Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diaspora Shqiptare (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=135)
-   -   Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=32538)

Tarzani 11-11-11 20:03

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Murgesha;2148253]Per burra i lojm nenat pra vetvetiu kuptohet se ma shum i dojm burrat.

Burri trajtohet me dashuri tjeter e nena me dashuri tjeter, dhe mos u mundo me i ba kto dy dashuri te njejta se nuk kan gje te perbashket am hiq asgje nuk i lidh keto dy dashuri mes veti.

Mos ti ka marr najkush qe ski guxu as me u ni i gjall se le mo me vra, femijet, qe qaq shum o ka te pelcet zemra per femijet e te tjerve, apo mos thasht zoti te ka ike gruaja yte per pak centimetra me shum te tjetri qe po i permend kaq shum centimetrat?[/QUOTE]

Trajtohet ... me fuqi kapacitet burri si te eshte i fort ti e fshin oborrin si nuk eshte i fort... ti ja nis murmuron e nem anej knej..., e ne vend se me nem ajo fisinkja ka ike... ok ne rregull ama thmin duhet me ja lan burrit...., jo me vujt ai per thmi.
Nana me brina me kan nene eshte.... edhe duhesh me respektue...prej nene ski ku ike e prej burrit si smunet ti ike e ndrron a...demek ti per burr po shkon... e masi nuk te pershtatet e ndrron si kerrin...!

Phanta, mos lakmo ti edhe Murrizi, per shnolla o tjeter sen....

Ps> Dulles i kem ga....

Zero Cool 21-08-13 16:32

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[B]Plagos gruan, pastaj vetėvritet kosovari nė Zvicėr[/B]


[IMG]http://www.knninfo.com/repository/images/21_08_13_8615_shqiptari.jpg[/IMG]Dietikon, 21.08.2013

Janė zbardhur detaje tė reja dhe identiteti lidhur me vetėvrasjen dheplagosjen qė ndodhi dje nė Dietikon tė Zvicrės, ku protagonistė tėtragjedisė ishte njė ēift nga Kosova.

Sipas mediave zvicerane, 28vjeēari qė u vetėvra ėshtė Emrush.I, nga Kosova, por me pasaportėserbe, ndėrsa bashkėshortja e tij e plagosur ėshtė Vlora.I, 24 vjeē meshtetėsi zvicerane dhe tė Kosovės.

Tragjedia ndodhi dje pasditenė njė parking tė njė qendre tregtare fėmijėsh nė Dietikon, kur 28vjeēari plagosi me njė pistoletė bashkėshorten e tij dhe mė pas shkrepinjė plumb nė kokėn e tij, duke mbetur i vdekur, transmeton INAnjoftimin.

Klinika Universitare nė Cyrih bėn tė ditur sebashkėshortja e plagosur ėshtė nė gjendje tė rėndė shėndetėsore dhekritike, pasi qė ėshtė qėlluar me tre plumba nė pjesė tė ndjeshme tėtrupit.

Fqinjėt e kėsaj familje nga Kosova theksojnė se ēiftipara disa muajve po pėrballej me probleme dhe krizė tė bashkėshortėsisė,edhe pse kishin fėmijėn e tyre 3 vjeēar. Njė muaj mė parė kanė ndėrhyrėnjėsitet speciale tė policisė zvicerane nė shtėpinė e kėtij ēifti dhekishin arrestuar Emrushin pėr shkak tė ushtrimit tė dhunės ndaj gruas sėtij.

Sipas dėshmitarėve policia atė natė kishte thyer dyert ebanesės dhe ka ndėrhyrė pėr tė shmangur dhunėn, por vetėm 24 orė mėvonė, Emrush.I ishte liruar nga policia, pasi qė bashkėshortja e tij nukkishte ngritur akuzė pėr dhunė.

Bashkėshortja disa muaj mė parėishte kėshilluar nga entet sociale zvicerane pėr t`u divorcuar nga burrii dhunshėm, pėr shkak se ajo disa herė kishte qenė viktimė e dhunės dhebrutalitetit tė ushtruar nga burri i tij. Por ajo mė nė fund para njėjave kishte bėrė kėrkesėn pėr divorc.

"Vlora para njė jave kishtekėrkuar divorcin nga bashkėshorti dhe nuk dimė mė detaje tė tjera seēfarė ka ndodhur", deklaroi vėllai i Vlorės, i cili ka pranuar se nuk kapasur njohuri se Emrushi posedonte pistoletė dhe mund tė kishteshkaktuar kėtė tragjedi.

vjeshta 26-08-13 20:35

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Hmmmmm ,nese te gjhitha ish grat e shqiptarve kan kete fund merre me mend po me grat aktuale?

lirik 20-02-21 10:21

AW: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
komenti i emines shum i mir


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:49.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.