Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diaspora Shqiptare (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=135)
-   -   Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=32538)

Grant 08-11-11 20:04

Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[B]Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten[/B]

Sot nė mesditė ėshtė goditur pėr vdekje nga njė veturė njė grua 40 vjeēe nė St. Gallen tė Zvicrės. Sipas indikacioneve qė ka policia, ngasėsi i veturės ėshtė ish bashkėshorti, njė kosovar i moshės 44 vjeēare njofton zėdhėnėsi i policisė Hans Peter Eugste.Tė dy po jetonin tė ndarė, ndėrsa nuk pėrmendet pėrkatėsia etnike ose shtetėrore e gruas sė vdekur.
Policia sipas dėshmitarėve, rreth orės 12.30 ėshtė parė se si deri sa po ecte nė rrugėn Sittertalerstrasse, gruaja ėshtė shkelur qėllimisht nga vetura e ish bashkėshortit. Ky i fundit ėshtė ndalur shkurt pranė viktimės dhe pastaj ka vazhduar mė tutje me makinė.
Nė orėn 15,46 policia e ka arrestua kosovarin nė perėndim tė qytetit.


Bota Sot


[IMG]http://www.botasot.info/reklama/tdstgallenbs3.jpeg[/IMG]

[IMG]http://www.botasot.info/reklama/tdstgallenbs1.jpeg[/IMG]

[IMG]http://www.botasot.info/reklama/tdstgallenbs2.jpeg[/IMG]

vjeshta 10-11-11 17:59

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Asgjė interesante !!;)


Sikur tė dilte ndonjė Kosovarė qė ta shpetonte ish gruajen ndoshta do te bente lajmė (bujė).Gjėrat e tilla si nė kėtė teme nuk po bėjnė mė bujė .

Tarzani 10-11-11 18:50

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=vjeshta;2147528]Asgjė interesante !!;)


Sikur tė dilte ndonjė Kosovarė qė ta shpetonte ish gruajen ndoshta do te bente lajmė (bujė).Gjėrat e tilla si nė kėtė teme nuk po bėjnė mė bujė .[/QUOTE]

Jo efektin e kan gjithsesi..., edhe pse ka ane negative efektin e kan... e sheh qe ky problem u shpeshtue ne shoqrin shqiptare... ne ch, demek shnollat me mledh mend se nuk muj i run shteti gjithe me drejta e me konventa..., te mendojn jo me i perdore thmin per interesa te veta..... se e pret plumbi apo diqka e till....... kjo duhet me u praktikueee deri sa te mledhin men shnollat.

vjeshta 10-11-11 19:01

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2147555]Jo efektin e kan gjithsesi..., edhe pse ka ane negative efektin e kan... e sheh qe ky problem u shpeshtue ne shoqrin shqiptare... ne ch, demek shnollat me mledh mend se nuk muj i run shteti gjithe me drejta e me konventa..., te mendojn jo me i perdore thmin per interesa te veta..... se e pret plumbi apo diqka e till....... kjo duhet me u praktikueee deri sa te mledhin men shnollat.[/QUOTE]


Gabim je ,Efekt bėri shkrimi im !Se sa i perket lajmit(temes) qe ishte qe dy dite i hapur ,aspak .

emine 10-11-11 19:04

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Kollaj a me myte dikonde qe e ke pa dhimbte:(

kam njofte nje njeri qe ka pas vrare gruan e tije,ka kry denimin ka fillu jeten prap te re,sote ka nje grua teper te shmetune,katil ne shpirte edhe po i duhet em duru,e dikure ka vra nje femer vetem pse ajo nuk ja ka deshte familjen( edhe ka pas arsye qe se ka deshte ate familje) ,mos qofsha ne lekure te njerzve mizore,sado i madhe te jete zhgenjimi gjithmone ka rruge tjeter per ti anashkalu krimit:(

sa dhimbje per keto dy familje:(

Tarzani 10-11-11 20:20

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Perveq flokve qe ju bijn edhe plakni para kohe Divorci po kushton edhe me jete. kam fjalen Divorci veq mu ka tek me i grah ne te zezen edhe nu dafsha thmin i marr se kam drejt edhe me mbron shteti....,edhe mundem me lujt si te dua.

