Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Poezia
User Name
Password
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-12-04, 19:00   #16
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

TY TE KAM FALUR
SHKELQIMIN E DIELLIT TE MENGJESIT,
PER TY UN I HOQA ARGJENTET NGA YJET E LARGET.
JAM I MAHNITUR BUKURIS TENDE,
SIKUR SHERBETORI ZONJES SE TIJ TE PASUR.
SHPIRTIT TEND AKOMA NUK IU AFROVA...
ERRESIRA THA...SHPRESAT IU MBULOVA.


TY...TE USHQEJNE ME EMBELSIRA.
TY...TE VESHIN ME RROBA TE MIRA.
PER TY NDERTOHEN PALLATE TE LARTA,
PER NJE NATE ME TY...HUMBAS NDOSHTA,EDHE MIKUN
E FUNDIT.
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 27-12-04, 20:41   #17
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

ASNJE FJALE S THEM


Kur te shoh ne sy,
ndiej te rrahurat e zemres,
tretem ne mendime
asnje fjale s them.

Ne mengjeset e dritheruara,
ne freskun e neteve te mugta,
kripe loti ne sy,
ndarja ne afersi turfullon.

Vetmia mbizoteron qenien,
ne mes qendron ylli
shkeputet nga qielli
grimcohet,grimcohet e shuhet.
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-12-04, 21:15   #18
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

LOTI I NDARJES

A te kujtohen ato nete nostalgjie Iliriana,perjashta binte shi? A te kujtohet vjeshta e hershme,sa kishin filluar te zverdhen gjethet Iliriana? Nata ishte e dhimbshme,si fjalet tona,dhe bisedonim jashte botes,e kishim harruar.A te kujtohet kur ne dore mbaje trendafilin e kuq Iliriana dhe une isha Romeo Iliriana. Ti vereje se sa e kisha veshtire te ngjitesha shkalleve tuaja Gjuliete?
Rrefimi yt ishte ne syte tu,ato lote dhe ndjenjat tua Iliriana nuk i ze as nje roman.Ato do te deftonin zemren tende qe ishte e trazuar si nje oqean.
Loti yt i paraprinte ndarjes,trishtimit qe te kishte mberthyer.Une mbeta i shtangur, s paku do te doja te derdh lote dhe te behem shok me ty,qe te qetesoj shpirtin Iliriana.Nisa te mallkoj fatin.Ai ishte i pameshirshem dhe i cuditshem.Kishte vendosur ndarjen dhe lamtumiren tone.Ne ato caste kerkoja qe te perqafuar te ngritemi pertej kufijve te mundesise tone,te shkojme ne ambis,i cili rrotullohej mbi horizontin tim te murrme.
Iliriana,si thua ti? A e kane degjuar dhe ndjere ndarjen tone ate vjeshte hyjnite? vEdhe ato do te kene qare,sepse ty te kane percaktuar ti takosh dikujt tjeter,ty te kane bindur.Ndoshta ne gabuam qe shushuritem dhe dashurine tone nuk e kenduam qe te marrin dhene,si mendon Ti ?
A thua Iliriana pati ndonje lot te rrejshem ?
Pas atij takimi Iliriana ...une e kam ndjere dhembjen dhe trishtimin ne cdo pore te trupit dhe shpirtit.Ja, a veren Iliriana se as tash nuk jam sheruar?
Tash vetem nje pyetje.A e ndjen dhimbjen,fajin...ndonjehere a te bren ndergjegja ? Ndoshta je pajtuar me fatin qe na vrau dashurine...Iliriana.
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-01-05, 04:45   #19
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

Ja...erdhi edhe viti i ri...gezuar te gjitheve vitin e ri 2005.
Do ta bej kete postim pa pika dhe presja sepse shpirti im eshte i lodhur dhe i shkaperderdhur neper tryezat e permbushura ,me pije alkoholike . me femra te moralit te dyshimte dhe gjurmave te shotes sime....
Te dua thashe...me ze deri ne qiell...derisa bashkeshortja dyshonte ne tonalitetin dhe seriozitetin tim te papare,
Ti...ishe ulur me bashkeshortin tend perbuz meje dhe cdo fjale e permbyteshe me kureshtje dhe zili femerore,apo jo e dashur?
luajtem shoten,vallen dhe ne fund burri yt papritmas propozoi te luajme nje TANGO une dhe ti....dhe ne ate moment qe un desha te vazhdoj u..cua gruaja nga shtrati dhe nuk po arrij te vazhdoj...nese e lexon....lajmerohu....me duket se te peshperita ne vesh qe un jam i dehur dhe gjithnji i dashuruar ne nje person qe nuk e meriton...te thashe adresen.... nese kujtohej lajmerohu....te lutem GEZUAR
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-01-05, 13:30   #20
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

