Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Gruaja dhe Familja (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=143)
-   -   Thenie per Femrat.... (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=32531)

emine 13-04-09 08:13

Thenje Per Femrat
 
Po deshe tė hakmerresh kundėr njė gruaje, lėvdo nė sytė e saj njė grua tjetėr.
Frashėri

emine 13-04-09 08:13

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave.
Balzaku

emine 13-04-09 08:14

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Ata qė gjithmonė flasin mirė pėr femrat, nuk i njohin mirė. Ata qė gjithmonė flasin keq pėr ato, nuk i njohin fare.
Lebruni

emine 13-04-09 08:15

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Ajo qė na tėrheq te femra, rrallė edhe na lidh me tė.
Kolinsi

emine 13-04-09 08:15

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Gratė duhet tė jenė tė dashuruara, nė qoftė se duan tė mbesin tė bukura.
Bajeri

emine 13-04-09 08:16

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Shume vete do ta ngrenin gruan e tyre deri ne qiell po te ishin
te sigurt qe do te mbeste atje.
Sacba Guitry

emine 13-04-09 08:17

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Vetem ne nje pike burrat e grate jane te nje mendimi, te dy nuk
kane besim tek femrat. Henry Luis Mencken

emine 13-04-09 08:18

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Gratė lexojnė nė zemrat e huaja mė mirė se burrat.

emine 13-04-09 08:18

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Gruaja e lind njeriun jo njė herė, por dy herė. Edhe rilindja shpirtėrore pėrmes humanitetit ėshtė vepėr e saj.

emine 13-04-09 08:19

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Kundėr sėmundjes tipike mashkullore tė pėrēmimit, ndihmon mė sė miri tė dashuruarit nga njė grua e menēur.
Friedrich Nietsche

emine 13-04-09 08:20

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Gruaja e pėrjeton si triumf, nėse takon tė dashurėn e hershme tė burrit tė saj, ndėrsa burri si turp, nėse ndesh tė dashurinė e hershme tė gruas sė tij.
Arthur Schnitzler

emine 13-04-09 08:20

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Njė grua qė nuk mund tė jetė dhe e shėmtuar, nuk ėshtė e bukur.
Karl Kraus

emine 13-04-09 08:21

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Prej gruas te ndare dhe prej mallit te vjeter, duhet te heqesh dore.

emine 13-04-09 08:24

Titulli: Thenje Per Femrat
 
[SIZE=3][FONT=Georgia][COLOR=black][B]Grate e ndershme e zgjedhin burrin me shpirt dhe jo me sy.[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Georgia][COLOR=black][B]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=black]Gruaja e bukur te kenaq syrin ; gruaja e mirė te kenaq zemren . e para ėshtė njė stoli , e dyta njė thesar. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=black]Kur Gruaja Hyne Ne Punet E Burrave ,burri Duhet Te Mesoi Hilet E Grave[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=black]
[/COLOR][FONT=Georgia][SIZE=3]Kush mund te udheheqe nje femer mund te udheheqe nje popull.[/SIZE][/FONT][/B]

[/COLOR][/FONT][/SIZE]

emine 13-04-09 08:26

Titulli: Thenje Per Femrat
 
Boten e sjellin parate... edhe grate.


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:57.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.