Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diaspora Shqiptare (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=135)
-   -   Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=32538)

Tarzani 11-11-11 13:11

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=emine;2147635]prit se harrova me ju than diqka,a keni dite se 70% perqind e shqiptareve nuk pagujne per femijte e tyre,a keni dite se kjo perqindje so kan e afte me kriju familje[B],edhe a dini se aj qe o burre(rrot same qe e qkomcon grun dajak ) si ike gruja[/B],po shuni mos rrehni gjyks se jeni shkokerdhu ka kapni pela gjermane e berdhog e tash na folni per moral e ftyre,,,,,po edhe diqka meshkujte shqiptare tradhtojne gjer sa jane te martune,perkundrazi femrat po shkojshin em tjer derisa jan nda,,,qysh e kan lype edhe e kan gjet te servune jeten e tyre;) ju paste ba mire per sherr te ktyne qe vrajne shumica duhet me shti bishtin ner kam edhe mos me u ni se jan gjall hiq,,welcom tu the albanien world:biggrin::rolleyes:[/QUOTE]
Por ja bon tona te zezat atina qe... qon pare me teper vjehrres se nenes se vet, qe rrin te miku me teper se te vllavi qe ja ka bo nona ..edhe qe q... me bagjanak e bagjanakesha...! kjohja e gjene, i ike gruja ja merr thmin lun qoqe me te..., sepse ky i sjellshem i drejt per drejta te shnollave.. me konventa te gjeneves.
Haramit si ndodhin kto sene, se e din shnolla sa sahati....edhe sa muj mbijeton... prej mangupit me i bo kso pizdarina

Murgesha 11-11-11 13:22

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Une as e gjykoj Rrahmanin e as e mbroj Beharen.

Beharja eshte ne varr per se vdekuri, e Rrahmani ne burg i varrosurr per se gjalli. Neser ne syte e femijeve do te jet vetem nje vrases i nenes se tyre, kriminel e asgje me shum.
E paska ber per ti marr femijet, le ti marrin tash e le te knaqet me ta, cka kemi me diskutu ne me teper kur asnje nuk dijme asgje per jeten e ketij cifti.
Dhe Tarazan aga ju paska shpall lufte te gjitha grave (me termin fyes qe ai e ka shum per qefi pra shnollave)
Nese Tarzanit ja ka ber bajat jeten noj shnolle nuk jan fajtore te gjitha grate shqiptare per ket gje. Secila prej nesh po mendoj per grat e ketij forumin ka burrin dhe familjen e vet, ketu eshte net mund te shkrujm si te na e doje qjfi, po askush per aske nuk din si e kemi jeten ton si bashkeshorte te dikujt. Neser seciles prej nesh mund ti vije puna te ndarja.

( I kishte pas vdek nje plake burri e kur e nisen kufomen per ne varr asaj i kish pa shku buza ne gaz. Shkun djemt e vajzat tuj e qortu: "Ma non se marre me te pa kush tuj kesh, a s“po te dhimbset hiq baba qe o dek a?
Valla boll mu ka dhimt e nuk di si ja baj pa te, po mu kesh per tjeter gje, sot po e ni veten te shlire se nuk kam me burr per te me leshuar" ju tha plaka!)

Pra, asnjeher nuk ka garanci per jet te perhershme mes nje cifti, dikush ndahet pse e tradheton burri e dikush tjeter pse e tradheton gruaja. Tradhetia mes cifteve eshte e vjeter sa gjith njerezimi nuk eshte dicka qe na ka pik prej qielli sot. Gjat gjitha koherave ka pas ndarje edhe te shqiptaret, deri tash nena e ndar ndoshta edhe o vdek pa e pas kurr as shancen me te vogel te shof femijet e vet a te dije per rriten e tyne. Burrat ishin ata qe nuk lejonin nje gje te tille e ne shum raste femijeve qe kerkonin nenen ju thonin se ajo eshte e vdekur. Ashtu-keshtu si ateher si sot, te shqiptaret gruaja e ndare ne mos u vraft menjeher para femijeve duhet te shpallet e vdekur!

