Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

jadore 05-11-09 14:44

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Domira]Megjithate nuk eshte gabim te jesh i sinqerte. I sinqerti nuk ka probleme me ndergjegjen e vet, ndjehet rahat, kurse ai qe ia keqperdor sinqeritetin dikujt ka probleme sepse kure nuk ndjehet rehat.[/quote]

[FONT=Century Gothic][SIZE=3]nga ketu lind pra leksioni i pare ..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=3]turp eshte te mos jesh i sinqert me vetveten ..[/SIZE][/FONT]

Idila 05-11-09 15:13

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=jadore][FONT=Century Gothic][SIZE=3]nga ketu lind pra leksioni i pare ..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=3]turp eshte te mos jesh i sinqert me vetveten ..[/SIZE][/FONT][/quote]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=2]Nga kėtu lind leksioni i dytė, pra, duhet tė tė vrasė ndėrgjegja, qė ėshtė baraz me leksionin e parė! :)[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=2]Por....Si t`i vrasė ndėrgjegja kur qė ndėrgjegje s`kanė?[/SIZE][/FONT]

panta_rhei 05-11-09 15:23

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=GURI SYLAJ]...jo gabim po nganjehere eshte marrezi ! Dikush sinqeritetin e sheh si mundesi me te sha me lehte!!![/quote]
[quote=Skyfter]Nuk eshte aspak gabim e as marrezi apo budallaki por eshte KOT te jesh i sincert, mendimi im.[/quote]

Mirėpo me kėto ju po e legjitimoni rrenėn edhe dyfytyrėsinė.
Dmth sipas jush ėshtė marrėzi dhe gabim tė tregohesh i sinēertė... qenka menquri dhe virtyt tė tregohesh mashtrues dhe dallaverexhi (!!!???)
Nė tė vėrtetė kėtė e thonė dhe e mendojnė zemėrprishurit. Ata tė cilėt dojnė me qenė tė mirė pėr tė gjithė, edhe pėr pisat edhe pėr dilinxhitė edhe pėr tė ndershmit. Kjo shyqyr hala ėshtė e pamundur.
Kur kėtė nuk e arrijnė, derdhin helm e vrer mbi ata qė ia arrijnė tė jenė tė sinqertė, tė drejtė por edhe tė respektuar nga shumica.

Ose, kėtė e thojnė ata qė ua kanė lakminė sukseseve tė pisave.

"Ėshtė shumė e dyshimtė ndershmėria e atij qė thotė se nuk ka njerėz tė ndershėm".

Apo jo?

DEA 05-11-09 16:09

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Jam bind qe nuk eshte gabim, as e kot.

murrizi 05-11-09 16:51

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Ani kush na flitka pėr sinqeritet e ndershmėri seeeeeeee ..........? ooo mos u boft kjameti ktijė viti, viti qė vjen ska me shku der n'fund *kijameti( kėtu e kam fjalėn n'mos e qofshin n'psikiatri njerin e me kurtalis)

PSE !

Po ku muti i ndar n'dy vene, (qe po ta kursej sot turinin, ēa me bo ka ra rrotlla e traktorit dhe vijė pėrmidisi) ktė prej se e ka lonė "prijėsi i tijė" ho ho ho....... ky e ka marrė teposhtzėn, badihava e kan ca "miqė" qe i kan mbetur pėr rrethi dhe po mundohen ta kėshillojn e ngushėllojn, ore ky nuk ėshtė mė pėr tu shpėtuar, i kan ikur petullat ktijė qėmoti.

Domira 05-11-09 17:18

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[QUOTE=jadore][FONT=Century Gothic][SIZE=3]nga ketu lind pra leksioni i pare ..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=3]turp eshte te mos jesh i sinqert me vetveten ..[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Po de shum mir e ke than jadore, turp esht te mos jesh i sinqert me vetveten. Si mos me qen i sinqert me veten kur shpirti don paret, kur shpirti don fame, kur me cdo kusht don me arrijt dicka per shkak se ate i ke ven qellim vehtes. Normal qe eshte sinqeritet ndaj vehtes.
Po eshte gjithashtu sinqeritet ndaj vetevetes kur nuk pranon me u shit per te arrit dicka, kur nuk pren ne bese edhepse te ofrohen mundesi, kur pranon te jesh vetevetja dhe i mshon shkelm te mirave materiale per hir te parimeve te cilat te mbajne ne jete si njeri.

