Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Informatika
User Name
Password
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-08-06, 21:24   #1
Dino
 
Join Date: 02-10-03
Location: Gjermani
Posts: 11
Dino has disabled reputation
Send a message via MSN to Dino Send a message via Skype™ to Dino
Default Thirrje telofonike pa Pare

Mirembrema te Gjithe
sod kame gjtur nje link per thirrje pa pare prej gjermanis ne shtetve te huaj kush don munden ketu me telefonuar
ju pershende i gjori Dino


Dino Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 21-08-06, 23:34   #2
Gentiani
...
 
Gentiani's Avatar
 
Join Date: 27-06-04
Location: Luginen e dashurise !
Posts: 4,053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Default

Po ai Petri, shumė po lavdėrohej qė paguan, ec e besoj qė nuk duhesh nė fund ti paguash edhe thirrjet e Petrit dhe gjithė mahallės dhe akraballakut tė tij !
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-08-06, 23:41   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,974
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default

Shum me vjen keq me thane per ne diten e sotit as ne WC nuk ka gratis, e sidomos nese aty duhet me dhan edhe numrin tendt te telefonit, keshtu qe jemi mesu ma me kesi sende "GRATIS" ! Ma se miri tani per tani eshte te perdoret SKYPE per telefonata apo thjesht msn.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-08-06, 18:03   #4
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default

Garanti nuk ka qe eshte gratis, po dje e kam ndegjue edhe une ne lajmet e ores 12 ne RTL "punkt 12", aty flitej qe deri me tani nuk kan gjetur kurfar grepi, per ndonje pages te mosdijshme, shpresoj qe te jet pa pare, e shofim ne fund te muajit
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-08-06, 13:53   #5
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default

Kush doni thirrje te lira programo , VoipBuste
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-08-06, 19:48   #6
Kalt
 
Join Date: 02-11-05
Posts: 1,466
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Default

voipcheap.com

Me lire se ky sherbim telefonik permes internetit nuk ka.
Me numer fiks ne Kosove vetem 5 €/cent dhe me Shqiperine po me numer fiks vetem 4€/cent.
__________________
Paraja e ben njeriun te pasur, ndersa edukata e ben ate zoteri!
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-08-06, 20:29   #7
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,572
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Kalt
voipcheap.com

Me lire se ky sherbim telefonik permes internetit nuk ka.
Me numer fiks ne Kosove vetem 5 €/cent dhe me Shqiperine po me numer fiks vetem 4€/cent.

Shqiptaret kurre se kane kqyre per pak,veq ne kohe te sotit ja kane nis me kqyre edhe nje cent me lire n'koft kane me fole me ma te lirin ,per ate edhe mos e ngoni Kaltin po ngomni mue hahahahahaha me

www.voipstunt.com

e keni 4 cent me thirr ne Kosove ne numer fiks

1 cent me lire se Kalti


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-08-06, 21:11   #8
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,572
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Nime harrova me kallxue,ata qe jane ne Kosove,me voipstunt munden me fole ne Gjermani,ne Suedi ne te gjitha vendet qe jane aty te shkrueme,PA PAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEE

qyyyyyyyyyyyyyyyyyyy


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-09-06, 21:04   #9
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default

Quote:
Originally Posted by Artisti
Nime harrova me kallxue,ata qe jane ne Kosove,me voipstunt munden me fole ne Gjermani,ne Suedi ne te gjitha vendet qe jane aty te shkrueme,PA PAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEE

qyyyyyyyyyyyyyyyyyyy


.


ev zoti te rujt ARTIST per ket lajm te mir mi ke kursye nja 150 euro po tash mos kerko nga une naj perqindje te pareve te kursyera
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-09-06, 21:01   #10
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,572
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Guri i madh
ev zoti te rujt ARTIST per ket lajm te mir mi ke kursye nja 150 euro po tash mos kerko nga une naj perqindje te pareve te kursyera

Gezohem shume vllaqko qe nga info ime mund te kursesh.

Une nuk i kuptoj disa bejn marreveshje me firma telefonike paushall paguajn ne muaj 10 euro me shume,aty shkruan se ne krejt Gjermanine mund te telefonosh pa pare,por nuk eshte ashtu,nqofse je me Telekom,te ndalin pare nqofse telefonon me myshteri te Arcorit.

Keshtu njerezit paguajn 10 euro per qdo muaj e me www.voipstunt.com paguan njeriu 10 euro ne kater muaj dhe e ka pa pare telefonin ne Evrope,e ka pa pare telefonin ne USA plus ne mobil ne USA,pastaj jane edhe vendet tjera qe mundet njeriu me ato 10 euro me telefonue pa pare.

