Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Poezia
User Name
Password
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-05-08, 12:34   #31
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

E dua Dashurine si Toka --> Diellin
E dua Dashurine si Trėndafilat --> Shiun
E dua Dashurine si Pemėt --> Dheun.
E dua Dashurine si Peshqit --> Ujin

E dua Dashurine si Nėna --> Foshnjėn
E dua Dashurine si Femija --> Gjirin
E dua Dashurine si Mbreti --> Fronin
E dua Dashurine mė shumė se Jeta
Se Jeta nuk ka kuptim pa Dashuri

Dashuri moj virane me tere me bone krane
Mos u Dashuro sikurse ne Televizor!

Te Dua me emer Te Dua me Zemer,
dėshiroj te kemi te njejtin mbiemer
tė kam pyet dhe do te ves aje krenare
per fejes me TY do te JETOJ deri sa te VDES!!!!
Tė Dua Shqip--I Love You Anglisht
Je taime Frangjisht--Seni Seviyorum 2
Turqisht--Habibi Arabisht--Tė dua seriozisht
Ta dhuroj njė puthje tė mirė,--
nėse ke dėshirė--Ta dhuroj syrin
tim,--nėse e mban kujtim--Nėse
e lexon pastaj e kupton--se kush tė don
dy zemra te arta dy zemra te zjarrta e
duan njera tjetren edhe pse jan te largta,
ditet po kalojn e muaji po afrohet, zemra
ime e shkret pret me ty te bashkohet....
Zemra ime Shpirti im, kur po dalum nė
Takim. Pasha Zotin um ke Smu, veq pėr
ty tu mendu, un jam ba mu tranu o e
dashur stė harroj kurr, se unė ty tė du shumė...
Tė Dua tė pres, pa Ty zdo tė Vdes.
Me Yjet e Nates ty tė pėrshendes atje
ke ni Lum ku ka Lule shumė
kur tė jesh nė gjumė, vi tė puthi unė.
Nese je i vetmuar nese je ne
mendime pyte Zemren tende a e
don Zemren time, e kam nje Deshir
esht shum e thjesht te isha me
ty tjeter skisha desht!
1000 her te Shofesh--100 her te
Njohesh --10 her te Mendojsh--1 her
te D_A_SH_U_R_O_J_SH----ti je vetum
Per mua nuk ka tjetur --Se te Duaaa


Nje akull i ftoft buzet mi ka ngri,vetem
puthja jote mundet me mi shkri,kur mendoj
per ty dimri me bahet ver se veq ty te dua
drandafile me er!!!


Te Dua te dua te dua
te them te verteten perveq meje mos dashuro tjetern
edhe dua te them se vetem ti je ne ket bot
qe per ty po qaj me lot
je mshefur diku thell ne zemren time
qe nuk mundem me nejt pa te shkrue me Lot...
dita e fundit per mua ditet e tona ne *genta * si harroj
kurr per jet e gjithmon i kujtoj e i shkruj ne gjdo flet
te dua te dua deri sa te vdes edhe kur te vdes
ne ate bot te pres...Mos rri shumė nė mendime , se ty takam
fal jetėn time , tė kam than mos qaj me
lot , se ty "TĖ DUA" mė sė shumti nė botėnuk e di mos po e teproi por nga zemra u
falenderoi ,per komplimente e te vertete
jeni shqiptar shume i sinqerte,Genta te
pershendes me shum Lot


Me e nxet se flaka
me e shtrejt se lirija
ne shpirtim tim per
ty qendron dashurija??

Mos i besoni djemve
qe te thirr oj zemer
por besoj ati
qe te thirr ne emer??

Gjith qka me than per
ty me than se sje per
mua por un nuk ta
ktheva shpinen por te
thash se te dua??

Mos i beso djemve qe
veshin leviska sidomos
atyve qe jan jan
(avanturista)??E dua Dashurine si Toka --> Diellin
E dua Dashurine si Trėndafilat --> Shiun
E dua Dashurine si Pemėt --> Dheun.
E dua Dashurine si Peshqit --> Ujin

E dua Dashurine si Nėna --> Foshnjėn
E dua Dashurine si Femija --> Gjirin
E dua Dashurine si Mbreti --> Fronin
E dua Dashurine mė shumė se Jeta
Se Jeta nuk ka kuptim pa Dashuri

Dashuri moj virane me tere me bone krane
Mos u Dashuro sikurse ne Televizor!