Skyfter 05-11-09 18:11

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=panta_rhei]Mirėpo me kėto ju po e legjitimoni rrenėn edhe dyfytyrėsinė.
Dmth sipas jush ėshtė marrėzi dhe gabim tė tregohesh i sinēertė... qenka menquri dhe virtyt tė tregohesh mashtrues dhe dallaverexhi (!!!???)
Nė tė vėrtetė kėtė e thonė dhe e mendojnė zemėrprishurit. Ata tė cilėt dojnė me qenė tė mirė pėr tė gjithė, edhe pėr pisat edhe pėr dilinxhitė edhe pėr tė ndershmit. Kjo shyqyr hala ėshtė e pamundur.
Kur kėtė nuk e arrijnė, derdhin helm e vrer mbi ata qė ia arrijnė tė jenė tė sinqertė, tė drejtė por edhe tė respektuar nga shumica.

Ose, kėtė e thojnė ata qė ua kanė lakminė sukseseve tė pisave.

"Ėshtė shumė e dyshimtė ndershmėria e atij qė thotė se nuk ka njerėz tė ndershėm".

Apo jo?[/quote]


Sincerisht ti ishe njeri me shkrime bajate.

U bana KOT i sincert me ty, se ti prap nuk ndalesh duke e marr me forumista e jo me teme, por edhe nese merresh me tem prap se prap ke mendime bajate, sincerisht.

Peja-Boy 05-11-09 18:32

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=GURI SYLAJ]...jo gabim po nganjehere eshte marrezi ! Dikush sinqeritetin e sheh si mundesi me te sha me lehte!!![/quote]

Sinqeritet mendoj qe eshte edhe kur sillesh keq me te keqen ...Nuk mendoj prap se eshte Marrezi te jesh i sinqert me secilin !!

Qika^Me^Kule 05-11-09 18:55

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]cdo her e kam then se nuk esht gabim , por e shoh se si cenkan njeriz,,,, e vertet gabim jo gabim po bilem shumm gabim , me qen e sincert me ata/o persona te cilet nuk e din se cka asht sinceriteti , e ne shum raste esht nje dobesi ta tregosh veten te sincer , se te matin si nje loder...!!![/SIZE][/FONT][/I]

Peja-Boy 05-11-09 19:12

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Qika^Me^Kule][I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]cdo her e kam then se nuk esht gabim , por e shoh se si cenkan njeriz,,,, e vertet gabim jo gabim po bilem shumm gabim , me qen e sincert me ata/o persona te cilet nuk e din se cka asht sinceriteti , e ne shum raste esht nje dobesi ta tregosh veten te sincer , se te matin si nje loder...!!![/SIZE][/FONT][/I][/quote]

Ather beju Arrogante e Katile ma mer mendja se ke sukses ne gjdo gja !!

Qika^Me^Kule 05-11-09 19:21

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Peja-Boy]Ather beju Arrogante e Katile ma mer mendja se ke sukses ne gjdo gja !![/quote]

[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]Jo nuk kam nevoj te bahem se nuk me shkon per fetyre Arogante-sia e Katile,,, hon e don jam kan....[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]Ata/o qe e meritojn jo sinceritetin tim,,, nuk do jem kur e sincert me ata persona se hyn gjynah me veten.... [/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]psh. nese mundohem dic per mir per dikand.. e ne te kunderten mundohet te me mer si loder si mendon ti prap ti jem e sincert a? ooo JoOOOOOO Bre kurr....[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]Me ty ishna siell dic.. ndryshe...:tongue: [/SIZE][/FONT][/I]

Peja-Boy 05-11-09 19:23

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Qika^Me^Kule][I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]Jo nuk kam nevoj te bahem se nuk me shkon per fetyre Arogante-sia e Katile,,, hon e don jam kan....[/SIZE][/FONT][/I]

[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]Ata/o qe e meritojn jo sinceritetin tim,,, nuk do jem kur e sincert me ata persona se hyn gjynah me veten.... [/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]psh. nese mundohem dic per mir per dikand.. e ne te kunderten mundohet te me mer si loder si mendon ti prap ti jem e sincert a? ooo JoOOOOOO Bre kurr....[/SIZE][/FONT][/I]

[I][FONT=Century Gothic][SIZE=2]Me ty ishna siell dic.. ndryshe...:tongue: [/SIZE][/FONT][/I][/quote]

edhe kur e qon ne [COLOR=Red][B]RR[/B][/COLOR]uge Te [B][COLOR=Red]S[/COLOR][/B]igurt te keqen eshte nje far lloj Sinqeriteti !!