Tarzani 11-11-11 13:35

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Murgesha;2148060]Une as e gjykoj Rrahmanin e as e mbroj Beharen.

Beharja eshte ne varr per se vdekuri, e Rrahmani ne burg i varrosurr per se gjalli. Neser ne syte e femijeve do te jet vetem nje vrases i nenes se tyre, kriminel e asgje me shum.
E paska ber per ti marr femijet, le ti marrin tash e le te knaqet me ta, cka kemi me diskutu ne me teper kur asnje nuk dijme asgje per jeten e ketij cifti.
Dhe Tarazan aga ju paska shpall lufte te gjitha grave (me termin fyes qe ai e ka shum per qefi pra shnollave)
Nese Tarzanit ja ka ber bajat jeten noj shnolle nuk jan fajtore te gjitha grate shqiptare per ket gje. Secila prej nesh po mendoj per grat e ketij forumin ka burrin dhe familjen e vet, ketu eshte net mund te shkrujm si te na e doje qjfi, po askush per aske nuk din si e kemi jeten ton si bashkeshorte te dikujt. Neser seciles prej nesh mund ti vije puna te ndarja.

( I kishte pas vdek nje plake burri e kur e nisen kufomen per ne varr asaj i kish pa shku buza ne gaz. Shkun djemt e vajzat tuj e qortu: "Ma non se marre me te pa kush tuj kesh, a s“po te dhimbset hiq baba qe o dek a?
Valla boll mu ka dhimt e nuk di si ja baj pa te, po mu kesh per tjeter gje, sot po e ni veten te shlire se nuk kam me burr per te me leshuar" ju tha plaka!)

Pra, asnjeher nuk ka garanci per jet te perhershme mes nje cifti, dikush ndahet pse e tradheton burri e dikush tjeter pse e tradheton gruaja. Tradhetia mes cifteve eshte e vjeter sa gjith njerezimi nuk eshte dicka qe na ka pik prej qielli sot. Gjat gjitha koherave ka pas ndarje edhe te shqiptaret, deri tash nena e ndar ndoshta edhe o vdek pa e pas kurr as shancen me te vogel te shof femijet e vet a te dije per rriten e tyne. Burrat ishin ata qe nuk lejonin nje gje te tille e ne shum raste femijeve qe kerkonin nenen ju thonin se ajo eshte e vdekur. Ashtu-keshtu si ateher si sot, te shqiptaret gruaja e ndare ne mos u vraft menjeher para femijeve duhet te shpallet e vdekur![/QUOTE]

O njojt jeni vallahin si qajo shnolla beharja veq adin ku muni pse jo.

O nuk martohem e nuk jetoj ne shtete ku gruja ka te drejt qe Zotin hak se din se isha ra ne burg mejher... ja di hallin veti une i lig jom pej nervave e boj punen llug edhe em jesin thmija rrugve...
Ktu gjysa jeni te dame ose formalitet jetoni bashkarisht edhe i qeponi ne te zezen... ska lidhjeee pse e bejn kete mashkujt anej femrat knej...Ama thmin mos ja ndalo babes ...

Shumica e shnollave i marrin thmin edhe ja u lejon shteti..., qe ne syt e njerzve mos me u kuptue qe eshte fajtore se nese i ikin thmija edhe burri ajo jeton atty ktu naj dite si prostitutk edhe ma as me u martue kurr ma hiq tak...

|Zhag mas kerri duhet juve me ju ngreh ... lkuren me ja u lon neper asfallt me marr nasihat edhe tjerat me thon kqyre qka em gjan me bo me ja ndal thmin une burrit pse pe du zezakun apo tjetrin...

jadore 11-11-11 13:47

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]tarak !
.. shume jam kunder imoralitetit , nje Zot e kam deshmitar per kete, ani kur imoraliteti ndodh mbrenda familjes , kuku kuku ..

veq nje pytje e pata per ty , ama jepe hak pergjigjen ..(qishtu thote mama e jeme )
..nese nje femer do te ishte e lumtur ne bashkshortesi apo me bashkeshortin , a mendon qe do te tradhetonte ..?[/SIZE][/FONT]

Murgesha 11-11-11 13:52

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2148062]O njojt jeni vallahin si qajo shnolla beharja veq adin ku muni pse jo.