Te gjithe atyre qe lexojne keto postime dhe te gjithe anetareve te ketij forumi...u uroj nga zemra GEZUAR VITIN E RI 2005
Shendet,mbaresi.suksese,disponim te mire dhe mjaft te holla..qe te mos vini kurr ne situat te huazoni,por te keni per vehte dhe femijet tuaj.
Ne kete vite, atyre qe nuk jane martuar dhe mendojne qe jane vonuar iu them..MOS U VONONI ME...ME MIRE VON SE KURR,POR MOS U VONONI ME ,SEPSE KALON EDHE KY VIT SHUME SHPEJT..ashtu jam i njohtuar. hahahaha

PERSHENDETJE NGA ULQINI
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-01-05, 21:39   #21
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

EMRI YT

Emri yt me tingellon perhere,
ne mendje te kam dite e nate
emri yt me mban ne jete
hija jote cdokund me percjell.


Emri yt me jep shprese e jete,
ti me dashuron me te vertet
emri yt me ndan zemren flete-flete
emri yt eshte fuqi e fshehte.


Emri yt me qendron ne zemer
ti je e bukur,je e dashur
qenia jote eshte e lumturuar
si te pranveres e ke ate emer.
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-01-05, 20:04   #22
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

MBRESE E TAKIMIT TE PARE

U takuam ate nate.A te kujtohet? Jashte binte shi.Ne kraheror me rrihte zemra,furishem.Ishte vjeshte. Ne te dy ...duke u gjetur ne mesin e te panjohurve ngushllonim njeri-tjetrin.
Ndjenim ngrohtesin dhe aromen e dy trendafilave te posacelur.Se bashku , larg nga syri i njerezve dhe tollovia, e ndjenim veten mire.Vetem krrokamat e albatroseve te medhenj, vinin nga dritarja , sillnin detin dhe thyenin monotonine e nates, qe kishte rene ne gjume.Ne te zgjuar mendonim se jemi ne fund te botes te rrezuar nga barka e permbysur.
Takimi yne ishte i cuditshem,dhe ne fund nisem te kendojme si gjinkallat qe duan te mposhtin vapen dhe i druhen edhe te ftohtit.Ne ishim se bashku,por ne rrethana jo te pelqyeshme,apo jo e paharruara...?
Pas takimit tone te pare,lindi nje diell i zbehte , kurse brengat tona rrodhen nga takimi i pare.
Ishte takimi yne i pare dhe i fundit. S e degjova me krrokamen e albatroseve...E mora vesh nga letra.U gezova shume qe ti paske bere kthese ne jeten tende dhe me tetembedhjete pranverat tua te pafat,kerkon diell.Une te urova fat.. c me mbetet tjeter,vecse te ruaj te -pavyshkur- kujtimin ne ledhatimin e pare.
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-01-05, 20:15   #23
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

MBRESE E TAKIMIT TE PARE

U takuam ate nate.A te kujtohet? Jashte binte shi.Ne kraheror me rrihte zemra,furishem.Ishte vjeshte. Ne te dy ...duke u gjetur ne mesin e te panjohurve ngushllonim njeri-tjetrin.
Ndjenim ngrohtesin dhe aromen e dy trendafilave te posacelur.Se bashku , larg nga syri i njerezve dhe tollovia, e ndjenim veten mire.Vetem krrokamat e albatroseve te medhenj, vinin nga dritarja , sillnin detin dhe thyenin monotonine e nates, qe kishte rene ne gjume.Ne te zgjuar mendonim se jemi ne fund te botes te rrezuar nga barka e permbysur.
Takimi yne ishte i cuditshem,dhe ne fund nisem te kendojme si gjinkallat qe duan te mposhtin vapen dhe i druhen edhe te ftohtit.Ne ishim se bashku,por ne rrethana jo te pelqyeshme,apo jo e paharruare..?
Pas takimit tone te pare,lindi nje diell i zbehte , kurse brengat tona rrodhen nga takimi i pare.
Ishte takimi yne i pare dhe i fundit. S e degjova me krrokamen e albatroseve...E mora vesh nga letra.U gezova shume qe ti paske bere kthese ne jeten tende dhe me tetembedhjete pranverat tua te pafat,kerkon diell.Une te urova fat.. c me mbetet tjeter,vecse te ruaj te -pavyshkur- kujtimin ne ledhatimin e pare.
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-01-05, 20:21   #24
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

ARDIJANES ME DASHURI,LAMTUMIR


TE KUJTOHEN LOTET QE DERDHE?
NDERGJEGJA NDJENJAT,VALLE NUK TI BREN?
NE JETEN TIME,TI KREJT VETEM ERDHE
HYRE NE ZEMER...ATY MBETE DHE FLEN.

