Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Pėrkujtim! (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=187)
-   -   Lajmerim (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=31364)

Kodra 26-06-11 16:14

Titulli: Lajmerim
 
[SIZE="2"]E nderuara Familja Lajēi,

lajmi pėr vdekjen e tė dashurit tuaj e tronditi edhe gjithė shoqėrin qė kishte Naseri.

Duke qarė shkruaj kėta rreshta, por duke qėndruar i fortė ashtu si na mėsoi Naseri.

Qetėsia e tij e shoqėruar me butėsin e komunikimit dhe gatishmėria pėr tė ndihmuar kėdo qė kishte nevojė ishte ēelėsi i tij kundrejt bashkėbiseduesve.

Kėtė ēelės e shpėrndau me butėsi, e shpėrndau pėr tė mirėn e Popullit Shqiptar.

Tė jeni krenar qė patėt njeriun i cili nė Zemrat tona do tė mbetet i gjallė.


Ju lutem pranoni ngushėllimet e Familjes sime.
[/SIZE]

Kodra

Honesty^uk. 01-08-11 20:59

Titulli: Lajmerim
 
[B][SIZE=3]- Kur vdes nje mik, vdes edhe nje pjese e shpirtit tend![/SIZE][/B]

[B][IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/224673_222831781076881_110350558991671_941125_3188458_n.jpg[/IMG][/B]


[B]>>>>[SIZE=3] Vit i veshtire[/SIZE]......
sme besohet<<<<[/B]

[SIZE=3][B]Honesty[/B][/SIZE]

LaDy_Diaspora 02-08-11 07:35

Titulli: Lajmerim
 
Ngushėllimet mė tė sinqerta pėr familjen Lajqi dhe pėr anėtarėt e forumit.
U preftė nė paqe shpirti i tij dhe kujtimi i tij jetoftė gjithėmonė nė zemrat e juaja...


Me respekt,
LaDy

florian 18-08-11 18:30

Titulli: Lajmerim
 
Ngushellime me te sinqerta per familjen i dashuri juaj ka qen nje patriot i vertet nje zoteri djal qe per shqiprin e kosoven ka ber shum per seri ngushllime , gjithashtu dhe per forumin .

pershendetje Florian

Murgesha 06-11-11 00:24

Titulli: Lajmerim
 
E nderuara familja Lajēi!

Nė ditė tė caktuara e festive mungesa e atyre qė kemi humbur ndihet mė shumė se kurdoherė.

Ndaj me ju dhimbjen pėr humbjen e Naserit tuaj, e Dilit tonė.


Rrespekt tė pėrhershėm pėr familjen tuaj qė nxorrėt nga gjiri juaj njė njeri me tė cilin mburremi edhe mijėra anėtarė nga faqja Dardane!

lovely 28-02-15 09:50

Titulli: Lajmerim
 
Sot 4 vjet, ti diku ndrroje jete! Kujtimi per ty vazhdon te jetoje.. :)


DilaverAnėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,294Titulli: Poezi Nga Poetė tė Ndyshėm
Nuk kam vdekur -Mary Elizabeth Frye

Te varri im kur tė vish mos qajė,
Nuk jam aty,
Unė gjumė nuk mbajė
Unė jam nė puhitė qė fėrfėllojnė,
Jam nė diamantet e fluskave tė dėborės qė verbojnė.
Mė gjenė nė shkėlqimin e artė tė grurit,
Jam nė piklat e shiut tė shtatorit,
Kur mengjeset i nisė me nxitim,
Mė gjenė nė vrapin qė kėndshėm pėrfshinė,
Zogjtė qė melodinė e cicėrrojnė,
Jam nė qarqafin e yjeve qė natėn tė mbulojnė
Te varri im vajit pse i je rrekur.
Unė nuk jam aty.
Unė nuk kam vdekur.

vjeshta 04-03-15 19:53

Titulli: Lajmerim
 
[IMG]http://www.lacesenate.net/files/corone-di-fiori-per-funerale-cesena.jpg[/IMG]

murrizi 06-05-15 23:55

Titulli: Lajmerim
 
Nuk e dijė sa kohė kan kaluar, prej qė nuk ėshtė ne mesin tonė Dilaver Kosova. 3vjet ? 4 apo 5 ??

Njė gjė dijė ama, e dijė dhe mė duhet ta pranoj publikisht qė ky njeri la gjurmė tė pashlyera me durimin e tijė, pėr Kosovėn dhe shqiptarėt !.

E dinte Dilaver Kosova (mė pėlqen ta quaj kėshtu edhe mua) e dinte ai qė nuk e kishte lehtė tė "punohėshe" me shpirtėrat e trazuara tė djalosharėve qė gufonin nga energjit, anipse ai vetė ishte i sėmurė rėndė.

Njė herė teksa e lodha fortė e fortė ma tha troq, mos mor se sapo jam lėshuar nga spitali, isha tre javė atje, jam i sėmurė keqė !.
Si duket ai kishte besimin nė mua ta kuptoja ? Gjė qė unė nuk e bėra, i rash nė qaf derisa nuk munda mė, nuk doja tia dija pėr "tė drejtėn", pėr sėmundjen e tijė hiq se hiq.

Sot ai nuk jeton mė, unė po.
Ai kishte tė drejtė, unė jo !.

Prehu nė paqe Dilaver Kosova.
Dije qė nuk tė paska shkuar mundi huq !.

lovely 30-04-16 23:34

Titulli: Lajmerim
 
<3
"Je ne qarqafin e yjeve qe naten me mbulojne.."

Loloku 03-05-16 14:28

Titulli: Lajmerim
 
Sapo ra nje ylle nga qielli sot ne mesdite, ketu, ne Prishtine...

power8 05-05-20 18:05

Titulli: Lajmerim
 
In Memoriam per keta njerez qe s'jane me n'mesin tone !
R.I.P


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:51.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.