Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

Gentiana 27-07-04 20:49

[b][color=darkred]te flm per keshill... Ka njerez se nuk ja vlen as te deshperohet njeriu, keshtu qe do ta marr parasysh ket keshill tenden...

Genta[/color][/b]

Honesty^uk. 27-07-04 21:41

[quote=Gentiana][b][color=darkred]te flm per keshill... Ka njerez se nuk ja vlen as te deshperohet njeriu, keshtu qe do ta marr parasysh ket keshill tenden...

Genta[/color][/b][/quote]


[color=green][b]ska problem per falenderim Genta
dhe eshte e vertet se ka njerez te tille, por ishalla nuk i kemi ne
risk.[/b][/color]

turisti 28-07-04 01:59

Jo,sepse SINQERITETI ESHTE GENJESHTRA E PA ZBULUAR.NE ATE MOMENT KUR ZBULOHET NUK ESHTE ME SINQERITET ,POR GENJESHTER. :wink:

Honesty^uk. 28-07-04 17:30

[quote=turisti]Jo,sepse SINQERITETI ESHTE GENJESHTRA E PA ZBULUAR.NE ATE MOMENT KUR ZBULOHET NUK ESHTE ME SINQERITET ,POR GENJESHTER. :wink:[/quote]


[color=green][b]o kalle kalle
e qitja tymin

turist te pershendes dhe ishalla se shpejti mbarojn udhetimet tuaja turistike sepse po shihet qe te paska humbur aftesia per ti kuptuar gjerat drejt[/b][/color]

turisti 28-07-04 19:18

Ju pershendes te gjithve,ha,ha,ha,ha,...Lehte eshte te lexojsh,veshtire eshte te kuptojsh,a edhe me veshtire te dominojsh... :wink:

livoreka bicio 28-07-04 19:23

sinqeriteti
 
[size=6][/size][color=blue][/color] Ju faleminderoj tč gjith konsulltuesit qč u menduan tč japin opinioninet e tyre rreth kčsaj teme dhe jam i knaqur qč shumica nga ju e ka dhčnčn mendimin e njejt me timin pčrjashtim disave qč nuk u shprehen me seriozitet....

Honesty^uk. 29-07-04 07:07

Re: sinqeriteti
 
[quote=livoreka bicio][size=6][/size][color=blue][/color] Ju faleminderoj tč gjith konsulltuesit qč u menduan tč japin opinioninet e tyre rreth kčsaj teme dhe jam i knaqur qč shumica nga ju e ka dhčnčn mendimin e njejt me timin pčrjashtim disave qč nuk u shprehen me seriozitet....[/quote]

[color=green][b]edhe ty te falenderojm per kete teme [/b][/color]

Barbaroza 29-07-04 10:55

[quote=Loloku][quote=Barbaroza]Loloku,keshtu them sa here e perjetoj ndonje mossinqeritet.Kjo ishte ndoshta moment,u ndjeva ashtu dhe shkrova.
Nese kam lenduar dike,kerkoj ndjese![/b][/quote]

Po, Barbaroza, ishte e kuptueshme, nuk ka kush pse te lendohet, e lenduara ishe ti dhe kurre mos qofsh e lenduar, por vetem e gezuar![/quote]

[b]Megjithate,edhe tash u lendova![/b] :wink:

Loloku 29-07-04 22:48

Unė nuk do tė dėshiroja tė isha lėnduese pėr askė, as edhe pėr Ty Barbaroza. Uroj tė jetė vetė lėndim i shėrueshėm dhe tė mos kalojė nė pėsim, megjithatė!

turisti 18-08-04 23:18

PO - ne mesin e HAJNAVE. :wink:

Honesty^uk. 29-08-04 22:11

[quote=turisti]PO - ne mesin e HAJNAVE. :wink:[/quote]

[color=green]
[b]te pershendes turisti[/b][/color]

turisti 29-08-04 22:26

Gjithashtu,Honesty :wink:

Honesty^uk. 30-08-04 20:02

[color=green][size=7]Sinqeriteti eshte budalleku me i madh qe gezon nje njeri
kete nuk po e them nga nervozizmi por nga pervoja ime ne jete. [/size][/color]

turisti 30-08-04 20:27

Pershendetje per KINGUN e U.K.
Une kisha pas deshire me dite me teper per kete menimin tan,nese ka mundesi.Tung.