Per Kosove kushton 4 cent minuti.Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-09-06, 22:01   #11
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default

Quote:
Originally Posted by Artisti
Gezohem shume vllaqko qe nga info ime mund te kursesh.

Une nuk i kuptoj disa bejn marreveshje me firma telefonike paushall paguajn ne muaj 10 euro me shume,aty shkruan se ne krejt Gjermanine mund te telefonosh pa pare,por nuk eshte ashtu,nqofse je me Telekom,te ndalin pare nqofse telefonon me myshteri te Arcorit.

Keshtu njerezit paguajn 10 euro per qdo muaj e me www.voipstunt.com paguan njeriu 10 euro ne kater muaj dhe e ka pa pare telefonin ne Evrope,e ka pa pare telefonin ne USA plus ne mobil ne USA,pastaj jane edhe vendet tjera qe mundet njeriu me ato 10 euro me telefonue pa pare.

Per Kosove kushton 4 cent minuti.Artisti

nuk e di mue me qkoqen her arkori her starcomi e telekomi e vodafone kush po don te une po merr pare zoti hajr e baft veq kur po i tuboj krejt ne nji vend dikun 150 euro
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-09-06, 22:50   #12
Gentiani
...
 
Gentiani's Avatar
 
Join Date: 27-06-04
Location: Luginen e dashurise !
Posts: 4,053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Default

Ja mundėsia pėr thirrje telefonike dhe nė fund tė japin edhe para qė po thėrret
megjithėate, nuk po ua lėmė falas

Nga Zvicra pėr vendet tjera, mundeni tė provoni sipas listės nė vazhdim. Ka gati njė vit qė e pėrdori dhe ėshtė opcion mė rentabil sa i pėrket ēmimeve tė telefonisė.

http://www.tieftarife.ch dhe http://www.raptel.ch
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-02-08, 04:50   #13
***fatmir***
 
Join Date: 27-02-08
Posts: 1
***fatmir*** i vlerėsuar jo keq
Default Fatmir Hasani Bixha Dardan

<FONT face="Arial Black" color=blue>PERSHENDETJE NGA FATMIR HASANI BIXHA JU UROJ TE XHITH SHQIPTARVE KUDO QE JAN UROJ PAVARSIN E KOSOVES NE EMER TE FIRMES <A href="mailto:BIGJA-COMPANI@HOTMAIL:COM">BIGJA-COMPANI@HOTMAIL:COM</A>&nbsp; NGA KORETINI KUMUNA DARDANES ISH KAMENIC TUNG&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbs p;&nbsp; BIXHA</FONT>
***fatmir*** Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-02-08, 08:19   #14
Abetare
 
Abetare's Avatar
 
Join Date: 03-04-07
Posts: 1,077
Abetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėmAbetare i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thirrje telofonike pa Pare

Unė personalisht flas me Peterzahlt qe 2 vite dhe nuk ka ndodh e as qė do ndodh me ardhė me pagu diqka , mė heret ka qenė mė mirė pa u regjistru fare ke fol 30 minuta ndersa tash duhet mu regjistru , pa regjistrim jan 10 minuta ndersa me joker me thirr pra mos me pas nevoje me pritė nė ren se nganjeherė bahet rendi kogja gatė thirrja ėshtė 5 minuta , Pra flas vazhdimisht nė gjithė botėn por vetem nė telefona tė shtėpisė jo nė celular... me www.peterzahlt.de pa ndonjė pages ...
__________________
Shkruaja pėr dashuri ende pa u dashuruar , thurja vargje pėr gyrbetin ende pa e shijuar ,
dhimbjes sa shumė i kushtoja , pa e perjetuar , tash kur tė gjitha i kam provuar nuk di mė tė shkruajė...!
Abetare Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-02-08, 17:21   #15
Rianne
*Riannlicious*
 
Rianne's Avatar
 
Join Date: 13-02-08
Location: riannizona
Posts: 178
Rianne i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Thirrje telofonike pa Pare

Pse de po hyni nInternet per telefonata gratis...bane sikur une: shkoni te T-Mobile edhe merne ni Tarif tri qe ka dal edhe folni nshum vende te botes gratis: CH, USA. GB, krejt shtetet evropian etj etj...perveq nKS nuk mundesh me fol gratis se Vala i qon hunt


__________________
Oh Mic Sokola, Oh Lek Dukagjina, athu pa juve nuk e kishte zbulu RAP-in Prishtina?!
Rianne Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 05:21.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.