Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

Oqeani 15-09-13 16:24

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[QUOTE=natyra;2289105]Gabohem nese ta them![/QUOTE]


ēfar ( te me thuani) ?

natyra 15-09-13 22:08

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[QUOTE=Oqeani;2289119]ēfar ( te me thuani) ?[/QUOTE]

Sa i perket anes time,Asgje prej asgjeje i nderuar! Vertet me ke ba Konfjuz:confused:
Une nuk po kuptoi,se perse u deshte e gjithe ky test nga ana juaj?ne qfare kuptimi dhe perqfare arsye ju lutem???????

Sinqerisht,do me beni nder te me thuani se ku ishte qellimi?

Pasiqe,ishte ti ai qe fillove me pyetjen e par,duke fillua nga kjo.
.
.
.

1...>Natyra - Mire thua :Vertete kurr nuk dita se kush jeni!

2.Gaboheni nese me thuani !!!!

3.Pse ! Athua nuk shte ēdo gje e lejeuar !

4.ēfar ( te me thuani) ?

Tani me thuani ju...Se per qfare po behej fjale...?ishte shaka,ishte shkembim fjalesh,ne menyre jo indirekte,apo direkte..Apo flisni (pas shpines) dikujt tjeter,me zejebansina..siqe dhe me ka ndodhur dhe para ketij reni,pikerisht nen kete Forum.Jo shum large diku se 5,a 6 Muajve!!! Si qe din dhe ti e shum tjere antar/e ketu,lidhur me personat pa dashur ti ceki dhe tani Emrat e tyre.Sepse, nuk po dua me shkua dhe me ty deri qatje!Pa e gjetur,arsyen?

Si dhe,besoi ne mirekuptim deri atehere...Fjm,

Natyra.

Domira 15-09-13 22:15

Re: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[I]Jo nuk eshte gabim te tregohesh i sinqerte.

Sinqeriteti eshte tipari me i mire i cili mundeson miqesi.
Por kjo vlen ne raport me njerezit e sinqerte, pra kur siqeriteti eshte reciprok.

Megjithate sinqeriteti eshte arme shume efektive ndaj genjeshtareve dhe manipulanteve, sepse per ata sinqeriteti eshte gjeja me e rezikshme! Eshte kapitulim para te bemave te tyre![/I]

Oqeani 15-09-13 23:40

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[QUOTE=natyra;2289126]Sa i perket anes time,Asgje prej asgjeje i nderuar! Vertet me ke ba Konfjuz:confused:
Une nuk po kuptoi,se perse u deshte e gjithe ky test nga ana juaj?ne qfare kuptimi dhe perqfare arsye ju lutem???????

Sinqerisht,do me beni nder te me thuani se ku ishte qellimi?

Pasiqe,ishte ti ai qe fillove me pyetjen e par,duke fillua nga kjo.
.
.
.

1...>Natyra - Mire thua :Vertete kurr nuk dita se kush jeni!

2.Gaboheni nese me thuani !!!!

3.Pse ! Athua nuk shte ēdo gje e lejeuar !

4.ēfar ( te me thuani) ?

Tani me thuani ju...Se per qfare po behej fjale...?ishte shaka,ishte shkembim fjalesh,ne menyre jo indirekte,apo direkte..Apo flisni (pas shpines) dikujt tjeter,me zejebansina..siqe dhe me ka ndodhur dhe para ketij reni,pikerisht nen kete Forum.Jo shum large diku se 5,a 6 Muajve!!! Si qe din dhe ti e shum tjere antar/e ketu,lidhur me personat pa dashur ti ceki dhe tani Emrat e tyre.Sepse, nuk po dua me shkua dhe me ty deri qatje!Pa e gjetur,arsyen?

Si dhe,besoi ne mirekuptim deri atehere...Fjm,

Natyra.[/QUOTE]


Then realisht, asgje per hajgare e as per te ju (u) njohur, por pashe shenimin tuaj dhe vazhdova.
Nuk flas ( sidomos per sa i perket seriozitetit ) me "thumba"!
Nuk flass ne "dy ane" !
Tani do jeni e qete, do jem ne heshtje per shenimet tuaja.
Mos i merrni fjalet ēdoher si perpjekje reelale, futne ne mendje dhe shakanė.

Ju pershendes, argetim ne vazhdimesi.

