Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
User Name
Password
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-12-09, 12:51   #106
Sibora
 
Sibora's Avatar
 
Join Date: 10-12-09
Posts: 292
Sibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Shqiptari: Kur sheh shqiptarin nė ėndėrr, tė shtohet rroga.
__________________
INJORANTI flet vend e pa vend, I ZGJUARI flet ne momentin e duhur, I URTI flet nese e pyesin, BUDALLAI flet gjithmone.
....................................................................................................................
"Cdokund spiunet i bleme me para,tek shqiptaret i gjetem gratis"(thenje e huaj).
Sibora Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 13-01-10, 10:01   #107
Sibora
 
Sibora's Avatar
 
Join Date: 10-12-09
Posts: 292
Sibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

ENGJULLI - mbrojtje

MOLLA-MOLLAT – planet po vin


REZERVAR- rezervari I plot tregon perparim. I zbrazet dobsim en para.

ARUSHA – nje shok I pakendeshem do tju ndihmoj, nese silleshm mir tek ai ajo.

BLETA – nje pun plot sukses,te suksesshme.

ZOGJET – nese fluturojn lart, fat te mir. Nese fluturojn posht, fat te keq. nese kendojn, sukses.

ANIJA – nje udhtim me fat.

LIBRA – shikim apo arritje e mir ne dituri e njohuri.

BUKA – te qenurit mir ne menyr materiale.

URA – nese e kalon, zgjedhje e nje problemi.

KABINA – pensioner I qet.

KALENDAR – humbje e parakoshme,perkosisht.

MACA – dikush I dashur ka nevoj per kujdes, ose shum shpejt do te kerkoj vemendje.


KARRIK – nderrim pune.

DJATH- fitim(dobi), perfitim.

CIGARE – komoditet,qetsi, pasqyrim, perparim.

GAFORRE - ndarje.

BANKA,TAVOLINA- nese dikush po punon ne tavolin, it tregon qe dikush duhet te kaloj koh jasht shtepis. Nese tavolina eshte e that, tregon ndryshime ne pun.

QENI- qetesi ne kohet qe po vin.

SHOTA – dikush po reagon ne menyr anonime.

VEZET - bollyk.

PESHQIT- permbi uj, bollyk dhe pasuri. Nese peshqit rrin en fund rrezik. Peshqit gjithmon tregojn shtatzani.

FLAMURI – ndryshime,sukses.

FRUTAT – bollyk(fitim).

LOJTAR - nese dikush humb,mir. Keq nese dikush fiton.

HUDER – liri nga brengat shum shpejt.

GOTA – nese esht thyer sukses, tregon sukses. Nese esht e zbrazet tregon ankth,shqetesim.

DHI – paqendrushmeri ne lidhje dhe pun.

DIPLOMIM – nje faz e re e jetes po fillon.

KARKALEC,KARCYLL- humbje.


GITAR – deklarim (shpallje) e dashuris.

ARM – mashtrues fitimi. Mendoj serish planet.

VETMITAR- duhet te sjell qetsi ne jeten e dikujt.

KALI – me litar apo I mbyllur, tregon nje shpirt te kufizuar. Nese qendron ne fush apo livadh, dituri dhe shoqeri.

SHPIJA – jet ne shtepi, tregon nje shtepi ne te ardhmen. Nese dikush enderron shtepin em drita mbrenda apo tym nga ogjaku, dikush deshiron te jetoj vetem. Shtepi e zbrazt tregon dikend ne vetmi

QELSI – shans per fitim te dituris.

PUTHJA – tradhti apo tradhti vetvetes.

THIKA – le inatin anash,mbrapa shpines.

LLAMPA – behu kursimtar,I matur.

KOFERA – nje levizje e re ndoshta te nje shtepi e re.

PASQYR - tradhtil.

MAJMUN – dikujt afer zduhet tiu besosht.

KEPURDHA – jet te gjat dhe mbrojtje.

MUSTARDE – perseri problem.