Une them se duhet vazhduar keshtu disa qe ju ka ardhe laku ne fyt nga shnollat... edhe me i denue keshtu dikush me kerr e dikush TT revole e dikush thike... disa raste keshtu edhe vetdijsohen shnollat se vertet nuk paska gje qe te mbron ne raste se don me u hakmerr partneri ne rast padrejtsie...
Nuk o ne pytje seksi me kon e bon apo del avantura me bo .. por thmijaaa jo me u keqperdore edhe me ju ndalue prindit babes ne kete rast me i pa apo edhe me fitue drejten e mbikqyrjes..., divorcohu edhe thuj jam tip qe due me dal me bo avanturaaa me tulifar zezaku e nacionaliteti sem intereson per thmi e burre e familje ma konkret... edhe hiq dore edhe para organeve te shtetit edhe deklarohu qe sje ne gjendje me i kqyr thmin... ( edhe fakt se nuk je deri sa met i ki te ......... seksi me tipa te ndryshem )
Jo pe du.. zezakun po i du paret shteti me majt edhe thmin edhe paret e thmis... e burri kurgjo hiq veq ne te pagun si magar edhe ne te punon nje her ne muaj apo ku e di saaa kohe mos mi pa thmin....
Se kuj spo i han ma ..a po don me jetue bashk a jo por veq problemi i thmive... ku me kan po jesin... gjithmon e han i drejti... po dikur i vjen laku ne fyt edhe si ky... e shkel edhe del prej kerri me kqyr a ka dek..

[B]heren tjeter ta fshij postimin nese ka sharje![/B]

uck_aksh 10-11-11 20:29

Re: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
edhe un pajtohem tarzan me ty se disa gra shqiptare ketu ne zvicerr po e teprojn shum, edhe pse bashkshorti pajtohet per kerkesen e saj per divorc por durimi ka humb kur femijet mbyllen ne banes e ajo shetitet me burra te ndryshem dhe duke e provokuar ish bashkshortin me pythje me nje afrikan

emine 10-11-11 20:30

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=Tarzani;2147626]Perveq flokve qe ju bijn edhe plakni para kohe Divorci po kushton edhe me jete. kam fjalen Divorci veq mu ka tek me i grah ne te zezen edhe nu dafsha thmin i marr se kam drejt edhe me mbron shteti....,edhe mundem me lujt si te dua.

Une them se duhet vazhduar keshtu disa qe ju ka ardhe laku ne fyt nga shnollat... edhe me i denue keshtu dikush me kerr e dikush TT revole e dikush thike... disa raste keshtu edhe vetdijsohen shnollat se vertet nuk paska gje qe te mbron ne raste se don me u hakmerr partneri ne rast padrejtsie...
Nuk o ne pytje seksi me kon e bon apo del avantura me bo .. por thmijaaa jo me u keqperdore edhe me ju ndalue prindit babes ne kete rast me i pa apo edhe me fitue drejten e mbikqyrjes..., divorcohu edhe thuj jam tip qe due me dal me bo avanturaaa me tulifar zezaku e nacionaliteti sem intereson per thmi e burre e familje ma konkret... edhe hiq dore edhe para organeve te shtetit edhe deklarohu qe sje ne gjendje me i kqyr thmin... ( edhe fakt se nuk je deri sa met i ki te ......... seksi me tipa te ndryshem )
Jo pe du.. zezakun po i du paret shteti me majt edhe thmin edhe paret e thmis... e burri kurgjo hiq veq ne te pagun si magar edhe ne te punon nje her ne muaj apo ku e di saaa kohe mos mi pa thmin....
Se kuj spo i han ma ..a po don me jetue bashk a jo por veq problemi i thmive... ku me kan po jesin... gjithmon e han i drejti... po dikur i vjen laku ne fyt edhe si ky... e shkel edhe del prej kerri me kqyr a ka dek..

