Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Kuzhina & Gatimi (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!! (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=24725)

natyra 24-04-08 03:57

Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[SIZE=3]Ne radhe te pare ju pershendes ne pergjithesi...[/SIZE]
[SIZE=3]Ndaj,vendosa per t'hapur kte tem,[/SIZE]
[SIZE=3]kushtuar Sofer Dardanise...:smile: duke besuar se jame e mirepritur per kte hap qe mora para gjithe anetarve dhe stafit drejtues gjithashtu....Jufalemnderit ne mirekuptim[/SIZE]

[SIZE=3]Dhe njihere pershendes Stafin drejtues si dhe gjithe anetaret e ketij Forumi dardan...Ngrohtesishte ftoje gjithe kombin shqiptar nga do qe jemi vellezer&motra nga do dhe ku do mik&mikesha&dashamir/e&shoqe/ri miresevini ne sofer e dardanise...Aktivizohuni mblidhuni qe te gjithe,behuni optimiste t'jeni pran njeri tjetrit,ne ditet e mira dhe ato te veshtira,shtrini doren e pajtimit,ngreni dodhin,ne sofer dardane....buke e krype e zemer te bardhe si tradite qe na lane te paret tan gjysher&stergjysher..!![/SIZE]

[SIZE=3]************MIRESEVINI NE SOFER DARDANIA***********[/SIZE]
[SIZE=3]*********MERRNI MOS KURSENI JU BAFSHIN MIRE*******[/SIZE]
[SIZE=3]*******NGA NATYRA ME JU DHE PER JU PER TE GJITH******[/SIZE]
[URL="http://www.ceeol.com/aspx/getbinary.aspx?id=7baa68f8-d87b-4c99-a1f8-765ba5e9755e"]http://www.ceeol.com/aspx/getbinary.aspx?id=7baa68f8-d87b-4c99-a1f8-765ba5e9755e[/URL]

[IMG]http://img232.imageshack.us/img232/3161/19582278640fda8ff3b2hn3.jpg[/IMG]

Linka_pz 24-04-08 09:22

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[quote=natyra][SIZE=3]Ne radhe te pare ju pershendes ne pergjithesi...[/SIZE]
[SIZE=3]Ndaj,vendosa per t'hapur kte tem,[/SIZE]
[SIZE=3]kushtuar Sofer Dardanise...:smile: duke besuar se jame e mirepritur per kte hap qe mora para gjithe anetarve dhe stafit drejtues gjithashtu....Jufalemnderit ne mirekuptim[/SIZE]

[SIZE=3]Dhe njihere pershendes Stafin drejtues si dhe gjithe anetaret e ketij Forumi dardan...Ngrohtesishte ftoje gjithe kombin shqiptar nga do qe jemi vellezer&motra nga do dhe ku do mik&mikesha&dashamir/e&shoqe/ri miresevini ne sofer e dardanise...Aktivizohuni mblidhuni qe te gjithe,behuni optimiste t'jeni pran njeri tjetrit,ne ditet e mira dhe ato te veshtira,shtrini doren e pajtimit,ngreni dodhin,ne sofer dardane....buke e krype e zemer te bardhe si tradite qe na lane te paret tan gjysher&stergjysher..!![/SIZE]

[SIZE=3]************MIRESEVINI NE SOFER DARDANIA***********[/SIZE]
[SIZE=3]*********MERRNI MOS KURSENI JU BAFSHIN MIRE*******[/SIZE]
[SIZE=3]*******NGA NATYRA ME JU DHE PER JU PER TE GJITH******[/SIZE]
[URL="http://www.ceeol.com/aspx/getbinary.aspx?id=7baa68f8-d87b-4c99-a1f8-765ba5e9755e"]http://www.ceeol.com/aspx/getbinary.aspx?id=7baa68f8-d87b-4c99-a1f8-765ba5e9755e[/URL]

[IMG]http://img232.imageshack.us/img232/3161/19582278640fda8ff3b2hn3.jpg[/IMG][/quote]

[SIZE=3]Pershendetje e Nderuara Natyre ,te uroj per temen ,shume ide e mire te uroj sa me shume misafire dhe do te behet shume interesante nese sherbejme njeri tjetrin , me lloje te ndryshme te gatimeve si ato nga tradita familjare e gjer tek ajo Kombetare .....