TI JE PISHTARII PARE I VERTET
QE NDJENJAT ME TE THELLA I PREK
AJO QE NE ZEMER ME KE MBETE
DHE QE E COPTOVE FLETE , FLETE.

TI JE AJO,PER TE CILEN VUAJ
QE MBETE PER JETE E DASHURUAR
ME FAL NESE TE KAM OFENDUAR,
JO...ATE S E BERA,ANDAJ S TE KAM HARRUAR.

ARDIJANA..SHPIRT I VETEM MALLENGJYES
PERSE ME TRADHTOVE,PERSE ME THUAJ
ARDIJANA ,ZEMREN MA NDAVE NDYSH
ME NGUSHELLO,SEPSE UNE VUAJ,VUAJ...

ARDIJANA,TI ME DHE DRITE DHE LUMTURI,
ME MBUSHE JETEN ME NEVERI
TI ME TREGOVE SE NUK ISHA NJE NJERI
POR FEMIJ QE DASHUROVA PA KUFI.

TI ME DHE SHPRES DHE GUXIM
ERDHE NE JETEN TIME ME MALLENGJIM
ME NDRYSHOVE KAHJEN,FOLEN
DHE ME BERE...ME BERE, BOEM.

TI DERDHE LOTE QE NUK I KUPTOVA
TI ME BUZEQESHEJ E UNE TE CMOJA
LUAJTE ME NDJENJAT E MIA,NUK TE BESOJA
E UNE GJITHNJI TE DASHUROJA,PER TY JETOJA...

TANI LAMTUMIR.JETO E QETE.
UNE KERKOJA DHE GJETA NJE SHPRES,
KERKOJ NGA AJO TE ME DASHUROI
POR JO SI TI , TE ME TRADHTOI.

LAMTUMIR DHE TE LUTEM KUJTO
DIKUSH DIKUR TE DASHUROI,
PRANO QE SE KE MERITUAR
QE AQ SHUME TE JAM NENSHTRUAR.

JETO ME ATE QE TE DHURUAN,
HYJNESHAT E NJEREZVE TUAJ,
FALENDEROHU NE NDIHMEN E SHENJTE
E UNE DO I MALLKOJ,QE ME SHUAN VLEREN ME TE SHTRENJTE.
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-01-05, 18:28   #25
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

SHPIRTBORA S DASHUROHETMERRE JETEN , TA DHASH
JA ZEMREN , TA KAM CELUR
AFROHU NE VESH TE PESHPERIS FJALET
EJA RREGULLO SHTRATIN TIM.

TI E AKULLT,SHPIRTEBORE
MEMECE E SHURDHET
SIKUR S TE KAM FOLUR
SIKUR S TE JAM CELUR.

DIKUR,DUKE ECUR NEPER AKULL RREZOHESH
VJEN E FALESH PARA MEJE.
UNE TJETREN DASHUROJ
SHPIRTBORA S DASHUROHET.
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-01-05, 18:32   #26
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

MBASE

E shikoj madheshtin tende
e imja zemer troket
me shpejtesin e eres se dimrit
ty syte te shkelqejne gjithe shkelqim.


Ndoshta feshferitja e gjetheve
s do peshperis melodine e dashurise
mbase ti do te mbetesh kujtim
mbase ti do te mbetesh vetem vegim
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-01-05, 00:00   #27
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