Vera 30-08-04 20:32

[quote=Honesty^uk.][color=green][size=7]Sinqeriteti eshte budalleku me i madh qe gezon nje njeri
kete nuk po e them nga nervozizmi por nga pervoja ime ne jete. [/size][/color][/quote]

[color=olive][b]Jo nuk mendoj qe eshte budallallek, por ata njerz te sinqert jane fatkeq, sepse e tregojne sinqeritetin ne mesin e njerzve qe e keqperdorin, dhe keshtu vijne deri tek zhgenjimet, lendimet, dhe me ne fund e quajne vehten budalla se si jane treguar. Pra Honesty mos e shif ne ket menyr por analizo mir se ku dhe kur do tregohesh i sinqert, sepse nuk je i vetmi qe je zhgenjyer nga sinqeriteti[/b][/color]

Honesty^uk. 30-08-04 20:33

[color=green][b]
i nderuar turisti, rrjedhojat e jetes dhe zhgenjimet qe kam pesuar ne jete nga sinqeriteti im, me kan bere qe te arrij ne kete perfundim qe askush nuk mundet te ma ndryshoje.
tung tung
Honesty[/b][/color]

quote="turisti"]Pershendetje per KINGUN e U.K.
Une kisha pas deshire me dite me teper per kete menimin tan,nese ka mundesi.Tung.[/quote]

m_tetovari 30-08-04 20:42

tung te gjitheve .un kam menduar se cdokush duhet te jete i sinqerte deri ne pike te fundit ,por t'ju them te drejten edhe nuk kishte qene aq mire me qene i sinqert deri ne fund dhe per gjithcka :roll: .
kete e them per shkak se sinqeriteti ndonjehere mund te jete edhe i demshem ,ka gjera qe ndoshta nuk duhet te tregohen ,jo te shtremberohen por thjesht te mos tregohen sepse mund te ndikojne negativisht .prap rasti dallon prej rastit ,edhepse une personalisht ne parim mundohem me qene i sinqert :P ...

Honesty^uk. 30-08-04 20:46

[color=green][b]vera shume te pershendes per shkrimin tuaj[/b][/color]

[quote=Vera]

[color=olive][b]Jo nuk mendoj qe eshte budallallek, por ata njerz te sinqert jane fatkeq, sepse e tregojne sinqeritetin ne mesin e njerzve qe e keqperdorin, dhe keshtu vijne deri tek zhgenjimet, lendimet, dhe me ne fund e quajne vehten budalla se si jane treguar. Pra Honesty mos e shif ne ket menyr por analizo mir se ku dhe kur do tregohesh i sinqert, sepse nuk je i vetmi qe je zhgenjyer nga sinqeriteti[/b][/color][/quote]

Murgesha 30-08-04 21:09

[quote=Vera][quote=Honesty^uk.][color=green][size=7]Sinqeriteti eshte budalleku me i madh qe gezon nje njeri
kete nuk po e them nga nervozizmi por nga pervoja ime ne jete. [/size][/color][/quote]

[color=olive][b]Jo nuk mendoj qe eshte budallallek, por ata njerz te sinqert jane fatkeq, sepse e tregojne sinqeritetin ne mesin e njerzve qe e keqperdorin, dhe keshtu vijne deri tek zhgenjimet, lendimet, dhe me ne fund e quajne vehten budalla se si jane treguar. Pra Honesty mos e shif ne ket menyr por analizo mir se ku dhe kur do tregohesh i sinqert, sepse nuk je i vetmi qe je zhgenjyer nga sinqeriteti[/b][/color][/quote]

[color=blue][b]Vera, ndoshta ndonjeher jemi te bindur se jemi shume te sinqerte, ama duhet te dish te vleresosh edhe sinqeritetin e tjetrit. Ne kur flasim mendojme dhe jo vetem mendojme por kemi bindje se gjerat qe i themi jane shum te sinqerta, ama ne veshin e bashkebiseduasit ndoshta edhe nuk tingellojn si te tilla. Dhe ne shumicen e rasteve nuk tingellon e tille.
Ama nuk mundemi te themi per shkak te sinqeritetit tone se tjeret jane te pa sinqerte.