HUT- mos nis diqka te re ne diten e neserme.

PALLAT – nje dhimbje e shkakruar nga krenaria.


STILOLAPS- nje shans e re apo propozim.

LOJ ME LETRA – fat ne ortakri.

PULL POSTARE – do te gjesh shum shpejt, nje shok/shoqe te fuqishem.

BURG – nese hyn, breng. Nese del apo ik, sherim nga depresioni.

LEPUR nese I bardh apo I perhimt, shoqeri, ortakri, sukses. Nese I zi, rren dhe mos sukses.

SHTERPI,SHTERP - pergojim, tradhtar.

UNAZ- pajtim.

GERSHER - grindje.

QELBES,QELBESIR – mos e gjyko keq veten as shokun tend.

GJARPRI – dikush ka inat ndaj teje.

BORA – behu I vertet me brendesin tende, edhe nese ajo te le vetem.

MARIMANGA – do te kesh nje ta ardhme positive sin e menyr shpirterore ashtu edhe fizike.

KAPSE LETRASH – I lidhur me nje person qe esht ne pytje.

MJELLMA – sukses I madh.

LETRAT TAROT – mister qe pritet apo sekrete

QAJI – nje jet te lumtur dhe te organizuar, pasuri e mir nga larg.

DHEMBI- nese te bin dhembet tregon se dikush ka veshtirsi. Benu I durimshem dhe fol vetem kur ki me fol; fjlaet tua mund te humbin kile(pesh).

TELEFONI- nje lajm I keq. fat I keq, fat I keq ne financa .

KULLA – nje ndryshim I vrullshem duhet te pėsoj.

PEMA – nese kalon neper pyll, dikush gjen vullnetin dhe qellimin e jetes. Nese kalon tatpjet pemeve, sukses. Nese fillojn te biet fletat e pemeve, fillim I ri. Nese she shum peme(lisa), rrezik nga dikush.

QADRRA- qendrim en shoqeri, mbrojtje.

UFULLA - xhelozi.

VULLKANI - adventure, passion.

ZITI- nese muri esht me gur, je afer suksesit te vetvetes. Nese uji bosh, merri per baz problemt tuaja.

UJI- nese uji hec, si lumi apo liqeni, tregon romanc. Nese uji esht I vrazhde, dikush sesht I sigurt per ndjenjat e dikujtnese ka peshqi ne uj, bollyk dhe kreativitet.

ARMET – te jesh roje (mbrojtje).

UISKI – nje jet te lumtur dhe aktive

VEN- nje mosh te lumtur.

KRIMB – I len brengat (merzit)anash.
__________________
INJORANTI flet vend e pa vend, I ZGJUARI flet ne momentin e duhur, I URTI flet nese e pyesin, BUDALLAI flet gjithmone.
....................................................................................................................
"Cdokund spiunet i bleme me para,tek shqiptaret i gjetem gratis"(thenje e huaj).
Sibora Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-02-10, 11:57   #108
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Mė nė fund e gjeta dhe kėtė temė,
ēdo tė thotė rėnja e flokėve nė ėndėrr?
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-03-10, 14:26   #109
Sibora
 
Sibora's Avatar
 
Join Date: 10-12-09
Posts: 292
Sibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Moter .
-Nese shikon motren tende ne enderr , kjo do te thote qe do te kesh suksese ne pune. Nese shikon ate duke u larguar pergatitu sepse do te kesh deshtime ne punen e perditshme. Nese e shikon motren kur je semure , tregon qe do te sherohesh.

I pa emeruar ne pune.
-Nese shikon ne enderr qe je i punesuar, por realisht je i pa emeruar duhet te presesh nje rezultat negativ ne planet e tua per pune.

Jo frutor.

-Nese shikon ne gjume dru frutor, qe jane te mbushur me fruta , dhe kete enderr e ka pare nje grua shtatezene , kjo tregon qe ajo shume shpejt do te deshtoje . Nese kete enderr e shikon nje burre , kjo tregon se ai do te deshtoje ne aktivitetin e tij ekonomik.