[/QUOTE]

Tarak se di a ke fmije,veq kure te behesh najher prind e te rritet qika ateher fole qeshtu se tash je noshta ne maje bregut,ku rafsha mos u vrafsha,e kadal me goje se u myte ka len gjinen me bark,

emine 10-11-11 20:39

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
prit se harrova me ju than diqka,a keni dite se 70% perqind e shqiptareve nuk pagujne per femijte e tyre,a keni dite se kjo perqindje so kan e afte me kriju familje,edhe a dini se aj qe o burre si ike gruja,po shuni mos rrehni gjyks se jeni shkokerdhu ka kapni pela gjermane e berdhog e tash na folni per moral e ftyre,,,,,po edhe diqka meshkujte shqiptare tradhtojne gjer sa jane te martune,perkundrazi femrat po shkojshin em tjer derisa jan nda,,,qysh e kan lype edhe e kan gjet te servune jeten e tyre;) ju paste ba mire per sherr te ktyne qe vrajne shumica duhet me shti bishtin ner kam edhe mos me u ni se jan gjall hiq,,welcom tu the albanien world:biggrin::rolleyes:

Zero Cool 10-11-11 20:40

Titulli: Re: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=uck_aksh;2147630]edhe un pajtohem tarzan me ty se disa gra shqiptare ketu ne zvicerr po e teprojn shum, edhe pse bashkshorti pajtohet per kerkesen e saj per divorc por durimi ka humb kur femijet mbyllen ne banes e ajo shetitet me burra te ndryshem dhe duke e provokuar ish bashkshortin me pythje me nje afrikan[/QUOTE]

[I]Ne momentin kur ndahesh nga abshkeshortja, nuk duhet te ndihesh i provokuar nese ajo puthet me dikend, ajo nuk eshte me pjese e jetes sate, eshte nje e huaj me te cilen rastesisht ke femijet. E gjitha cfare duhet te te interesoj eshte: fimja !
Ne shtetet e moderuara dhe demokratike te lejohet nje kohe e caktuar te kalosh me femijet e tu. Shfrytezo pra ate kohe dhe knaqu me pasardhesit e tu pasi qe me heret nuk ia dite vleften gruas (apo nuk ta diti ajo ty).
Mu per kete e perseris: familja eshte e shejte dhe nuk jepet per asgje![/I]

Hajra 10-11-11 20:44

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
.....rastet e tilla i konsideroi shume te ulta, gati me ata qe dhunoin dhe vrasin femije, eshte fundi i botes te vrasesh dikend sepse nuk ka deshire te jetoi me ty.

Kete e bejne vetem njerezit e semur psiqik.

Hajra 10-11-11 21:05

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
.....Tarzan per ata duhet me i hap syt fort me kend po martohesh e sidomos me kend po ban femije. Nuk mirret secila ose secili qe gjindet rruges ose per interes, duhet me zgjedh pak e jo me tuf ku te mundesh e mandej ou, s ka ou tani e bajsh me shnet.

Xuki 11-11-11 09:50

Re: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
IV-Rentner Rrahman H. rastet am Dienstag aus. Er lauert seiner Frau Behare in St. Gallen auf. Um 12.40 Uhr überfährt der Mann seine Ex mit seinem blauen [URL="http://www.blick.ch/news/dossiers/audi"][COLOR=#000000]Audi[/COLOR][/URL] A4 (BLICK berichtete).

Er flüchtet, kann aber kurze Zeit später von der Polizei gefasst werden. Jetzt teilt die Kantonspolizei mit: «In einer ersten Befragung hat er zugegeben, seine Frau angefahren zu haben.» Weitergehende Aussagen habe er verweigert.