Te Dua me emer Te Dua me Zemer,
dėshiroj te kemi te njejtin mbiemer
tė kam pyet dhe do te ves aje krenare
per fejes me TY do te JETOJ deri sa te VDES!!!!
Tė Dua Shqip--I Love You Anglisht
Je taime Frangjisht--Seni Seviyorum 2
Turqisht--Habibi Arabisht--Tė dua seriozisht
Ta dhuroj njė puthje tė mirė,--
nėse ke dėshirė--Ta dhuroj syrin
tim,--nėse e mban kujtim--Nėse
e lexon pastaj e kupton--se kush tė don
dy zemra te arta dy zemra te zjarrta e
duan njera tjetren edhe pse jan te largta,
ditet po kalojn e muaji po afrohet, zemra
ime e shkret pret me ty te bashkohet....
Zemra ime Shpirti im, kur po dalum nė
Takim. Pasha Zotin um ke Smu, veq pėr
ty tu mendu, un jam ba mu tranu o e
dashur stė harroj kurr, se unė ty tė du shumė...
Tė Dua tė pres, pa Ty zdo tė Vdes.
Me Yjet e Nates ty tė pėrshendes atje
ke ni Lum ku ka Lule shumė
kur tė jesh nė gjumė, vi tė puthi unė.
Nese je i vetmuar nese je ne
mendime pyte Zemren tende a e
don Zemren time, e kam nje Deshir
esht shum e thjesht te isha me
ty tjeter skisha desht!
1000 her te Shofesh--100 her te
Njohesh --10 her te Mendojsh--1 her
te D_A_SH_U_R_O_J_SH----ti je vetum
Per mua nuk ka tjetur --Se te Duaaa


Nje akull i ftoft buzet mi ka ngri,vetem
puthja jote mundet me mi shkri,kur mendoj
per ty dimri me bahet ver se veq ty te dua
drandafile me er!!!


Te Dua te dua te dua
te them te verteten perveq meje mos dashuro tjetern
edhe dua te them se vetem ti je ne ket bot
qe per ty po qaj me lot
je mshefur diku thell ne zemren time
qe nuk mundem me nejt pa te shkrue me Lot...
dita e fundit per mua ditet e tona ne *genta * si harroj
kurr per jet e gjithmon i kujtoj e i shkruj ne gjdo flet
te dua te dua deri sa te vdes edhe kur te vdes
ne ate bot te pres...Mos rri shumė nė mendime , se ty takam
fal jetėn time , tė kam than mos qaj me
lot , se ty "TĖ DUA" mė sė shumti nė botėnuk e di mos po e teproi por nga zemra u
falenderoi ,per komplimente e te vertete
jeni shqiptar shume i sinqerte,Genta te
pershendes me shum Lot


Me e nxet se flaka
me e shtrejt se lirija
ne shpirtim tim per
ty qendron dashurija??

Mos i besoni djemve
qe te thirr oj zemer
por besoj ati
qe te thirr ne emer??

Gjith qka me than per
ty me than se sje per
mua por un nuk ta
ktheva shpinen por te
thash se te dua??
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 27-05-08, 12:34   #32
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

Duke Te Shikuar Lotet M'rrjedhin Pa Pushim,
Kan Kaluar Disa Vjet Qe E Vrave Shpirtin Tim,
Mu Kujtua Periher Ajo Koh E Keqe,
Kur E Prishe Jeten Time ,
Dhe Kurr Nuk E Ndreqe!
As Me Nje Fjal E As Me Lutje,
Ti Nuk Do Te Kthehesh Asnjeher,
Pse Nuk Me Tregove Kur Me Puthe,
Se Ti Mua Nuk Me Merr!?
Duke Me Shikuar Nuk E Di Si Ke Guxim,
Asgje Smund Te Jet Tani Si Ishte Ne Fillim,
Ti Si Duket Ke Harruar Plagen Qe Ma Le,
Ka Mbaruar Pergjithmon Tash Kurr Mos u Ktheh!
Sonte, nata ėshtė tėrbuar mes engjujve
E era fryn si e marrė!
Dikush mė foli me zė tė heshtur,
E mė tha: ėndėrroj o shpirt i bardhė!