O nuk martohem e nuk jetoj ne shtete ku gruja ka te drejt qe Zotin hak se din se isha ra ne burg mejher... ja di hallin veti une i lig jom pej nervave e boj punen llug edhe em jesin thmija rrugve...
Ktu gjysa jeni te dame ose formalitet jetoni bashkarisht edhe i qeponi ne te zezen... ska lidhjeee pse e bejn kete mashkujt anej femrat knej...Ama thmin mos ja ndalo babes ...

Shumica e shnollave i marrin thmin edhe ja u lejon shteti..., qe ne syt e njerzve mos me u kuptue qe eshte fajtore se nese i ikin thmija edhe burri ajo jeton atty ktu naj dite si prostitutk edhe ma as me u martue kurr ma hiq tak...

|Zhag mas kerri duhet juve me ju ngreh ... lkuren me ja u lon neper asfallt me marr nasihat edhe tjerat me thon kqyre qka em gjan me bo me ja ndal thmin une burrit pse pe du zezakun apo tjetrin...[/QUOTE]Une as nuk jam e ndame prej burrit, as nuk jetoj me te formalisht e as nuk i qepoj me aske.

Burri qe o trim nuk i tutet burgut, e kan thon burgu per burra eshte,po per mua burgu eshte per budallenj se jo per burra, vetem budallt e bijn punen me ra ne burg!

Ty masi po te fryka fllad me jetu ne shtetet ku grate e kan lirin, shko more jeto ne ndoj shtet ku grat skan kurrfare lirie, as me ti marr femijet, as me te kundershtu kurr e rref, as kur ja ben edhe nja tri kater ortake e plus edhe do dashnore te imeta sa per qef. Ka shtete te tilla, urdhero hypi ballonit dhe endrra yte bahet realitet!

jadore 11-11-11 13:59

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2148062]O njojt jeni vallahin si qajo shnolla beharja veq adin ku muni pse jo.

O nuk martohem e nuk jetoj ne shtete ku gruja ka te drejt qe Zotin hak se din se isha ra ne burg mejher... ja di hallin veti une i lig jom pej nervave e boj punen llug edhe em jesin thmija rrugve...
Ktu gjysa jeni te dame ose formalitet jetoni bashkarisht edhe i qeponi ne te zezen... ska lidhjeee pse e bejn kete mashkujt anej femrat knej...Ama thmin mos ja ndalo babes ...

Shumica e shnollave i marrin thmin edhe ja u lejon shteti..., qe ne syt e njerzve mos me u kuptue qe eshte fajtore se nese i ikin thmija edhe burri ajo jeton atty ktu naj dite si prostitutk edhe ma as me u martue kurr ma hiq tak...

|Zhag mas kerri duhet juve me ju ngreh ... lkuren me ja u lon neper asfallt me marr nasihat edhe tjerat me thon kqyre qka em gjan me bo me ja ndal thmin une burrit pse pe du zezakun apo tjetrin...[/QUOTE]


[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]e mos me ti dashte burri femit tarak .![/SIZE][/FONT]

Tarzani 11-11-11 14:00

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148070][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]tarak ![/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua].. shume jam kunder imoralitetit , nje Zot e kam deshmitar per kete, ani kur imoraliteti ndodh mbrenda familjes , kuku kuku ..[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]veq nje pytje e pata per ty , ama jepe hak pergjigjen ..(qishtu thote mama e jeme )[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]..nese nje femer do te ishte e lumtur ne bashkshortesi apo me bashkeshortin , a mendon qe do te tradhetonte ..?[/FONT][/SIZE][/QUOTE]

