Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Mėsime nga Bibla (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=137)
-   -   Per shum mote pashket! (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=33795)

emine 31-03-13 14:10

Per shum mote pashket!
 
[IMG]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/543542_522662974442573_1976333315_n.jpg[/IMG]

lovely 31-03-13 14:31

Titulli: Per shum mote pashket!
 
Gjithashtu jaran :))

halla e madhe 31-03-13 18:13

Re: Per shum mote pashket!
 
Te gjithe besimtarve te fese katolike ju uroj Pashket!

natyra 31-03-13 19:15

Titulli: Per shum mote pashket!
 
Ni Urim i tille vjen dhe nga ana ime/ perkrahe kesaj feste [U][I][B]Pashket [/B][/I][/U]ndaj antarve me perkatesi te fes [B][U][I]Katolike/[/I][/U][/B](ku dhe te paret e mi jo large ishin ne kete fe.)gje qe asnihere nuk me ka pengua per ni Urim ndaj gjithe atyre shqiptarve qe festoin keto dite .Duke ju deshirua shendet dhe gjitha te mirat familjare...

"Njiherit shfrytezoi rastin nese me lejohet per ni Urim me te perkushtuar Njeriut me te ngusht [I][U][B]Familjar/[/B][/U][B]Zef Marku&Files[/B][/I](gruas tij)nga/[U][I][B]Gjakova.dhe mbare antarve te tyre...Kosove/Zvicerr.."[/B][/I][/U]Ne munges te [U][I][B]cel [/B][/I][/U]qe nuk me ben lidhja,per tua then me fjale te pakten/[I][B]mu permes telave Ajrore/te mila kilometrav[/B][/I]...:frown:

E veqmas per antaret e FD[B][COLOR=Purple][U][I][COLOR=Magenta]/Jana&Albonita..[/COLOR]:smile:

qdo te mire

Natyra.
[/I][/U][/COLOR][/B]

murrizi 01-04-13 09:41

Titulli: Per shum mote pashket!
 
Kur feston i vellai edhe une kam fest.
Urime.

Domira 01-04-13 12:27

Re: Per shum mote pashket!
 
[I]Per shume mot Pashket![/I]

King_Gentius 01-04-13 17:44

Re: Per shum mote pashket!
 
Krishti u ngjall.

turisti 01-04-13 21:10

Re: Per shum mote pashket!
 
Urimet mė tė[URL="http://www.google.nl/url?sa=i&rct=j&q=pasen&source=images&cd=&cad=rja&docid=qdP_LyCCH9doqM&tbnid=U7siAiz-RFQYEM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.landgoedzonheuvel.nl%2Farrangementen%2Fpasen-2013%2F&ei=vulZUcHtKeyT0QX19oHIAw&bvm=bv.44442042,d.ZWU&psig=AFQjCNGNXDjOwj6wLr-hR9QDHJgZWi7Ljg&ust=1364933408855923"][IMG]http://www.landgoedzonheuvel.nl/file3271.jpg?name=paasei2%20%20aangeschaft%20villavalbonne.jpg[/IMG][/URL] perzemerta te gjithve qe i festojne Pashket.

Makresh 03-04-13 10:46

Titulli: Per shum mote pashket!
 
Urime dhe me fat u qoft festa, te gjithe besimtareve te krishtere.

Zero Cool 20-04-14 07:33

Titulli: Per shum mote pashket!
 
Urime Pashkėt.
[IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10154359_631842960217546_4823130953284125848_n.jpg[/IMG]

vjeshta 22-04-14 19:39

Titulli: Per shum mote pashket!
 
"S'jam mė as pėr kuvend
Se vėllau s'ndalet s'lėshon rend
E dikur bashkė na kanė hasė
Pashkė e Bajram bashkė i kem pasė
E njė Shqype mbi Shqypni
Mbi t'gjitha besė, nder e dashni
Eh ! Dikur t'njaj nane kem kanė
Vėlla e motėr si diell e hanė.."


Urimeeeeeeee!

Agolli 19-04-19 10:18

Titulli: Per shum mote pashket!
 
[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]urime pashket![/SIZE][/FONT]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:40.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.