Oqeani

natyra 16-09-13 02:25

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[QUOTE=Oqeani;2289128]Then realisht, asgje per hajgare e as per te ju (u) njohur, por pashe shenimin tuaj dhe vazhdova.
Nuk flas ( sidomos per sa i perket seriozitetit ) me "thumba"!
Nuk flass ne "dy ane" !
Tani do jeni e qete, do jem ne heshtje per shenimet tuaja.
Mos i merrni fjalet ēdoher si perpjekje reelale, futne ne mendje dhe shakanė.

Ju pershendes, argetim ne vazhdimesi.

Oqeani[/QUOTE]

Pershendetje dhe per ty Oqeani,

Me vjen mire qe u shtjellun gjerat,ni keqkuptim mund dhe te thellon setuaten pa dashje!
dhe,skeni perse te jeni ne heshtje per shenimet e mia tani.Fakti se ti sme dhe asnishenje si shaka,por qdohere perfundojshe fjalet me shenjen quditse! Tani ne rregull te pakten u kuptum...dhe jo se nuk i dua shakat,por fatkeqsisht me ka ndodhe e kunderta koheve te fundit,tek te Atillet!!!(flase per forumet)

Mirmbetesh i nderuar

respekt

murrizi 18-09-13 14:13

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1235018_448042245312083_1787250453_n.jpg[/IMG]

natyra 18-09-13 14:50

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Murrizi,pajtohem me Artikullin.Ni Fenomen i rralle/madje dhe i Sinqert!

Ps,qdo qe ndryshohet nga ky artikull veq qka e prish.lol.!

Pershendes,

murrizi 18-09-13 15:51

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Shum artikull interesant, shume artikull i sakt.
Me i hjek gjė jo, por akoma kam pėr tia shtu.Vetėm tė mos ia kishin lėnė mangu edhe kėtė:
[B]"Tė gjithė flasin pėr moralin njerzorė, e nga na tjetėr u thojnė plaqkitsėve,hajnave, bandave,fajdegjinjeve, dilerve narkoman bravo, dhe duan ti kenė shokė.

[/B] Fjalia e parafundit i kishte dhėnė vulė sė gjithės:
[B]"ku gjithkush pėrqesh tjetrin dhe askush- askujt nuk ia don tė mirėn"[/B]

Hiq mos shko larg, edhe ne ketu na kap per cepi ngapak te gjitheve. Vetėm shih arrogancen e atyre qė kan arritur ti lexojn dy a tre lektyra mė shumė e shtiren si doktorr shkencas e kushedikushi.

p.s.
Pale far zori ėshtė dasht me pas gjergj fishta kur thotė qė nuk o shqiptar ??.
Pale far zemrimi e zhgėnjimi ėshtė dasht me pas murriz shipnia kur hap temė si "mirsevini nė absurdistan land".

Murgesha 18-09-13 21:51

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Megjithate, mendoj se nuk ka sinqeritet te gabuar, e as nuk eshte gabim te jesh i sinqert...

Por... duhet te jesh e sinqerte me te sinqertit!


Sinqerisht a....

natyra 18-09-13 22:44

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
mcs,ishin keto qe me ben pershtypje me shumm,dhe smunda te mos Inkuadrohem per pak i nderuar...
[QUOTE]Hiq mos shko larg, edhe ne ketu na kap per cepi ngapak te gjitheve. [/QUOTE] Si qpesh bile:tongue:,,por cka ma e keqja se askush spo e len veten te keq'':wink:lol!

[QUOTE]Pale far zemrimi e zhgėnjimi ėshtė dasht me pas murriz shipnia kur hap temė si "mirsevini nė absurdistan land".
[/QUOTE]Jaa,shqiptari se ban nje gje te tille!,,burrat nuk dorzohen per pak":smile:

Ps,ke harru qe seshte bota perfekt.lol.:rolleyes:

...me fal'a nese u bera e tepert ne fjale? murrizi

respekt

tipi engjellor 20-09-13 14:55

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
jo more duhet edhe me rrejt nganjehere ...............jo per diqka ...po te marrin si budalla hahhahaha

Kaqanikasja 24-12-13 08:21

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
shum ate per arsye se sinqeriteti qdoher keqperdoret dhe keqinterpretohet tek njerezit:redface:

Adrenalina 04-07-19 07:32

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Cdoher jam tregu e sinqert amo kohet e fundit nganjeher per disa ish gabim me kon, vetem per ata qe meritojn...!


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:36.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.