Plugu
-Nese shikoni plugun ne enderr kjo tregon fat dhe mbaresi. Nese e perdorni vete , fitime te medha do te keni , nese e shikon grua e martuar do te kete shtatzani , nese e shikon nje vajze e re do te kete fejese te shpejt.

Nderroj.
-Nese shikon se enderron rrobat, parashikohet qe te marresh pergjigje te kundert nga ajo qe pret. Gjate kohes do te kesh nje ndryshim me te zakonshmen qe jeton.

Pranvera.
-Nese papritur gjendesh ne nje tjeter dhe shikon pranvere , kjo do te thote qe do te kesh sukses te perkohshem.

Karnavalet.
-Nese do te shikosh persona te veshur si karnavale dhe qe vallzojne ne rruge , ki kujdes nga njerzit qe te afrohen dhe mos u zer bese.

Rrjeta e merimanges.
-Nese do te shikosh nje rrjete merimange do te zihesh me dike qe ke shok, nese e vret merimangen do te dallosh njeriun qe ta ka bere me te pabese,. Nese te qarkojne rrjeta merimnagash, kjo tregon qe do te kesh shume merzitje, Nese do te shikosh merimange te kuqe, prit se do te zihesh keq me dike. Nese shikon merimange te bardhe, kjo tregon fat.

E pa perdorura

-Nese do te shikosh ne gjume gjera , rroba te paperdorura, si dhe kepuce te reja apo te vjetera, nuk ka rendesi ne jane te tuat apo te tjereve , kjo do te thote se nje gezim te pret. Por ky gezim do te vonoje te vije. Nese keto do ti veshesh , atehere e mira do te vije shpejt , nese do ti dhurosh tek dikush tjeter , atehere ai tjetrri do te marre gezimin tend.

E pazier

-Nese shikon qe je duke gatuar mish ose dicka tjeter dhe ajo qe zien ka mbetur e pazier , dem do te shkoje puna dhe perpjekjet e tua . Do te gjesh shkaterrimin dhe nuk do te jesh njeri me fat. Nese je duke ngrene dicka te pazier , kjo tregon se durimi i yt do te jete shume i madh. Nese te sherbejne ushqim te pazier , largoje enderren tende kur te zgjohesh dhe konkretikisht , shmangiu te gjitha takimeve me shoket dhe shoqet.

I Pamartuar

-Ne se ne gjume shikon qe je beqar por ne realitet je i martuar. ki kijdes ne marredheniet me shoket dhe shoqet. Ka shume mundesi te behesh i pabese me ta. por dije qe kjo nuk do te dale mire sepse do te zbulohesh shpejt dhe atehere do te perfundosh ne ndarje e me pas ne gjyq.

Lopa
-Nese shikonne gjume lope te bardhe, kjo tregon se do te shtosh pasurine. Nese shikon lope te zeze , prit te ndjesh tyradheti. Nese shikon nje lope fitimet do ti kesh te pakta. Nese shikon shume lope atehere pasuri te medha te presin. nese shikon qe je duke mjelur lope do te kesh shtese dhe begati ne shtepi. Nese lopa te ndjek nga pas , do te kesh nje rrezik qe do ti shpetosh lehte. Nese e godet lopen, kjo do te thote qe ti vete do ti prishesh pune vetes.

Spiranca
-Ne se ne gjume do te shikosh spirance anijeje, kjo do te thote qe puna e juaj do te permiresohet shume. Nese je i semure do te kesh permiresim shendeti. nese je beqar dhe nje femer te dhuron nje spirance, do te martohesh shume shpejt. Nese hedh spirance ne det kjo do te thote qe do te shpetosh nga armiqte e tu. Nese e ngre spirancen nga fundi i detit atehere do te gjesh nje pune te re, plus asaj qe ke.

