Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

Lendi1 04-09-08 15:21

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Njer nder gabimet qer ben njeriu ne jeten e vet ashte ky ata qe tregohet gjithmon i vertet

rilinda 04-09-08 15:39

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Pėr interesat e kėsaj bote "moderne", nuk tentoj t'i pėrshtatem rrethit... e them atė qė e ndjej, pra me sinqeritet t'plotė, e se a m'kuptojnė apo m'keqkuptojnė ata qė janė infetkuar nga intrigat e shejtanit, hiē nuk mė bėn pėrshtypje.
Edhe nėse e kuptoj se dikush nuk po tregohet i sinqertė n'raport me mu, menjėherė i ndėrpres kontaktet... NJERIU I DREJTĖ NUK HUMB KURRĖ... ndoshta diēka mund tė mjegullohet pėr njėfarė kohe, ama dikur mjegulla hiqet e edhe josinqeriteti do tė dalė nė shesh... nuk e shoh tė arsyeshme humbjen e kohės.

Murgesha 04-09-08 22:54

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[QUOTE=Luciano]Po ju si motėr nderi, murgeshė, qfar mendoni rreth sinqeritetit ? Si e definoni kėtė ?[/QUOTE]


Pavaroot hulumto pak ne ket tem dhe e gjen mendimin tim.

MemphiSx 04-09-08 23:06

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Sinqerisht pe thom,ma gjynah se me u ba i sinqert me disa e disaa ska :D T'vran Zoti a :@

flutra 04-09-08 23:08

AW: Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Murgesha]Nė bazė tė shkrimeve tė fundit sot pėr sot gėnjeshtra qenka bėrė mė e vlefshme se sinqeriteti.


Runu mos ja nisi me e gėnjy edhe vetveten se ajo ėshtė ende mė e keqe se me rrejt tė tjerėt....[/quote]
Diken diken mundemi me e rrejt gjitheher.diken diken shpesheher por vet vehten asnjeher...

Ateher pse mos te jemi te sinqert ?[IMG]http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif[/IMG]

prishtinasi 04-09-08 23:19

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Pytje e mire:)...ne disa raste vertet eshte gabim:))

Virti 04-09-08 23:22

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
mendoj se duhet te flasim per parime e rregulla.
na eshte e njohur se cdo rregull ka perjashtime, ashtuqe mos te bejme nderrim tezash... :cool:

LuLjaa 05-09-08 00:11

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
... Bash gabim eshte, i/e sinqert duhet mu kan per ata qe ta dojn t'miren :)

shega 05-09-08 02:24

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Nuk eshte gabim te tregohesh gjithmon i sinqerte. Gabim eshte te tregosh sinqeritetin para te pa sinqertve.

DEA 06-09-08 18:06

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Sinqeriteti vlene vetem me ata njerez te nivelit te njejte, me ata te cilet ja vlen te jesh i sinqert, se perndryshe ka asi qe ta marrin sinqeritetin neper kembe.

emine 06-09-08 18:20

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[FONT=Georgia][SIZE=3]PO se njerzit e keqperdorin(ne te shumten e rastev)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3]JO-sepse jetone ne paqe me veten kure e dine se gjithmone ke fole te vertetn dhe ke qen i sinqert![/SIZE][/FONT]

Rizuana 06-09-08 19:04

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Kur isha e vogel, si cdo prind edhe prind e mi (gjithashtu gjyshi) me mesonin gjithcka, edhe njehere gjyshi me pati fol per rrenen, se qysh duhet te them gjithmone vetem te verteten...
Ama nje dite pam (isha diku 7 vjece) pam nga dritarja se vinin policet serb, babi iku nga dritarja pas shpie, edhe para se te hapnim deren gjyshi me tha: kur t'na pysin ata per babin ku eshte, ti mos trego (mos fol). Eh njeri polic bash mu ma pati drejtu pytjen: Ku ke babin?

Kur shkun ata, i pata thon gjyshit ti mke thon se gjithmone duhet te tregojme drejte, nuk qenka kshtu se po dojka edhe me rrejt.


---Ky ishte vec nje rast se te jesh i sinqert duhet, por rasti nga rasti ndryshon, se ne disa raste pa vend nese tregohesh i sinqert, pos -i sinqert- tregohesh edhe budall.

teutaA 06-09-08 19:11

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[I][SIZE=2]"sinqeriteti virtyt i budallajt" keshtu kam lexu nje fjal te urt dikun dhe dita dites po bindem se kjo eshte e vertet behu i drejt por jo edhe i sinqert njerzit nuk i dojn kritikat e te jesh i sinqert duhesh edhe te kritikosh....[/SIZE][/I]
[I][SIZE=2][/SIZE][/I]
[I][SIZE=2]respekt teutaA[/SIZE][/I]

LuLjaa 07-09-08 01:50

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Rizuana]Kur isha e vogel, si cdo prind edhe prind e mi (gjithashtu gjyshi) me mesonin gjithcka, edhe njehere gjyshi me pati fol per rrenen, se qysh duhet te them gjithmone vetem te verteten...
Ama nje dite pam (isha diku 7 vjece) pam nga dritarja se vinin policet serb, babi iku nga dritarja pas shpie, edhe para se te hapnim deren gjyshi me tha: kur t'na pysin ata per babin ku eshte, ti mos trego (mos fol). Eh njeri polic bash mu ma pati drejtu pytjen: Ku ke babin?

Kur shkun ata, i pata thon gjyshit ti mke thon se gjithmone duhet te tregojme drejte, nuk qenka kshtu se po dojka edhe me rrejt.


---[B]Ky ishte vec nje rast se te jesh i sinqert duhet, por rasti nga rasti ndryshon, se ne disa raste pa vend nese tregohesh i sinqert, pos -i sinqert- tregohesh edhe budall.[/B][/quote]

Ehh, sa mire paske fol ketu moj Rizuana
Ma t'vjetrit gjithe duhet me i ngu se ēka t'thojn, se nuk t'mesojn per t'keq
edhe gjyshi yt ashtu, te ka kallxu ty se qysh me vepru, dmth qysh eshte ma mire
edhe kjo e fundit me pelqeu shume :))

Luciano 10-09-08 07:18

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[QUOTE=Murgesha]Pavaroot hulumto pak ne ket tem dhe e gjen mendimin tim.[/QUOTE]

Paskeni shum postime, po do te mar pak koh dhe do te mundohem te nxjerr nje raport lloj konkludimi.


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.