TAKIMI I VDEKJES
kushtuar nje shoqes sime qe e humbi jeten tragjikisht


Ishte dita e pare e dimrit.Dimri pra erdhi dhe me kishte mberthyer me rroba te trasha.Mua zemra me dridhej derisa prisja autobusin per ne qytet.Ishte pra.dita e pare e dimrit ne fillimin e viteve 90-te.A te kujtohet?Ishte turma e njerezve ne stacion,kurse shikimi m u ndal para teje.Ishe ti...dhe ule koken.A te kujtohet? Here pas here ti buzeqeshje sikur njiheshim diku.Ishe nje gjenerate para meje.Te gjithe kishim deshire te te afroheshim.Kishim frik nga bukuria dhe autoriteti yt.E morem vesh se je e pikelluar,sepse te kishte vrare bukuria.Kishin frik bukurin dhe pergjigjen negative,te gjithe ato qe kishin deshir te te paraqiteshin per te shprehur komplimentet me te rralla ne ate kohe.
Ne u afruam si shoke te vertet njeri-tjetrit...sepse buzeqeshjet na bashkuan diku.Na afruan me vone edhe me afer njeri-tjetrit.
Pas asaj dite ne takoheshim vazhdimisht,a te kujtohet, apo do te perkujtoj si zakonisht?Ne takoheshim te palma e madhe.Kohen e lire e kalonim se bashku dhe dashuria lindi pa na pyetur fare.Takoheshim une e ti.Kurdo qe me takoje me dhuroje dicka,por dhurata me e madhe per mua,ishte buzeqeshja jote.A te kujtohet?Fjalet, puthjet...ishin dhurata qe ndaheshin dita-dites dhe na afronin me shume,na benin bashke.A te kujtohet?
Mendimet,idete,gjykimet dhe botekuptimet...ishin perhere te tonat dhe flitnin se natyra kishte bashkuar dy shpirtera te njejte.
Por....nje dite prane palmes se madhe ti ishe shtrire para automjetit.Une s mund te besoja , s kuptoja asgje....eshte e mundur qe je ti?
O zot sa u pikellova.Je ti. Tollovia e trafikut , pakujdesia te beri prone.
Ti thoshe dikur...ME MORI JETEN TOLLOVIA...A THUA VALLE VDEKJA ESHTE BUDALLALLEKU ORDINAR , APO E VERTETE E TE GJITHA GENJESHTRAVE TE NXITIMIT TE TEPERT...,Keshtu fola,peshperita duke lexuar nekrologun ku ishin , prinderit,mesimdhenesit,profesoret tuaj e sa e sa te tjere qe s i kisha takuar kurre ne jeten time dhe s kishin asnje rendesi , pervec se me lidhnin me ty dhe me ndarjen e dhembshme.
Kaluan vitet,kurse tragjedia, pikellimi i atij dimri te ftohte,akoma mi ngrin buzet.
Ah , jete ti je e marre...
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-02-05, 23:11   #28
CICERRIMA
 
Join Date: 01-11-04
Location: ULQIN
Posts: 44
CICERRIMA has disabled reputation
Default

TAKIMI I DYTE


Avanturat ne rinine e pare kalojne shpejt,por s harrohen lehte,ose si te them shume ngadale.Ne u njohem ne stinen e pranveres.Aty njohem njeri-tjetrin dhe zbuluam dashurine.
Dhe sot kujtohem per pranveren dhe ditet pa brenga,por ringjallen tregimet qe u kemi vene celes ne zemrat tona.
Cdo kujtim trazohet edhe tash kur ne jetojme pa brenga,kur kemi menduar se i kemi tejkaluar,ato kane shperthyer.Mendoj se as tash ti s mund te kalosh prane meje si prane nje kalimtari te zakonshem,ndoshta do te behej e tille,por ashtu nuk mundej.Une do te mundohem te jem i tille por....Dikur, buzeqeshja jote me ngrohte si dielli i prillit.Bisedat tona ishin te ngrohtaU ulem ne restorantin e pare,buze plazhit te qytetit.U ndame padashje,na ndau jeta.Vetem me letren tende kuptova se ti shluar ne Perendim.Une s ta kam degjuar me,asnjehere zerin tend.
Takimi i dyte ishte ne qytetin tim.Dhe thoshe se do te jem i fundit qe do te takoje ne Bregdet,pra,deshiroje te me takosh se dyti.Sa shume kemi ndryshuar nga takimi i pare.Cuditemi, une e ti.
Une ngreha folene,kurse ti bredh pas jetes si dallge dhe kerkon.Kjo eshte gje e vertet.Kerkon fatin....
Ti rrefen jeten tende me mallengjim...flet si ne takimin e pare.Ne vazhdojme dhe jeta avanture duket edhe ne takimin e dyte.Ajo rrjedh dhe do te derdhet si ujerat ne detin tone.Eshte takimi yne i fundit dhe them se...jeta prej dites se pare eshte fakultet,kurse vdekja eshte provimi i fundit.Por, te pyes ty...cka eshte dashuria? Si duket ti s do te pergjigjesh. Ta them une pas shume vjeteve dhe takimit te dyte.Ajo gjithmone lind...
CICERRIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-04-05, 18:17   #29
CICErrrIMA
 
