE E VULOS FJALEN QE RRJEDH NGA GOJA TE DUA , SI ME VEPRA SI TA KUPTOJM QE TE DON , PAK VESHTIR PER TA KUPTUAR MIR PO UNE MENDOI KESHTU

Nese vertet te don , do te mundohet te gjej koh qe te kaloj me shume me ty te jet me pran teje, dhe qka eshte me rendesi te dijm, nese vertet te don, do te bente ndonje befasir, ndonje dhurat , si psh. qdo njeri prej nesh kemi ditelindje, mos ta bejm me dije qe do kemi ditelindjen kete muaj. Dhe nese vertet te don ajo femer apo ai mashkull, do te bej surpriz po ate dat qe ke ditelindjen, dhe nese te don nuk do e harroj te pakten kete dat qe ke lindur ti , per te uruar ditelindjen.

Une personalisht , kam te dashur dhe kur jemi njoftuar me pat pyet qfar gjenerate je, i kam treguar daten e sakt , me tha u befsh 100 vjec kete te gjith e themi, mir po une mbas 7 muajsh kisha ditelindjen , kur nje dit me pyeti ke adres do te dergoi nje leter me disa poezi, ja japa adresen, mbas 4 dite erdhi posta me poezi dhe me mbishkrimin e saj.

Ne vazhdonim bisedat me te ku mbas 7 muajsh diten e ditelindjes me erdhi nje dhurat e bukur. Ishte nje kartolin me nje torte dhe 2 veta te perqafuar dhe si u hapke ajo, filloke muzika hapy shume urime per ty shume urime per ty shume urime per ty, ne ate moment kam kuptuar qe vertet me don , ndersa une nuk isha i binduar akoma a me don dhe gjith me thoke , ti se din sa te dua , TERORISTI KJO ESHTE VEPRA QE DUHET TE BEJM QDO NJERI NGA NE, SEPSE ZEMREN E ASKUJT ASKUSH SE SHEH BRENDA SE QFAR ZEMRE KA.


me respekt:KriSTaLi
__________________
Sa Mė Shumė, Qe Rrij Me Njerez , Aq Mė Shumė Me Pelqejn \" KAFSHĖT\"
KriSTaL Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-12-04, 19:04   #18
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Barbaroza's Avatar
 
Join Date: 09-01-04
Location: Nė zemėr tė Kosovės!
Posts: 12,880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Default

KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze.
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-12-04, 21:14   #19
KriSTaL
 
Join Date: 30-11-04
Location: Akoma Ne Planetin Toke !!
Posts: 272
KriSTaL has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Barbaroza
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze.
Barbaroza, me vjen mire qe me perkrahet , pakez ne kete diskutim , por ky ishte nje shembull, mire do ishte qe te gjith te japnin mendimet e veta, dhe do kuptohej ne fund se , si do ta kuptojm qe na don dikush. Ky ishte thjesht nje mendim i imi.
__________________
Sa Mė Shumė, Qe Rrij Me Njerez , Aq Mė Shumė Me Pelqejn \" KAFSHĖT\"
KriSTaL Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-04, 02:50   #20
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,641
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Barbaroza
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze.

Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-04, 08:15   #21
KriSTaL
 
Join Date: 30-11-04
Location: Akoma Ne Planetin Toke !!
Posts: 272
KriSTaL has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by turisti
Quote:
Originally Posted by Barbaroza
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze.

Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.
:) :)
__________________
Sa Mė Shumė, Qe Rrij Me Njerez , Aq Mė Shumė Me Pelqejn \" KAFSHĖT\"
KriSTaL Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-04, 08:49   #22
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default

Quote:
Originally Posted by turisti
Quote:
Originally Posted by Barbaroza
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze.

Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.
Shoki,paske haru te thuash se edhe foton duhet te mbashe te xhepi mbas i pantolonave,e te dashuren te gjalle ne krahrore nate e dite,e athere keto te rinjte do te kuptojne se cka eshte dashuria.Ah dynja dynja!.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-04, 08:58   #23
KriSTaL
 
Join Date: 30-11-04
Location: Akoma Ne Planetin Toke !!
Posts: 272
KriSTaL has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Kercovari
Quote:
Originally Posted by turisti
Quote:
Originally Posted by Barbaroza
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze.

Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.
Shoki,paske haru te thuash se edhe foton duhet te mbashe te xhepi mbas i pantolonave,e te dashuren te gjalle ne krahrore nate e dite,e athere keto te rinjte do te kuptojne se cka eshte dashuria.Ah dynja dynja!.
hahhaha Kercovari, nuk mund te te kundershtoi pasi qe , shumica si te ndahen prej te dashures qe e mendojn per , me shume gjuajn grepin ne uj per te peshku dhe diq tjeter. Po nuk do te thot se jan te gjith ashtu jo.