I Kripur
-Nese shikon qe je duke ngrene gjera te embla. apo dhe jo te embla, por jo te hidhura e qe te ndotin, atehere mos prit dhe shpreso ne punen qe do te sherbejne.

Njeriu i Eger

- Edhe burri ose gruaja sikur te shikojne ne gjume njeri te eger , shume ngaterresa do te shhfaqen ne jeten e tyre . Nese do te marredhenie erotike me njeriun e eger , kjo do te thote qe femra do te kete hidherime te medha ne marredhenie me mashkullin qe ka lidhje akutualisht. Nese ai shikon qe enderren eshte burre do te pesoje semundje te renda nga marredhenjet qe ka me femren aktualisht.

Ai qe sherben ne kale.
-Nese shikon te te drejtoje i zoti i kaliet atehere nje miku yt do te perpiqet te te ndihmoje ne momente te veshtira per ty . Nese enderren e shikon nje femer , atehere ajo do te kete nje oferte marse se shpejti.

Loje.
-Nese shikon qe merr pjese ne gara sportive , kjo do te thote qe do te kalosh veshtiresi dhe probleme , qe do te te shfaqn ne te ardhmen. Nese gjendesh ne gara sportive , kjo tregon se per porblemet qe do te shfaqen ne te ardhmen do te jesh i rezervuar per ti kapercyer , pa patur garancira per kete gje .
__________________
INJORANTI flet vend e pa vend, I ZGJUARI flet ne momentin e duhur, I URTI flet nese e pyesin, BUDALLAI flet gjithmone.
....................................................................................................................
"Cdokund spiunet i bleme me para,tek shqiptaret i gjetem gratis"(thenje e huaj).
Sibora Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-03-10, 22:42   #110
doGzona
 
doGzona's Avatar
 
Join Date: 23-03-05
Posts: 9,444
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Kam pa nje enderr mbrema, e puthesha diken ne sy !
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-03-10, 12:17   #111
~AnnA~
The End !
 
~AnnA~'s Avatar
 
Join Date: 11-11-08
Location: atje ku ndjehem e huaj...
Posts: 7,502
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by Idila
Mė nė fund e gjeta dhe kėtė temė,
ēdo tė thotė rėnja e flokėve nė ėndėrr?
Kam degjuar se eshte merzi !!! Por mos e merr si te sakte :) endrrat s'jan gje tjeter pervec siklet qe te prishin gjumin disa here ne mes nate
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-03-10, 12:23   #112
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Diana007's Avatar
 
Join Date: 04-10-04
Location: Ne Zemer Te Gazit ♥
Posts: 39,572
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by Sibora
ENGJULLI - mbrojtje

MOLLA-MOLLAT – planet po vin


REZERVAR- rezervari I plot tregon perparim. I zbrazet dobsim en para.

ARUSHA – nje shok I pakendeshem do tju ndihmoj, nese silleshm mir tek ai ajo.

BLETA – nje pun plot sukses,te suksesshme.

ZOGJET – nese fluturojn lart, fat te mir. Nese fluturojn posht, fat te keq. nese kendojn, sukses.

ANIJA – nje udhtim me fat.

LIBRA – shikim apo arritje e mir ne dituri e njohuri.

BUKA – te qenurit mir ne menyr materiale.

URA – nese e kalon, zgjedhje e nje problemi.

KABINA – pensioner I qet.

KALENDAR – humbje e parakoshme,perkosisht.

MACA – dikush I dashur ka nevoj per kujdes, ose shum shpejt do te kerkoj vemendje.


KARRIK – nderrim pune.

DJATH- fitim(dobi), perfitim.

CIGARE – komoditet,qetsi, pasqyrim, perparim.

GAFORRE - ndarje.

BANKA,TAVOLINA- nese dikush po punon ne tavolin, it tregon qe dikush duhet te kaloj koh jasht shtepis. Nese tavolina eshte e that, tregon ndryshime ne pun.

QENI- qetesi ne kohet qe po vin.