Sjam kunder ndarjes divorcit nese shnolla nuk o e knaqne ne seks me burrin se ai tyben per tjerat mos ko me qu me mjell kep a hudra a..apo me qit duje kashte ne lame..., nese nuk o knaqne ne seks ne te ndahet se ka drejt se per qata e ka lon nonen e vet me u martue me u seksirat..., ama nuk jam i pajtimit edhe e kundershtoj qe shnolla me i marr thmin edhe mos me mlan me i pa apo me fitue te drejten...,sa per seks qe si del boll i jemi 18 ne te shkon te zihaaa 25 cm ama thmin jo me ma marr edhe me ma ndaluee me dlejta te evropes... (ama paraprakisht thmive ko me ja bo ADN a o i jemi se normal o pikpytje a pe maj thmin e huaj ..nese sdalin te mit ne ti merr, normal me dhimen po skam qka i boj sjin tmite )

Tarzani 11-11-11 14:04

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Murgesha;2148072]Une as nuk jam e ndame prej burrit, as nuk jetoj me te formalisht e as nuk i qepoj me aske.

Burri qe o trim nuk i tutet burgut, e kan thon burgu per burra eshte,po per mua burgu eshte per budallenj se jo per burra, vetem budallt e bijn punen me ra ne burg!

Ty masi po te fryka fllad me jetu ne shtetet ku grate e kan lirin, shko more jeto ne ndoj shtet ku grat skan kurrfare lirie, as me ti marr femijet, as me te kundershtu kurr e rref, as kur ja ben edhe nja tri kater ortake e plus edhe do dashnore te imeta sa per qef. Ka shtete te tilla, urdhero hypi ballonit dhe endrra yte bahet realitet![/QUOTE]

Pa kqyr tuboj bijat shnollat cili nik nuk o aktive prej javes kalume... bon vaki u kon i behares ...

Nuk jom une pse po seksiraten kuptone se njojt o si me than Serbia Kosova nuk o e pavarur, Pavarsia o realitet edhe puna e tradhtis e ktyne sene ne te zezen i qepojn..., jom kunder qeshtjes qe pse po ja ndalon thmin babes vet pse po ja ndalon te marr mbikqyrjen ndaj thmis se vet..., pe du zezakun tarakun lekun edhe evladin... e burri qka ???

Tarzani 11-11-11 14:06

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148076][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]e mos me ti dashte burri femit tarak .![/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Kjo pytje vlen per femra, jo per mue sjom i gjakoves hahahaha

jadore 11-11-11 14:14

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148076][FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]e mos me ti dashte burri femit tarak .![/SIZE][/FONT][/QUOTE]

[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]pa hajgare ta bera pytjen Tarak , ..e mos me ti dashte burri femit tarak ..!
..une kam pa keso pervoje ne Gjermani nga nje babe shqiptare , qe per nje gjermane kishte braktise femi e shtepi ..as qe donte kontakt bile ..[/SIZE][/FONT]

Murgesha 11-11-11 14:15

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2148079]Pa kqyr tuboj bijat shnollat cili nik nuk o aktive prej javes kalume... bon vaki u kon i behares ...

Nuk jom une pse po seksiraten kuptone se njojt o si me than Serbia Kosova nuk o e pavarur, Pavarsia o realitet edhe puna e tradhtis e ktyne sene ne te zezen i qepojn..., jom kunder qeshtjes qe pse po ja ndalon thmin babes vet pse po ja ndalon te marr mbikqyrjen ndaj thmis se vet..., pe du zezakun tarakun lekun edhe evladin... e burri qka ???[/QUOTE]

Beharja ish shku me turk, e me sa e di une turq nuk kemi ne forum andaj s`jam ka tutem qe ajo ka qen anetare e ketij forumi!
Sa ka te drejta burri ne femij po aq ka edhe gruaja edhe mos e vazhdo me tutje ket diskutim
Dhe mos ja u le fajin vetem grave per ndarje, e as qe shkojn me tjer pas ndarjes, as qe i majn femijet per veti. Femijet ne te gjitha rastet jan shum me te lidhur me nenen se baban. Pse o keshtu une nuk e di, por sado plak te jet njeriu edhe nje gisht me e gervish thirr oj nene e jo o bab!

