Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

hammerfest 30-05-05 23:20

[quote=Gentiana][quote=Gentiana][b][color=darkred]Esht me se e vertet qe nganjeher per te qen e/i sinqert te duhet nje besim i fort, sepse lindin shum pyetje qe vetem me sinqeritet pergjigjen dhe nese je me personin e duhur,mendoj se nuk ka gje me mire. Kam then edhe ne nje vend,se mundohem te jem e sinqert aq sa duhet,me at person qe e meriton,edhe pse nganjeher mund te hasim ne mendim krejt te kundert qe qe kemi pasur deri ateher. Nje lidhje (qfare do qoft ajo) qe nuk fillon me sinqeritet nuk mendoj se do te zgjat,sepse e verteta del ne shesh,heret a von,ateher pse jo me sinqeritet te plot qe nga starti. Dhe si tha Mafiozi,ai qe nuk tregon drejt,genjen vetveten![/color][/b][/quote][/quote]

Faleminderit per pergjigjjen.
Do te thoja qe jam dakord me pjesen e pare te pergjigjjes. Nese kjo eshte e vertete do te ishte gjeja me e cmuar dhe njekosisht difekti me i madh i juaj.

hammerfest 30-05-05 23:25

[quote=florian]hammerfest pershendetje :wink:

[color=darkred]GENJESHTRA ESHT THJESHT NJE E VERTET E MODIFIKUAR[/color] .
[b]SHIKO NE CDO GENJESHTER E DO GJESH NJE TE VERTET [/b][/quote]

Peshendetje Flori
eshte e vertete kur genjeshtrat jane me karar! "A proposito e morto NINO D’ANGELO."

titi 31-05-05 03:19

JO PERKUNDRAZI ESHTE BUJAR AI QE TREGOHET GJITHMON I SINQERT

hammerfest 31-05-05 05:24

[quote=titi]JO PERKUNDRAZI ESHTE BUJAR AI QE TREGOHET GJITHMON I SINQERT[/quote]

Te them te drerjten "HOXHA" me sinqeritetin nuk kane asnje lidhje.

Dilingjia 31-05-05 10:09

op,
sa me i sinqert aq me mire :lol:

laliloli 31-05-05 19:26

TUNG
 
A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????

NUK ESHTE GABIM

Domira 12-06-05 09:49

Sa me i sinqerte aq ma mire ndjehesh dhe e di se ku je dhe e din se kend ku e ke.

Artisti 12-06-05 12:20

mu kallxu i sinqert nuk dmth se nuk po rren

po se spjegoj pak

psh

un e kam pa ni pjat fluturuse qe ka aterru ne aeroportin e prishtines

po kurkush tjeter se ka pa.

dmth
kur tja bon njeri veti ni bindhsmeri te plot ai e thot te verteten
sipas tij

por ajo nashta nuk eshte e vertet per tjert

hammerfest 13-06-05 07:11

Pėshendetje tė gjithėve,
Po vė re se shumica e pjestarve ne ketė diskutim preferojnė “SINQERITETIN”, atėherė unė do tė doja ose mė mirė propozoj ta vazhdojmė kėtė temė me pyetjen.
Nga 1 deri nė 10 sa tė “SINQERT” janė pjestarė e kėtij discutimi?
Ju lutem tė pėrdorni “SINQERITETIN” e vertetė!
Faleminderit Hammerfest.
Ah harrova kisha me than pėr vete “8” :!:

Reana 13-06-05 16:54

Kam pershtypje se PO...
si duket ka plot qe madje edhe do te urrejne nese ua thua realitetin...njekohesisht qe ka plot te tille qe do te duan dhe te cmojne se ua "ben rrafsh" dhe nese u tregon perrallat qe kane deshire ti degjojne!!!

Edon 13-06-05 17:48

Re: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Honesty^uk.][b]Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm
[/b][/quote]

M`varet se me kend ke pun.

Te jesh i sinqert me nje budallaqe te merr ne qafe.

Ermira 14-06-05 13:03

Re: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Honesty^uk.][b]Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm
[/b][/quote]Ndonjeher eshte edhe gabim,,
Jav kisha trregu ni ndodhi por ndoshta do qeshni kshtuqe spo ju trregoj hiq!
Mete mira!

turisti 22-06-05 20:06

Pershendetje HONESTY i nderuar,

Nuk eshte gabim te tregohesh i sinqert,por gabim eshte te hargjosh kohe me njerzit qe nuk e meritojne [b]sinqeritetin.[/b]

Me respekt,
TURISTI.

Honesty^uk. 22-06-05 21:20

[quote=turisti]Pershendetje HONESTY i nderuar,

Nuk eshte gabim te tregohesh i sinqert,por gabim eshte te hargjosh kohe me njerzit qe nuk e meritojne [b]sinqeritetin.[/b]

Me respekt,
TURISTI.[/quote]


Ju jeni dhe do te ngeleni ne kujtesen time si [b]GJENIU[/b] i FD

Me shume respekt
Honesty

turisti 22-06-05 22:10

[quote=Honesty^uk.][quote=turisti]Pershendetje HONESTY i nderuar,

Nuk eshte gabim te tregohesh i sinqert,por gabim eshte te hargjosh kohe me njerzit qe nuk e meritojne [b]sinqeritetin.[/b]

Me respekt,
TURISTI.[/quote]


Ju jeni dhe do te ngeleni ne kujtesen time si [b]GJENIU[/b] i FD

Me shume respekt
Honesty[/quote]

Faleminderit i nderuari. :P :wink:


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:53.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.