Si misafire e pare shpresoj te jeme e mirepritur nga ju ne fillim me BUKE ,KRIPE E ZEMER e pastaj me ato qe ja keni ju zakon dhe nga ato qe ju preferoni me shume ,pse mos ti mesojme dhe ne ....

Une erdha pasiqe kam dhe tradite familjare Pergaditjet ,mirepo une me shume preferoj te pergadise embelsirat ,pas kesaj FLIE shume te shijshme ,do ju preferoja nje Embelsire nga UNE ....!!
[/SIZE][IMG]http://img.photobucket.com/albums/v721/lindrini/tullumba1.jpg[/IMG]
[SIZE=3]
[/SIZE]

Dreni30 24-04-08 12:09

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[quote=natyra][SIZE=3]Ne radhe te pare ju pershendes ne pergjithesi...[/SIZE]
[SIZE=3]Ndaj,vendosa per t'hapur kte tem,[/SIZE]
[SIZE=3]kushtuar Sofer Dardanise...:smile: duke besuar se jame e mirepritur per kte hap qe mora para gjithe anetarve dhe stafit drejtues gjithashtu....Jufalemnderit ne mirekuptim[/SIZE]

[SIZE=3]Dhe njihere pershendes Stafin drejtues si dhe gjithe anetaret e ketij Forumi dardan...Ngrohtesishte ftoje gjithe kombin shqiptar nga do qe jemi vellezer&motra nga do dhe ku do mik&mikesha&dashamir/e&shoqe/ri miresevini ne sofer e dardanise...Aktivizohuni mblidhuni qe te gjithe,behuni optimiste t'jeni pran njeri tjetrit,ne ditet e mira dhe ato te veshtira,shtrini doren e pajtimit,ngreni dodhin,ne sofer dardane....buke e krype e zemer te bardhe si tradite qe na lane te paret tan gjysher&stergjysher..!![/SIZE]

[SIZE=3]************MIRESEVINI NE SOFER DARDANIA***********[/SIZE]
[SIZE=3]*********MERRNI MOS KURSENI JU BAFSHIN MIRE*******[/SIZE]
[SIZE=3]*******NGA NATYRA ME JU DHE PER JU PER TE GJITH******[/SIZE]
[URL="http://www.ceeol.com/aspx/getbinary.aspx?id=7baa68f8-d87b-4c99-a1f8-765ba5e9755e"]http://www.ceeol.com/aspx/getbinary.aspx?id=7baa68f8-d87b-4c99-a1f8-765ba5e9755e[/URL]

[IMG]http://img232.imageshack.us/img232/3161/19582278640fda8ff3b2hn3.jpg[/IMG][/quote]

Erdha edhe une ketu te shikoj bukurite e natyres tone shqiptare.
Te flm. shume natyra qe e keni punu kete dreke keshtu. Me deshire dhe rrespekt erdha te vizitoj edhe nderkohe naj ren fli e marr. Nuk dua te ngihem me fli, por me fjale se po ju le rend edhe tjereve.

natyra 24-04-08 12:28

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[SIZE=3]Ooo mire se ke ardhur bukuroshe nga vendi Historik, e para gjithnje...krenohemi me ty dhe aqe me shum me Prizerenin i larte historik... e kure bije dhe bijt e tij,din te ngrisin ate me vlerat e tyre, aqe dhe ma mire...te falemnderit per embelsiren e nderuara Linka_pz qenka shum e shijshme..mmmm,it's(delicios) madje si dizert shkon pas yndyre,te luamshin duart...(that's) :cool: dhe mos hezito per t'na sjellur akoma gjera ushqimore po tradicionale dhe te preferuara,ndaj ftoje dhe te tjeret anetar/e qe te jen sa ma aktiva per t'na sjellur cdo lloje ushqimore sipas traditave,se kushe nga vendet e tyre...!!! [/SIZE]

