Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-10-06, 11:34   #1
Giovanni
I pa pune
 
Join Date: 16-02-04
Location: Ne planetin Toke
Posts: 11,800
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Default Kujtime dashurie

: Nese une vdes me mbulon dheu i zi mbi varrin tim do te shkruan, TE DUA VETEM TY. Thikat i pranoj, plumbat i duroj, por ndarjen me ty nuk mudem ta paramendoj Kur te vdes ado te vish? Kto kujtime ado te mi bish? Per mbi varr me mi lexu e une mbrenda me vajtu, se prej teje jam largu! se shum ty tkam dashuru Pa ty nuk mundem te rri, Pa ty jeta me behet hi, Pa ty varri nuk me pranon, Pa ty jeta nuk mjafon, se zemra ime e shkret vetum ty te don.. .


Nje kartolin qe mora shpirti sma pranon, sepse nuk me pershtatet mua si person. Nuk dua te fyej me xhestin tim, por do te me falesh shum per kete keqkuptim. Ti nje vajze e bukur me nje unaze ne gisht, pse nuk e hoqe te beheshim miq. Nje shoqeri te fshet vetem une dhe ti dhe as nje njeri kete mos ta dije. Nje sekret i vogel do jete nje mbrekulli ta beje realite kete dashuri,,,

Te fala nje det te trembi thellesia, te fala nje mal te trembi lartesia,te fala zemren time te trembi dashuria, do te te fal nje kukull qe te luash me te dhe jo me mua

se di gjak me jep a helmin ma derdh a pse jam ne ethe dukem krejt e verdh, se di me dhemb shpirti a nje plag ne zemer digjem per nje fjale vritem per nje emer,se di mathith helmin a shpirtin ma merr nes me ngroh dielli pse digjem si ferr

Dua te jem cigare , si nikotin te kaloj ne buzet e tua. Te hyj ne gjakun tend, Atje te te them se sa te dua Dua te jem heroin , te rrij ne venat e tua. Keshtu do jemi gjithmon bashk se un do jem drog dhe ti sdo rrish dot pa mua!

Kur nje dit te pash ishe me nje tjeter mendova se pendohesh ta shkrujta nje leter, letren kur ta shkrujta plasa tuj vajtu martohu e DASHUR se mua me kan feju!!!

Mė pyete njė ditė ē'farė dashuroj mė shumė ?
Dhe tė thashė jetėn time!
Tė dolėn lot edhe vrapove...
Pa aritur tė tė them se jeta ime je ti...!!

Te lutem nese me do thuaje te verteten nuk do ta fal veq zemren por edhe jeten nese ke zemer ndaje bashk me mua nese ke fjal me thuaj qe te dua

Edhe boten te ma falin un prap do te vuaj. Kur e di se dora jote mban unaz te huaj.

Nje dite do takohemi per te fundit here,vetem UN dhe TI te tjeret te presin!po ti vras zilia le te behen ere,NE ne shpirtin tone si nje shpirt do mbesim!te lidhur nga ndjenjat,si te vetmen vlere,plakur ne dashuri te LUMTUR do vdesim!"

Dhe une qe s'besoja ne asnje perendi
Dhe engjejt kotesi me dukeshin ne kete Bote
Se di se si lutem sa here te puth ty
"Mos e ler te me ike o Zot"


Malli pėr ty, frymėn ma ndali!
Eja tek unė, njė puthje ta fali!
Kur t'mi puthish buzėt e mia,
e din o shpirt, cfar ėshtė dashurija!

Me je zemra dhe shpirti im
Pranija jote mė jep gezim
dua te kem pranė, qe t“mė ndihmosh
Dhe jeten me mua ta kalosh
Do te ruaj sot dhe gjithmone
se ti je ēeles i dashurisė tonė
nese dashurija gjithmonė do tjetė
do t“jem me i lumturi me t“vėrte

Dikur dita dhe nata,
ishin pa dallim kur
ti ma fale zemren
e une shpirtitn tim
me lejove te vuaj
me lejove te vdes
eja bukuroshe ende
te pressNESE NUK ME SHKRUAN,TU THAFT AJO DOR DITEN E MARTESE U BAFSH HOR NATEN E MARTESE RAFT 1 METER BORT U NDALT RRYMA 24 OR...