Heshtja mė mbuloi nė krahėt e saj,
Ish ėndėrr, e hidhur ,pa puthje!
Ish fllad i lehtė dimri,
Qė iken me nxitim tutje!

Sonte , kam deshirė tė ēmallem
Me ndjenjat e mia tė fshehura!
Do i heē me dhembje nga zemra,
Do bėhem zog i lirė, zog shtegėtarė
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-05-08, 12:37   #33
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr TyNese nga Hija e Dashuris Te ndjek Trishtimi
Hiq dore Prej saj dhe kthehju vetmis...
Pastaj do ta kuptosh Vleren e Dashuris...

PO te kujtohen fjalet emia po te djeg te tret xhelozia porse keq me vjen vertet ēka e lype e ke gjet..!!

Ndoshta koha dot ndryshoj dhe nje dite dot me kerkosh po smund ta blesh ti shpirtin tim dhe gjith boten po ta mashtrosh !

Qe kur ti je larguar..kenaqesia e imja e vetme qendron duke permendur emrin tend

Fjalen tradhtare Une se meritoj Po ua mbaj nderin prinderve dhe ty smund te pranoj.

Kurre se besoja e pa sherr une isha se je i pa shpirt ke te nuk e disha

55% me pelqen 66% kisha dal me ty 77% isha bashku me ty 88% isha feju me ty 99% isha martu me ty 100% TE DUA VETEM TY....
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-05-08, 12:38   #34
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr TyBetohem se nuk do tė Telefonoj as SMS nuk do tė Dėrgoj mė nuk do tė dashuroj.Por Betohem se betimin e dhėnė nuk do ta mbajė.

Zemer thyer mund tė jem Lamtumirė nuk mund tė them... edhe pse rrugėt janė ndarė un tė dua si mė parė..

..Kur Jemi une Dhe ti Bashke jemi tre, Une ti Dhe Dashuria ndersa kur jam Vetem, perseri Jemi tre, Imazhi yt dhe Vetmija..
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-05-08, 16:19   #35
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,877
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

Quote:
Originally Posted by Wolf
E dashura ime !!!

Zgjidh atė!
Nėse do tė duhet tė zgjedhėsh....
midis meje dhe tij
sepse unė nuk dij te flas....
vetėm fjalet e duhura siē flet ai...
unė..nuk mund te bėj...
vetem gjėrat e duhura...siē i bėn ai,...
unė....nuk ia arrij....tė tregoj....
sa shumė tė dua....aq shumė....
sa qė tė tregon ai....
pėr tė bėrė tė lumtur....
Nėse unė...do tė kisha qenė ti...
s'do tė mė kishe zgjedhur kurrė mua!...
Zgjidhe atė..
Keshtu nuk e humb asnjėrin.....
Unė s'do tė pushoj kurrė....
nė ty,duke menduar!.....
unė..... humba.....!!!
gjithė ē'ka prej jetės sime.....
edhe pse jetoj..... tash nuk e di.....
qėllimin e vazhdimit.....
tė jetės sime.....
dhe si do perfundon kjo.....
nuk e di.....
me tė vėrtetė nuk e di.....!!!??
por...njė gjė e di dhe jam...
i sigurt tėr jetėn se zemrėn...
time do ta kesh gjithė njė...!!!

hallall, nese i ke shkruar vet!!!
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-08, 09:32   #36
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

lovely - Shumicen prej ktyre Poezive qe i kam qit ketu I kam shenu vet sepse kohen e lir shenoj Poezi sdi me pelqen -- Te tjerat disa i kam lexu diqka nga mendja i kam Kompletu -- Poezit qka qes ktu jan te mijat te cilat i kam shkru Vet ---- Mirpo edhe i kam qit edhe ne Forume tjera i kam pa disa qka i kam shkru ketu nga disa Antar tjer mirpo une qka te qes qes prej vetvetes

Me vjen mir se tkan pelqy Poezit e mija se shpejti dot qes edhe Poezi t`reja
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-05-08, 09:58   #37
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

DY PIKA LOTI...

