Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

livoreka bicio 27-12-04 23:47

[quote=turisti]TE TREGOHESH GJITHMONE I SINQERT - NUK ESHTE GABIM,POR,NDONJEHERE NE JETE BEHET - VON.


Me nderime,

TURISTI.[/quote]ASHTU ESHTE TURIST PAJTOHEM PLOTESISHTE ME KETE MENDIMIN TEND. :wink:

turisti 28-12-04 17:19

Faleminderit Bicio.

Te pershendes. :wink:

livoreka bicio 28-12-04 19:04

[quote=turisti]Faleminderit Bicio.

Te pershendes. :wink:[/quote]GJITHEASHTU TE PERSHENDES TURIST. :wink: :wink:

turisti 29-12-04 00:31

:P :wink:

Rudi_1 29-12-04 23:25

Un per veti 99.9 % tregohem i sinqert.Nese je i sinqert,nuk ke nevoj asnjeher (nuk ke rast) te tregohesh jo i sinqert......................................................Mendimi im...Rudi_1

Mafiozi 09-01-05 15:24

Mos me tregu drejt dmth, mos me tregu siq jem apo siq mendojm.
Nuk tregon drejt per vetveten :arrow: e genjen vetveten. :?

:wink:

Barbaroza 09-01-05 16:03

[quote=Mafiozi]Mos me tregu drejt dmth, mos me tregu siq jem apo siq mendojm.
Nuk tregon drejt per vetveten :arrow: e genjen vetveten. :?

:wink:[/quote]
[b]Bukur shume,pajtohem![/b] :wink:

Gentiana 16-01-05 14:21

[b][color=darkred]Esht me se e vertet qe nganjeher per te qen e/i sinqert te duhet nje besim i fort, sepse lindin shum pyetje qe vetem me sinqeritet pergjigjen dhe nese je me personin e duhur,mendoj se nuk ka gje me mire. Kam then edhe ne nje vend,se mundohem te jem e sinqert aq sa duhet,me at person qe e meriton,edhe pse nganjeher mund te hasim ne mendim krejt te kundert qe qe kemi pasur deri ateher. Nje lidhje (qfare do qoft ajo) qe nuk fillon me sinqeritet nuk mendoj se do te zgjat,sepse e verteta del ne shesh,heret a von,ateher pse jo me sinqeritet te plot qe nga starti. Dhe si tha Mafiozi,ai qe nuk tregon drejt,genjen vetveten![/color][/b]

Mafiozi 16-01-05 15:16

[quote=Barbaroza][quote=Mafiozi]Mos me tregu drejt dmth, mos me tregu siq jem apo siq mendojm.
Nuk tregon drejt per vetveten :arrow: e genjen vetveten. :?

:wink:[/quote]
[b]Bukur shume,pajtohem![/b] :wink:[/quote]


:P :wink:

Mafiozi 16-01-05 15:21

[quote=Gentiana][b][color=darkred]Esht me se e vertet qe nganjeher per te qen e/i sinqert te duhet nje besim i fort, sepse lindin shum pyetje qe vetem me sinqeritet pergjigjen dhe nese je me personin e duhur,mendoj se nuk ka gje me mire. Kam then edhe ne nje vend,se mundohem te jem e sinqert aq sa duhet,me at person qe e meriton,edhe pse nganjeher mund te hasim ne mendim krejt te kundert qe qe kemi pasur deri ateher. Nje lidhje (qfare do qoft ajo) qe nuk fillon me sinqeritet nuk mendoj se do te zgjat,sepse e verteta del ne shesh,heret a von,ateher pse jo me sinqeritet te plot qe nga starti. Dhe si tha Mafiozi,ai qe nuk tregon drejt,genjen vetveten![/color][/b][/quote]


Ashtu esht Gentiana. Mendim qe meriton respekt.

Kryesorja esht me qen ne te sinqert, nese tjetri nuk esht ashtu, ather
esht problemi vet dhe ai do ta perjeton keq.
E verejm shpesh qe shum probleme rrjedhin kur nuk e kemi ndegjuar mir
veteveten (esht nje lloj jo-sinqeriteti me vetveten), i ndodh qdo njeriu esht
gje normale. Vetem duhet te mundohemi te jem sa me te drejt, me mir esht per te gjith.