Honesty e di se je teper i sinqerte dhe nuk po me zhgenjen aspak shprehja filozofike nga ana juaj. Por duhet ta kuptojsh se edhe budallakia eshte pjese e perditshmerise sone. Dhe si e tille do te pajtohemi me te.[/b][/color]

Honesty^uk. 30-08-04 21:16

[color=green][b]budallakia = sinqeritetin
te pershendes murgesha[/b][/color][quote=Murgesha]

Honesty e di se je teper i sinqerte dhe nuk po me zhgenjen aspak shprehja filozofike nga ana juaj. Por duhet ta kuptojsh se edhe budallakia eshte pjese e perditshmerise sone. Dhe si e tille do te pajtohemi me te.[/b][/color][/quote]

Murgesha 30-08-04 21:19

[quote=Honesty^uk.][color=green][b]budallakia = sinqeritetin
te pershendes murgesha[/b][/color][quote=Murgesha]

Honesty e di se je teper i sinqerte dhe nuk po me zhgenjen aspak shprehja filozofike nga ana juaj. Por duhet ta kuptojsh se edhe budallakia eshte pjese e perditshmerise sone. Dhe si e tille do te pajtohemi me te.[/b][/color][/quote][/quote]

[color=blue][b]Honesty
Budallakia=pjese e perditshmerise.[/b][/color]

Honesty^uk. 30-08-04 21:23

[quote=Murgesha]
Budallakia=pjese e perditshmerise.[/b][/color][/quote]


[color=green][b]kjo shkon vetem per nerez te sinqerte[/b][/color]

Murgesha 30-08-04 21:31

[quote=Honesty^uk.][quote=Murgesha]
Budallakia=pjese e perditshmerise.[/b][/color][/quote]


[color=green][b]kjo shkon vetem per nerez te sinqerte[/b][/color][/quote]

[color=blue][b]Jo vetem per te tillet, jo.
Edhe te ndershmit e bemiresit sja di askush.[/b][/color]

turisti 30-08-04 21:48

[quote=Honesty^uk.][color=green][b]
i nderuar turisti, rrjedhojat e jetes dhe zhgenjimet qe kam pesuar ne jete nga sinqeriteti im, me kan bere qe te arrij ne kete perfundim qe askush nuk mundet te ma ndryshoje.
tung tung
Honesty[/b][/color]

quote="turisti"]Pershendetje per KINGUN e U.K.
Une kisha pas deshire me dite me teper per kete menimin tan,nese ka mundesi.Tung.[/quote][/quote]
Inderuari KINGU i TE GJITE KINGAVE,une po te kuptoj plotesisht,sepse edhe une jame ne poziten si ti,vetem qe une jam akoma i sinqert sepse ashtu jam mesue dhe po pritoj mu ndrrue,a edhe nuk ka nevoje sepse edhe ashtu askush nuk beson qe une p.sh.-flas te verteten. Mos u zemero sepse SINQERITETI vyn per shpyrterat e tone-per qetesimin tone,per UNEJĖN TONĖ. Te pershendes,a " DUSHMANAT " leshoi le te kupin. :wink:

Vera 31-08-04 07:16

[quote=Murgesha]

[color=blue][b]Vera, ndoshta ndonjeher jemi te bindur se jemi shume te sinqerte, ama duhet te dish te vleresosh edhe sinqeritetin e tjetrit. Ne kur flasim mendojme dhe jo vetem mendojme por kemi bindje se gjerat qe i themi jane shum te sinqerta, ama ne veshin e bashkebiseduasit ndoshta edhe nuk tingellojn si te tilla. Dhe ne shumicen e rasteve nuk tingellon e tille.
Ama nuk mundemi te themi per shkak te sinqeritetit tone se tjeret jane te pa sinqerte.
[/quote]

[color=olive][b]Po edhe pse jam e bindur qe jam e sinqert, gjithnje i vlersoj edhge te tjeret qe bartin sinqeritet ne vete. Dhe kjo qe ne veshin e bashebiseduesit nuk tingellon e si e till te ben te zhgenjehesh, sepse ai nuk te kupton se cfar don te thuash me kete.
Jo asnjeher nuk them qe per shkak te sinqeritetit time te tjeret jane te pasinqert, veqse dua te them se ka njerz qe nuk na kuptojne mir dhe se ate e keqperdorin.[/b][/color]

dr1ta 08-09-04 23:04

Sinqeriteti vlen me shum se gjithcka absolut ,por ka njerez ce edhe e keckuptojn te miren tone, mendon ce je budall ose nuk kupton asgje,pra keqperdorin te miren tone,un flsa sepse kam perjetu dicka te tille dhe kam mendu ce tek un esht faji, por krejt gjerat kuptohen me kohe kur te vjen deri te huna :)

nitushe 10-09-04 12:20

ka raste ku sduhesh me kane edhe krejt i sinqert a ne shumic o mire me kane :wink:

livoreka bicio 25-09-04 23:19

Mendoj qe te jesh i sinqert esht shum ma mir dhe ma leht. :wink: :wink: :wink:

kulleri 02-10-04 16:59

hi
 
i sinqert nuk ban me kan hiq se separi ngulesh te femrat :lol: 8)

