Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
User Name
Password
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-01-07, 17:03   #61
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
uck_aksh's Avatar
 
Join Date: 02-10-04
Location: Vevey-Suisse
Posts: 5,197
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Default

A mendon qė ekzistojn jashtoksoret?

Mė vje shum rend te shkruaj po un mendoj se ka edhe ndonje planet tjeter ku jetohet ose ku ka jet edhe ku ekzistojn gjallesat,
duke e par se qka po ndodh ne planetin e tokes ku njeriu nuk e respekton njeriun un mendoj se toka esht planeti ku mban gjallesat me te poshtra ne univers ketu duke e perfshir edhe faktorin njeri
me vje keq qe shkruaj keshtu po realiteti esht ky vrasje,luft, prishje e natyres, ndotja e ambientit, njeriu vret njeriun te gjith keto tregojn se jemi planeti me i keq qe ekziston
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 07-02-07, 20:07   #62
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,641
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by uck_aksh
A mendon qė ekzistojn jashtoksoret?

Mė vje shum rend te shkruaj po un mendoj se ka edhe ndonje planet tjeter ku jetohet ose ku ka jet edhe ku ekzistojn gjallesat,
duke e par se qka po ndodh ne planetin e tokes ku njeriu nuk e respekton njeriun un mendoj se toka esht planeti ku mban gjallesat me te poshtra ne univers ketu duke e perfshir edhe faktorin njeri
me vje keq qe shkruaj keshtu po realiteti esht ky vrasje,luft, prishje e natyres, ndotja e ambientit, njeriu vret njeriun te gjith keto tregojn se jemi planeti me i keq qe ekziston
Po shoki,po, normal qe egzistojne planetet tjera ku jetohet.Shumehere kam postuar dhe prap po e perseris:

Mirė ėshtė qė mė shpeshė tė shikojmė kah LARTĖ , sepse vetėm atėherit mund tė kuptojmė se sa jemi tė vegjėl nėn YJET.....
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-02-07, 20:17   #63
prishtinasi
 
prishtinasi's Avatar
 
Join Date: 09-03-06
Location: Tokyo
Posts: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Default

Edhe UFO-t egzistojne. Puna ėshtė se nuk i kemi pare, ndoshta nuk kane interes te na VIZITOJNE
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-07-07, 23:21   #64
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
egi's Avatar
 
Join Date: 21-05-07
Location: ne boten belly dance
Posts: 7,832
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Default

une personalisht mendoj qe krejt ky universum ishte "waste of space" nese vetem planeti jon ka krijesa te gjalla...
krejt ky vend, krejt ato yjet ne largesi me siguri kan planete te ngjajshem ose total te ndryshem nga planeti jon....vetem sepse "ne" nuk i kemi pare dhe nuk i kemi zbuluar ato krijesat tjera kjo nuk do te thet qe nuk egzistojn...as Zotin kerkush se ka pa, por njerzit besojn qe aj egziston....
__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-07-07, 13:21   #65
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,974
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default


Une mendoj se ne vasione duhet te kete gjallesa tjera perveq atyre qe jetojne ne planetin toke.
Sa i perket gjallesave inteligjiente, prap mendoj qe duhet te kete inteligjence edhe jasht planetit tone, por komunikimi me ta eshte i veshtire per disa aresyje, psh largesia (po te kishte nje anije kozmike e cila udheton 1 vit, udhetimi te drites ne ore, dhe inteligjenca tjeter te jete disa miliona vite udhetimi te drites, atehere sa vite duhet te jeton njeriu per te arritur deri te ata), pastaj pengesa tjeter me siguri eshte niveli i inteligjences (nese ata kan nje nivel te inteligjences me disa qindra vjet para apo prapa nesh, atehere nuk mund te komunikohet, sepse sinjalet qe dergohen nga toka jane te pakuptueshme nga ata). E keshtu me rradhe ka me qindra dallime qe nuk mund te komunikohet me inteligjencat ne gjithesi.
Sido qe te jete jam i bindur se nuk eshte njeriu e vetmja gjallese inteligjente ne gjithesi, te pakufishme, por as gjallesat e planetit toke, nuk jane te vetmet gjallesa.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-12-08, 02:06   #66
Action
 
Action's Avatar
 
Join Date: 26-12-08
Posts: 692
Action me shokė shumeAction me shokė shume
Default Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Kjo eshte pyetja pergjigja e se ciles vlen me biliarda dollarė.