zoti nje dite me veshtronte e kuptoj qe zemres time diqka i mungonte te gjith engjujt rreth vetes i mblodhi dhe per zemren time ty te zgjodhi!Ju a keni ndonje ..................??Last edited by Giovanni; 08-10-06 at 12:45.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 08-10-06, 12:45   #2
dr1ta
 
dr1ta's Avatar
 
Join Date: 31-08-04
Location: Ne veri
Posts: 5,346
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Default

wow sa moderator romantik
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-10-06, 13:20   #3
Giovanni
I pa pune
 
Join Date: 16-02-04
Location: Ne planetin Toke
Posts: 11,800
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by dr1ta
wow sa moderator romantik

Kjo eshte vetem nje pjese e romanticizmit tim di te jem edhe me shume romantik...

Last edited by Giovanni; 08-10-06 at 15:25.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-10-07, 10:08   #4
avdyli-
 
Join Date: 19-10-07
Location: Peje
Posts: 9
avdyli- i vlerėsuar jo keq
Send a message via MSN to avdyli-
Default Titulli: Kujtime dashurie

me te veret shum te mira
avdyli- Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-10-07, 10:11   #5
avdyli-
 
Join Date: 19-10-07
Location: Peje
Posts: 9
avdyli- i vlerėsuar jo keq
Send a message via MSN to avdyli-
Default Titulli: Kujtime dashurie

Quote:
Originally Posted by avdyli-
me te veret shum te mira
E di se te kam dasht
Dhe besen te kam dhan
Per hater te familjes ,
Duhet me te lan
Sa veshtir qenka sa vite me kalu
Per hir te familjes tjetren me Fiju
avdyli- Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-10-07, 10:20   #6
avdyli-
 
Join Date: 19-10-07
Location: Peje
Posts: 9
avdyli- i vlerėsuar jo keq
Send a message via MSN to avdyli-
Default Titulli: Kujtime dashurie

Nese koha do tna ndan,
nese njerzit nuk na kuptojn
zemra per ty dot me qan
e nese njerzit nuk na kuptojn
Zemra per ty do te me qan
e nese ty do te martojn .
Mos harro Puthjet e mija
mos harro dy syt e mi
mbaj me vete keto kujtime
qe i patem ne rini.
Si te ndahem une me ty
si ta meshtroj shpirtin tim
si ti fshi lotet ne sy
ku ta di se ti nuk ke kthim.
A ka djell qe do te na ngroh ,
a ka driit qe do te na shoh
nese une sjam me ty
jo ase vetn zdo ta njoh
me beso o shpirti im vetem
ty ZEMRA TE DO
avdyli- Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-06-08, 22:21   #7
Estella
...........
 
Estella's Avatar
 
Join Date: 09-11-07
Location: .........
Posts: 9,645
Estella has disabled reputation
Default Titulli: Kujtime dashurie

TE PRES!!!

TE PRES Te pres aty ku humben gjurmet tona,
aty ku bota dikur ishte e jona,
te pres aty ku premtimet u harruan,
aty ku une dhe ti dashuruam.

Te pres aty ku zogjte ishin deshmitare,
aty ku kam qeshur e ku kam qare.
Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri,
te pres,te pres aty ku dielli perendon
e lind perseri.................
__________________
Wir werden als Originale geboren und müssen aufpassen, dass wir nicht als langweilige Kopien sterben.
Estella Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-07-09, 10:20   #8
linda
Guest
 
Posts: n/a
Question Titulli: Kujtime dashurie

kokosdgkop
  Reply With Quote
Old 15-07-09, 08:25   #9
avdyli-
 
Join Date: 19-10-07
Location: Peje
Posts: 9
avdyli- i vlerėsuar jo keq
Send a message via MSN to avdyli-
Default Titulli: Kujtime dashurie

A ka poezi ndoj kush more hehee
avdyli- Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-12-09, 12:33   #10
ginna
 
Join Date: 27-05-07
Posts: 1
ginna i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Kujtime dashurie

Ike diku larg me tenden deshir me harrove mua,e nnuk me the Lamtumir
ginna Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-01-10, 20:20   #11
Sy_kaltra
 
Sy_kaltra's Avatar
 
Join Date: 21-08-05
Posts: 23,790
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Kujtime dashurie

Dashuria e vertet nuk duhet te mbetet kujtim,veq se realitet!!!


__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 14:51.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.