Honesty^uk. 02-10-04 17:54

[color=green][b] dr1ta, nitushe, livoreka bicio, kulleri; ju pershendes qe keni shprehur mendimet tuaja rreth sinqeritetit , por perseri une jam shume kembengules dhe i binduar se eshte budallek i madh te tregohesh gjithmone i sinqert.

me respekt Honesty[/b][/color]

mr_beni 02-10-04 17:54

Kur them se jam i sinqert, ateher nuk po tregohem i sinqert

Kur them se nuk jam i sinqert, ateher po nuk po tregohem prap i sinqert.

keshtu e ka sinqeriteti

Rebeli 18-10-04 23:44

Te tregohesh gjithni i sinqert eshte gabim, i madh bile.

T thosha policit qe Freni i Dores mu ka prish sod e jo para nje Jave i kisha 70 Euro sod ma shum ne gjep. (rrush e kumlla)

Provoja kushton Para

Babgjyshi im thoshte me rrejt Babo kur te jesh ngusht sosht gjynah.

Honesty^uk. 19-10-04 07:14

[quote=Rebeli]Te tregohesh gjithni i sinqert eshte gabim, i madh bile.

T thosha policit qe Freni i Dores mu ka prish sod e jo para nje Jave i kisha 70 Euro sod ma shum ne gjep. (rrush e kumlla)

Provoja kushton Para

Babgjyshi im thoshte me rrejt Babo kur te jesh ngusht sosht gjynah.[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza 19-10-04 15:05

[quote=Rebeli]Te tregohesh gjithni i sinqert eshte gabim, i madh bile.

T thosha policit qe Freni i Dores mu ka prish sod e jo para nje Jave i kisha 70 Euro sod ma shum ne gjep. (rrush e kumlla)

Provoja kushton Para

Babgjyshi im thoshte me rrejt Babo kur te jesh ngusht sosht gjynah.[/quote]

[b]Rebeli,te lutem mos i ngaterro gjerat.Une te mirekuptoj per rastin ne fjale,por sinqeriteti eshte tjeter pune.Sinqeriteti eshte pjese e kultures dhe personalitetit njerezor.Nese e ke humbur ate,ke humbur veten.Kur ishin ca persona te sinqerte,kisha admirim me te madh per ta,e tani qe po e shoh se edhe kete veti fisnike veshtire eshte ta gjesh te njerezit,ne mua s'ka mbetur gje e mire per te menduar per njerezit![/b]

Murgesha 19-10-04 15:09

[color=blue][b]Dmth. ti paske humbur besimin se egzistojnė njeriu i sinqertė.[/b][/color]

Barbaroza 19-10-04 15:09

Re: hi
 
[quote=kulleri]i sinqert nuk ban me kan hiq se separi ngulesh te femrat :lol: 8)[/quote]

[b]Kulleri,a paske patur rastin qe nje femer te jete ngulur ne ty qe tash paske marre "mesim"a :?: :idea: [/b]

Urata 19-10-04 16:10

Ne kete fare boten e zhurzhshme dhe interesore "gabim" te jesh gjithehere i sinqerte!

Honesty^uk. 19-10-04 18:56

[quote=Urata]Ne kete fare boten e zhurzhshme dhe interesore "gabim" te jesh gjithehere i sinqerte![/quote]

[color=green][b]Urata pranoje nje pershendetje nga une[/b][/color]

Urata 19-10-04 20:17

[quote=Honesty^uk.][quote=Urata]Ne kete fare boten e zhurzhshme dhe interesore "gabim" te jesh gjithehere i sinqerte![/quote]

[color=green][b]Urata pranoje nje pershendetje nga une[/b][/color][/quote]

Shume po cillesh rreth xhixhit te Barbarozes lum dhendri Honest! A e ke dite more kete muhabet! Gjebraili eshte daje i Barbarozes o pusan, e ti po thur thashethemash per Uraten e tij!

I pershendetur qofsh!

Honesty^uk. 19-10-04 20:26

[quote=Urata]

Shume po cillesh rreth xhixhit te Barbarozes lum dhendri Honest! A e ke dite more kete muhabet! Gjebraili eshte daje i Barbarozes o pusan, e ti po thur thashethemash per Uraten e tij!

I pershendetur qofsh![/quote]

[color=green][b]O moti e kam ditur une kete , kurse thashethemet nuk i thura une por i degjova te tjeret, dhe mos ben gjoja ste ka pelqyer :lol: :lol: [/b][/color]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.