Join Date: 13-03-05
Posts: 64
CICErrrIMA has disabled reputation
Default

...DO TE KTHEHEM DIKUR!!!ME PRIT ME THA... UNE DO TE KTHEHEM PRAP...KESHTU E FILLOI RREFIMIN E VET NJE SHOKU IM, QE SAPO KA SHKELUR NE DEKADEN E PESTE TE JETES SE VET.
ISHIN DASHURUAR NE SHIQIM TE PARE,SEPSE I LIDHTE JETA DHE AFERSIA E VENBANIMIT.NUK E DININ QE TE PARET ISHIN VRARE PER DY PELLEMBE TOKE.GJAKU I LARGONTE,EDHE PSE DASHURIA KISHTE BERE NJE TENTATIV TE KUNDERT.
VAJZEN E LARGUAN SEPSE E NJIHNIN KARAKTERIN E SAJ.E DININ QE DASHURIA DO NGADHNJENTE DHE TE AFERMIT E SAJ NUK DO TE PAJTOHESHIN KURR ME VENDIMIN E SAJ ,KURSE TE PARET, NUK DO JU FALNIN...PRANDAJ,VENDOSEN TA LARGOJNE NE NJE ADRES TE PANJOHUR.
SOT,PAS 20 VITEVE, ATO TAKOHEN PO ATY KU EDHE NISI DASHURIA.
AJO KTHEHET SI NENE E DY ADOLESHENTEVE, KURSE AI BREDH RRUGEVE TE BEQARISE PA QELLIM DHE IDEAL.
ISHTE VERE...DASEM.ALKOHOLI FOLI SEPSE ISHA I SIGURT QE APSOLUTISHT ASKUJT NUK JA KISHTE HAPUR ZEMREN ME PARE.
PERSE I SHKRUAJ KETO RRESHTA?
VETEM NGA NJE ARSYE...AJO SOT U MARTUA ME SHOKUN TIM,DHE E COJ DERI NE FUND PREMTIMIN E DHENE-DO TE KTHEHEM DIKUR!
POR U LARGUAN ...NDOSHTA PO NE ATE DREJTIM,KUR PARA SE TE NISEJ E DHA PREMTIMIN.KU TA DIJ?! NDOSHTA EDHE NE NDONJI VEND TJETER...BOTA KA VENDE MJAFT KU DASHURIA TE SHPIE BEFAS PA NDONJI QELLIM TE CAKTUAR. MJAFTON ENDE ...VETEM FJALA *DASHURI*.
CICErrrIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-04-05, 22:08   #30
CICErrrIMA
 
Join Date: 13-03-05
Posts: 64
CICErrrIMA has disabled reputation
Default

PER HERE T PARE UN KUR TE PASHE
ZEMRA IME KREJT U NGRI.
ME PELQEVE MORI VASHE,
SEC KAM RA NE DASHURI.


TASH PO VJEN EDHE PRANVERA,
CELIN VJOLLCAT E LULE TJERA,
DEL SHETISIM NEPER PARQE,
SHPIRTIN TIM O SEC MA KNAQE.


MA KE KNAQE E MA KE LODHE,
DEL TE SHOH MORI BELHODHE,
TA SHOH SYRIN TEND TE ZI,
SE NE ZEMER ME KE HI...


FYTYRA JOTE MOJ, PO SHENDRIT,
PORSI HANE E PORSI DRITE,
BUZET TUAJA SIKUR QERSHI,
ME KANE SHTI MOJ NE MERZI.


KAM DURU MOJ SA KAM MUJT ,
GOJEVE TE HALLKUT ME U RUJT.
MOS ME BA O KE ME FOL,
VEC PER TY MORI BELHODHE.


MOJ BELHODHA IME E DASHUR
AS E VORFUN E AS E PASUR,
DO TE MARR E TE BEJ NUSE,
MOLLA U POQ ,U BA E KUQE.


MORI LULE,MORI ZAMBAK,
UNE NE TY JAM BA MERAK,
O NDIGJOJE OJ KETE KANGE,
DICKA DESHTA PER ME TE THANE.

DO TE PRES EDHE KETE VERE,
SA TE CELIN LULET N PRANVERE,
DO TE PRES OJ VEREN TJETER,
MOS HARRO DASHNIN E VJETER.


CICErrrIMA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 05:22.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.