SHOTA – dikush po reagon ne menyr anonime.

VEZET - bollyk.

PESHQIT- permbi uj, bollyk dhe pasuri. Nese peshqit rrin en fund rrezik. Peshqit gjithmon tregojn shtatzani.

FLAMURI – ndryshime,sukses.

FRUTAT – bollyk(fitim).

LOJTAR - nese dikush humb,mir. Keq nese dikush fiton.

HUDER – liri nga brengat shum shpejt.

GOTA – nese esht thyer sukses, tregon sukses. Nese esht e zbrazet tregon ankth,shqetesim.

DHI – paqendrushmeri ne lidhje dhe pun.

DIPLOMIM – nje faz e re e jetes po fillon.

KARKALEC,KARCYLL- humbje.


GITAR – deklarim (shpallje) e dashuris.

ARM – mashtrues fitimi. Mendoj serish planet.

VETMITAR- duhet te sjell qetsi ne jeten e dikujt.

KALI – me litar apo I mbyllur, tregon nje shpirt te kufizuar. Nese qendron ne fush apo livadh, dituri dhe shoqeri.

SHPIJA – jet ne shtepi, tregon nje shtepi ne te ardhmen. Nese dikush enderron shtepin em drita mbrenda apo tym nga ogjaku, dikush deshiron te jetoj vetem. Shtepi e zbrazt tregon dikend ne vetmi

QELSI – shans per fitim te dituris.

PUTHJA – tradhti apo tradhti vetvetes.

THIKA – le inatin anash,mbrapa shpines.

LLAMPA – behu kursimtar,I matur.

KOFERA – nje levizje e re ndoshta te nje shtepi e re.

PASQYR - tradhtil.

MAJMUN – dikujt afer zduhet tiu besosht.

KEPURDHA – jet te gjat dhe mbrojtje.

MUSTARDE – perseri problem.

HUT- mos nis diqka te re ne diten e neserme.

PALLAT – nje dhimbje e shkakruar nga krenaria.


STILOLAPS- nje shans e re apo propozim.

LOJ ME LETRA – fat ne ortakri.

PULL POSTARE – do te gjesh shum shpejt, nje shok/shoqe te fuqishem.

BURG – nese hyn, breng. Nese del apo ik, sherim nga depresioni.

LEPUR nese I bardh apo I perhimt, shoqeri, ortakri, sukses. Nese I zi, rren dhe mos sukses.

SHTERPI,SHTERP - pergojim, tradhtar.

UNAZ- pajtim.

GERSHER - grindje.

QELBES,QELBESIR – mos e gjyko keq veten as shokun tend.

GJARPRI – dikush ka inat ndaj teje.

BORA – behu I vertet me brendesin tende, edhe nese ajo te le vetem.

MARIMANGA – do te kesh nje ta ardhme positive sin e menyr shpirterore ashtu edhe fizike.

KAPSE LETRASH – I lidhur me nje person qe esht ne pytje.

MJELLMA – sukses I madh.

LETRAT TAROT – mister qe pritet apo sekrete

QAJI – nje jet te lumtur dhe te organizuar, pasuri e mir nga larg.

DHEMBI- nese te bin dhembet tregon se dikush ka veshtirsi. Benu I durimshem dhe fol vetem kur ki me fol; fjlaet tua mund te humbin kile(pesh).

TELEFONI- nje lajm I keq. fat I keq, fat I keq ne financa .

KULLA – nje ndryshim I vrullshem duhet te pėsoj.

PEMA – nese kalon neper pyll, dikush gjen vullnetin dhe qellimin e jetes. Nese kalon tatpjet pemeve, sukses. Nese fillojn te biet fletat e pemeve, fillim I ri. Nese she shum peme(lisa), rrezik nga dikush.

QADRRA- qendrim en shoqeri, mbrojtje.

UFULLA - xhelozi.

VULLKANI - adventure, passion.