Dy pika loti, me rrodhen nga syte
Mbi letren qe po shkruaja, me rane
Thelle me tronditen, ne shpirte
Shpejte, nga letra u thane.

Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua"
Pikat e lotit tim, rane
U treten me bojen e shkruar
Ku nje shenje te vogel, lane.

Pra me boje dhe me lot
Ti shkruajta ty, keto fjale
Nga ketu larg, ku s'te shoh dot
E ku te kujtoj me shume mall.

U bene kohe, qe jam larguar
E ne zemer, vazhdoj te te mbaj
Ndoshta, edhe te kam lenduar
Te lutem, besome se une s'kam faj.

Kur letren, ti ta marresh
Lexoje ne vetmi
Dhe lotet, qe do te derdhesh
Mos te ti shohe, njeri!!!...


Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qene gjithmone ne zemren time brenda.

Sa shume kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bote.

Te vdes e te fle e qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.

Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.

Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmone do jem afer teje,
Vetem duhet te bertasesh.
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-05-08, 09:59   #38
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

Mos ki merak per mua!

Qe te Hene ja nisa vargut sot me sosi dite e Shtune
Ketu nje fjale aty nje tjeter pirg me letra,fjale pafund
Me brengosesh e me thua:“Mjaft u trete lumemadhe“
Se kjo bote nuk ka ket’ mendje,por me ka nje mal me halle

Po c’ti bej kesaj zemres time,flake e saj nuk shuhet kurre
Bie-ngrihem neper vargje te jap jete dhe ne nje gur
Ah te mijat,te pafundmet,me te bukurat enderrime
Por te lodha se jam shpirt qe kerkoj vec per shtegetime

Kur me vjen behar-bekuari e livadhet gjelberojne
Do me gjesh atje te njomur, pikla vese me mbulojne
Dhe kur bora te kete zbardhur dimrit plak edhe te ftohte
Strukur prane do ngjishem zjarrit si kotele per pak ngrohte

Melankolia nese troket ndonjehere dhe me rremben
Sa qete prehem ne krahet e saja,pikellimet ja rrefej
Ne mengjes ne me zgjofte ndonje zog a rreze e dielli
Rend marrosur ne dritare sy ngazellyer per nga qielli

Hic merak mos ki per mua ne me marrte gjumi ne varg
Dhe as driten mos e mbyll mrekullia shume nuk zgjat
Nese ndjen qe jashte fryn juga hap dritaren dhe gezohu
Kur te kthehesh per tek une puthma buzen dhe c’mallohu
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-05-08, 10:00   #39
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

Si ndihem pa ty
Ku me ike ku humbe ku u tretė
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qe kurr nuk shuhet
njė emėr qe perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kėmbė ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranė
Kur te dy vetėm rrimė menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne te dy
Sikur tė mos jem mė me ty
Sikur kjo ender te ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė te dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė te dua
Sa kohe kėto buzė do me puthin mua
Sa kohe qe zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne te vėrtetė
Por diēka di me siguri :
Ajo qe dua je veē.......... Ti.
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-05-08, 10:01   #40
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

Dashuria per njerine."Dashuria e vertete,
Nuke njef ligje kufi!"

Dashuria per njerin,
S'mund te jete nje stoli!
Por nje ndjenje aq e forte,
Qe flet vete ne c'do shpirt.

Kuptimin ja jep jetes,
Ajo vlon ne brendesi.
Lind e ritet me te shpejte,
Asaj i thone dashuri.

Dashuria e vertete,
Nuke njef ligje kufi.
Por kur sulet, hapi deren,
Te hyje vete, brenda ne gji.

Ajo sh'ndrit si vetetima,
C'faqet ne befasi.
Nga nje here, vjen me vuajtje,
S'e largon, por behesh fli.

