Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Feja e Shqiptarit
User Name
Password
Feja e Shqiptarit Besimi dhe njeriu! Fetė, librat e shenjtė, mėnyrat e besimit .... 
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-10-06, 11:43   #1
M_u_k_i
d
 
M_u_k_i's Avatar
 
Join Date: 25-04-05
Location: Mitrovic
Posts: 1,844
M_u_k_i has disabled reputation
Send a message via ICQ to M_u_k_i Send a message via AIM to M_u_k_i Send a message via MSN to M_u_k_i Send a message via Yahoo to M_u_k_i Send a message via Skype™ to M_u_k_i
Default Urime Festa e Fiter Bajramit

Tung ju pershedes te tanve dhe ja uroj FESTEN e BAJRAMIT un po ja nisi i par e ju tanshi mas meje hehe kaloni mir a


__________________
M ĻÆ|Æ®Õ\\\\v// ļ ©Å Lī JÅ
M_u_k_i Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Old 22-10-06, 18:33   #2
Savior
 
Join Date: 08-02-06
Location: Dardani
Posts: 582
Savior has disabled reputation
Default

Urime Festa e fiter Bajramit per te gjithe myslimanet e vecmas ata shqiptare.
Festa e Bajramit eshte nje feste e paqes, dhembjes dhe dashurise por edhe e gezimit per te gjithe njerzit dhe krijon gjithmone tolerance dhe dashuri ndermjet njerzve te besimeve te ndryshme.
Edhe une e festoj gjithmone me kenaqesi kete feste.
__________________
4:171. O ithtarė tė Kuranit, mos teproni nė fenė tuaj dhe mos thuani tjetėr gjė pėr Zotin dhe Muhamedin, pėrveē asaj qė ėshtė e vėrtetė. Muhamedi ishte ... (po e ndrrojme masi tha edhe u fye Preshevari nga e vėrteta) Ska dyshim se shumica prej jush janė kriminelė tė shfrenuar.
Savior Nuk ėshtė nė linjė  
Old 22-10-06, 18:54   #3
seriozja_19
 
Join Date: 28-06-06
Posts: 341
seriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashur
Default

urime, urime
__________________
Fascinating conversation is the art of telling people a little less than they want to know...
seriozja_19 Nuk ėshtė nė linjė  
Old 22-10-06, 19:06   #4
Paradox_13
 
Paradox_13's Avatar
 
Join Date: 06-02-06
Posts: 13,724
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Default

Per te gjith besimtaret e besimit islam urime festen e fiter Bajramit me deshiren qe paqja te mbizotroj tek te gjithe..
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė  
Old 22-10-06, 19:16   #5
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Drinni's Avatar
 
Join Date: 04-03-06
Posts: 1,616
Drinni has disabled reputation
Default

Shqipėtar tė Besimit Islam, Urime Festa E Bajramit.
__________________
Atdhedashuria nuk ėshtė qėshtje Sezonale!
Drinni Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 07:42   #6
musl|m
Rob i All-llahut
 
musl|m's Avatar
 
Join Date: 25-09-04
Location: ILIRIDA
Posts: 1,152
musl|m has disabled reputation
Default Me Fat Fitėr Bajrami

Paqja dhe meshira e All-llahut qofte mbi Muhammedin alejhi selam dhe pasuesit e Tij!

Lusim All-llahun qe te na pranon agjerimin dhe ibadetet tona qe i kemi bere gjat muajit te shenjte te Ramazanit, lusim All-llahun qe sot te sjell miresi dhe begati neper familjet tona si dhe te shtoj dashurine ndaj neve, lusim All-llahun qe sot te gezohen te varferit, te gezohen femijet, te gezohen zemrat e tegjith muslimanve ane e kend botes.

Me sinqeritet dhe deshire qe te kalojme nje dite te pa harruar ju uroj Fiter Bajramin tegjith motrave dhe vellezerve ne Islam.
__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 08:12   #7
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
uck_aksh's Avatar
 
Join Date: 02-10-04
Location: Vevey-Suisse
Posts: 5,197
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Default

__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 12:20   #8
munti
 
munti's Avatar
 
Join Date: 18-04-05
Posts: 516
munti has disabled reputation
Send a message via AIM to munti
Thumbs up

PER HAJR JU KOFT FESTA E MADHE E FITR BAJRAMIT!

All-llahu xh.sh.na pranofte agjerimin,duate dhe ibadetet tona.

AMIN!
__________________
--------------------------------------------
\"I sinqerte eshte ai i cili i fsheh veprat e veta te mira ashtu siē i fsheh veprat e veta tė keqija\"
Jakup a.s.
---------------------------------------------
munti Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 14:03   #9
E_Zjarrta
 
E_Zjarrta's Avatar
 
Join Date: 14-03-05
Location: Jetoj ashtu si kam LIndur SHqiptare ne Dardani
Posts: 292
E_Zjarrta has disabled reputation
Default

Ju uroj festen e bajramit te gjithe besimtareve Shqiptare Musliman
__________________
Kure shoh e ndegjoj disa njerez besomeni secilen her po i adhuroj me shume qenet endacak qe sillen rrugeve te pluhrosura te Kosoves
E_Zjarrta Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 15:47   #10
~AmaZonA~
 
~AmaZonA~'s Avatar
 
Join Date: 08-09-06
Location: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Posts: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime Tė Gjithve Festa e Fiter Bajramit Paqja Dhe Mėshira e Zotit Qofshin Mbi Ju
Me Shume Dashuri Nga ~AmaZonA~
__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 16:06   #11
Mustaqedredhur
 
Join Date: 17-09-06
Posts: 414
Mustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuar
Default

Urime dhe me fat Festa e Bajramit !
Mustaqedredhur Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 16:19   #12
Arijanit
 
Arijanit's Avatar
 
Join Date: 19-09-06
Posts: 97
Arijanit i vlerėsuar jo keq
Post Me fat

Me Fat fiter Bajrami


Arijanit Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 17:15   #13
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default

Urime FESTA e Bajramit te gjitheve besimtareve mysliman, gezimi paqja dhe lumturija qofshin kudo me ju.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 17:21   #14
Studenti1
"Jam kėtu"
 
Studenti1's Avatar
 
Join Date: 04-03-06
Location: n'Bote.
Posts: 383
Studenti1 me shokė shumeStudenti1 me shokė shume
Post

Me fat pėr shumė vite Fitėr Bajrami.
Studenti1 Nuk ėshtė nė linjė  
Old 23-10-06, 18:37   #15
Dardani_K1
 
Dardani_K1's Avatar
 
Join Date: 15-09-05
Posts: 425
Dardani_K1 has disabled reputation
Default ,jhgfj,hf

Te gjithe Muslimaneve jau Uroj Festen e Bajramit paqja dhe miresia qofshin me Ju,deshiroj qe edhe shume Bajrama te i priteni me familje,ne Kosoven e Lire.

Por e kame nje vrejtje qe po me bjen ne sy si ashte e mundur qe sa here qe mbahet mesha e Kershendellave te gjithe qe nga Kryetari i Kosoves e deri te ma i vogli i qeveris marrin pjes ne kete mesh e kure falet Bajrami i madhe apo ai i vogli asnje nga qeveritaret e Kosoves se marrin mundin me dalen ne stafin e pare per hir te popullit qe po jau japin voten ketu po shihet se ashte ty u lue nje loje me dy fytyra po qka ti bajshe gjithkujt le ti jet ne ndergjegjen e vet.


Dardani_K1 Nuk ėshtė nė linjė  
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 05:19.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.