ZITI- nese muri esht me gur, je afer suksesit te vetvetes. Nese uji bosh, merri per baz problemt tuaja.

UJI- nese uji hec, si lumi apo liqeni, tregon romanc. Nese uji esht I vrazhde, dikush sesht I sigurt per ndjenjat e dikujtnese ka peshqi ne uj, bollyk dhe kreativitet.

ARMET – te jesh roje (mbrojtje).

UISKI – nje jet te lumtur dhe aktive

VEN- nje mosh te lumtur.

KRIMB – I len brengat (merzit)anash.
Dje lexova keto ,,, edhe me vete thash ,,, valla kan me mu shti enderr gjith keto shpjegime ahahahhah ,,, edhe veret pash mbi 100 flamura enderr
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-03-10, 13:31   #113
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by ~AnnA~
Kam degjuar se eshte merzi !!! Por mos e merr si te sakte :) endrrat s'jan gje tjeter pervec siklet qe te prishin gjumin disa here ne mes nate
Po ku ishe deri tani tė mė japėsh pėrgjigje xhanėm? Kaloi njė muaj dhe as qė e di se ē`parashikoi ajo ėndėrr..
Megjithatė tė falemnderit pėr pėrgjigje si dhe pėr kurajon qė mė jep.
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-10, 13:30   #114
Sibora
 
Sibora's Avatar
 
Join Date: 10-12-09
Posts: 292
Sibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by Idila
Po ku ishe deri tani tė mė japėsh pėrgjigje xhanėm? Kaloi njė muaj dhe as qė e di se ē`parashikoi ajo ėndėrr..
Megjithatė tė falemnderit pėr pėrgjigje si dhe pėr kurajon qė mė jep.
Kam degjuar te thojne qe edhe 9 muaj duhet pritur per te dale nje enderr.Se di a eshte e vertete.
__________________
INJORANTI flet vend e pa vend, I ZGJUARI flet ne momentin e duhur, I URTI flet nese e pyesin, BUDALLAI flet gjithmone.
....................................................................................................................
"Cdokund spiunet i bleme me para,tek shqiptaret i gjetem gratis"(thenje e huaj).
Sibora Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-10, 00:26   #115
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Join Date: 01-10-03
Location: drejt dritės
Posts: 2,662
4peace has disabled reputation
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by Sibora
Kam degjuar te thojne qe edhe 9 muaj duhet pritur per te dale nje enderr.Se di a eshte e vertete.
Kesaj i thone: "Prit me muaj, e prit me vjet"
Nganjehere (si shpesh) "Prit magar..."

Po u dashka shume me prite, megjithese tu Kosova ka pritesa profesionalista, tere jeten e lume presin, presin, presin...

...njė gacė nė lullė.


Masandej, kjo Idila, nuk eshte fare e sigurte a mos kishte qene enderr e nates apo e dites...


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-10, 00:57   #116
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Sipas interpretimeve te Frojdit , endrrat shpjegojne apo shfaqin ate pjesen e papermbushur te personalitetit (motivit) te nje njeriu... te cilat viejn apo dalin/shfaqen si pasoje e censures nga nderdija ne siperfaqe(qe asocojne ne tabune dhe totemin)... POASHTU NJEJTE NGJANE DHE ME MITET, RELIGJIONIN (sipas interpretimit frojdian) --ESHTE NJE BOTE E DESHIRAVE (dhe motiveve) TE PAREALIZUARA ... DHE PAMUNDESISE SE PERMBUSHJES SE LIBIDOS (pershkak te cenzures dhe pamundesise se shprehjes se impulseve ne menyre direkte)!!!


DHE KETO CENZURA (kerkesa) SI TE TILLA NUK PUSHOJNE SE RESHTURI (me nje far menyre nuk flejne as ne kohen e endrrave)... DHE SI TE TILLA ATO SHKOJNE KANALIZOHEN DUKE U REDUKTUARA NE FORMEN E VET "si te lejuare" APO TE PACENZURUAR (per ambientin perreth qe kemi ) ...!
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-10, 07:13   #117
Sibora
 
Sibora's Avatar
 
Join Date: 10-12-09
Posts: 292
Sibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by 4peace
Kesaj i thone: "Prit me muaj, e prit me vjet"
Nganjehere (si shpesh) "Prit magar..."