Largesia, e vogel, e madhe,
Dete oqeane pa mbarim.
Vjen me gas e me hare,
Hedh nektarin, n'preher rri!!

Dashuria mbi te gjitha,
Jep lezet e bukuri.
Fluturon si zog e flutur,
Ne qiellin e lumturis.
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-05-08, 10:02   #41
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

______*TE*DUAA*_________*TE*DUAA*
____*DUA*____*TEE*____*DUA*____*TEE*___
__*TEE*_______*DUA*_*TEE*_______*DUA*__
_*DUAA*___________*DUA*__________*TEE*_
_*TEE*____YLLI_ZJARRT_GJITHMONE__*DUA*_
__*DUA*_______DO_TE_JESH________*TEE*__
___*TEE*_____NE_ZEMREN________ *DUA*___
_____*DUA*_____TIME__________*TEE*_____
_______*TEE*_______________*DUA*_______
_________*DUA*____?__*TEE*_________
___________*TEE*________*DUA*__________
_____________*DUA*___*TEE*_____________
________________*TE**DUA*______________
_________________*DUA*_________________

__________________
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-05-08, 10:03   #42
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

Nuk deshta te jetoj pa ty...
po lotet tu nuk me lojn te...
vdes...
Ai loti yt me jep pak shpres...
Mosloto ti as une...
Sendoshta zoti se bekoj...
Dhurin ton...
SI uket kjo dasuri qenka...
Beume lot e jo lumturi...


Sod omveq lot ne sy...
per te shkreten dashuri...
edhe kur dikush qesh mua..
me vjen rand...

edhe kur dikush...
flet per dashuri mua...
prap me vjen merzi..
se me kujtohet..
kur ishim ne te dy...
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-05-08, 10:05   #43
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

******SIKUR******
Sikur zemren t'ma hiqni
perseti ty do te doja...
Sikur syt t'mi verboni
perseri ty do te shikoja...
Sikur kembet te mi shkurtoni
tek ti do te mundesha te vija...
Sikur trurin t'ma shkatroni
ti do te ishe ne mendimet e mija...
sikur duart t'mi shkatrroni
preseri ty do te shkruaj...
Edhe veshet po t'mi shurdhoni
nuk do te beni ndonje dem...
sepse personi do te degjoja...
Gjdo kend qe shipton emrin tend
edhe gojen po t'ma qepni
emrin tend do te mund ta them
po edhe pa fjetur te me lini
ne endrat e mija perseri ke vend
pea krejt keto i kisha mbijetuar
sikur ta dija se ne te dy
ndinjeher kemi per tu takuar.....
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-05-08, 10:11   #44
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

Shume njerz kane pyetur
Qeshte dashuria?
Te tjeret ju jane pergjigjur:
Diqka larg nga vetmia.

Dashuri o mall i zjarrte
Per mua je nje gjest
Kur valle do ta nxjerr at malle
Qe sa vjen e me shume me djeg.

Dashuri e merguar
Kthehu perseri
Une ste kam harruar
Shpesh mendoi per ty.

Shume kohe mendoi per ty
O dashuri e merguar
Dhe do me vije cudi
Nese ti me ke harruar.

Shume larg nga bota jam
Dhe larg nga dashuria
C`do gje e hidhur ngjan
Ashtu sikur vetmia.

Sa kohe duhet te ngushllohesh
Me veten qe pergjigjie s`kthen
Por sa shume duhet te pendohesh
per cfar iken e me s`vjen
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-05-08, 10:14   #45
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Vargje Pėr Ty

Nuk e Kam LehtNuk e kam te let...
nga zemra...
te largoj...


Qe aq shum te....
deshta...


Por nje gje do me...
mbetet kujtim...
shum poezi...
qe ty ti...
kushtova...


Qe sa her do...
ti lezoj...
veq syt e tu...
do ti kujtoj....


Ata sy qe zemren...
ma thyn...


Por une prat do te...
dua...


Nese dIkush me...
therret ne emer si ti...
une nuk do ti...
pergjegjem si ty...


Nese dikush me therret...
zemer...
une do mendoj se je ti...
por nuk do tja...
kthej pa e shiku ne sy


Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 05:23.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.