[B]Behare H. hatte sich im Sommer nach 15 Jahren Ehe von ihm getrennt, hatte eine neue Liebe gefunden. «Wir waren seit zwei Jahren ein Paar. Sie sagte mir, sie sei zum ersten Mal in ihrem Leben verliebt», sagt der Türke Mehmet D. zu BLICK.
[/B]
War Eifersucht das Motiv von Rrahman H.? Die St. Galler Staatsanwaltschaft hat Untersuchungshaft für den Kosovaren beantragt. (num)

Arsyet e sakta nuk i dina. E tash mundemi ditė e natė me diskutu, se a ishte veprimi i Rrahmanit i drejtė apo jo. Unė mendoj qė ka gabuar edhepse e ka lypė siq po duket Beharja! Nuk ka pasė tė drejtė me ia marrė jetėn Behares. Kto gjana ndodhin edhe tek zvicrranėt, por kur jan shqipet tė pėrfshirė, atėher zmadhohet ngjarja edhe mė shumė.
Unė lexova nė Blick, qė "qifti" ka dy fėmi, njė vajzė (16) dhe njė djalė (15). Qė nga vera e kaluar kanė jetuar tė ndarė (pa divorcė). Djali ish kthy pas dy javėsh tek babaj Rrahmani (44) kurse vajza ka mbetė tek nėna Behare (40). Pse u kthy djali tek babaj? Nejse....nuk jam i sigurtė, por ndoshta edhe unė kisha reagu njėsoj si Rrahmani me mi largu gruja fėmitė. Gruja po mi merr fėmitė dhe po ikė te turqelija 54 vjeē, tė cilin e njeh (me servis tė plotė) qe dy vite, pra qė nga viti 2009......tybe shansė nuk ka.....tek unė gruja i ka dyert e hapura, nė ēoft se dashurohet nė dikon tjetėr....hasta la vista, por fėmija rrinė te unė. Ani ēka ka gjetė....ni turqeli.....po turqit jan sa i pėrket mentalitetit, tolerances dhe kulturės shumė ma tė kqi se ne.....po prej qatyne i kena shumė tė mbetna negative.

Tarzani 11-11-11 11:30

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
[QUOTE=emine;2147635]prit se harrova me ju than diqka,a keni dite se 70% perqind e shqiptareve nuk pagujne per femijte e tyre,a keni dite se kjo perqindje so kan e afte me kriju familje,edhe a dini se aj qe o burre si ike gruja,po shuni mos rrehni gjyks se jeni [B][U]shkokerdhu ka kapni pela gjermane[/U][/B] e berdhog e tash na folni per moral e ftyre,,,,,po edhe diqka meshkujte shqiptare tradhtojne gjer sa jane te martune,perkundrazi femrat po shkojshin em tjer derisa jan nda,,,qysh e kan lype edhe e kan gjet te servune jeten e tyre;) ju paste ba mire per sherr te ktyne qe vrajne shumica duhet me shti bishtin ner kam edhe mos me u ni se jan gjall hiq,,welcom tu the albanien world:biggrin::rolleyes:[/QUOTE]

O havera moderator, mos u boni per dikon non e per dikon njerk..., mos i mbyllni syt per dikon e per dikon strikt.... se qartna....!

Selam Zeroooos.

Tarzani 11-11-11 11:32

Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten
 
Aksioni kunder shnollave rrospijaaa qe e dojn edhe zezakun edhe thmin edhe ja mohon drejten babes se thmive ne kete rast... duhet me vazhdue ne forma te ndryshme me i ekzekutue ... deri sa te vetdijsohen qe edhe pse ja kana avanturat me zezak... e me tulifare thmin duhet me i lan anash mos me i perdore per interes te vetin...

Nese don me jetu si prostitut jeto edhe mos i merr thmin ne qaf... hiq dore nga thmija se nese ti mendon se ja ndal thmin babes thmive ti e ke privue veten nga jeta normale...sepse rreziku ka me ekzistue gjithmon i ke shpall lufte burrit babes thmive...ai ka me insistue me i marr thmin ne qfrdo forme qe ti sillesh me te....

Ku o shteti per Beharen tash...a po e mbron... le te shkon te vorri tja gjun 200.000 fr sen si bojn pune ku eshte Rrahmani ne burg... ku po mbesin thmijaaa ???????????


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:05.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.