Mendimi im eshte se egziston nje qenie super intelegjente, d.m.th me intelegjente se ne,dhe shpes e pyes veten "a thua ata qeshin me ne" ?

Last edited by Action; 27-12-08 at 02:07.
Action Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-01-09, 22:37   #67
~AnnA~
The End !
 
~AnnA~'s Avatar
 
Join Date: 11-11-08
Location: atje ku ndjehem e huaj...
Posts: 7,502
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Gjithe ky Univers,me miliona vite drite i gjere,e qe vjen gjithmone duke u zgjeruar,me mijera gallaktika tjera qe jan zbuluar e ndoshta dhe me miljona ekzistojne,te cilat jan ende te panjohura per ne..ndaluni dhe mendoni vetem nje cast:Valle jemi ne te vetmit,apo eshte planeti yne i vetmi qe ka jete?!
Jo!E pamundur.....mendoj se UFO-t ekzistojne ...
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Last edited by ~AnnA~; 01-01-09 at 22:38.
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-01-09, 00:22   #68
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,416
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

PO,,,boll ne qet forum sa jashtoksori hin e del,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-01-09, 00:23   #69
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,416
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Quote:
Originally Posted by Action
Kjo eshte pyetja pergjigja e se ciles vlen me biliarda dollarė.

Mendimi im eshte se egziston nje qenie super intelegjente, d.m.th me intelegjente se ne,dhe shpes e pyes veten "a thua ata qeshin me ne" ?

me qato floke tua u meken ka keshin ufllat(ufot)
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-01-09, 00:25   #70
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Sigurisht qe ka Jashtokesor ne jemi vendas ne planetin Toke, e kush do qe vjen prej nje palneti tjeter eshte jashteokesor per neve..

sikur ne te shkojm ne ndonje planet ku ka qenje tjera ne per ta jemi te huaj dhe jashtokesor... keshtu qe egzistojn UFOT
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-01-09, 01:23   #71
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Mendoj dhe besoj se jashtėtokėsorėt ekzistojnė!
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-01-09, 01:26   #72
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Ka ka qysh s'ka q'ka ska ndeti
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-01-09, 11:58   #73
Action
 
Action's Avatar
 
Join Date: 26-12-08
Posts: 692
Action me shokė shumeAction me shokė shume
Default Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Pershendetje

Kjo video mendohet se eshte e vertet ...

http://www.youtube.com/watch?v=dAAnIyG42N8
Action Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-04-09, 15:33   #74
florandi
 
Join Date: 28-04-09
Posts: 1
florandi i vlerėsuar jo keq
Lightbulb Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Sipas mendimit tim mendoj qe jashtoksoret ekzistojn ngase universi eshte aq imadh sa mendoj qe eshte e pamundur qe njerzit te jen raca e vetme dhe mbizotrante ne univers
Njerzit i kane shikuar me teleskop dhe satelit yjet me te afert por shumica jane shume larg
por edhe nese nuk gjenden ne galaktiken RRUGA E QUMSHTIT ka edhe miliona galaktika qe tuhet ti marrim parasysh , por ndoshta miliona vjet me pare ata kan qene shume afer si planeti me i mundshem qe eshte Planeti i Kuq Marsi ku ka shenja te jetes intelegjente qe kane jtuar ne te por kjo mbetet deri kur njerzit do te arrijn te shkelin ne ate planet e shume te tjere

DO YOU WANT TO NOW MORE
florandi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-04-09, 16:02   #75
~AnnA~
The End !
 
~AnnA~'s Avatar
 
Join Date: 11-11-08
Location: atje ku ndjehem e huaj...
Posts: 7,502
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Pa me te voglin dyshim,ekzistojne dhe ate jan shume me intelegjent se sa ne né Toke...


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 05:18.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.