:wink:

TONINO 17-01-05 13:55

[b][color=blue]PERSHENDETJE TĖ GJITHĖVE, SIPAS MENDIMIT TIM NUK KA FARE RRESPEKT NĖ DITET E SODIT,SIDOKOS FEMNA NUK KA FARE,MENDOJ SE FEMRA ĖSHTĖ QENJA NJERZIRE QĖ KA KRIJUAR PERENDIA, EDHE QENJA MA E POSHTERTA E BOTES,KUR NUK KA AJA MESHIR PĖR TRUPIN E VET NUK E RRESPEKTON MORALIN E VET PO KEND DOTA RRESPEKTOJ DIKE TJETER. QKA ĖSHTĖ MA E KEQJA SE NUK DIN QKA KERKON, MUNDOHTE TE NEJTEN KOH TI KET SHUM MASHKUJ DHE KURR NUK DIN TA MERR NJE VENDIM PčER JETEN E VET,POR EDHE NE QOFTESE JA QORRON NDOKUJ SYT E MOS VET HALLI PĖR AT MASHKULL AJO KURR NUK DOTI NDAL MARREZIT E VETA, SE ME AT JET QĖ E KA KNAQET, ME DUKEN FEMNAT TONA SIKUR ATO TĖ LINDJES, DHE MARTOHEN ME Q'DO RRAC SI PSH ME ZEZAK DHE KRUJOJN FEMI TĖ ZI SIKUR KORBI, MARZIA MA E MADHE QĖ EGZISTON TEK SHQIPTARI, JAM I MBURREN ME MASHKUJ SHQIPTARE, ( KAN KALUAR ME FEMNA TĖ PERENDIMIT EDHE SHUM KAN SHKUAR ME VGRA TĖ MOSHES TĖ VJETER) POR NUK PERSONALISHT NUKKAM PAR AS NUK KAM NDEGJU QĖ NJĖ MASHKULL SHQIPTARE U MARTUA ME NJĖ FEMER TĖ ZEZ DHE KRIJOJ FEMI..

JA FEMNA SHQIPTARE E MARRZUAR,QĖ AS NJĖ FEMEN (LAVIERE) NUK KA ASI SJELLJE POR AJO EDHE QĖ E BĖN PĖR TA FITUAR JETEN E VET) POR FEMNAT SHQIPTARE NUK KAN ASGJE NĖ KOKĖ, PERPOS TĖ KNAQEN TA PERLYN FEJEN SHQIPTARE, FEMNAT TONA E KERKOJN LIGJIN E LEK DUGAGJINIT.

PA OFENDIME

_______________________________________________

Geto_21[/color][/b]

Giovanni 17-01-05 14:47

[color=red][b]Jo nuke eshte as pak gabim.[/b][/color]

prishtinasja 17-01-05 15:55

o tonino e ke ekzagjeru pak si shume kete teme dhe per mendimin tim e ke thene sikur p.sh populli gjerman apo italian jane te gjithe te njejte ,pra duhet marre parasysh se ne nje popull ka njerez te ndryshem dhe nuk jane te gjithe te njejte.E sa per vajzat shqiptare nuk mendoj se jane ashtu siq i ke pershkruar ti e nese ty personalisht te ka ndodh me ndonje femer te tille po te them edhe njeher se ka llojlloj femre por duhet marr parasysh se ka edhe llojlloj mashkulli.
Sa i perket mashkujve te cilet kane jetu ne perendim mos te flasim se e din te gjithe qka ju keni bere ,duke i lene te presin me vite te tera e ju duke u martu me plaka te huaja kinse per letra.

DEA 17-01-05 16:08

Re: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Honesty^uk.][b]Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm
[/b][/quote]

Jo fare , sinqeriteti nuk eshte gabim kurre, perkundrazi gabim me te madhe ne jete se per ata qe nuk dine ta q“mojne sinqeritetin nuk ka :wink:

Mafiozi 17-01-05 18:54

[quote=prishtinasja]o tonino e ke ekzagjeru pak si shume kete teme dhe per mendimin tim e ke thene sikur p.sh populli gjerman apo italian jane te gjithe te njejte ,pra duhet marre parasysh se ne nje popull ka njerez te ndryshem dhe nuk jane te gjithe te njejte.E sa per vajzat shqiptare nuk mendoj se jane ashtu siq i ke pershkruar ti e nese ty personalisht te ka ndodh me ndonje femer te tille po te them edhe njeher se ka llojlloj femre por duhet marr parasysh se ka edhe llojlloj mashkulli.
Sa i perket mashkujve te cilet kane jetu ne perendim mos te flasim se e din te gjithe qka ju keni bere ,duke i lene te presin me vite te tera e ju duke u martu me plaka te huaja kinse per letra.[/quote]


[b]Me pelqen shkrimi yt prishtinasja, ki nje mendim te drejt.


Te pershendes.
Me respkt.[/b]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:25.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.