4peace 05-11-09 19:33

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=panta_rhei]Mirėpo me kėto ju po e legjitimoni rrenėn edhe dyfytyrėsinė.
Dmth sipas jush ėshtė marrėzi dhe gabim tė tregohesh i sinēertė... qenka menquri dhe virtyt tė tregohesh mashtrues dhe dallaverexhi (!!!???)
Nė tė vėrtetė kėtė e thonė dhe e mendojnė zemėrprishurit. Ata tė cilėt dojnė me qenė tė mirė pėr tė gjithė, edhe pėr pisat edhe pėr dilinxhitė edhe pėr tė ndershmit. Kjo shyqyr hala ėshtė e pamundur.
Kur kėtė nuk e arrijnė, derdhin helm e vrer mbi ata qė ia arrijnė tė jenė tė sinqertė, tė drejtė por edhe tė respektuar nga shumica.

Ose, kėtė e thojnė ata qė ua kanė lakminė sukseseve tė pisave.

"Ėshtė shumė e dyshimtė ndershmėria e atij qė thotė se nuk ka njerėz tė ndershėm".

Apo jo?[/quote]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Pasi qe filluam te merremi me persona te caktuar..[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]GURI SYLAJ, ate qe e ka thene dhe ashtu sic e ka thene, ka menduar ne tipat sikur qe je ti.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]GURI, si cdonjeri nga ne, i ka dobesite e veta por, cdonjeri qe i ka lexuar (me kusht qe t'i ket kuptuar)me shume se tre postime te tij, e din fort mire se ai nuk eshte as dyfytyresh, as dallaverxhi, as rrenacak, as nderskamcaxhi, as intrigant...[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Prandaj, te gjitha keto "virtyte" qe i ke permendur te takojne pikerisht ty dhe i ke thene para se te t'i thoje dikush ne sy krejt sipas "Sulmi eshte mbrojtja me e mire".[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]***[/SIZE][/FONT]

murrizi 05-11-09 19:39

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=4peace][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Pasi qe filluam te merremi me persona te caktuar..[/SIZE][/FONT]


[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]GURI SYLAJ, ate qe e ka thene dhe ashtu sic e ka thene, ka menduar ne tipat sikur qe je ti.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]GURI, si cdonjeri nga ne, i ka dobesite e veta por, cdonjeri qe i ka lexuar (me kusht qe t'i ket kuptuar)me shume se tre postime te tij, e din fort mire se ai nuk eshte as dyfytyresh, as dallaverxhi, as rrenacak, as nderskamcaxhi, as intrigant...[/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Prandaj, te gjitha keto "virtyte" qe i ke permendur te takojne pikerisht ty dhe i ke thene para se te t'i thoje dikush ne sy krejt sipas "Sulmi eshte mbrojtja me e mire".[/SIZE][/FONT]


[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]***[/SIZE][/FONT][/quote]

Jo qebesa ja kom thon edhe fort bile, nejse une nuk ja kam thon bash k'shtu troq, e pėr me marr vesh krejt dynjeja, ama mėnyren si ja kam thon, ai e ka marrė vesh shumė mirė! I pameqem nuk osht budalla, po ēka me bo qe osht shpirt prishun (ose nė pėrkthim alla shqip PIS) (shihet nga rruga e qumshtit tek rrjedhė vazhdimisht).

roadrunner 05-11-09 19:42

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Shyqyr se nuk e kam autoritetin e njejt si ne jeten profesionale,se qetij pantes ja kisha fut ni ban te trash aq sa e ka trurin veq pse sdi mu ngi tu i ofendu njerzit.


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:43.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.