[SIZE=3]Jufalemnderit dhe mire se vini ne kte sofer te madhe dardane....jeni te mire se ardhur/a qe te gjithe...ashtu si ju ka hije,preferoj se secili ka per t'then,dhe sjelluar nga diqka te mire,sepse per keto kemi me se nevoje...keshtuqe qe kisha dashur dhe ftoje,qe te organizohen disa vasha te zgjedhura sipas deshires se tyre, per t'sherbyer ne kte sofer shum te madhe sovrane mbi Dardanin e lashte...Jufalemnderit dhe qofshi faqe bardhe qe te gjithe,fati dhe miresia qofshin me ne ku do...e luas Zotin per gjithe shqipetarin qe te ruaj keto fise,dhe troje te larta Ilire dardane...qe kurre mos u shuajshin u befte nje bote e madhe prej tyre te falem o Zot...!!![/SIZE]

[SIZE=3]gjithnje me respekt[/SIZE]
[SIZE=3]Natyra[/SIZE]

[URL="http://www.artikuzhines.com/Gatime-tradicionale-shqiptare/120.html"][IMG]http://www.artikuzhines.com/files/Pashaqofte.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.artikuzhines.com/Gatime-tradicionale-shqiptare/91.html"][IMG]http://www.artikuzhines.com/files/Fileta-pule-me-arra.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.artikuzhines.com/Gatime-tradicionale-shqiptare/87.html"][IMG]http://www.artikuzhines.com/files/Mish-vici-i-stufuar.jpg[/IMG][/URL]
Ushqehuni sipas shijes tuaj,ju befshin mire....

Dardan Kastrati 24-04-08 12:54

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[quote=natyra][SIZE=3]Ooo mire se ke ardhur bukuroshe nga vendi Historik, e para gjithnje...krenohemi me ty dhe aqe me shum me Prizerenin i larte historik... e kure bije dhe bijt e tij,din te ngrisin ate me vlerat e tyre, aqe dhe ma mire...te falemnderit per embelsiren e nderuara Linka_pz qenka shum e shijshme..mmmm,it's(delicios) madje si dizert shkon pas yndyre,te luamshin duart...(that's) :cool: dhe mos hezito per t'na sjellur akoma gjera ushqimore po tradicionale dhe te preferuara,ndaj ftoje dhe te tjeret anetar/e qe te jen sa ma aktiva per t'na sjellur cdo lloje ushqimore sipas traditave,se kushe nga vendet e tyre...!!! [/SIZE]

[SIZE=3]Jufalemnderit dhe mire se vini ne kte sofer te madhe dardane....jeni te mire se ardhur/a qe te gjithe...ashtu si ju ka hije,preferoj se secili ka per t'then,dhe sjelluar nga diqka te mire,sepse per keto kemi me se nevoje...keshtuqe qe kisha dashur dhe ftoje,qe te organizohen disa vasha te zgjedhura sipas deshires se tyre, per t'sherbyer ne kte sofer shum te madhe sovrane mbi Dardanin e lashte...Jufalemnderit dhe qofshi faqe bardhe qe te gjithe,fati dhe miresia qofshin me ne ku do...e luas Zotin per gjithe shqipetarin qe te ruaj keto fise,dhe troje te larta Ilire dardane...qe kurre mos u shuajshin u befte nje bote e madhe prej tyre te falem o Zot...!!![/SIZE]

[SIZE=3]gjithnje me respekt[/SIZE]
[SIZE=3]Natyra[/SIZE]

[URL="http://www.artikuzhines.com/Gatime-tradicionale-shqiptare/120.html"][/URL]
[URL="http://www.artikuzhines.com/Gatime-tradicionale-shqiptare/91.html"][IMG]http://www.artikuzhines.com/files/Fileta-pule-me-arra.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.artikuzhines.com/Gatime-tradicionale-shqiptare/87.html"][/URL]
Ushqehuni sipas shijes tuaj,ju befshin mire....[/quote]
Natyra tė faleminderit pėr bujarin tėnde me ketė sofer dardane , tu shtoft bereqeti edhe me shumė .. Unė e mora ketė pjatė pėr drekė .....Paqesh e qitesh gjithėmonė me atė zemėr bujare .......
Respekt pėr ju natyra ...

natyra 24-04-08 13:08

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[quote=Dreni30]Erdha edhe une ketu te shikoj bukurite e natyres tone shqiptare.
Te flm. shume natyra qe e keni punu kete dreke keshtu. Me deshire dhe rrespekt erdha te vizitoj edhe nderkohe naj ren fli e marr. Nuk dua te ngihem me fli, por me fjale se po ju le rend edhe tjereve.[/quote]