Besnik Beju Bes Mos Nxin , Po ne Dashuri besnik beju dhe bes nxan, sepse sdo te jesh i lumtur pastaj.
__________________
Sa Mė Shumė, Qe Rrij Me Njerez , Aq Mė Shumė Me Pelqejn \" KAFSHĖT\"
KriSTaL Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-04, 11:10   #24
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default

Quote:
Originally Posted by KriSTaL
Quote:
Originally Posted by Kercovari
Quote:
Originally Posted by turisti
Quote:
Originally Posted by Barbaroza
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze.

Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.
Shoki,paske haru te thuash se edhe foton duhet te mbashe te xhepi mbas i pantolonave,e te dashuren te gjalle ne krahrore nate e dite,e athere keto te rinjte do te kuptojne se cka eshte dashuria.Ah dynja dynja!.
hahhaha Kercovari, nuk mund te te kundershtoi pasi qe , shumica si te ndahen prej te dashures qe e mendojn per , me shume gjuajn grepin ne uj per te peshku dhe diq tjeter. Po nuk do te thot se jan te gjith ashtu jo.

Besnik Beju Bes Mos Nxin , Po ne Dashuri besnik beju dhe bes nxan, sepse sdo te jesh i lumtur pastaj.
Edhe pse dolem prej temes,kam frike mos te mbetem borxhe nje fjale.
Zanati i peshkatarit eshte te gjuaj peshk,por asnjehere s`mund te godas a eshte mashkull apo femer.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-04, 22:14   #25
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,641
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default Re: SI MUNDESH ME DIT QE TE DON ??????

Quote:
Originally Posted by TERORIST
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?


GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-04, 22:18   #26
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Re: SI MUNDESH ME DIT QE TE DON ??????

Quote:
Originally Posted by turisti
Quote:
Originally Posted by TERORIST
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?


GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE.
HAAAHHHHAAAA!.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-12-04, 07:57   #27
TERORIST
 
Join Date: 14-11-04
Location: cairo
Posts: 36
TERORIST has disabled reputation
Default

hahahhahha , pse be njeri jam genjeshtare i dashuris , po ti nuk e din se qka kam ne zemer .
TERORIST Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-12-04, 09:20   #28
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,641
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by TERORIST
hahahhahha , pse be njeri jam genjeshtare i dashuris , po ti nuk e din se qka kam ne zemer .
TERORIST,shoki i nderuar,

Nuk thash per ty asgje,e larg asaj qe je genjeshtar,por ; GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE .

Nuk dyshoj ne zemren tende,sepse ai qe eshte i keq,zakonisht nuk flet per dashuri e as qe ka kohe,hahahahahahahahahahahahahahah.


Te pershendes.
Me respekt,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-12-04, 09:45   #29
Engjellushja
 
Join Date: 10-06-04
Posts: 411
Engjellushja has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by turisti
Quote:
Originally Posted by TERORIST
hahahhahha , pse be njeri jam genjeshtare i dashuris , po ti nuk e din se qka kam ne zemer .
TERORIST,shoki i nderuar,

Nuk thash per ty asgje,e larg asaj qe je genjeshtar,por ; GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE .

Nuk dyshoj ne zemren tende,sepse ai qe eshte i keq,zakonisht nuk flet per dashuri e as qe ka kohe,hahahahahahahahahahahahahahah.


Te pershendes.
Me respekt,TURISTI.
Shum mir ke menduar tashi Turist !! Kommplimet t madh nga une !! keshtu c Terorist sa per Infon tuaj, perpara kan then: M trego m kend Rrin, t tregoj se kush je ! por tash esht ber ma modern dhe thojn: m trego se si ke Nickun e t tregoj se kush je ! hahhahah po ofendime kjo esht vetem nj Info

Ju pershendes
__________________
Do te fleni shum Rahat
Dhe nese jan minuta apo me sahat
Rahjen e zemrės do ta keni normale
Nėqoftėse jeni t“Sinqert dhe mbaheni pėr fjale..
Engjellushja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-12-04, 10:14   #30
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,641
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Engjellushja
Quote:
Originally Posted by turisti
Quote:
Originally Posted by TERORIST
hahahhahha , pse be njeri jam genjeshtare i dashuris , po ti nuk e din se qka kam ne zemer .
TERORIST,shoki i nderuar,

Nuk thash per ty asgje,e larg asaj qe je genjeshtar,por ; GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE .

Nuk dyshoj ne zemren tende,sepse ai qe eshte i keq,zakonisht nuk flet per dashuri e as qe ka kohe,hahahahahahahahahahahahahahah.


Te pershendes.
Me respekt,TURISTI.
Shum mir ke menduar tashi Turist !! Kommplimet t madh nga une !! keshtu c Terorist sa per Infon tuaj, perpara kan then: M trego m kend Rrin, t tregoj se kush je ! por tash esht ber ma modern dhe thojn: m trego se si ke Nickun e t tregoj se kush je ! hahhahah po ofendime kjo esht vetem nj Info

Ju pershendes
Faleminderit - ENGJELLUSHE -.

Me respekt dhe nderime,TURISTI.


__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 14:50.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.