Po u dashka shume me prite, megjithese tu Kosova ka pritesa profesionalista, tere jeten e lume presin, presin, presin...

...njė gacė nė lullė.


Masandej, kjo Idila, nuk eshte fare e sigurte a mos kishte qene enderr e nates apo e dites...


***
Shpjegova do fjale grash de
__________________
INJORANTI flet vend e pa vend, I ZGJUARI flet ne momentin e duhur, I URTI flet nese e pyesin, BUDALLAI flet gjithmone.
....................................................................................................................
"Cdokund spiunet i bleme me para,tek shqiptaret i gjetem gratis"(thenje e huaj).
Sibora Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-10, 07:15   #118
Sibora
 
Sibora's Avatar
 
Join Date: 10-12-09
Posts: 292
Sibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by LABI
Sipas interpretimeve te Frojdit , endrrat shpjegojne apo shfaqin ate pjesen e papermbushur te personalitetit (motivit) te nje njeriu... te cilat viejn apo dalin/shfaqen si pasoje e censures nga nderdija ne siperfaqe(qe asocojne ne tabune dhe totemin)... POASHTU NJEJTE NGJANE DHE ME MITET, RELIGJIONIN (sipas interpretimit frojdian) --ESHTE NJE BOTE E DESHIRAVE (dhe motiveve) TE PAREALIZUARA ... DHE PAMUNDESISE SE PERMBUSHJES SE LIBIDOS (pershkak te cenzures dhe pamundesise se shprehjes se impulseve ne menyre direkte)!!!


DHE KETO CENZURA (kerkesa) SI TE TILLA NUK PUSHOJNE SE RESHTURI (me nje far menyre nuk flejne as ne kohen e endrrave)... DHE SI TE TILLA ATO SHKOJNE KANALIZOHEN DUKE U REDUKTUARA NE FORMEN E VET "si te lejuare" APO TE PACENZURUAR (per ambientin perreth qe kemi ) ...!
Lere Frojdin anash LABi se mu cfare te shof,m'del.Biles per mu s'paku nuk vlen teoria e tij
__________________
INJORANTI flet vend e pa vend, I ZGJUARI flet ne momentin e duhur, I URTI flet nese e pyesin, BUDALLAI flet gjithmone.
....................................................................................................................
"Cdokund spiunet i bleme me para,tek shqiptaret i gjetem gratis"(thenje e huaj).
Sibora Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-03-10, 13:27   #119
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by Sibora
Lere Frojdin anash LABi se mu cfare te shof,m'del.Biles per mu s'paku nuk vlen teoria e tij
Ti cenke rast qe kerkon vemndje, ceshtje madhore, krucialeee , paske me zevendesu Nastradamusin ne eciklopedii he!!
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-03-10, 13:48   #120
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.

Quote:
Originally Posted by 4peaceMasandej, kjo Idila, nuk eshte fare e sigurte a mos kishte qene enderr e nates apo e dites...


***
E natės ishte, po ku e din ti qė nuk e di? Kam dėgjuar se ėndrra qė shikon gjatė ditės ( nėse flen ditėn) fare nuk quhet... por thonė se ėndrra e mėngjesit ėshtė mė bindėse, dmth, sė shpejti del nė dritė.
Unė nuk u besoj ėndrrave, veē se nganjėherė mė trembin!
P.s. Sibora, ty tė del ngaqė e mban mendjen aty. Pasi zgjohesh harro se ē`ėndėrr tė ka bezdisur gjatė natės... kėshtu ajo largohet sė bashku me natėn e kaluar ;)


__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.

Last edited by Idila; 08-03-10 at 13:49.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 05:21.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.