Lumturia e gruas nuk eshte vetem te penisi 18 a 25 si qe nuk eshte as lumturia e burrit vetem te seksi. Jeta bashkeshortore duhet te plotesoht me te gjitha e jo vetem me seks! Zgjati sa zgjati nje maredhinie seksuale ajo eshte vetem plotesim nevoje e jo lumturi jetesore.
Po hajt se ndoshta je i ri e keto pune te ti arsyetohen e shqyrtohen vetem nga truni i poshtem, andaj nuk po ta ze per te madhe qe nuk po e njifshe jeten ne aspekte tjera.

Murgesha 11-11-11 14:17

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148083][FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]pa hajgare ta bera pytjen Tarak , ..e mos me ti dashte burri femit tarak ..!
..une kam pa keso pervoje ne Gjermani nga nje babe shqiptare , qe per nje gjermane kishte braktise femi e shtepi ..as qe donte kontakt bile ..[/SIZE][/FONT][/QUOTE]


Dhe nuk eshte i vetmi, ka shum e shum burra qe per trunin e poshtem kan braktise grua femije, e gjithcka po shum te rralla ose hiq kemi raste qe gruaja shqiptare ka dal dhe e ka vra burrin pse i ka shku me tjera!

Tarzani 11-11-11 14:25

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=jadore;2148083][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]pa hajgare ta bera pytjen Tarak , ..e mos me ti dashte burri femit tarak ..![/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]..une kam pa keso pervoje ne Gjermani nga nje babe shqiptare , qe per nje gjermane kishte braktise femi e shtepi ..as qe donte kontakt bile ..[/FONT][/SIZE][/QUOTE]

Kurr me sy si kish pa ma thmin, mashklli qe per nje kurve i len thmin i hup ai per mue se meriton 1 dakik me jetue. Ktu ju dha perkrahje ...

Murgesh kthena ma vone ta dha pergjigjejen se dola 1 her. Ne rini senet maten qishtu e ne pleqri qysh po thue ti

elvio 11-11-11 14:30

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Emancipim=Mendjehapur.

Tashme ne rastin konkret eshte mekat e gabim marrja e jetes,por ja qe Rrahmani e konsideroi veten mashkull me ,,,,,,,,,,,,,,,, te renda,por gaboi sikurse duket.

Vjen ajo e paragjykimeve,

Pse u nda
C'ka ofroi
C'ka serviri,edhe tak frutin.

Nqs s'vlen s'vlen,edhe kaq,por per marrjen e jetes ndalu pak.

Pse e ke grua s'je i lecensu sikur e ke prone,por kjo s'ndodh vetem te gruaja(edhe te ato dashnoret)sikurse Kelmendi biznesmeni Kosovar me ate injoranten Emi e vdek qe xhelozonte biznesmenin pse kish dashnore te re.

Ehe
pse ishin nda njehere keta,sepse kish mungese ,,,,,,,,,,,,,ne shtrat e ndjera??
Edhe ai Rrahmani goxha trim e zemerforte paska qene:eek:

Qika^Me^Kule 11-11-11 15:15

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=elvio;2148093]Emancipim=Mendjehapur.

Tashme ne rastin konkret eshte mekat e gabim marrja e jetes,por ja qe Rrahmani e konsideroi veten mashkull me ,,,,,,,,,,,,,,,, te renda,por gaboi sikurse duket.

Vjen ajo e paragjykimeve,

Pse u nda
C'ka ofroi
C'ka serviri,edhe tak frutin.

Nqs s'vlen s'vlen,edhe kaq,por per marrjen e jetes ndalu pak.

Pse e ke grua s'je i lecensu sikur e ke prone,por kjo s'ndodh vetem te gruaja(edhe te ato dashnoret)sikurse Kelmendi biznesmeni Kosovar me ate injoranten Emi e vdek qe xhelozonte biznesmenin pse kish dashnore te re.

Ehe
pse ishin nda njehere keta,sepse kish mungese ,,,,,,,,,,,,,ne shtrat e ndjera??
[B]Edhe ai Rrahmani goxha trim e zemerforte paska qene[/B]:eek:[/QUOTE]

[I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Thuaj dhe lutu All-llah mos na provo ne raste te tilla..... [/SIZE][/FONT][/I]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.