[SIZE=3]Mire se vjen i nderuar Dreni,te falemnderit per respetkin e dhen,dhe pjesmarrjen gjithashtu mbi kte sofer dardane...eshte per te gjithe...njekohesishte ju falem dhe per fjalet e thena burrerrisht,madje dhe flija te befte mire...:smile: [/SIZE]
[SIZE=3]te deshiroj qaste te bukura gjate kesaj dite ne familje dhe ku do...Jufalemnderit[/SIZE]

[SIZE=3]Natyra[/SIZE]

selvija 24-04-08 13:24

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
Natyre:::::: masi du me t'hollue tash mometalish nje byrek me mish du te sjell ne kete sofer te madhe ..per te gjithe,,,,,
[IMG]http://www.ifa.de/a/a2/pics/alsala.jpg[/IMG][IMG]http://www.femigel.info/images/images/jogurt.gif[/IMG]

natyra 24-04-08 13:29

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[quote=Dardan Kastrati]Natyra tė faleminderit pėr bujarin tėnde me ketė sofer dardane , tu shtoft bereqeti edhe me shumė .. Unė e mora ketė pjatė pėr drekė .....Paqesh e qitesh gjithėmonė me atė zemėr bujare .......
Respekt pėr ju natyra ...[/quote]
[SIZE=3]Qofshe me nder dhe faqe te bardhe i nderuar Dardan Kastrati..paqit miresi dhe bereqet gjithashtu...bujarin e ndajmi bashke qe te gjithe sepse, si tradite qe na lan te paret tan,ndaj dhe ne duhet qe t'hecim perpara me gjitha dukurit qofshin traditicionale dhe ato kulturore....ndaj,te befte mire ushqimi qe ke preferuar...Jufalemnderit [/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]

[SIZE=3]me respekt[/SIZE]
[SIZE=3]Natyra[/SIZE]

natyra 24-04-08 13:53

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[quote=selvija]Natyre:::::: masi du me t'hollue tash mometalish nje byrek me mish du te sjell ne kete sofer te madhe ..per te gjithe,,,,,
[IMG]http://www.ifa.de/a/a2/pics/alsala.jpg[/IMG][IMG]http://www.femigel.info/images/images/jogurt.gif[/IMG][/quote]

[SIZE=3]Oooo Mire se vjen bukuroshe,te falemnderit shum per gjitha keto ushqime kaqe te preferuara qe paskeni sjellur,njekohesishte dhe per pjesmarrjen ketu ne sofer te dardanise...per zote mi paske ren pikes me byrekun,lol,menihere po e marre nje cop,dhe si zonje e shtepise per t'filluar e para,p.s.se mos po ju bjen ne kry ju tjerve hahaha,me pak shaka...:smile: [/SIZE]

[SIZE=3] E nderuara Selvije te pershendes nga large duke te deshiruar nje dite plote me diell...be :cool: [/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3]me respekt [/SIZE]
[SIZE=3]Natyra[/SIZE]

Naki 24-04-08 20:48

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[IMG]http://www.kosovaart.com/fondi/g1/images/Fatmir%20Krypa%2008.jpg[/IMG]


E nderuara Natyra ju pėrgėzojė pėr temen e hapur,kėtė herė kam ardhur nga bjeshkėt e Moknes jo duar thatė ēė sofra dardane te jetė e bagatshėme dhe bujare.
[IMG]http://www.kosovaart.com/fondi/g1/images/Fatmir%20Krypa.jpg[/IMG]

Adina-R.Ks 24-04-08 23:03

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
Pershendetje natyra, te falm per kete sofer, po ne njeren ane ke hyre ne gjynah se kur e pash ate fli edhe pse ne kete kohe nuk ha, sidomos brumra , po nga kjo fli goja leng po me leshon.
Ksaj flis tende po ja shtoj edhe djathin.......
[IMG]http://content.answers.com/main/content/wp/en-commons/thumb/2/28/300px-Feta_Greece_2.jpg[/IMG]

natyra 25-04-08 11:52

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[quote=Adina-R.Ks]Pershendetje natyra, te falm per kete sofer, po ne njeren ane ke hyre ne gjynah se kur e pash ate fli edhe pse ne kete kohe nuk ha, sidomos brumra , po nga kjo fli goja leng po me leshon.
Ksaj flis tende po ja shtoj edhe djathin.......
[IMG]http://content.answers.com/main/content/wp/en-commons/thumb/2/28/300px-Feta_Greece_2.jpg[/IMG][/quote]

Gjithashtu pershendetje e nderuara Adina-R.Ks.dhe te pergezoj shum per pjesmarrjen ne kete sofer dardane....mire se keni ardhur,kaloni qaste te bukura ne mesin e njeri tjetrit,Zoti te shtofte bereqetin ku do jeni...(me erdhi keqe shum qe e paskeni te kufizuar brumin ne ushqim)por nuk je e vetme kemi keso raste te mjaftueshme,(ne kufizimin e disa gjerave ushqimore),gjithsesi te falem per kte cop djathe dhe bujarin tende...sepse tek ne shqiptaret ka qen gjtihmon kjo trashegimi "buk e kryp e zemer te bardhe",ndaj kjo eshte bujaria jon... pa te cilen nuk kemi t'mburremi ne si shqiptar/e...Jufalemnderit

Dhe njihere te pershendes nga zemer e moter shqiptare...duke te uruar shendet dhe miresi ne famijle dhe me gjere...ku do qe jeni

per te gjithe respekt
Natyra

Preshevar 25-04-08 13:13

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
Ja edhe do produkte nga qumeshti si kosi apo ajrani sa per zbukrimin e sofrės:biggrin:

[IMG]http://www.balkantopproperties.com/about_bulgaria/Food%20and%20Drink/Bulgarian%20Ayran.JPG[/IMG]

natyra 25-04-08 21:58

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[quote=Naki][IMG]http://www.kosovaart.com/fondi/g1/images/Fatmir%20Krypa%2008.jpg[/IMG]


E nderuara Natyra ju pėrgėzojė pėr temen e hapur,kėtė herė kam ardhur nga bjeshkėt e Moknes jo duar thatė ēė sofra dardane te jetė e bagatshėme dhe bujare.
[IMG]http://www.kosovaart.com/fondi/g1/images/Fatmir%20Krypa.jpg[/IMG][/quote]

[SIZE=2]I nderuar Naki,te pershendes sinqerishte,te falemnderit shum per punen dhe nderin qe mke bere,pikerishte per keto dyja foto shum artistike te veshes kombtare...me kenaqesi i pranova...por me se shumti u gezova per gjelin sepse plakat e rrafshit jen zanadli per t'maruar supen prej mishit t'gjelit,por mos harro tjetren here na sjelle dhe sopaten,per t'ja hekur koken gjelit,lol, se plaku po na pret me gjelin der sjetull,hahahaha[/SIZE]

[SIZE=2]dhe njihere te pershendes duke te deshiruar gjithe te mirat ku do jeni, ne familje dhe me gjere...:smile: [/SIZE]

[SIZE=2]shume respekt per ju,i nderuar Naki qdo here jeni i mireseardhure po ne sofer dardane...gje qe kjo vlere e saj, te takon ty me se shumti....per kontributin e dhen ndere ato vite shembull,ne shkrime dhe fjale me te miresjellta njerzore...Ps..do me vinte shume mire sikure dhe tjerat forume te ken ni moderatore si ty,Jufalemnderit dhe mirmbeteshit i nderuar Naki[/SIZE]

[SIZE=2]me nderime[/SIZE]
[SIZE=2]Natyra[/SIZE]

natyra 26-04-08 14:04

Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!
 
[quote=Preshevar]Ja edhe do produkte nga qumeshti si kosi apo ajrani sa per zbukrimin e sofrės:biggrin:

[IMG]http://www.balkantopproperties.com/about_bulgaria/Food%20and%20Drink/Bulgarian%20Ayran.JPG[/IMG][/quote]

[SIZE=2]Ani Zoti te shtofte bereqetin,njekohesishte dhe respektin te falemnderit shum Preshevar...![/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]
[SIZE=2]respekt per te gjithe[/SIZE]
[SIZE=2]Natyra[/SIZE]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.